pax

0

@Khardan
To piękną manipulację zrobiłeś :(

Napisałeś:
"W tym miesiącu po raz pierwszy w historii Polski w sondażach większość osób z wyższym wykształceniem poparła poglady prawicowe".

Z sondażu wyszło, że 27.65% ma poglądy prawicowe więc jeśli dla Ciebie 27,65% to większość to gratuluję :)

pax

1

@Khardan
Wstaw linka

pax

1

@arasz1819
Cierpi obecnie i nie da się tego nie widzieć ile błędów taktycznych Koeman popełnia w każdym spotkaniu. Skoro lubisz pozycję cwaniaczka hejterka twoja sprawa, każdy ma swój poziom.

pax

3

@arasz1819
A Puig jest na granicy wieku emerytalnego :)
Mam nadzieję, że Koeman wygra choć z Cadizem, bo jego marazm taktyczny jest porażający.

pax

0

@Janiama
Rozumiem, że de Jonga nie uważasz że kreatywnego zawodnika?
Jak rywal się muruje i ma wysokich stoperów , grając w 5-6 obrońcami w polu karnym to starasz się dogrywać zza linię obrony, starasz się robić przewagę na skrzydłach, starasz się grać szybkie piłki na małych przestrzeniach, strzałó z dystansu lub akcji indywidualnych. Opcji jest wiele.

pax

2

@Rewolucja123
Dzięki :)

pax

1

@marko111122
To jest właśnie kwestia inwestowania całej kasy w kolejne kupony. Jeden nie trafiony wynik i zaczynasz od zera. Daj sobie np. pułapy, np. przy wygranej 160, to 80 inwestujesz a 80 odkładasz. Przy ewentualnej porażce masz na to by zacząć od nowa.

pax

4

Ostatnio na Rambli czytałem, że od 18 latków za dużo się wymaga.
Widziałem dobrego 18 latka, który potrafi pograć z klepki, ma w jednym spotkaniu więcej przerzutów niż de Jong i Pedri razem wzięci w 4 spotkaniach, potrafi zagrać między linie, wiele widzi na boisku, stara się grać do przodu a nie na boki i do tyłu, rozciąga grę, nie holuje piłki. Grał do tej pory tylko końcówki, praktycznie minut ma niewiele w pierwszej drużynie (nie jest tak doświadczony jak Pedri czy de Jong) i to na defensywnym pomocniku, ale chyba widać w nim talent na miarę legendy Barcelony. Myślę, że ma potencjał na cracka i ponad 100 asyst dla Azulgrany.


pax

0

@Don Lucas
Akurat Busi wykonał najwięcej przerzutów (z różnym skutkiem), dostrzegając jakikolwiek ruch z przodu (szczególne Desta), Roberto był podwieszony pomiędzy liniami więc grał wyżej (więc to do niego powinny być kierowane takie piłki), a de Jong zero nawet prób takich podań. Dziwne, że nie wymieniasz wszystkich pomocników. Cała formacja nie zachwyciła - Busi-de Jong-Roberto.

pax

1

@Survier
Przed wyzwiskami bronię każdego zawodnika.

pax

0

@SenseiFCB


"Według ich badań, dostępne dane wskazują na UTRZYMUJĄCĄ SIĘ ODPORNOŚĆ zaszczepionych. W przypadku wariantu Delta ta odporność na zakażenie jest niższa, ale szczepienie i tak ZAPEWNIA OCHRONĘ przed objawami. [...]
Ogólnie rzecz biorąc, aktualnie dostępne badania nie dostarczają wiarygodnych dowodów na ZNACZĄCY SPADEK OCHRONY przed ciężkim przebiegiem, która jest pierwszorzędnym celem szczepienia - podsumowuje główna autorka badania doktor Ana Maria Henao Restrepo".

