0

ja byłem jeszcze śmieszniejszy - wolałem Claudio Bravo i zastanawiałem się, co najlepszego wyprawia Barca pozbywając się Bravo a stawiając na MATS'a...

4

To teraz pomyśl sobie, jak bardzo pokonał statystykę Antoni Ptak, który kiedyś do Pogoni ściągnął chyba blisko trzydziestu Brazylijczów i żaden z nich nie potrafił prosto kopnąć piłki, a Pogoń zleciała z hukiem do drugiej ligi... Szczęściu trzeba pomagać, a nie przeszkadzać. Szczęśliwemu transferowi z pewnością pomoże wypalić to, że ktoś jest ograny jeśli nie w danej lidze, to chociaż na danym kontynencie. Poza tym chcę zwrócić uwagę na to, że w takiej Barcelonie nie ma meczy na aklimatyzacje. Wystąpi taki Mina na środku obrony, drużyna przegra mecze -> drużyna jest 3 pkty w plecy, które później mogą kosztować Mistrzostwo Hiszpanii. Tutaj margines aklimatyzacji jest wyjątkowo malutki, a piłkarz musi wchodzić do gry z marszu i ewentualnie się dogrywać, a nie uczyć gry z drużyną od zera.

16

Taka strategi ściągania piłkarzy z Brazylii i aklimatyzowania ich w Barcelonie wydaje mi się nierozsądna. Ok można "ustrzelić" stosunkowo atrakcyjną cenę, jak w przypadku Neymara się okazało (sprzedany został X razy drożej, choć tak naprawdę nie wiadomo do końca ile on kosztował), ale równie dobrze, można ustrzelić babola, albo strzelić sobie w kolano. I Barcelonie już zdarzało się strzelać sobie właśnie tak w kolano: Douglas, Kerrison, Henrique ... to piłkarzy za których trochę zapłacono, a nie mieli nawet iluzorycznego wkładu w grę pierwszej drużyny. Teraz Jerry Mina i Arthur kosztowali znacznie znacznie więcej. Ten pierwszy pokazuje już oznaki, że solidnym obrońcą może się nie okazać (ok, ktoś powie, że on potrzebuje czasu, aklimatyzacji itd. ale nie czarujmy się, że przeciętniaki z Levante i San Sebastian wkręcały go w ziemię jak Messi Ramosa i wygląda to mało obiecująco, to nie są szczegóły czy kwestia dopracowania taktyki, to wyglądało jak brak elementarnych podstaw gry w obronie i ustawienia, ale nie przesądzam i nie skreślam go, oby moje słowa w g***o się obróciły) . Tak czy inaczej zwracam uwagę na to, że Barcelona kompletnie nie korzysta np z "młodych gniewnych" Ajaxu Amsterdam czy Monaco (zeszły sezon). Piłkarzy brazylijskich oczywiście warto sprowadzać, ale po tym, kiedy cokolwiek pokażą w Europie a nie anonymousów prosto ze statku przypływającego z Ameryki Południowej. Nawet kosztem wyższej ceny.

9

Mam nadzieję, że w Hiszpanii nastanie kiedyś władza, która spojrzy na prawomocnosc działań "boskiego" Florentino ...

7

dużym błędem Sampaolego jest brak powołania dla Verona i Crespo ... co doświadczenie to doświadczenie, poza tym reprezentacja potrzebuje typowych zadaniowców (patrz Sławek Peszko).

0

1. messi, 2 ronaldinho, ...długo długo nic ...3 rivaldo.

2

Dziwi mnie brak Digne'a i Semedo w reprezentacjach, szczególnie, że ten pierwszy świetnie sprawdzał się grając w trójkolorowych. Didier uznał jednak, że Luka gra za mało w klubie i zabraknie mu ogrania, a to, że ma w kim wybierać wcale nie ułatwiało decyzji.

2

Semedo zagrał dużo lepiej, ale co do reszty - pełna zgoda.

7

-zakończenie passy bez porażki na ostatniej prostej
-wypad z Ligi Mistrzów

za jedno i drugie odpowiada zlekceważenie rywala, buta i wiara, że mecz wygra się sam... nie uczą się na własnych błędach od wielu wielu lat.

0

dać się zarżnąć w meczu z Realem by wyciągnąć Real, rozłożyć nogi przed Levante ... only in Barca

0

szkoda trochę, że nie potrafią założyć ataku pozycyjnego, Dembele z piłką przy nodze = strata

0

Verma - świetny obrońca i facet z klasą, tylko te cholerne kontuzje, bóg footballu nie jest sprawiedliwy...

0

moją zyskują również, tym większą jeśli prezentują taką postawę w meczach z Realem :)

6

Tom i Jerry na środku obrony jak na tę chwilę nie powalają...

