1

czy tylko ja wyczuwam w tym zdaniu sarkazm ?

4

"Gruby" na Romę powinien dostać wolne, żeby się odświeżyć i odkurzyć. Na boisku szansę powinien dostać Paco.
Podobnie linię pomocników, ja bym zestawił Denisa, Rakietę i Roberto. Tradycyjnie z przodu Messi powinien zapewnić tę co najmniej jedną bramkę, która da spokojny awans dalej

2

rok temu, pewien klub udowodnił, że niemożliwe nie istnieje ... także próbujcie Rzymianie !

1

Niestety, ale drużyna B blokuje wręcz rozwój młodych zawodników i wrzucanie ich do pierwszej drużyny. Zawodnicy dosłownie "toną" w tym drugoligowym poziomie i przed zbyt długi czas to jest dla nich poprzeczką, by stać się lepszymi zawodnikami. Wystarczy 2-3 lata pograć na takim poziomie i dopasowujesz się do tego wszystkiego, a jak taki zawodnik ma wskoczyć do drużyny bijącej się w Lidze Mistrzów ? Obecne rozwiązanie, jakie widzę, to wyławianie z tego maksymalnie jednego -dwóch zawodników i dawanie im regularnych szans w pierwszej drużynie. Takim zawodnikiem jest Alenia, chociaż nie mam pewności czy w chwili obecnej nie jest już niestety za stary i przesiąknięty poziomem Segunda Division... a szkoda, bo to mogło się potoczyć zupełnie inaczej.

Dodatkowo Gerard jako trener ... (tu spuszczam zasłonę milczenia)

2

umiejętności z pewnością ma, żeby zagrać w drugiej linii Barcelony, jestem co do tego przekonany, charakter również, jedyne co mu zarzucam to jego styl życia... sam fakt, że nałogowo pali fajki moim zdaniem dyskredytuje go do gry w Barcelonie. Jestem świadom, że chociażby Mathieu również miał taki nałóg i pogodził to z byciem trzecim albo czwartym stoperem Barcy, ale mimo wszystko śmierdzi mi to.

0

tak ładnie piszesz o Denisie, a moim zdaniem, to Denis z Andre Gomesem mają właśnie ten sam problem -psychę. Często jest tak, że gdy otrzymują szansę to tak mocno chcą ją wykorzystać, że się wyraźnie spalają psychicznie. Ja widziałem mecze Denisa, szczególnie te sprzed kontuzji, gdzie nie pokazywał nic poza stratami, także w CDR, ale nie winię go za to - chiał, naprawdę chciał z całych sił wykorzystać okazje. Pisałeś, że jesteś człowiekiem prawym, szlachetnym itd. w takim razie jak już wcielasz się w rolę sędziego - rób to skrupulatnie. Doceniaj pewne aspekty, Gomes kiedyś w Valencii pokazał, że piłkę kopać umie ... a że tutaj od początku nie wychodzi i wyjść nie chce ? Może to nie tylko jego wina...

0

Większość wyników moich badań jest już opublikowanych w dość dobrych, uznanych wydawnictwach, więc raczej recenzenci i komisja nie przyczepią się do szczegółów (tym samym podważyliby renomę wydawców, a tego się w zwyczaju nie robi) :) praca liczy 192 strony dokładnie :) w zasadzie nie myślałem o kwestii kibica Realu w komisji, ale myślę, że nawet wtedy zostałbym potraktowany jako po prostu fan footballu :D

0

tak tak, z Halilovicem się oczywiście zapędziłem, ale jakby w przesłaniu ogólnym doszliśmy do porozumienia: z różnych przyczyn La Masia swojej funkcji w ostatnich latach zdecydowanie nie spełnia, czyli nie dostarcza zawodników do pierwszej drużyny.

0

1. a kto Ci broni pisać prawdę ? Pisz prawdę, wstawiaj Gomesowi czy komu tam chcesz "jedynki", krytykuj go itd. Cieszyć się tylko, że nie zasiadasz na Camp Nou i nie wygwizdujesz zawodników, którym ponoć kibicujesz. Zresztą 99% z nas nie ma szansy siedzieć na Camp Nou i kibicować zawodnikom, ewentualnie robią to od święta. ja piszę o czym innym, mianowicie o wsparciu dla zawodnika i mimo wszystko próbie doceniania tego, że on się stara. Oczywiście jako człowiek prawy, obiektywny itd. można mieć nadzieję, że będziesz sędzią łaskawym i może jednak w swojej ocenie weźmiesz to pod uwagę.
2. Pisząc tutaj epos w kierunku Denisa pokazujesz, że jesteś sędzią ostatniego meczu... owszem, w meczu z Sevillą Denis zagrał super 10 minut, ale przed kontuzją grał PADAKĘ, kiedy dostanie szanse i zagra znów słabe 2-3 mecze i będziesz cisną go jak Gomesa.
3. a czy to co tu napiszesz w ogóle cokolwiek zmieni ?

0

te chwile, kiedy zerkasz na tabelę ligi hiszpańskiej i żałujesz, że cztery drużyny grają w lidze mistrzów :D

0

właśnie otóż to ! Trzeba dawać szansę MŁODYM ! Czyli pozwalać na występy zawodnikom takim jak Alenia, Abel Ruiz i paru innych, kiedy jeszcze mają lat naście a nie dzieścia. W tej chwili masz dwudziestolatka, który nie ma zielonego pojęcia o poziomie Primera Division, bo kisi się to w czołówce trzeciej, to w ogonie drugiej ligi. Taki David Costas, wieczny talent już ma 23 lata. W Barcelonie niestety obecnie wszystko z młodzieżą dzieje się za późno, albo nie dzieje się wcale. Z drugiej strony, ostatnie lata pokazały, że coś złego dzieje się z La Masią: Bojan, Dos Santos, Cuenca, Tello, Halilovic, Jeffren, Munir, Sandro itd. itd. ...