Odporność się utrzymuje, szczepienie zapewnia ochronę ale wniosek jest że szczepionka jest dobra , sprawdza sie i nie trzeba doszczepiania bo tak dobrze działa? O to chodzłio ??

pax

6

@olek10
Tiki-taka obnażona? Kiedy była obnażona? Gdy Barcelona zaczełą przegrywać z tiki-taki już niewiele zostało. Jedynie praktycznie Inter po wałkach sędziowskich wygrał wtedy. Lucho całkowicie zmienił styl gry, już nie było tiki-taki tylko dzida na MSN.

pax

1

@tromtadracjonista
Tylko był podjazd na Ivana, Vidala, Suareza, Messiego że starzy amigosi. Odeszli a gra jest co raz słabsza. Zawsze trzeba kogoś znaleźć, taka mentalność.

pax

0

@Ksavix
Dalej nie rozumiesz mojego wpisu.
"No właśnie. I tej świeżej krwi powinni przewodzić gracze najbardziej doświadczeni".
Co to znaczy przewodzić? Jak de Jong odpuszcza krycie, nie chce mu się podbiec do zawodnika z piłką 4 metry jak przy 3 bramce, czy jak źle interweniuję przed strzałem Goretzki, bo mam w tym widzieć winę Busquetsa bo nie był w tych sytuacjach jego mentorem? Poza tym nigdzie nie napisałem że Busi zagrał dobry mecz, tylko że zagrał słabo. Chodzi Ci że jak gra słabo Busi to cała pomoc gra słabo bo oni nic bez niego już nie potrafią. Nie grał z Juventusem gdy przegraliśmy 0:3 na CN. Czyli nikt z pomocników nie potrafi zrobić bez Busquetsa pozytywnego? Busi zszedł w drugiej połowie, została 100% świeża krew i pomoc zagrała jeszcze słabiej, Gavi traci piłkę na własnej połowie a de Jong i Pedri olali obronę - to wina Busquetsa?.
"Skąd wiesz kto jakie miał zadania, trener powiedział? "
Uwielbiam takie tłumaczenia. Skąd wiadomo jakie kto miał zadania, nie wiadomo jakie zadania ma bramkarz, obrońca, pomocnik czy napastnik. No bo skąd? Skoro Pedri i Busi fatalnie się ustawiali, dreptali w obronie, odpuszczali w obronie to wina Busquetsa lub założeń trenerskich, których nie znamy.
Tak Busquets potrafi świetnie prostopadle dograć, w tym meczu tego nie widzieliśmy, gdybym chciał argumentować jak Ty to robisz, to napisałbym że skąd wiadomo że trener dał mu takie zadania aby podawać prostopadle. Busquests zagrał słaby mecz tak jak większość zespołu i ja to dostrzegam nie szukam wymówek, że może trener miał inne zadania, albo że ktoś za niego powinien coś zrobić.
Mój wpis nie miał na celu obrony Busquetsa, jeśli byś się doczytał to byś wiedział, ale równe traktowanie każdego zawodnika. Ale o tym cicho sza.

Barcelona pozbyła się Rakiticia, Vidala bo oni niby dawali się rozwijać młodym w pomocy i pozbyła się Messiego bo niby nie dawał kreować, nie dano pograć Pjaniciowi i Puigowi. Pomoc prawie cała została wymieniona ale wina jednego Busquetsa że pomoc jest najsłabsza formacją a nie pozostałej dwójki zawodników na których głównie stawia Koeman.

pax

0

@Ksavix
W pomocy mamy 2/3 "świeżej krwi". została osoba na pozycji defensywnego pomocnika. Jest de Jong który miał napędzać akcje i Pedri który miał je jeszcze bardziej napędzać. A jednak zarzut do najbardziej defensywnego z pomocników że nie grał wertykalnie, nie dawał prostopadłych piłek, nie kreował.
Racja, ale jeszcze większą rolę w tych zadaniach miał pozostała dwójka pomocników, no ale o nich ani słowa.
Szkoda, że wyciągasz coś z kontekstu, jakby tam nie było nic o tym, że ta trójka "weteranów" zagrała słabe spotkanie.
"Skoro prezentują ten sam poziom i niczego nie wnoszą (nawet spokoju, doświadczenia) to po co przepłacać za ich kontrakty? Zwolnić ich i w ich miejsce wystawiać młodych gniewnych którzy będą kopać na podobnym poziomie".
Nie zrozumiałeś mojego tekstu, a był dość prosty. Skoro młodzi i "weterani" grają słabo to dlaczego mam krytykować tylko jednych a drugim robić umizgi za ten sam poziom gry?
Dam lajka Ci za tekst o moim wpisie, mogłeś napisac pod moim tekstem, ale napisałes nowy, rozumiem, już lajkuję.

