pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@arasz1819
Nie wierzę w takie plotki. Tylko nie rozumiem twojego komentarza. To jeszcze gorzej świadczy o Koemanie, że chcieliby go zastąpić Jordim. Jak nisko jest traktowany warsztat trenerski Koemana że być może kandydatura Jordiego sie pojawiła. To nie jest kwestia podoba się kandydatura czy nie?
2
@Catalanian1991
To napisz kto zagrał słabo a kto dobrze? To było pytanie a nie stwierdzenie.
1
@Coutinho007
Czyli Pedri, de Jong, Garcia, Depay słabiutko?
2
@Coutinho007
Kto zagrał dobrze w tym spotkaniu ?
2
@Rust_Cohle
Dalej mi nie odpowiedziałeś.
7
@Coutinho007
Czyli nie chodzi o naznaczenie porażkami? Czy de Jong nie był równie z pozostałymi twarzą kompromitacji z Bayernem 2:8, z PSG 1:4, Juve 0:3, Bayernem 0:3, meczów z Realem czy Atletico?
Czy chodzi tylko o wiek?
3
@FCB_dimiC
A kto tu mówi o chwaleniu, przeczytaj mój wpis i zastanów się o czym ja napisałem.
0
@Rust_Cohle
Ale gdzie ten inny punkt widzenia ?
3
@Coutinho007
Czyli chciałbyś wymienić Ter Stegena, Pique, Roberto, Albę, Busquetsa, de Jonga ? To są osoby naznaczone porażkami przez ostatnie lata.
7
@Rust_Cohle
Jakoś nie bawi mnie efekt stadny, jak ktoś bezwiednie lubi podążać za tłumem jego sprawa.
A teraz napisz jaki przedstawiłem inny punkt widzenia? Bo mam "wrazenie, ze musisz na sile zaprezentowac z gola inny punkt widzenia [...]Tak dla zasady".
Wychwaliłem kogoś kto zagrał słabo? Napisałem jedynie, że nie tylko ta wymieniona trójka zagrała słabo, ale widzę, że handicup działa więc ... cicho sza :)
40
A tutaj dalej jazda po Roberto, Albie i Busquetsie? Czy to byli zawodnicy odpowiedzialni za kreację, za zdominowanie środka pola, za rozciąganie gry, przerzuty, grę prostopadłą, wertykalną? Nie do końca, ale pasuje to do narracji, bo kogoś trzeba obarczyć za porażkę. Aaaa, jeszcze ostro o Luuku de Jongu, nie zbawi on Barcelony, jednak dawno nie widziałem takiej jazdy po zawodniku który zagrał pierwszy mecz od pierwszej minuty po 2-3 treningach z drużyną, a jako żyjący z podań napastnik ich nie dostawał. To nawet Arthur miał pół roku handicapu wsród cules, Pedri i Dest cały ubiegły sezon, a tu po kilkunastu minutach gry prześmieszki ze "skywalkera". Można pisać o braku pomysłu na grę, o złej taktyce. Gra dwoma szeroko ustawionymi pivotami, gdzie pomysł nie sprawdził się w ubiegłym roku miał się sprawdzić w tym? Są trenerzy którzy uczą się na błędach i są tacy którzy zawsze będą widzieć winy wszędzie tylko nie w swoich decyzjach. Każda bramka Bayernu prawie identyczna, zawodnik na środku jest nie kryty, ma czas i miejsce podejść przymierzyć, bierność i złe ustawienie pomocników była powalająca, a stanie de Jonga na 16metrze przy trzeciej bramce i obserwowanie całej sytuacji w zastygnięciu przypominało jego zachowanie przy bramce Modricia z ubiegłego sezonu, Pedri totalnie zagubiony, Depay wyłączony i tak można wymieniać prawie każdego zawodnika. Wczoraj cały zespół przegrał łącznie z trenerem, ciężko nawet kogokolwiek wyróżnić, ale jechanie po wymienionych trzech zawodnikach staje się coraz słabsze. Przecież już przed spotkaniem było wiadomo kto "beknie" za ewentualną porażkę. Roberto, Alba, Busquets zagrali słabe spotkanie i to należy i trzeba powiedzieć ale nie tylko oni zagrali słabo ... ale inni wciąż mają handicup, wiec cicho sza.
1
@betonito
Kto nie zagrał przeciętnie w tym spotkaniu ?
0
@socha n
Tylko właśnie, z jednej strony Roberto jakie ma wady każdy widzi - brak dryblingu, brak przyspieszenia, słaba zwrotnośc, kreacja średnia, aby nie powiedzieć że mała. Gra raz jako pomocnik raz jako wahadłowy raz jako prawy obrońca i patrzysz że ma najlepsze statystyki ofensywne po 3 spotkaniach z wszystkich zawodników Barcelony. To dopiero jest dziwne. A największy hejt leci od miesiąca na niego. Pomoc nie gra od dawna, już końcówka Iniesty-Xaviego taka była, jak Lucho postanowił częściowo omijać pomoc wykonując 20-30 przerzutów od stopera do MNS. Ivan, Vidal, de Jong Pedri, Arthur, Roberto to w pomocy nie dawali i nie dają zbyt dużo.
