17

Czy Barcelona zawsze musi zagiąć parol na zawodników dzianych klubów jak: PSG, Chelsea, liga chińska ? Naprawdę nie można wyszukiwać piłkarzy z klubów nastawionych na eksport jak kluby ligi holenderskiej, portugalskiej, francuskiej (wyłączając z tego PSG) czy słabszych klubów ligi hiszpańskiej ? A później wygłupiać się i składać astronomiczne oferty za relatywnie wiekowych zawodników ? 40 mln za Paulinho było śmieszne, ale 80 mln za Williana już nawet nie jest nie zabawne... Oczywiście, można liczyć że pogra dwa sezony i pójdzie do Chin za podobną kwotę, ale czy na tym właśnie polega budowanie drużyny na lata ?

23

top 5 najhuczniejszych celebracji piłkarskich w 2018 roku :
miejsce 5) celebracja piłkarzy reprezentacji Belgii po odrobieniu strat w meczu z Japonią i zwycięstwie 3:2
miejsce 4) radość piłkarzy Romy po remontadzie w meczu z Barceloną i zwycięstwie 4:1
miejsce 3) świętowanie piłkarzy Realu po wygranej w Lidze Mistrzów trzeci raz z rzędu
miejsce 2) olbrzymia radość piłkarzy reprezentacji Francji po zdobyciu Mistrzostwa Świata

...długo długo nic ...

miejsce 1) eksplozja radości piłkarzy Lecha po bramce honorowej z armeńskim Gandzasarem dającej awans do II rundy eliminacji Ligi Europy

0

już pół roku temu to zrobiłem, przeniosłem zabawki do ING i bardzo polecam #dobrazmiana

1

z jednej strony piękne wspomnienie radości, którą nam dawał i którą przywołuję od czasu do czasu starymi filmikami, z drugiej strony olbrzymi żal, że jego przygoda i magia trwała tak krótko. Nie wiem jak to się stało, że to on trafił do Barcelony a nie Beckham, ale jako kibic zawsze chcę dostawać takie "nagrody pocieszenia"

23

uratowali awans, bo honor raczej zostanie w Armenii

0

Żeby spokojnie awansować to Lech musiałby chyba wylosować drużynę z Watykanu.

1

spokojnie :) nie odbieram tego jako atak, a sam zdaję sobie sprawę, że typowanie pierwszej czwórki w Anglii bez MC wygląda co najmniej dziwnie, ale w Anglii często dochodzi do niespodzianek :) City niedawno było już całkiem blisko piątego miejsca :) Zobaczymy, na pewno liga będzie znowu kosmicznie interesująca

0

bardzo dziękuję ! :) Obu Panom, chociaż ten drugi adresior to znam :D

0

w zasadzie to prawda, ale spójrzmy na czołówkę: City, Tottenham, MU, Liverpool, Chelsea ... a miejsca w Lidze Mistrzów tylko cztery, dla któregoś z tych klubów i tak wydarzy się katastrofa, wbrew logice mam przeczucie, że twarde lądowanie może na dupę może zaliczyć właśnie City, ale tak jak napisałem, jest to tylko przeczucie wbrew zdrowej logice.

2

Rabiot sprawdzał się, kiedy projekt PSG kroczył normalną, racjonalną ścieżką. Pamiętam jak obserwowałem Rabiota porównując go do Krychowiaka, z którym Grzesiek walczył o pierwszą jedenastkę. Krycha nie miał startu do Francuza, a ja dziwiłem się, że w PSG mimo takich gwiazd wychowanek może wejść do pierwszego składu. Pamiętam jak w dwumeczu zakończonym wielką remontadą w pierwszym spotkaniu Rabiot robił naszym piłkarzom z dup wiatraki. W zeszłym sezonie Francuz obniżył loty, kiedy do drużyny wkroczyli Neymar i Mbape. Mam wrażenie, że piłkarze grający przed nim trochę uwiązali mu nogi, ale zasadniczo to samo można stwierdzić o verattim, który również miewał przebłyski, ale to nie był ten sam piłkarz co wcześniej. UWażam, że w Barcelonie Rabiot mógłby się super rozwijać i wolałbym jego niż szklanego Thiago (to jedyne co mam do Thiago), aczkolwiek to też nie są piłkarze o tej samej charakterystyce i profilu, więc porównywanie ich to może nie jest najlepszy pomysł.

1

1) LFC
2) MU
3) Tottenham
4) Chelsea

0

czy orientuje się ktoś, czy są na jakieś stronie podawane, aktualizowane co kilka minut informacje o transferach ? Kiedyś strona Przeglądu Sportowego prowadziła taką akcje, w tym roku niestety już tego nie praktykują, a było to fajne :) Nie tylko transfery ale też plotki i w sumie całkiem wiarygodne to było :)

0

ehhh widocznie to było, proste ! :) następnym razem postaram się znaleźć mniej charakterestyczną, ale równie smutną minę kibica Realu :D

0

mała zagadka na wieczór ...
z którego Gran Derbi pochodzi ta zawiedziona gęba kibica realu ?

https://zapodaj.net/a1b906b45d823.jpg.html

0

luuz :) miłego dnia ! :)