pax

0

@ściah
Jasne, że linia defensywna była zbyt głęboko, ale pomoc się źle przesuwała. Ten sam błąd robili trenerzy przeciwko Barcelonie Guardioli. Pressing Barcelony był pozorowany, do tego była bardzo stateczna gra tej formacji. Były przeważnie sytuacje że albo wszyscy pomocnicy zachowywali się biernie mając nadzieję że inni uratują ich gapiostwo (np. zachowanie przy 3 bramce) lub szli wszyscy na hurra na jedną stronę, jak dziewczyny na szkolnym meczu koszówki (np. bramka nr.1) . Nie było głębi w pomocy, asekuracji, przesuwania się pozimego. Non stop wszyscy pomocnicy wskazywali palcem kto idzie na którą stronę i jak się ustawia. Koeman trenuje ich już ponad rok, a w wyjściowej pomocy są wciąż Ci sami zawodnicy, nie wiedzą jak mają się ustawić. Busi i de Jong grali na dwóch pivotach, co było zabójcze dla pokrycia środka pola.

pax

17

Najsłabszą formacją w meczu z Bayernem była pomoc, mało kreatywna, mało transmitująca piłkę, dająca się całkowicie zdominować, bez pressingu, chodząca, często odpuszczająca, nie wracająca. Jednak tak fatalnego ustawienia i zostawienia hektarów przestrzeni przed polem karnym dawno nie obserwowaliśmy. Zero zaangażowania. Wszystkie bramki padły praktycznie po zostawieniu środka na 12-20 metrze przed bramką. A tych sytuacji było co najmniej dwa razy więcej.

https://zapodaj.net/ea0c19af5333e.jpg.html
https://zapodaj.net/83758c7c0fdaa.png.html
https://zapodaj.net/bc4cf73cbc296.jpg.html
https://zapodaj.net/050ac4fe53010.jpg.html
https://zapodaj.net/fa21b8ce86be6.jpg.html
https://zapodaj.net/2c9e46ceac968.jpg.html

pax

1

@Coutinho007
Skończyłem właśnie katować się kolejnym razem tego meczu. Brak pomocy, złe ustawienie, brak zaangażowania, brak pressingu, brak skrzydeł, brak podań do przodu. Najlepszy strzał w meczu oddał Busquets, to wszystko już wiadome.
Przegrana całkowita w środkowej strefie.

pax

0

@norbi77
Araujo wczoraj to pojedynki z Sane głównie

pax

3

@betonito
Przez ostatnie kilkanaście lat nie było takich przegranych spotkań jak w ostatnim sezonie. Przegrane wszystkie dwumecze z topowymi drużynami - Real, Atletico, Juventus, PSG - jedynymi zawodnikami z obecnej kadry którzy grali we wszystkich tych przegranych spotkaniach to de Jong i Pedri. Czy ich też nazwiesz twarzami klęski tego zespołu?

pax

3

Jak obecnie jest słaba Barcelona gdy taki Roberto wyrósł na zawodnika z najlepszymi statystykami ofensywnymi w zespole po 4 spotkaniach sezonu.
Partycypowanie przy bramkach (gol i asysta)

