1

na wikipedi jest już fichado :)

1

takim komentarzom na stronie Romy w zasadzie się nie dziwię, też byłbym wściekły. Lepsze są jeszcze komentarze na stronie realu, ale to już jest stan umysłu, do którego wszyscy są przyzwyczajeni

0

może pachnąć i jednym i drugim :)

1

Pachnie pozaboiskowym rewanżem za zeszłoroczna Ligę Mistrzów

0

efekt Monchiego działa ...

27

słabo to widzę... mój dziadek był Francuzem i nic z tego :( łatwiej byłoby Ci jakbyś był Algierczykiem :D

0

Coś czuję, że ten Malcolm w Romie odpali, że hej. Myślę, że ten transfer to strzał w dziesiątkę.

4

no teraz to Cię już ponosi xD

10

i skąd ten biedny Neymar miał czerpać wzorce ? taki warchlak jaki knur.

4

To może obrona w sezonie 18/19: Douglas-Marlon-Mina-Digne
Umtitiego, Semedo, Pique i Albę sprzedać, a Lengleta i Vermę dla odmiany wypożyczyć, co by się ogrywali.

0

ja myślę, że konsekwencją tego jest fakt, że Willian jest na sprzedaż, a Messi nie.

0

Peszkinowi chyba szykuje się długi ban za ostatni faul w meczu z Jagą. Jak pokazał jednak przykład zawieszonego na dłuuugo Suareza, na niektórych wirtuozów warto poczekać xD

0

to trochę niepewna droga, bo przez rok może się wiele wydarzyć. Może mu się odwidzieć, mogą dołączyć inne kluby do rywalizacji...

1

to nie tak do końca. Podobno w trakcie prac rozbiórkowych na forcie XIII w Bolestraszycach po odgruzowaniu i odnalezieniu pomieszczenia magazynowego znaleziono tam rosyjskiego jeńca, który dostał się do niewoli a o którym podczas wysadzania twierdzy w powietrze (przed poddaniem) zwyczajnie zapomniano. Właściwie było ich dwóch, ale kumpel popełnił samobójstwo. Tak czy inaczej po odkopaniu facet ponoć przeżył jedynie kilkadziesiąt minut, zabiło go świeże powietrze (za duża dawka tlenu, kiedy jego organizm nie był do tego przyzwyczajony) oraz światło słoneczne (organizm mógł stracić mechanizmy zabezpieczające przed światłem).Nie wiem czy to prawda, ale kiedyś byłem strasznie zakręcony na punkcie fortów i twierdzy i dotarłem wówczas do artykułu z roku bodaj 64 z Życia Przemyskiego, gdzie przeprowadzono wywiad z facetem który pracował przy rozbiórce tego fortu (oryginał tego artykułu mam w swoich mini zbiorach). Gość opisywał to w szczegółach, twierdził jednak, że nie miało to miejsca w Bolestraszycach a w Duńkowiczkach. Obecnie uważa się że jest to jednak legenda, a o rosyjskich jeńcach nie ma w dokumentach żadnych wzmianek czy i innych śladów typu akt zgonu. Nie ma też miejsca ich pochówku. Tak czy inaczej temat jest ogromnie ciekawy i wzbudza dyskusje do dziś :) Podsumowując: Przemyśl i przyjedź !!!

1

Kraków: stare Miasto, Wawel, kopiec Kościuszki itd,
Wieliczka: kopalnia soli, jeśli nie byłeś, mega polecam
Ojców : piękny całokształt
Zamek w pieskowej skale, naczytałam Herkulesa
Przemyśl jako cały bardzo polecam na Podkarpaciu
Zamek w Krasiczynie, blisko Przemyśla , ale jest piękny wraz z parkiem
Zamek w Łańcucie - również mega
Bieszczady- jak lubisz spacery i treking
Zagorz - ruiny klasztoru , wyglądają kosmicznie , szczególnie że są pozostawione same sobie

0

Jako Przemyślanin muszę powiedzieć, że za tą Twierdzę masz u mnie szacunek :)

36

Pytanie powinno brzmieć: co do schabowego macie dziś na obiad ?