0

wrzuć trochę na looz, tylko żartowałem, więcej dystansu życzę :)

2

no dobra, nie sprzedamy go

0

a przepraszam bardzo dlaczego nie można Dembele ocenić po pierwszym sezonie ? Co jest w tym nie tak ? Dlaczego Andre Gomesa można było ocenić po pierwszym sezonie, a Demebele nie ? Przecież to jest jasne, że miał dwie ciężkie kontuzje i nieprzepracowany okres przygotowawczy, ale kurna, nie zmienia faktu, że z tego co grał to w większości był to piach i żadne płacze ani krzyki nie zmuszą nas by uwierzyć, że czarne jest białe itd. Obiektywnie trzeba też dodać, że miał przebłyski i że swoją wartość pokaże w drugim sezonie, lub też pokaże bezwartościowość. A ja Dembele nie oceniłem negatywnie, napisałem, że jest niewiadomą, negatywnie oceniłem jego tych kilka meczy, ale nigdzie go nie skreśliłem.

7

Na Mistrzostwach Świata nie naoglądali się dość tego "wyrtułoza" ? Jego rzuty różne przejdą do legendy...

0

Różnica między Dembele i Mbape jest taka, że Kylian jest pewniakiem a Dembele wciąż wielką niewiadomą. Nie wiem gdzie te wykorzystania szansy widziałeś, ja widziałem mnóstwo strat, nieudanych podań i słabości fizycznej, widziałem też bardzo dobry występ przeciw Chelsea. To wszystko wskazuje na umiarkowany optymizm w przypadku Dembele, a Tobie przydałaby się odrobina obiektywizmu.

0

no ja bym zapamiętał jeszcze np bramę Pavarta. Oprócz tego oczywiście świetna taktyka i minimalizm konsekwentnie prowadzący do celu.

0

spałbym spokojniej, wiedząc, że to Neymar trafia do Realu a nie Hazard. Oczekiwałbym kłótni, ustawiania innych piłkarzy, gwiazdorzenia, symulek ( co w dobie VAR nie jest już takie groźne), pajacowania i smutku co okno transferowy. Hazard jest bardziej niebezpieczny, on jest bardzo normalny, a jednocześnie piłkarski gigant. Jeżeli real ma kogoś kupić, to trzymam kciuki za Neymara w cenie tak ze 320 mln.

0

jeżeli któryś był lepszy, to z pewnością nie dużo lepszy... chociaż mi się osobiście Rakieta też bardziej podobał, szczególnie w play-off

3

patrząc na facebooka, słuchając znajomych i ludzi dookoła miałem wrażenie, że dzisiaj rozgrywany był mecz Francja - Reszta Świata. Wielki szacunek dla Chorwatów, 10 razy mniej licznego kraju niż nasz który doszedł do finału. No ale właśnie, dojście do finału zawdzięczali dwukrotnie szczęściu w rzutach karnych, raz gapiostwu angielskich obrońców w dogrywce. Fazę grupową fakt przeszli jak burza. 1/8 - Dania, 1/4 - Rosja, 1/2 Anglia - nie trafiali na żadnych piłkarskich gigantów, zweryfikowała ich Francja. Oczywiście wygrali 3:0 z Argentyną po katastrofalnym błędzie bramkarza Caballero i generalnie słabej grze Argentyny. Tymczasem Francja, po wyjściu ze stosunkowo łatwej grupy, pokonała Argentynę, Urugwaj i Belgię, znacznie silniejsze, szczególnie dwie ostatnie ekipy, w regulaminowym czasie gry. Historia Chorwatów jest piękna, pomimo tego koczkodana z kucem, który wykrzykiwał banderowskie hasła po meczu z Rosją, ale do jasnej cholery jak można tak umniejszać i odbierać Francuzom ich sukcesu ? Oczywiście nie będę wchodził w polemiki typu, czy czarny to też Francuz czy już nie ... nie czuję się kompetentny. Ja wolę obiektywną ocenę sportową.

0

"Nie po to pozbywa y się Gomes by wydawać miliony na następnego przeciętniaka. Potrzebujemy zawodników światowej klasy."

To ja już nie mam więcej pytań i w dyskusje nie wchodzę.

0

w prezencie za super snajpera Rorate, mogliby podesłać im w rewanżu Żyru

13

Wlasciwie, dlaczego nie ?

1

Mam cholerną nadzieję że tak się właśnie stanie, oglądałem go w Borussi jako fan niemieckiej drużyny i zbierałem szczękę z podłogi, ale martwię się, że takie kontuzje niszczyły już kariery obiecujących zawodników. Stąd nie jestem aż tak pewny jak większość osób tutaj co do Dembele. Ale trzymam za niego kciuki bardzo mocno

1

Zastanawiam się, czy jeżeli hipotetycznie, ten sezon dla Dembele okaże się równie mizerny jak poprzedni i mistrzostwa świata, to hurraoptymiści będą go bluzgać jak obecnie Andre Gomesa, czy też nadal będą czekać aż odpali.

0

Jeśli lubicie wino , to polecam film "Dobry rok " z Russelem Crowe Marion Cottilard , obowiązkowo z butelką wina , lekki, śmieszny i przyjemny :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?