pax

19

@ściah
Valverde jednak darzyli szacunkiem. I nawet mimo porażki w LM zawodnicy wzięli tą porażkę na siebie.

pax

1

@gryfiT.
Musi przyjść trener który ma pojęcie o taktyce, ustawieniu, przesuwaniu formacji. Barcelona musi wprowadzić konkurencyjność na pozycjach a szczególnie trener musi równo traktować kadrę. Kadrę mamy dobrą, może już nie wybitną, ale top 3 w lidze to jest plan minimum. Wielu uwierzyło w usprawiedliwienia Koemana, że nie ma kadry by ogrywać Grenady czy Kadyksy. Nie może być tak, że trener ma 2-3 ulubionych zawodników i gra nimi w każdym spotkaniu bez względu na formę i pozycję. W tej drużynie nie ma obecnie planu, nie ma zadań boiskowych, jak widzisz pivotów którzy zamieniają się pozycjami w trakcie akcji przeciwnika to widzisz, że nie wiedzą gdzie mają być ustawieni. Drużyna ma to szczęście że ma mieszankę doświadczenia i młodości, tylko trzeba to umieć wykorzystać.
Potrzeba trenera który poukłada grę, da konkretne wskazówki. Nie ma pressingu, żadnego, to co widzimy że czasem ktoś do kogoś podbiega to nie jest pressing, bo ten ktoś staje 2 metry od zawodnika z piłką i stoi, nie atakuje, nie zmusza do błędu. Lepsze przygotowanie fizyczne, lepsze przygotowanie taktyczne a przede wszystkim mental - Koeman już wmówił zawodnikom że to przez nich, że sa za słabi i on z nimi nic już nie zrobi. Trzeba zmienić praktycznie wszystko w drużynie, a można to siągnąc z tą kadrą. Koeman niewiele osiągnął mają Messiego, Griezmanna czy przez większą część sezonu Dembele to teraz jest raczej równia pochyła.

pax

0

@Messibestplayerintheworld
"Frankie, Gavi, Pedri i wczoraj Coutinho"
Nie wymieniaj mi składu, tylko kto zagrał dobrze w ostatnich 5 spotkaniach. Rewolucja Ci napisał, Frankie miał 30 minut dobre w jednym spotkaniu.

pax

1

@Messibestplayerintheworld
Co robie Frenkie?? Gra dobrze w obronie i ataku? Często stoi i obserwuje jak inni pakują nam bramki. To, że ktoś jest wszędzie to nie oznacza że coś wnosi. Napisz konkretnie.
Co robie;Pedri?? Co konkretnie takiego robi?? Pedri dobrze rozgrywa? Czyli co? Ma mega przerzuty, zmienia strony boiska, napędza akcje, podania prostopadłe, podania wertykalne? Co konkretnie?
Coutinho wczoraj miał dwie bardzo dobre sytuacje których nie wykorzystał, poza tym niewiele wniósł.

pax

1

@Messibestplayerintheworld
Kto zagrał w ostatnich 5 spotkaniach zagrał naprawdę dobrze z pomocy ??

pax

26

W sezonie 2017/2018 na początku sezonu w miesiącach sierpień-grudzień Barcelona w 25 spotkaniach straciła 8 bramek. Obecnie w 9 spotkaniach straciliśmy 13 bramek, Ivan na siłę cofnięty niżej już wcześniej, Mascherano głównie kontuzjowany wtedy (Dembele cały ten okres kontuzja, Iniesta 3-4 kontuzje, itd.). Skoro jakościowo nie dało się załatać dziury po Neymarze, to skupiono się na obronie. Teraz największe napięcie w cules wywołują konferencje prasowe i wywiady a nie gra na boisku. Atak tragedia, obrona tragedia a największa tragedia pomoc (chociaż Gavi pokazał się wczoraj z dobrej strony). Z trenerem który nie potrafi po 60 spotkaniach z drużyną ustawić ich w obronie ciężko osiągnąć sukces.

