1

ooo tak, to prawda, właściwie z 5 najdroższych transferów na świecie, trzy wydarzyły się wtedy w Barcelonie (Neymar, Cou, Dembele). Mówię oczywiście o całym roku i dwóch okienkach transferowych. W tym roku pałeczka została przekazana do Serie A. Juventus wyrasta powoli na faworyta do wygrania Ligi Mistrzów, ale Inter, Napoli wyglądają bardzo ciekawie. Interesujące też co wymyśli jeszcze Monchi w Romie, Jego transfery to właściwie niski koszt, ale niosą za sobą pewną jakość, więc legionistów rzymskich w dobrych trenerskich rękach też nie skreślam przynajmniej w lidze. Podsumowując: Nie mogę się już doczekać startu !

7

jeżeli jeszcze Interowi uda się sprowadzić Modrica, Barcelonie Pogbe albo padnie jeszcze inny niespodziewany zupełnie transfer, to będzie to chyba najlepsze, najbombastyczniejsze okienko transferowe jakie pamiętam, a pamiętam ich wiele (pierwsze które chyba pamięta, to z rekordem transferowym Crespo z Parmy do Lazio).

0

Ok, dzięki, niezłe pomysły, szczególnie drugie ustawienie mi się podoba, trzecie kojarzy mi się z meczem Polska Kolumbia :(

0

mógłbyś napisać jak wyglądałoby takie ustawienie z Rakietą, Sergio, Coutinho/Arthurem, Pogbą i Messim ? Próbuję poskładać te klocki i nie wiem zupełnie jak to sobie wyobrażasz.

1

Henning Berg
Besnik Hasi
Romeo Jozak
Dean Klafurić
Jak będzie nazywał się nowy wyrób trenero-podobny w Legii ? Czerczesow odszedł sam, Magierę Ci idioci zwolnili, nie uczą się na błędach
#adamnawalkanierobtego #trenerzezrobwakacje

8

Moim zdaniem na ławkę rezerwowych powinien trafić Juan Miranda. Ma 18 lat i powinien ogrywać się z najlepszymi zawodnikami a nie przyzwyczajać do poziomu Barcy B. Cucu, to chyba jednak nie jest poziom na pierwszą drużynę i chyba jednak potencjałem ustępuje młodszemu koledze. Ale fryz ma fajny.

11

Barcelono, Ericu Abidalu... nie idźcie tą drogą...

10

Lucas Digne powinien wygryźć ze składu Leightona Bainesa, z pewnością pójdzie mu łatwiej niż z Jordim Albą. Ja bardzo się cieszę z tego transferu, bardziej niż z boiska Lucasa zapamiętam z akcji niesienia pomocy w czasie zamachu w Barcelonie. To wspaniały człowiek, dlatego cieszę się, że trafi do klubu gdzie będzie miał szansę na rozwój i regularne występy. No i wyrazy podziwu dla zarządu, że potrafił zarobić na zawodniku, którego kisił przez dwa lata na ławce rezerwowych. Z Ardą ten numer nie przeszedł, z Andre Gomesem z pewnością też nie przejdzie, ale tych dwóch trzeba chyba już wrzucić w kategorię "lekcja na przyszłość"

0

Jeszcze "polski Gaurdiola" (0 pkt. z Cracovią po dwóch kolejkach) kusi Legie tekstami: " Legia nie odważy się mnie zatrudnić" kopiując tym samym samego Pepa, który miał powiedzieć do Laporty: "nie masz jaj, żeby to zrobić" gdy była mowa o jego zatrudnieniu w roli pierwszego trenera.

3

i zwolnią pewnie tego Kalufurica, przyjdzie Nawałka i znowu ligę wygrają i trzeba będzie tą mordownie oglądać w przyszłym sezonie odpadającą z mistrzem Czarnogóry.

0

ja myślę, że po prostu trzeba przyjąć do wiadomości fakt, że ekstraklasa jest tak słaba, że żaden zespół nie zdziała niczego w europejskich pucharach. Wybryk Legii w LM był pdziełem przypadku, kiedy awansowali pokonując CUDEM mistrza Irlandii bo tak wyszło z chorych rozstawień. Później kompromitujące mecze z Borussią, Realem i na koniec ładny akcent z Realem i Sportingiem. Ale dziś ekstraklasa jest w dupie i myśleć o niej w kontekście szans w europejskich pucharach to kpina.

15

to co mnie najbardziej dziwi to fakt, że w Polsce wciąż są osoby życzące mistrzostwa Legii z powodu UWAGA: bo jest to jedyny klub który może coś zdziałać w europejskich pucharach xD

0

ponoć mistrz Watykanu ma zostać dopuszczony...

0

może i racja, jak patrzę jak wygląda w tym meczu miszcz Polski, to jest mi wstyd

0

"lepkie ręce" Arka Malarza

0

liryka, epika, Legia w Lidze Mistrzów

ostatni rodzaj literacki dzieli się na tragedie i komedie

2

Alcacer i Munir to porównywalny poziom, ale za Paco można wyciągnąć znacznie więcej pieniędzy. I Munir w relatywnie średnich klubach wykręca z sezonu na sezon coraz to lepsze statystyki. Jeżeli jest szansa odzyskać pieniądze wyłożone za Paco, klub nie powinien się wahać ani przez moment. Nie wiem czy Munir ma papiery by zastąpić w przyszłości Suareza, ale z pewnością może już teraz zostać jego zmiennikiem i Valverde chyba też tak uważa.