1

jeśli Barcelona B spadnie, to dopiero będą mieli możlwiości adepci szkółki Barcy na rozwój. Obecna Barca B składa się w dużej mierze z piłkarzy wypożyczonych i sprowadzonych z innych klubów, którzy Barcy A nawet nie powąchają. W niższej klasie rozgrywkowej, jest szansa, że więcej młodzieniaszków będzie kopać piłkę i stamtąd znacznie wcześniej trafiać do pierwszej drużyny. Alena mógłby spokojnie teraz pojawiać się na ławce rezerwowych pierwszej drużyny i wchodzić koło 60 minuty, dlaczego tak nie jest ? Bo Barca B walczy o utrzymanie. Barca B powinna służyć Barcelonie A, tymczasem w drugiej lidze, to twór działający sam sobie (na tę chwilę), wręcz wstrzymujący rozwój niektórych zawodników.

0

brak paszportu...

2

no tak, to trochę utrudnia sprawę... no cóż, w takim razie może spróbuj zdobyć się na odrobinę obiektywizmu. Spójrz na ostatnie GD przez pryzmat pierwszej strzelonej bramki, później spójrz na przedostatnie GD i zobaczy pierwszą bramkę, a właściwie asystę Roberto do Suareza, a później odgrzeb sobie przed przedostatnie GD i przepiękny rajd Roberto w doliczonym czasie gry po którym Messi wywieszał na Santiago pranie :) No i można jeszcze do tego dołożyć rewanż z PSG i szóstą bramkę dla Barcy dającą awans :) To tylko te mecze wizytówki, z najsilniejszymi rywalami, kiedy Roberto był kluczowy, można oczywiście go nie lubić, ale jako piłkarza, trzeba oceniać go obiektywnie i ta ocena już tak niska jak piszesz raczej nie jest :)

0

$$$$$$

11

Ochłoń, albo wytrzeźwiej...

7

Litości...
Pomyłka: Andreas, poprawnie Andres, różnica: jedna litera "a" na klawiaturze będąca obok ostatniej litery "s" w słowie.
Trzeba wykazać maksymalnie złą wolę i wielką upierdliwość, żeby nie uznać tego za literówkę, a raczej przypadkową nadmiarową literę w słowie. Wytykanie takich błędów jest poza tym niegrzeczne i niekulturalne.

0

ja zamiast upierdliwie się czepiać, zapytam gdzie zamówiłeś koszulkę ? :) Rzuć adres internetowy sklepu.

0

Touluse i Angers się znacznie łatwiej drybluje, niż drużyny ligi hiszpańskiej, ale statystyka i tak robi wrażenie.

22

gdyby Madryt zrobił Barcelonie szpaler, po zdobyciu pucharu Gampera w czasie sierpniowych batalii o superpuchar Hiszpanii, nie byłoby takich "cyrków" w KMŚ

6

Griezmann na ławce ? W takim razie nie wszystko jest w sam raz.

0

Być może Sporting Gijon awansuje, to akurat będzie go gdzie wypożyczyć.

0

Messi piłkarz dobry, ale do faulu na tym impotencie umysłowym się nie przyłożył, skoro boski Sergio dociągnął mecze do końca.

2

delikatnie przypomnę, że nie pokazano też powtórki z pierwszej połowy, która miała miejsce tuż przed bramką CRa, kiedy bodaj Navas, moim zdaniem nie trafił w piłkę a w nogi. Niczego nie przesądzam, ale bramka wymazała z pamięci tę sytuację, a moim zdaniem była ona co najmniej niejasna.

1

"psy szczekają, karawana jedzie dalej"
Zidana "logika" jest prosta do zaorania
Jeżeli uznaje, że Barcelona grała w Lidze Mistrzów i jest to równoznaczne z KMŚ, to, za Ligę Mistrzów szpaler już otrzymali, więc dlaczego domagają się go drugi raz ?
Po drugie, Barcelona wygrała z Chapecoense 7.08.2017 Puchar Gampera, a 13.08.2017 grała z Realem o superpuchar Hiszpanii. Dlaczego ZZ i przyjaciele nie wykonali Barcelonie szpaleru za zwycięstwo w Pucharze Gampera ? Podwójne standardy ? Siedząc w logice Zidana można stwierdzić, że to oni jako pierwsi złamali tradycję szpaleru.

2

No oczywiście, że tak, tylko pytanie czy ktokolwiek powinien się niezbyt rozgarniętymi kibicami przejmować ? Oni zawsze byli, są i będą, a mało tego, bo wielu z nich z tego po prostu wyrasta. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. A odnośnie kapitanów, kiedyś już o tym pisałem, że założyłbym się z każdym (chociaż nie ma tego jak zweryfikować), że Raul, Iker czy Hierro, staliby przy wejściu choćby sami i bili brawo mistrzowi. Tyle, że Ramos i pozostali kapitanowie tym ludziom niestety nie są godni butów czyścić, co pokazali już X razy. Taki mamy klimat.

4

trochę szkoda, że Pique się od niego tego nie nauczył. Miał pod nosem Mistrza, wystarczyło robić notatki i brać przykład. Ale może z tym trzeba się urodzić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?