pax

11

@Comentateiro
Bądźmy realistami, według trenera nie mamy składu aby wygrać z Kadyksem.
Transfermarkt
Wartość wszystkich zawodników Kadyksu - 47 mln
Wartość tylko de Jonga i Depaya - 135 mln

pax

0

@FanRealM
Zastanawiałem się czy obejrzeć, więc chciałem zobaczyć opinie. Czy dobry, wciągający czy słaby, przewidywalny. Nie każdemu się dogodzi więc jeden może napisać dobry drugi słaby, ale teraz przynajmniej dla mnie jest już przewidywalny :(

pax

1

@betonito
Spokojnie, wszystko oceniający widzą, nie ma znaczenia o którego zawodnika chodzi. Nikt na portalu nie zaniża i nie zawyża ocen. Są dokładne opisy za co itd.
Zawsze pod ocenami można dać komentarz i się kulturalnie nie zgodzić z oceną.

pax

0

@FanRealM
Jednak jak wiesz jaki jest koniec i kto stoi za intrygą to niby oglądasz ale już nie czujesz zagadki. Nie rozumiem ludzi którzy wrzucają spoilery.

pax

0

@avexavi
Miałem zamiar obejrzeć, miałem...

pax

1

@KapiFCB
Najpierw musisz mieć kierownika budowy a Koeman nie daje jakości na remont.

pax

0

@barcelonaLM
Czemu mieliby to zrobić? Ktoś wpłaci klauzulę? Po trzech pierwszych spotkaniach ich forma z każdym dniem jest coraz słabsza.

pax

0

@Mack10
Co ukradli ??

pax

3

@Janiama
Zawsze można wprowadzić chłopaków z Juvenilu, mecz będzie przegrany jak teraz, i młodzi się ograją. Tylko czy o to chodzi?

pax

1

To co robi Barcelona w tzw. pressingu to nie jest pressing, jeśli nawet jest jakiś ruch w stronę rywala to zawodnicy Barcelony zamiast zaatakować rywala, to podbiegają i stają 2 metry od niego i zastanawiają się co zrobić dalej.

pax

0

@arasz1819
Pokazujesz zupełnie inne sytuacje, już nawet nie ma sensu pisac że Bayern traci bramkę po kontrze a Juventus strzela po szybkiej akcji to w obu przypadkach strzał jest z wyjścia do piłki prostopadłej lub wrzutki gdzie strzelec jest praktycznie najbliżej bramki i wychodzi na sam na sam bo znalazł lukę na linii stoperów. Barcelona zostawia takie dziury w ataku pozycyjnym przeciwników. Ja pokazałem sytuacje z fatalnym ustawieniem linii pomocy. Jasne, że każda drużyna nie jest w stanie grać idealnie przez 90 minut, ale chodzi aby grać idealnie jak najdłużej a z ustawieniami i taktyką Koemana Barcelona nie naprawia swoich błędów. On piłkarsko nie rozwija zespołu.

pax

0

@Cochise
Postaram się odpisać jak wrócę z siłki

pax

0

@jedrek7000
Podobno nawet odejście Leo miało poprawić grę obronną a wychodzi odwrotnie.
“Nagle chłop wrzuca tam De Jonga który nie wie czy ma grać do przodu czy łatać obronę" cały Koeman.

pax

1

@Rewolucja123
Dla mnie to jedna wielka improwizacja z dodatkiem graczy których Koeman uważa za nieściągalnych z boiska. Przecież gdyby Ter Stegen doznał w meczu kontuzji on by na bramkę dał de Jonga zamiast Neto. :)

pax

0

@Rewolucja123
To co on taktycznie zrobił w tej drużynie to jest nie do uwierzenia. W każdej przestrzeni boiskowej i na każdej pozycji zawodnicy nie wiedzą co mają robić. człowiek się cieszy z jakieś akcji indywidualnej, bo jako druzyna nie istniejemy. Z Benficą był tak pozorowany pressing, że były sytuacje że zawodnika z piłką otaczało 5 zawodników Barcelony ale żaden nie doskoczył do niego, tylko stali i patrzyli.

pax

0

@pax
@arasz1819 wypowiesz się jak Koeman ogarnia ustawienie?

pax

18

To jak kuleje ustawienie u Koemana nie da się wytłumaczyć. Czasem się zdarza, że jakiś zawodnik w akcji nie dobiegnie na pozycję, źle się ustawi, zdarza się. Jednak fatalne ustawienie w jego grze dwoma pivotami jest jak z lig amatorskich, chronicznie i nie widać poprawy. Oglądamy mecz z Bayernem i wszystkie bramki padają ze strzału na wprost bramki gdzie zawodnik ma metry pustej przestrzeni między 12 a 20 metrem. Takich sytuacji było co najmniej 8-10 z Bayernem. Dobry trener zobaczyłby to ustawienie, złapałby się za głowę i skorygował. Oglądam mecz z Benficą, patrzę na drugą bramkę i to samo co z Bayernem. Czy trener ogarnia tam coś jeszcze, oprócz konferencji prasowych?