27

Nie zgadzam się, jak Krychowiak przyszedł do klubu jako wielka gwiazda z Sevilli to nie miał nawet startu do Rabiota. Na dodatek facet przebił się do składu jako wychowanek. Moim zdaniem Rabiot w cenie30-40 mln to okazja.

7

Z Jerrym Miną zarząd ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony, jego cena wzrosła teraz dwu lub trzykrotnie i można na nim zarobić, ale też pozbyć się zawodnika, który być może w przyszłości będzie następcą Piquenbauera. Z drugiej strony nie sprzedanie go, spowoduje spadek jego z miesiąca na miesiąc, bo gość prawdopodobnie będzie grzał ławę. Może się okazać, że w Barcelonę się nigdy nie wkomponuje i będzie klops. No i zawsze można wybrać trzecią, wydaje się najbezpieczniejszą opcję, tzn wypożyczyć, albo sprzedać za mniejsze pieniądze z możliwością odkupienia po dwóch, trzech latach .

1

podsumowując, Valverde jak Nawałka, potrzebuje zawodnika typowo "zadaniowego"

28

Luka Digne to zawodnik bardzo solidny, ale w tej solidności trochę jednak przeciętny. Został kupiony jako zmiennik Jordiego Alby, ale w moim przekonaniu klub liczył na to, że chociaż na jakiś czas nawiąże z Albą rywalizację o pierwszy skład. Tymczasem jego pozycja nie była zagrożona ani przez minutę, częściowo przez to, że Jordi jest genialnym piłkarzem, a częściowo przez brak tego czegoś, może ciągu na bramkę, może trochę szaleństwa, może zgrania z innymi zawodnikami. Jestem przekonany, że transfer Digna przyniesie korzyści każdemu, Cucurelli (chociaż przyznam bez bicia, nie widziałem go nigdy w akcji), Digne'owi (jestem przekonany, że rozwinie skrzydła w nowym zespole) i klubowi )odzyska kasę wyłożoną na jego transfer.

1

No i wzajemnie ! :) super, że możemy tu dyskutować i się dogadywać, na forum nie ma nic cenniejszego od merytorycznej wymiany zdań i poglądów, ważne żeby wzajemnie szanować się i pozostawać merytorycznym :)

0

no właśnie dlatego nie chcę się rozwodzić nad szczegółami i konkretnymi zawodnikami. De jonga widziałem raptem w trzech meczach Ajaxu, więc nie czuję się kompetentny by go oceniać, Lozano podobnie jak Ty, a San Jose, no cóż, ponoć ma dobre papiery :) Ja raczej mam na myśli ogólną strategię kupna/sprzedaży zawodników :)

2

nie chciałem już edytować poprzedniego postu, dlatego dopiszę tutaj, że niefortunnie napisałem w pierwszym zdaniu "zawsze zagiąć parol" oczywiście to zawsze pasuje tam jak kwiatek do kożucha i masz racje, że nie było tak zawsze i mogło to wkurzyć :) chodziło mi tutaj o to i poprzednio okienko transferowe i przykłady Verattiego, Cou, Paulinho i teraz Williana :)

3

Nie mam krótkiego horyzontu czasowego, ja po prostu w tym konkretnym poście komentuję to co jest teraz, a raczej wypowiadam swoją opinię. Jest okno transferowe i plotkami, domysłami, żyją obecne gazety, a ja nie komentuję plotki, którą sam stworzyłem tylko pochodzącą właśnie ze Sportu, Mudno Deportivo i innych. Co do ostatniego zdania, zgadzam się z nim oczywiście, problem jest tylko taki, że ja chciałbym bardzo, aby tak właśnie pozostało, nawet jeżeli klub wpadnie czasem na minę nazywającą się Ander Gomes czy Douglas.

