10

To była niepowtarzalna szansa na finał LM i tryplet. Na tę chwilę to Valverde pod stylem gry i trofeów nie ma podjazdu nawet do Enrique, a co dopiero do Guardioli. Nie wiem. Może to nie jego wina. Nasza kochana pomoc jak zwykle zawodzi.

Rakitica trzeba sprzedać już w te lato i zacząć przebudowę pomocy. Trzeba wrócić do korzeni, bo dominacją się mecze wygrywa. Arthur w ogóle na ławce, co to jest. Serio. Bez skrzydłowych nie wygra się LM! Co to ma być za robota jak gra Coutinho bez formy, a ławkę grzeje Malcom 10x szybszy? Ta pomoc w ogóle nie ma dominacji, 0 kreatywności! Dość już tego mam. Nie wiem jak wy, ale chyba się zgodzicie, bo ja już nie chce patrzeć jak Messi sam się męczy, by ciągnąć tę drużynę samemu od 2 lat, a Suarez często zawodzi. Origi go dziś nakrył czapką. Widzicie? Nawet taki napastnik to dobry zastępca za Suareza i nie gadajcie o jakimś stylu Barcelony, bo ta dawno go nie ma. Styl Barcy? Ok, Origi się zastawiał, konstruował akcję i strzelił w arcyważnym meczu 2 gole dając finał LM. Czego chcieć więcej?

Trzeba grać nominalnym skrzydłowym i nie widzę innej sytuacji jak Malcom teraz do końca pierwszy skład, a w następnym sezonie jak Dembele będzie wylatywał, to też. Puig musi wejść do drużyny, bo on by dał więcej w tej wolnej pomocy. Pomoc Romy i Liverpoolu jest lepsza, ale my mamy to szczęście, że gra Messi. Macie te swoje 4-4-2 ze środkowymi pomocnikami na skrzydle. Powtórka z Romy tylko wtedy za Vidala biegał Paulinho. Wiedziałem, że tak się to skończy jak Dembele doznał kontuzji.

Jak nie będzie ofensywnej pomocy w następnym sezonie, Puig nie będzie dostawał minut to znaczy, że Valverde nie wyciąga wniosków. Może to właśnie czas na zmianę trenera? Klopp pokazał, że można grać ładnie, dominować i rozwalić przeciwnika 4:0. Ligę też powinien wygrać, ale trafił na geniusza w całej trenerskiej historii. Ma pecha.

3

Można grać ładnie jak Liverpool czy Ajax i być w finale LM? Można. Ligę też powinni wygrać, ale Klopp trafił na genialnego trenera. Można dominować Barce w 2 meczach? Można. Liczę, że Rakitica sprzedadzą, liczę na częste występy Malcoma, bo to prawdziwy skrzydłowy i liczę, że w pierwszym składzie w następnym sezonie zagości Puig. Coutinho na skrzydle to nieporozumienie. Liczę na totalną przebudowę pomocy i może zmiana trenera?

0

Czemu Arthur nie grał od początku z Malcomem? Serio Valverde out. Przechodzi sam siebie.

0

Valverde out. To jak. Dalej grają trybem ekonomicznym? Ładnie poukładał Barcelone.

5

Jestem pewien, że Barca odpadnie. Serio. Wszystko teraz spoczywa na barkach Messiego, bo nikogo innego w ataku nie ma.

0

Od pomocnika Barcelony też wymaga się więcej. Szczególnie w takim meczu, a Rakitica też nie ma. Mimo wszystko od pomocnika Barcy wymaga się więcej. Co, może Coutinho sam sobie ma podać pod pole karne i dokładnie?

4

Rakitic jak zwykle znika w Lidze Mistrzów. Od 4 lat. No i jak Valverde ma wygrać LM? Nie mogę się doczekać czasów kiedy Rakitic odejdzie. Ani trochę zanim nie zatęsknimy. Nie wiem czy czasem Puig nie dałby więcej w tym meczu. Dlatego jak Rakitic będzie grał następny cały sezon, to tego nie zrozumiem. Następni, lepsi i bardziej kreatywni czekają w kolejce. No, ale przecież, to nie jego zadania, bo Rakitic musi biegać za Messiego.

0

Tragiczny mecz jak na razie. Nasza pomoc zjedzona, zresztą jak zawsze w LM :/ Skoro Florenzi ze Strootmanem ją połknęli, to co dopiero piłkarze Kloppa. Liverpool wychodzi spod pressingu tak jak Barca powinna.

5

Ja już na tę pomoc nie mogę patrzyć. Rok w rok w LM dają ciała. Do przemeblowania. Teraz Liverpool nas gniecie 2 mecz z rzędu. Rok temu Roma. Pressing też mają lepszy. Naprawdę, dość tego. To nie jest Barca jaką znamy.

1

Pachnie Romą. Spod pressingu Barca nie może wyjść. Bieda pomoc :D

0

Terere na bazie piwa.

0

Pierwszy wariant. Liverpool jak odrabia straty, to zapomina o obronie. Dzisiaj nasza pomoc już tak złego spotkania nie rozegra, jak na Camp Nou. Mała jest na to szansa. Dlatego myślę, że Messi może dziś urządzić niezły koncert, a wiadomo co on robi jak ma dużo miejsca :D

Ale w sumie 2. opcja też jest bardzo realna. Messi wystawia patelnie Suarezowi, strzela, a potem dostaje żółtko za pyskówki czy zbyt agresywną grę.

0

Jak drewniana pomoc Liverpoolu Fabinho, Milner, Henderson zdominuje Barcelone, to nie wiem... Dlatego bardzo się ciesze, że w następnym sezonie będzie De Jong, a za kilka sezonów będzie też ktoś ofensywnie nastawiony w naszej pomocy :D

2

Denis "następny sezon będzie mój" Suarez pasowałby do nich.