Gra z Bayernem i bramki Bayernu

https://zapodaj.net/ea0c19af5333e.jpg.html

https://zapodaj.net/83758c7c0fdaa.png.html

https://zapodaj.net/bc4cf73cbc296.jpg.html

https://zapodaj.net/050ac4fe53010.jpg.html

https://zapodaj.net/fa21b8ce86be6.jpg.html

https://zapodaj.net/2c9e46ceac968.jpg.html

Bramka z Benficą

https://zapodaj.net/32e8f586acb5b.png.html

Nie wiem jak to wytłumaczyć. A to tylko drobny, jeden z wielu przykład jego nie ogarnięcia ustawienia czy taktyki. I tak można pokazywać jego błędy. Który klasowy zespół popełnia ciągle takie same błędy? Czy już Koeman wmówił niektórym że Barcelona nie jest klasowym zespołem a on tam nie ma kogo trenować. A Ci niektórzy uwierzyli, że jego słaby warsztat to wina Laporty, prasy, klubu, zawodników, odejścia Leo itd.

pax

28

To było pewne, bo są pewni zawodnicy którzy u Koemana są najważniejsi. Pedri musi grać i nie ma opcji (nie rozumiem po co wrzucac zawodnika po kontuzji od pierwszej minuty), Frenkie Musi grać a że akurat potrzeba piłkarza o innym profilu to trudno można go dać od stopera po "9", byleby grał, Balde też prawdopodobnie nie do końca zdrowy doznał odnowienia. Dobrze że chociaż z Ansu uważają.
Tak jak w ubiegłym sezonie w meczu z Realem na ławce zdrowy Dembele a on Pedriego wrzuca jako prawo skrzydłowego a teraz płacze że nie ma skrzydłowych.

pax

0

@arasz1819
EGO? Właśnie widzę, kto chce skończyć ostatni . Jak zwykle zero merytoryki no ale do tego się już przyzwyczaiłem.

pax

0

@arasz1819
Dziękuję za odpowiedź. Innej się nie spodziewałem.
Przecież o taktyce, zmianach, ustawienia bym nie rozmawiał bo te tematy omijasz bo wiesz że Koeman niewiele daje drużynie

pax

0

@arasz1819
Gdzie wypunktowałeś??
Wskaż za co według Ciebie miałem pochwalić Koemana za tamten sezon?

pax

0

@arasz1819

Kto napisał że tworzy?? Ty to wymyśliłeś i jeszcze wmawiasz innym. Słabiutkie.

Po raz trzeci proszę wskaż gdzie ja napisałem, że drużyna kreuje sytuacje.

Czytaj ze zrozumieniem, analizuj tekst drugiej osoby jak do tekstu się odnosisz, a nie twórz własnych wizji czyjegoś tekstu. Cały czas brakuje argumentacji w twoich wywodach bo gra drużyny jest fatalna, a Ty nie potrafisz tego dostrzec, więc wmawiasz innym to co sam sobie wykreowałeś.

pax

0

@Momals11
Dziwne, nie pamiętam aby chociażby z Juventusem w ubiegłym sezonie Busquets zagrał chociaż minutę. Coś nie pyknęło w tym zestawieniu.
W zesdzłym sezonie przegraliśmy lub conajwyżej zremisowaliśmy najważniejsze spotkania z silnymi drużynami. Ciekawe kto wtedy grał?

pax

0

@arasz1819
Zaczynasz wmawiać ludziom rzeczy których nie napisali, zaczynasz tworzyć już nadinterpretację bo widzisz że marazm wprowadzony przez Koemana nie da się wytłumaczyć, a nie potrafisz tego przyjąć do wiadomości.
Co raz to słabsze.

Jeszcze raz wskaż gdzie napisałem, że drużyna kreuje sytuacje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?