Roberto co 60 minut.
Braithwaite co 75 minut
Depay co 120 minut
de Jong co 170 minut

pax

2

@betonito
Czytam co piszesz i wydaje mi się że między nami nie ma sporu. Po prostu oceniając zawodników za jakieś spotkanie stosujemy inne kryteria. Każdy ma prawo mieć własne.
Ja oceniam pod względem zaangażowania, wpływu na grę i umiejętności pokazanych w spotkaniu, czyli spraw związanych stricto z przebiegiem spotkania.
Ty oceniasz pod względem lat spędzonych w klubie, zarobkach i gry w porażkach czyli w większości za sprawy pozaboiskowe.
Jak mówię, każdy ma swoje kryteria, chociaż nie zgadzam się z twoimi, bo moim zdaniem nie odnoszą się one w większości do gry na boisku, to szanuję je, bo masz do nich prawo.

pax

0

@messi564
Czekasz na herby? Masz jeden ode mnie :)

pax

2

@betonito
Ty naprawdę nie rozumiesz mojego komentarza.
Co ma mecz z Romą do meczu wczorajszego? A czemu nie finał LM z. JUVE?
Ja oceniam zawodników za konkretne spotkanie. W tym przypadku za mecz wczorajszy z Bayernem.
Ty oceniasz zawodników nie za ich grę ale za czas spędzony w klubie

pax

1

@betonito
uwielbiam gdy ktoś pisze bzdury bo nie ma argumentów. Wskaż kogo bronię? Wskaż kto miałby miałbym byc moim ulubioncem

pax

3

@Coutinho007
W ogóle nie rozumiesz mojego komentarza. I mam wrażenie że się nie liczy dla Ciebie zaangażowanie i umiejętności a jedynie czas w koszulce Barcelony. Ja tu nikogo nie chwalę z tej trójki, wręcz przeciwnie piszę że zagrali słabo. Jednak obok nich byli zawodnicy którzy zagrali na tym samym poziomie co oni, ale ich taka krytyka nie dotyka. Dla Ciebie (możesz mnie poprawić) wpływ ma na to jedynie wiek. Inni zawodnicy nie są krytykowani mimo słabego spotkania bo nie są amigosami, a nie dlatego że zagrali lepiej, ze pokazali więcej zaangażowania, więcej umiejętności. Nie wiem czemu mi coś wmawiasz? To jest bardzo nieładne i gdzie wychwalam zaangażowanie, postawę czy umiejętności Roberto, Alby czy Busquetsa w tym spotkaniu?

pax

0

@Catalanian1991
Dlatego zadałem pytanie? Można odpowiedzieć że ktoś zagrał przyzwoicie, przeciętnie, stosunkowo dobrze, nie najgorzej, itd. i użyć dziesiątek wyrazów o podobnym znaczeniu. Zauważ że dałem jedynie dwa określenie - jedno pozytywne kto zagrał dobrze a kto słabiutko, można zawsze to rozszerzyć. Gdybym spytał kto zagrał przeciętnie mógłby być zarzut że nie zapytałem kto zagrał przyzwoicie. Tak jak napisałem to było pytanie a nie stwierdzenie. ogólny podział jest na źle lub dobrze i tak zadałem Ci pytanie, jeśli chcesz rozciągać skalę to jak od 1 do 5, od 1 do 10? wszystko może być uznaniowe, dlatego można sobie wszystko wyjaśnić. To nie ankieta z odpowiedzią tak lub nie.

pax

2

@arasz1819
Z moimi komentarzami zauważ jedno. Nie nawołuję do zmiany trenera tak jak nigdy nie pisałem aby pozbyć się jakiegokolwiek zawodnika, ja tylko wskazuję błędy które Koeman cały czas popełnia. A karuzela nazwisk coraz mniej znaczących w świecie piłki jest coraz bardziej niekorzystna dla Koemana.

pax

1

@Coutinho007
Czyli nie liczą się umiejętności, zaangażowanie i postawa boiskowa a jedynie to że jednych widzimy dłużej w koszulce Barcelony niż innych?

pax

0

@betonito
Kogo bronię możesz wskazać ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?