0

@LatajacyHolender Kibicuję Fulham od 2010 roku, tak więc mam możliwość przyglądania się klubowi od początku kadencji Khana (od 2013 roku), co za tym idzie wyrobiłem sobie zdanie n/t jego działalności. Ten sezon idzie rzeczywiście dobrze ale wcześniej bywało z tym kiepsko dlatego napisałem wcześniej "oby tego nie spieprzył".

1

Cosmos Nowy Jork?

0

@Greenalley W Polsce trenerzy grup młodzieżowych bardziej są rozliczani za wynik a nie za szkolenie więc efekt widać w grze reprezentacji. Ważne jest żeby nastukać punktów w lidze, a że się wypuszcza drewno do dorosłej piłki to już szczegół.

0

@tristan87 Właścicielem Fulham jest facet który średnio zna się na piłce ale za to nie ma za bardzo co robić z pieniędzmi. Przy poprzednim awansie nasprowadzał kupę zawodników za ponad sto mln £ a drużyny i tak nie było. Teraz jest lepiej, oby tego nie spieprzył.

0

@Kgorecki2500 Dobrze by było, ja też go nie chcę na Craven Cottage.

0

Wydaje się że macie odpowiedź na pytanie postawione w jednym z ostatnich artykułów, czyli czy Xavi potrafi postawić na FdJ . Wychodzi na to że nie, Holender zbiera pochlebne recenzje na MŚ ale mam wrażenie że to za mało i zawodnik nie musi być dobry tylko przede wszystkim taki jaki pasuje Xaviemu do systemu który sobie wymyślił i którego nie zamierza zmieniać.

0

@Ronin47 To że Barcelona chce to jeszcze o niczym nie świadczy, więcej, w dzisiejszych czasach krwiożerczych agentów nawet jeśli zawodnik chce to może niewiele znaczyć.

2

@Ptasior Do kadry. To znaczy do zawodnika. To znaczy do kadry. To znaczy... nie ma pan innych pytań?

0

Podobno w Barcelonie jest młody, zdolny trener z którym wiązano przyszłość. Coś się zmieniło? Ktoś doszedł do wniosku że bogate doświadczenie z ligi katarskiej to za mało? Czy tylko kolejna plota?

0

@yoli Może przyczyna znajduje się na ławce? W reprezentacji jest Pan Trener, w klubie katarski biznesmen.

3

Też się zastanawiam czy porażka Niemców kwalifikuje się do "najgorsze". Powiedzmy sobie szczerze, na ogół nie są zbyt lubiani w naszym kraju.

0

Ciekawie jest zilustrowane zestawienie najstarszych zawodników, wynika z niego że np. Shilton jest Anglikiem, a Pat Jennings Brytyjczykiem. Ulsterczycy mają swoją nieoficjalną flagę która zdaje się że obowiązuje sportowców startujących w barwach Irlandii Płn.

1

@Castro Pewnie żadne skoro Urugwaj ponoć nie podpisał jakiegoś tam dokumentu i wychodzi na to że cała sprawa była załatwiana na gębę. Jedyną konsekwencją może być to że stracą klasowego obrońcę jeśli się połamie, tyle że uderzy to też w Barcę. Generalnie Urugwaj może powiedzieć "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi".

1

@marti31 Problem w tym, że przed Barcą "doświadczenie" trenerskie Xaviego ograniczało się do pracy dla szejków gdzie pieniądze lały się strumieniami, najważniejsze było żeby reklamował swoim nazwiskiem pomysły szejków, wyniki były mniej ważne, zresztą skala trudności zupełnie inna niż w poważnym futbolu tak więc pewnie trudno mu się przestawić na inne warunki. Tym bardziej że pracuje w klubie który ma potężne problemy finansowe i potężne aspiracje. A z jego zatrudnieniem w Barcy wyszło trochę jak z tym katarskim: ważne odpowiednie nazwisko a nie umiejętności.

0

@MesQueUnClub_87 Ostatnio z Cristiano to leżało a nie chodziło. Może MU chce nam go wcisnąć żeby zyskać dodatkowy atut przed dwumeczem w LE.

0

@lukaszmatusiewicz A ja się nie dziwię, Neuer ma abonament na grę i tyle. Coś jak swego czasu Kahn chociaż Lehmann zagrał na jednych MŚ jako pierwszy bramkarz sadzając Kahna na ławce.

4

Przecież są MŚ, że też się komuś chce wymyślać takie pierdoły zupełnie jakby był sezon ogórkowy i brakowało tematów do opisywania. A przy okazji City nie zaoferowało Haalanda?