0
@socha
Czyli z tego co piszesz widać osobiste negatywne nastawienie do jednego zawodnika. Mimo, że jak piszesz fatalna pomoc, nic nie grają, nic nie kreują, Roberto, Pedri, de Jong taki sam poziom, ale to po Roberto można jechac bo on się nie rozwinie a pozostała dwójka być może jeszcze kiedyś, hmmm.
Ja oceniam mecz, jeden konkretny, nie dodaję i nie odejmuję zawodnikom za wiek, wszystko weryfikuje boisko.
1
@arasz1819
Z tego co pamiętam usprawiedliwiałeś Koemana za zeszły sezon między innymi tym, że nie był pewny przez 8 dni treningowych czy Messi zostanie i przygotowywał grę zespołu w presezonie na grę bez Messiego.
Teraz chyba wystarczyłoby sięgnąć po pomysły z tamtego presezonu, pewnie zapiski mu zostały?
Barcelona przegrywa mecze z mocnymi rywalami w ubiegłym sezonie bo Messi nie odszedł a miał odejść.
W tym sezonie przegrywa bo Messi miał zostać a odszedł.
Zawsze jakiś powód się znajdzie aby po słabym meczu usprawiedliwić trenera.
Niestety to on odpowiada za mental zespołu, przygotowanie fizyczne, za taktykę. Za 90 minut na boisku Pedriego który nic nie wniósł przez ten czas, za ustawianie Roberto na skrzydle w roli wahadłowego, za grę Luuka de Jonga od pierwszej minuty po 3 treningach z drużyną.
Bayern nie wygrał indywidualnościami, ale ustawieniem się, taktyką, pressingiem, grą skrzydłami, transmisją piłki, zaangażowaniem.
Barcelona nie przegrała po indywidualnych błędach, ale przegrała jako zespół, nie dlatego że zawodnicy Bayernu pokazali klasę ale dlatego że Barcelonie brakowało wszystkiego od zaangażowania po taktykę, czyli za to za co odpowiada trener.
Pewnie Koeman wygra jeszcze wiele spotkań ze słabszymi drużynami, ale pewnego braku pomysłu na drużynę raczej na horyzoncie nie widać.
1
@amanter
Futbol zawsze taki był. Pełen drwali i rzeźników, czy zawodników grających fizycznie jakby van Bommel, Toure czy Davids tacy nie byli a zawsze i wszędzie tacy byli, nawet w Barcelonie. Jednak Iniesta, Xavi, Messi a nawet Pedro potrafili za pomocą techniki i inteligencji boiskowej zwieść przeciwników. Futbol tak bardzo się nie zmienił, ale Barcelona nie ma już tak dobrych zawodników.
0
@socha
Czyli Pedri de Jong źle wykonują swój zawód tak jak Roberto według Ciebie?
0
@SuperGamon
Nawet gdyby.... no tak.
Nikt go nie broni, bo zagrał słabo, ale uwielbiam gdy szuka się kozła ofiarnego gdy druga linia kompletnie nic nie grał, atak nie istniał a 60% użalania jest na bocznego obrońcę, który nie dostawał zbytnio piłek ani na obieg ani zza linie.
0
@ObiektywnyKibic121
Policzyłeś ile razy wychodził, machał ręką do podania i tych podań nie dostawał?
Ile podać poszło spóźnionych o dwa tempa?
0
@socha
Taaaa, ciekawe czy tak napiszesz po dzisiejszym meczu o Pedrim, de Jongu, itd ? Który z nich dzisiaj dobrze wykonywał swój zawód?
0
@socha
Widzę, że nie zrozumiałeś ironii wobec hejterów
1
Kolejna bramka na konto Roberto
0
@Murazor
Pytasz o jedną rzecz, dostajesz odpowiedź, która Ci się nie podoba. Wiesz że jest prawdziwa, ale Ci nie pasuje, więc próbujesz postawić na swoim z innej strony. Nikt nie twierdzi, że grał dobrze, tylko bez sensu wymyślać coś czego nie było byleby frustrację za grę całej drużyny wylać na jednego zawodnika.
0
@konrad1661
Raczej 4, nie widziałeś ??
0
@Murazor
Zadajesz pytanie z tezą. Dostajesz odpowiedź która Ci nie pasuje to i tak napiszesz że Roberto winny wszystkiemu. Ehhh
0
@Catalanian1991
Oczywiście, rozumiem że przeczytałeś komentarze na rambli.
0
@Murazor
świetny przerzut chociażby uruchamiając lewe skrzydło, strzał lewą nogą niecelny, cały czas się pokazywał jako wahadłowy, podania do niego spóźnione o dwa tempa.
Z przodu zagrał podobnie słabo jak inni - skoro Barcelona oddała dwa strzały w pierwszej połowie (Roberto i Araujo) i oba niecelne.
5
Przecież przed meczem było wiadomo kto będzie obrażany na rambli a kto wywyższany.
Każde nawet dobre zachowanie jednego zawodnika zawsze jest jechane, a każde złe drugiego usprawiedliwiane.
Trochę to smutne, ale zawsze tak było.
1
@HighestInTheRoom
Pytaniem na pytanie? Mało konkretnie.
Jeszcze raz spytam, czy rozwiązanie które proponujesz ma dotyczyć wszystkich terrorystów organizujących zamachy czy tylko jednie wybranych z kryterium religijnym, narodowym czy jakimś innym wybranym subiektywnie?
0
@HighestInTheRoom
Tzn.?? Jacyś ogólnie terroryści? Czy tylko islamscy?