9

Okno transferowe w którym nabytkami klubu zostali: Arda Turan i Aleix Vidal, okazało się chyba "najlepszym" okienkiem w historii klubu.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Czytałem gdzieś, że Valverde i Bartek są zwolennikami tego transferu, ale wetuje go Pep Segura, który kieruje się zasadą, że do Barcelony nie ma już powrotów... swoją drogą przykłady Pique i Fabregasa świadczą o tym, że warto wchodzić drugi raz do tej samej rzeki.

7

JA po tym co zobaczyłem na Mistrzostwach Świata kompletnie nie zgadzam się z Twoją oceną, przeciwnie, uważam, że to Andres był za grzeczny i spokojny na kapitana. Oczywiście nie chodzi o to by być takim chamem i prostakiem jak Ramos, ale Leo moim zdaniem ma charakter przywódcy i jak dostanie opaskę kapitańską pokaże to.

0

ja na Twoim miejscu martwiłbym się raczej o coś innego... gwiazdę zespołu, na barkach którego ma zostać oparta gra ofensywna. Oczywiście, nikogo lepszego niż Bale nie ma i Ronaldo może on zastąpić jak najbardziej, ale Bale jest zawodnikiem szklanym, notorycznie kontuzjowanym, który z tego co pamiętam był już jedną nogą na wylocie z klubu. Oczywiście może się okazać, że odejście Ronaldo uwolni kilku graczy takich jak Asensio, ale to tylko gdybanie. Moim zdaniem dużo więcej od Asensio do gry zespołu wniesie Lukas Vazques, chyba najbardziej niedoceniany zawodnik, który uważam, że jest cenniejszym ogniwem niż Asensio. Oglądając mecze Realu stwierdziłem, że Asensio jest trochę za bardzo napompowany przez media, oczywiście, facet strzelił kilka nieprawdopodobnej urody bramek, ale generalnie w grze to nie jest taki fenomen, jakim się go określa. No i ten Benz na szpicy. Ale tak jak piszesz, ja Realu nie skreślam nigdy, w zeszłym sezonie Barcelonę też skreślono, a okazało się, że Valverde z tego ..... bicz jednak ukręcił.
i pozdro dla normalnego kibica ! :)

4

Chodziło chłopu cały czas po języku ten Malcon i Malcon i po prostu pisząc z rozpędu się zagalopował. Gość wie o czym pisze, bo później pisze już poprawnie, że chodzi o Marlona... naprawdę uważasz, że facet myśli, że to Malcom był na wypożyczeniu w Nicei, a z Bordeaux Barca pozyskała w tym okienku Marlona,podkupując go Romie ? Dla mnie jest to ewidentna pomyłka, napisana z rozpędu i ma się nijak do wiedzy autora tekstu.

17

Ty nigdy z rozpędu nie napisałeś czegoś błędnie ? Trzeba mieć nie wiem jak złe intencje, żeby przez pryzmat głupiej pomyłki oceniać czyjąś wiedzę, no i kompletny brak kultury i pokazanie własnej bufonady.

0

boo? nie porównałem go do Krzysztofa Piątka czy Jarosława Jacha, nawet nie do Delofeu, tylko do piłkarza, który przez bardzo wielu uznawany jest za numer 3 na świecie.

1

jeśli ktoś myśli, że Real po Ronaldo się rozsypie, pragnę przypomnieć jak "rozsypała się" Barca po odejściu Neymara ...

0

Nie propaguj tego bo za chwilę będą zmieniać nazwy ulic imienia Stanisława Lema w ramach ustawy dekomunizacyjnej, a pełno jego ulic w Polsce i tylko mieszkańcy będą mieć problemy z nowymi adresami.

Ale ciekawostka fajna, nie wiedziałem o tym :)

0

chciałem zauważyć, że gdy kiedyś napisałem, że "Dembele jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, ale bardzo młodym i wciąż nie wiadomo w którą stronę potoczy się jego kariera, może zdobyć złotą piłkę, a może równie dobrze zginąć w czeluściach przeciętności", zostałem za ten tekst zj***y jak bura suka. Normalny tekst nie podszyty hurrra optymizmem, po prostu chłodne spojrzenia na zawodnika. Więc szczerze mówiąc, nie wiem czy bardziej nawalone pod deklem mają hejterzy Demebele, czy też hurra optymiści dla których Ousmane jest nietykalny jak Messi i nie można złego słowa powiedzieć. A tych skrajności na forum jest niestety pełno.

5

Andre Gomes w meczu sparingowym udowodnił wszystkim, że jest nie na sprzedaż.

0

Dembele ma kolegów, jego rodzice mają sąsiadów i ci koledzy, sąsiedzi już tak dobrze nie zarabiają, więc jeżeli podsłuchają od Dembele i od rodziców, że Ousmane jest smutny to chętnie idą z tym do prasy i dostają za to parę groszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?