0

@Marti33 ponoć Inigo, Araujo i Gavi już klepnięci. Pozostaje temat Gundo i tego nieszczęsnego Nevesa. Więcej wzmocnień pewnie nie będzie

0

Dawać Gaviego na rewanż i jazda. Oni też korzystają z tego Alvaro na 9

2

@paweuwarrior w 6 lidze to złotym składem robisz co chcesz. Schody zaczynają się tak naprawdę od 3 ligi

4

Jak za Umtitiego i Lengleta udałoby się łącznie uzyskać blisko 20 mln euro to byłaby świetna informacja. Zawsze coś do klubowej kasy, a u nas i tak są spaleni

3

Wielu marzy o Cancelo, Gundoganie, Messim. A ja z uśmiechem na ustach bym zobaczył takiego Adriano u nas znów. Genialny zmiennik na PO i LO. Gdyby Julian Araujo wskoczył w jego buty to byłoby mega. Imo Adriano to top3 zmienników w tej historii Barcy po 2000 roku. Obok Heńka i Keity oczywiście (dałbym tu Pedro ale przez legendarny okres MVP nie mogę uznać go za tego dwunastego zawodnika)

4

@Ronin47 Pedri, Gavi, Araujo, Balde, Christensen, Lewy. Tyle

1

@Toretto żaden z potencjalnych realnych finansowo zawodników nie da więcej niż Kounde, szczególnie że ten blok obrony BACK to statystycznie była najlepsza obrona w top5 w Europie (+ mats oczywiście). Wypożyczenie Cancelo byłoby lekarstwem na najbliższy sezon bo teoretycznie mógłby był jedynką na PO i dwójką na LO. Ale to ciężki transfer do zrealizowania będzie

8

O Balde się nie martwię bo to baller pełną gębą i wejdzie w sezon mocno. Wierzę w to. Bardziej martwi brak zmiennika bo o ile Jordi na tej pozycji dawał dużo jakości z drużynami La Liga tak o Alonso tego powiedzieć nie można. Nawet jeśli zwolnił pensje, to nie stać nas na zakup solidnego backupu dla młodego Hiszpana bo priorytety są gdzie indziej.

Nawet jeśli kupimy Roque i następcę Busiego co pewnie biedzie numerem jeden na liście Alemamyego + podpis Gundo to bieda jest na bokach. Balde łata oba boki na dobrym poziomie, ale wtedy mieliśmy Albę który był znacznie lepszy sportowo niż Alonso czy Roberto. Jeśli Kounde i Balde mają być dalej numerami 1 na boku to potrzebujemy imo przede wszystkim nowego LO a nie PO. Taki Adriano na boki jak kiedyś byłby teraz lekarstwem na wszystkie problemy, jeden z najlepszych rezerwowych Barcy w historii

1

@Guess a ja myślę że spokojnie stać. Tylko go nie sprowadza bo Real nie sprowadzi napastnika który posadzi Benzeme na ławce, a zmiennika.

2

@wlodek54 oby nietoperze to wzięły i spuściły ten gnój do drugiej ligi

0

Szanuję że Real potrafi sprzedać zawodnika w ostatnim najlepszym finansowo momencie. Jednak imo transfer Casemiro to strzał w stopę. On będzie jeszcze przez 3-4 lata grał ja poziomie dla Czuameniego nieosiągalnym

1

@RAUL_GONZALES_7 dwie legendy. Wiadomo że Carlos ze swoimi strzałami będzie zawsze hypowanym obrońcom, czy był lepszy? Imo ten sam level, ostatnie sezony trochę przykurzyły te najlepsze Jordiego, gdzie był bestią z motorkiem na całej długości boiska. Skończyła się motoryka to na ostatnie sezony dał inne rozwiązania. Dla mnie mimo wszystko Carlos > Alba, ale tak naprawdę minimalnie.

1

Dobra Padremany ogarniaj taką kadrę i jazda
BR: Marc + Pena
PO: Cancelo (wypożyczenie) + Kounde
SO: Araujo, Christensen, Kounde, Inigo, Eric
LO: Balde, Alonso (na rok, przed ten czas szukać konkurenta dla Balde chociaż klasy schyłkowego Alby)
SPD: Zubimendi/Kimmich (mokry sen, jak pewien Włoch kiedyś), Nico, ew. Eric
SP: Pedri, Gavi, Frenkie, Gundogan, Pablo
PS: Dembele, Raphinha
LS: Gavi, Pablo, Fati
N: Lewus, Roque

Kilku zawodników jest na dwóch pozycjach bo wiadomo rotacje. 21 zawodników z czego prócz drugiego bramkarza niewiadomą zostaje Nico, Eric, Pablo i po części Fati (prócz nowych nabytków oczywiście).