4

podobnie jak dziesiątki innych piłkarzy, walających się obecnie w średniakach i słabeuszach Primera Division i Segunda Division ...

2

a czym 20-letni już Alenia, różni się od innych drugoligowych pomocników grających w tamtejszych średniakach, takich jak Almeria, Gimnastic czy Cordoba ?

1

faktycznie ! :) no to dowaliłem, oczywiście, że Scherlock, to Sherlock i żaden inny :D ! pzdr

58

dopóki przywdziewa czerwono-niebieski trykot należy mu się wsparcie i szacunek prawdziwych kibiców... tym bardziej że daje z siebie ile może i też jest mu ciężko. Dla ludzi z inną postawą, polecam rm.pl, tam w co drugim poście piszą kogo trzeba sprzedać i j**ą Benzeme.

0

według mnie ten z hattrickiem jednak z tytułu musi być uznany za najlepszego, tym bardziej, że żadna bramka z karnego, numer dwa dla mnie Rakieta a trzy faktycznie Verminator :)

0

to kogo sprzedajemy po dzisiejszym meczu ? XD

1

ogólnie to po jednym piwku całkiem fajnie się to ogląda :) Andrzej Gomes z Rakietą na duży plus. O Messim nie wspominam bo to przecież wiadomo :)

4

coś czuję że Etihad dzisiaj będą dożynki ...

2

i tutaj rodzi się pytanie, czy przyjście Arthura nie zablokuje rozwoju tego zawodnika ? W wieku 18 lat, to on powinien debiut w pierwszej drużynie mieć już za sobą i pojawiać się na ławce rezerwowych. Z pewnością nie pomoże mu zesłanie do drugiej drużyny, bo poziomem tylko dopasuje się do drugoligowców... a tu prawdziwy football czeka.

17

dlaczego w meczu o Superpuchar Hiszpanii (13.08.2017) Real Madryt Zidana nie zrobił Barcelonie szpaleru, która pokonała Chapecoense w Pucharze Gampera 5:0 i wygrała całe rozgrywki ? To Real łysego, złamał tę tradycję...

Prawda jest taka, że zarówno Ramos jak i Ronaldo, prędzej nawzajem uszkodziliby sobie pewne części ciała, niż zrobili szpaler Barcelonie. Z chamstwem nie ma co walczyć, trzeba wyjść i odpowiedzieć im na boisku.

14

w sumie dziwię się łysemu z brazzers, że ogłosił tę decyzje teraz, kiedy jest co prawda ryzyko, że mogą wpaść na szpaler, ale nie ma pewności, że to się wydarzy. Nie lepiej było poczekać ? a tak pozostanie już z łatką buca bez honoru, przynajmniej u kibiców niezwiązanych z Realem.

5

dzięki, dam znać oczywiście, chociaż sama obrona to już raczej formalność :)
studia doktoranckie miałem w języku polskim, jednak współpracujemy z zagranicznymi ośrodkami (Hradec Kralove, Wurzburg, Barcelona, Lublana), publikowałem wyniki swoich badań tylko w języku angielskim, więc stwierdziłem, że pracę napiszę po angielsku i obrona ze względu na gości z zagranicy również przeprowadzona zostanie w języku angielskim. :) oczywiście Raimon z Barcelony, jeden z naszych współpracowników, był wniebowzięty jak zobaczył okładeczkę :)

0

dwa razy może nie, ale z pewnością dłużej ... prosta zależność: wyższa temeperatura ciała to szybszy metabolizm, jest jednak pewno "ale". Gdybyśmy mieli o 2 stopnie niższą temperaturę, prawdopodobnie nie bylibyśmy w tanie osiągnąć takiego poziomu ewolucyjnego i zaawansowania umysłowego jak ludzkość ma dzisiaj, z pewnością nie bylibyśmy w stanie prowadzić takich rozmów, ani dyskutować o footballu :)

0

tak tak, zgadza się, to jest jedna z hipotez o chorobie Alzheimera, że to takie trochę przedwczesna, zaprogramowana autodestrukcja człowieka. Normalnie ludzie nie powinni jej dożywać, ale z powodów środowiskowych, geneytcznych czasami wyskakuje taki "error" i choroba uaktywnia się jeszcze za życia. Ale to tylko jedna z hipotez, trochę szalona, chociaż pewne dowody na jej podparcie istnieją.

4

dzięki ! :) Chociaż mówiąc uczciwie,choroba Alzheimera jest nieuleczalna i jeszcze długo taka pozostanie, obecnie stosowane leki są nieskuteczne i jedynie próbują spowolnić rozwój choroby. Nowe perspektywy leczenia, również te nad którymi my pracujemy, w najbliższym czasie raczej nie przyniosą przełomu :( Tak to już jest z chorobami o podłożu genetycznym :(

6

z wykształcenia farmaceuta :)

119

a ja oczekuję właśnie na obronę pracy doktorskiej, wczoraj odebrałem z drukarni swój doktorat w ilości 20 kopii. Podzielę się z Wami okładką - oczywiście nie mogła być inna :)

http://vlep.pl/pzlmn9.jpg

0

a skąd pomysł, że miałby być Niemcem :D ?
poza tym nigdzie chyba nie wspominałem, że jest to mój życiowy problem, a wiadomości w tv nie oglądam już od dawna, właściwie od momentu gdy zlikwidowałem całkowicie telewizor w domu :) i polecam szczerze ten zabieg ! :D

0

czy ktoś pamięta, jaki jest rekord w ilości nieprzegranych meczów w lidze hiszpańskiej ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?