2

Gomes był młodym zawodnikiem o którego licytowało się wiele klubów, my go "wygraliśmy", nie sprawdził się trudno, ale ten transfer z wielu względów miał sens, w przeciwieństwie do transferu np Ardy Turana, dla którego nie było miejsca w drużynie, a mimo wszystko został sprowadzony.
Poza tym, uważam, że to jest forum, stworzone po to by dyskutować i wymieniać się poglądami, a nie po to, że by sobie wzajemnie słodzić i rozpływać nad każdym pomysłem, czy doniesieniem medialnym. Każdy ma prawo do innego zdania, a na forum także to jego wyrażania, a ja na pomysły sprowadzenia chociażby Lengleta, Rabiota, Arthura czy De Jonga nie narzekam, no ale chyba nie ma sensu licytować się z kimś, kto już dopisał całą resztę do "mojej" wypowiedzi.

0

i rozumiem, że właśnie przyszli do nas odpowiednio z Sevilli i Valencii sprowadzeni przez Abidala ?

7

Wiesz, w przeciwieństwie może do Ciebie nie siedzę w zarządzie Barcelony i nie mam innych informacji niż to, co podają media. Natomiast Twoje bajania o Rakiecie czy Albie uważam, że są z dupy, bo to jest przeszłość, a my jesteśmy tu i TERAZ, a teraz w mediach pojawiają się informacje o kolejnych ofertach za Williana, zatem generalnie wolę komentować tę informację niż rozpływać się nad transferem Rakiety czy Alby.

Swoją drogą, ciekawe rozumowanie i wyciągnie wniosków o moim kibicowaniu Barcelonie od wczoraj. Czy gdybym napisał jakieś ciepłe słowa o transferze Kubali wysnułbyś wniosek, że kibicuję od lat 50 ? No ale niektórzy po prostu tak lubią pojechać, niezależnie od tego jak idiotyczne to jest, byle by komuś trochę osobiście dopi****ć

2

to bardzo źle rozumiesz, chodzi mi dokładnie o składanie ofert za Williana czy wcześniejszy cyrk z Verattim

a co do poprzednich przykładów i transferów tak bardzo "ostatnich" w stylu Rakitic, Alba, pozostaje się cieszyć, że nie wymieniłeś Stoiczkova i Koemana. Przykłady Ter Stegena, Umtitego, Semedo, pokazują, że właśnie warto podążać tą drogą.

8

nie chcę tutaj podawać przykładów De Jongów, Lozano, San Jose czy innych piłkarzy z Portugalii, ja powiem, że uważam ich za odpowiednich kandydatów, Ty powiesz, że się nie nadają, ale do rzeczy. Spójrz sobie na politykę transferową Manchesteru City, ostatnio kupili Mahreza za 65 mln z takiego niby nic nie znaczącego Leicester iiiii uwaga !!! Mahrez to najdroższy zakup Manchesteru City. Konkluzja ? Kupując zawodników za pieniądze < 65 mln zbudowali drużynę na miarę Mistrz Anglii, będącej jednym z faworytów Ligi Mistrzów. Nie pisz mi, że LM nie wygrali, bo Barcelona od trzech sezonów nie przeskoczyła 1/4, dokonując znacznie, znacznie droższych transferów. Guendogan, De Bruyne, Gabriej Jesus itd itd... dało się ich wyciągnąć za mniejsze pieniądze ? A o konkretne nazwiska mnie nie pytaj, to nie ja jestem w zarządzie dyrektorem sportowym i to nie ja biorę ciężkie pieniądze za to, żeby takich zawodników wyszukiwać i transferować. W zeszłym sezonie Monaco było klubem, który brutalnie mówiąc nadawał się do rozszarpania przez inne kluby pod względem wyciągania z nich zawodników... City, Liverpoo PSG, Atletico... wszyscy to zrobili jak był czas ku temu.... gdzie wtedy był Fernandez i reszta ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?