Za transfery gotówkowe trzeba uznać Roque i SPD. Blisko 100 mln. Oby Padremany pogonił dobrze Ferrana i Kessiego + zdjął z pensji Roberto (nierealne niestety w tym roku) + jakieś drobne zawsze wpadną patrz Trincao i jego wykup, otwarta zostaje kwestia Lengleta - kilkanaście milionów bo ponoć Spurs są zainteresowani, Umtiti to pewnie free, Dest to oby ktoś pokrył jego pensje. W tym sezonie zwolniły się 3 ogromne kominy płacowe, ale efekt tego będziemy widzieć dopiero za rok, więc tu będzie potrzebna kreatywna księgowość. Za rok zejdzie Marcos i pewnie Roberto (nie uwzględnialem go, bo dla mnie i tak jest mniej znaczący w grze niż wyżej wymienieni). Ale jeśli uda się tak domknąć kadrę to za rok palącym problemem będzie ewentualne wykupienie Cancelo lub poszukiwania na jego pozycję + zmiennik Balde, w najgorszym wypadku również LS jak Ansu nie odpali

0

Nie no odejścia naszych trzech amigosow sportowo się bronią słabo, bo dla dwóch z nich wciąż nie mamy zmiennika na podobnym poziomie, najwięcej dawał oczywiście Busquets, ale mimo wielu świetnych meczów metryki już nie oszukasz, a drużyna musi iść do przodu, odejście Alby też oczywiście na minus bo jak zmiennikiem Balde ma być Alonso (a pewnie ma ten sezon tak będzie skoro przychodzi Inigo, a Marcos ma rok kontraktu) - Alba był świetnym zmiennikiem na każdą drużynę La Liga z pozycji 6-20, jedynie Pique to było prawdziwe piąte koło.

Najgorzej jednak wygląda ten Roberto - on już nawet na tej prawej obronie jest zbędny, w środku to też dramat. Zawodnik który powinien być 3 wyborem na PO i 6-7 w pomocy jeśli gramy na 3, a jak na 4 to już w ogóle będzie naszym kapitanem. No kpina.

1

@pt9 piękny misiaczek

0

Trzeba przyznać że poza czysto piłkarskimi umiejętnościami to City kapitalnie wygląda fizycznie. Bernardo i Grealish zbyt szybcy dla Carvajala i Camavingi a to jakie odejście z piłką ma Kevin, Gundogan i Rodri bardzo imponujące

0

@SirChuck Tonali, Barella, Skriniar, Lautaro, Leao, Dumfries to w golfa grają

0

@clyde co to pyry?

1

Jakoś mnie ten Zubimendi nie przekonuje. Osobiście wolałbym dać szansę Nico na tej pozycji lub po transferze Gundogana cofnąć niżej Frenkiego bo obudowany Frenkie przez Gaviego, Pedriego i Gundo mógłby dać radę. Ale jak przyjdzie to płakać nie będę, oby tylko nie okazał się kolejnym Gomesem i klub mimo wszystko sprowadził Fabricio Diaza bo mam wrażenie że będzie kolejnym świetnym urugwajskim zawodnikiem

0

@Firestone w pressingu nieoceniony

0

@maniak33333 no analizując ostatnie to United, Liverpool. Genialnie dojechał

0

@maniak33333 nie no wymienię Ci 10 piłkarzy podobnych w lidze angielskiej do Xaviego czy Iniesty. Wymień 3 defensywnych pomocników podobnych do Busiego. I nie Rodri nim nie jest bo mimo innych braków to nokautuje go fizycznie

0

@KyngPyng jak widzę jego prace bez piłki to i tak z tym nastawieniem by kariery nie zrobił.

0

@maniak33333 Barcelona to specyficzne środowisko. Niektórzy piłkarze są stworzeni do gry w określonym systemie. Patrz Busquets - kapitalny zawodnik, ale myślisz że w jakimkolwiek angielskim klubie miałby rację bytu? Uważam że można było wyciągnąć zawodników jeśli nie na pierwszą jedenastkę to solidne uzupełnienie składu i pozycję nr 12-16 w kadrze jak kiedyś Tello, Sandro, Cuenca - czy zrobili jakieś większe kariery? Nie, czy w Barcelonie byli użytecznymi zmiennikami? Oczywiście tak

0

@MesQueUnClub96 przypominam jedynie że Alonso miał być alternatywą Alby i po to tu przyszedł, to mówi samo przez siebie. Klub planował pewnie że Balde będzie opcja nr 3. A wyszło kapitalnie

0

@MesQueUnClub96 przed tym sezonem? Uważam że Balde startował z gorszej pozycji niż Nico. Obaj mieli podobnie dobry presezon, ale Nico w zeszłym sezonie grał dość regularnie, Balde nie. Gavi to wiadomo że ewenement

6

Ciekawe ile takich perełek jak Balde czy Gavi popadło w marazm bo klub ściągał zawodników pokroju Gomesa czy Firpo. Dlatego ubolewam mocno że Nico odszedł do Valencii na wypożyczenie. Pjanic i tak odszedł, a jestem pewny że gdyby Nico został go mielibyśmy jeśli nie materiał na pierwszą jedenastkę to solidnego zmiennika na "6" i "8". Czy byłby gorszy niż Kessie? Śmiem wątpić

0

Valencia po 3 punkty! Getafe dołącza do strefy spadkowej, piękny widok!

2

Gdzie jest Mahrez za tego paralityka

1

I cyk z wolnego. Drugi strzał celny drugi gol

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?