4

A ja się o rewanż nie martwię. Zwłaszcza po tej informacji :)

https://www.liverpoolecho.co.uk/news/liverpool-news/wake-up-call-mr-messi-16236737

1

Coutinho nigdy nie będzie wartością dodatnią na przestrzeni sezonu, jeszcze na pozycji skrzydłowego. To jest gracz momentu. Zasadzi 2-3 ładne bramki w ważnych meczach jak Bale, ale w pozostałych meczach zawodzi. Myślisz, że czemu kibice Realu nie chcą Bale'a u siebie? Bo kosztował dużo i zawodzi na przestrzeni sezonu. Co z tego, że strzelił kilka bramek w ważnych meczach..

Oni są zakładnikami własnej ceny. Każdy chce, by stukali i grali na najwyższym możliwym poziomie przez +30 meczów w sezonie jak Messi czy Cristiano, ale to nie ta skala talentu. Dlatego na dłuższą metę sezon z Coutinho na skrzydle będzie stracony. Znowu Messi ze Suarezem będą musieli ciągnąć grę i tak naprawdę znowu będzie 4-4-2 bez polotu. Dlatego jeśli już teraz bym wiedział, że Dembele będzie co chwilę kontuzjowany w następnym sezonie, od razu bym starał się o nowego skrzydłowego, jakiegoś cracka. Ale trzeba liczyć na to, że sztab ogarnie Dembele :)

9

Nie dość, że kibice Liverpoolu są jacy są, to jeszcze są ślepi. No po prostu załamka. Jestem w stanie stwierdzić, że to najgorsza grupa kibicowska:

"Mim zdaniem taka gra VVD przeciwko Barcelonie była wynikiem obawy o faule/kartki/karne. To nie jest PL, inaczej się gwizda, a umiejętności aktorskie Katalończyków przewyższają nawet te piłkarskie, co zresztą demonstrowali w meczu z nami."

Tym bardziej śmiesznie, to brzmi jak dzisiaj oglądam City - Leicester i piłkarz drugiej drużyny wywraca się od podmuchu wiatru, albo patrzę na Mane.

0

Ten sezon jest niesamowity. Liverpool może mieć 97 punktów i przegrać mistrzostwo (XD), Kompany pakuje w okienko z dystansu, w ogóle to jego pierwszy gol w sezonie w PL. Trochę śmieszne, ale mi pasuje :)). Mieć tyle punktów i przegrać ligę... Haha serio oni coś w DNA mają wpisane. Zawsze los przeciwko im.

0

No i co? Mam przypomnieć czym się szczyci EA od fify 13 czy tam 14? Forma zawodnika w grze zależy od tego jak gra na prawdziwym boisku. Puste i zakłamane słowa, tak jak cała firma. Dobrze, że jeszcze są Rockstar Games i CD Projekt Red.

3

Kompany wyciął gościa równo z trawą? Dziwne, bo ja tam nawet kontaktu nie widziałem. Może minimalny. Gdyby zawodnik nie był symulantem mógłby dalej biec, ale po co jeśli sobie wypuścił za daleko piłkę, nie zapanował nad nią i piłka padłaby łupem City? Lepiej się przewrócić :).

Co do wbijania się w nogi rywala, to pełna zgoda :)

0

Busquets pasuje, ale z Rakiticem i jego pasowaniu do Barcy to bym dyskutował. Teraz jak jest Messi, to być może, bo za niego pracuje w obronie, ale gdy potrzeba kreatywności to jest cienko z naszą pomocą. Dlatego, gdy Messiego nie będzie za jakiś czas nie widzę takiego pomocnika w 1. składzie Barcy, bo Messi teraz kreuje za 2-3 graczy, ale gdy już odejdzie będzie musiało być kilku innych kreatorów. Czasem pomocnicy Liverpoolu czy Romy okazują się bardziej kreatywni.

0

Sam powiedział, że myślał o dawnych dziejach. Nieraz tak się dzieje :D

15

Ernesto Valverde: Nic nie jest jeszcze pewne, musimy atakować

o0 widzę Ernesto, że wnioski wyciągnięte. Kibice też liczą na dobre ataki :)

0

Perełka. Oj ciężko będzie wszystkich tych młodych zawodników pomieścić.

0

No to spójrz na City czy Juventus, a Juve nawet zachodziło dalej w LM. I Barca na wielu pozycjach nie ma najlepszych piłkarzy na świecie.

2

Każdy się odnosi do tych meczów poza Hiszpania, a nikt nawet nie skomentuje słów na temat FIFA i ich totalitaryzmu. Przecież te zakazy, że nie można ściągać dzieci czy co i się je ogranicza są śmieszne. FIFA blokuje rozwój juniorów i zabrania im się podjęcia edukacji w lepszym kraju poprzez futbol. Katastrofa.

9

Dlatego jak Dembele nie ma, to wieje nudą...

0

Ja jestem kibicem jednej drużyny, ale wspieram też inne. Dla mnie to 2 inne pojęcia. Wspieram City odkąd Pep tam trenuje, bo przyjemnie mi się ich ogląda, ale jakoś przegrają, to mnie to nie obchodzi. Lubiłem Liverpool jak Torres tam kosił. To też był zawodnik :D. Więc można powiedzieć, że jestem lekko sezonowym kibicem jeśli chodzi o kibicowanie innym klubom niż Barcelona :)

0

Każdy zwraca uwagę na piłkę nożną, ale jak widać PSG, to nie tylko piłka nożna...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?