0

Z punktu widzenia kibica reprezentacji Polski Arabia Saudyjska też powinna być zaliczona do najgorszych. Przy beznadziejnej grze Polaków i niewykorzystanej szansie na pokonanie Meksyku nasze szanse na wyjście z grupy maleją do zera. Nawet "marzenia" o grze z Arabią o trzecie miejsce w grupie biorą w łeb.

0

@galix22 Tu nie chodzi czy Arabia jest mocna czy słaba, czy wyszedł im mecz czy nie, chodzi o to że my jesteśmy słabi i mamy na ławce głupi żart podlaskiego diskopolowca zamiast trenera. Brzęczek , sousa, Michniewicz, co jeden to lepszy, niby pzpn tak dobrze działa a nie potrafi zatrudnić kogoś kto by poskładał drużynę z tego towarzystwa które mamy.

0

A gdzie się podział świetny napadzior Braithwaite? Pewnie dlatego Dania nie strzeliła gola bo nie zagrał. Po przeciwnej stronie intryguje nazwisko napastnika Tunezji.

0

No i fajnie, zamykamy temat.

0

Ciekawy jestem dlaczego ciągle jest temat odejścia Lucho skoro mistrzostwa dopiero się zaczęły? Zresztą o tym że może odejść było mówione jeszcze przed MŚ. Sam ma dość czy federacja chce go zwolnić?

0

To szukanie prawego obrońcy trwa zdecydowanie za długo, przewinęło się trochę nazwisk i nic, albo gra pomocnik, albo stoper, albo lewy obrońca. Teraz trzeba koniecznie dopiąć temat Balde żeby po drugiej stronie nie pojawił się taki sam problem.

3

@Pustelnik Może nie wszystko można kupić ale wszystko można spieprzyć co pokazują te mistrzostwa. "Kibice" zaganiani na stadion jak do roboty, prawdziwi kibice albo po prostu ludzie którzy chcieli by zaliczyć taką imprezę i dobrze się bawić pozbawieni takiej możliwości, jedyny "sukces" to prywatne wpływy finansowe skorumpowanych śmieci z fifa. I niestety drugim "sukcesem" będzie to że pewnie nigdy za to nie odpowiedzą nie licząc jakiś pojedynczych przypadków osób które wypadną z obiegu (jak np. blatter). Oczywiście do tego dochodzi cała masa spraw pozapiłkarskich. Najgorsze jest to że pomimo nagłaśniania różnych nieprawidłowości przez mediach fifa ma się dobrze i nie widać żadnych oznak że ta organizacja będzie kiedykolwiek normalna.

0

"Oczywiście, ze mamy piwo" - tak mi się jakoś skojarzyło:



0

@catalanian09 Nie wiem czy to jest szukanie dziury w całym. Ogólnie Barcelona zdobywa mało bramek strzałami z dystansu (co powinno być domeną właśnie pomocników), do tego dochodzą beznadziejnie wykonywane stałe fragmenty i jeszcze parę innych aspektów które tworzą kilka dziur. Porównania może trochę naciągane, sam problem już nie.

10

"Kibice Kataru znudzili się już meczem". Znudzeni pewnie byli od początku, jeszcze jak ich reprezentacja dostała bęcki to już całkiem. Ja pewnie tak samo bym się czuł jak bym musiał oglądać jakiś baseball, krykiet czy inny sport którym nigdy się nie interesowałem, nie wiedziałem na czym polega o jakichś przepisach nie wspominając.

9

@kubix05 Ludzie wytrzymują w gów...ch firmach z codzienną tyrką za śmieszne pieniądze a Xavi miał tam bajkę: petrodolary płynęły szerokim strumieniem, stresu pewnie zero bo bardziej miał być "twarzą" szejkowego futbolu niż trenerem "który musi" jak to jest w wielkich klubach, ogólnie żyć nie umierać. Money for nothing jak śpiewał Dire Straits.

1

@hyzar Mimo wszystko cztery miesiące to okres w którym można coś pokazać żeby przekonać klub i kibiców że transfer był udany albo rokuje na przyszłość. Kessie na razie nie pokazał nic więc trudno się dziwić że pojawiają się głosy kwestionujące zasadność tego transferu.

0

Biorąc pod uwagę finanse klubu Barcelona powinna obserwować piłkarzy których na mundialu nie będzie ewentualnie tych którzy będą odgrywać rolę drugoplanową. Chyba że wysłanie obserwatorów to bardziej gest pokazujący że Barca dalej chce się liczyć na rynku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?