3

Z całym szacunkiem dla Busquetsa ale sytuacja z nim obrazuje w jakimś stopniu miejsce w którym znajduje się Barcelona. Kiedyś mieliśmy telenowele pt. przyjdzie - nie przyjdzie (np. Fabregas, Dembele, Griezmann i inni) teraz mamy telenowelę pt. przedłuży - nie przedłuży i w roli głównej na pewno klubową legendę ale z drugiej strony piłkarza mającego swoje lata, najlepszy okres za sobą i zbierającego głównie krytykę za swoje ostatnie występy. Generalnie przedłużenie jego kontraktu wg mnie wiąże się z odroczeniem przebudowy drużyny i przedłużeniem marazmu bo tak trzeba nazwać brak postępów na arenie europejskiej.

0

@Explode Tylko że Dembele jest jakby trochę młodszy a co za tym idzie mniej wyeksploatowany i łatwiejszy do posklejania.

1

@galix22 Ja to wszystko pamiętam i rozumiem ale niech mi nikt nie wmawia że defensywa z różnych powodów nie grająca w najmocniejszym zestawieniu tylko będąca zlepkiem dostępnych w danej chwili piłkarzy budzi podziw w Europie.

0

"Klub chce według dziennika przekazać zawodnikowi, że jest chciany i lubiany w biurach na Camp Nou". Łaska biurwy na pstrym koniu jeździ. Zresztą chyba zdanie Xaviego a nie biura powinno być decydujące, a ten jakoś nie wydaje się być przekonany co do roli FdJ, ciągle płacze że potrzebny mu następca Busquetsa i to najlepiej w proporcjach 1:1. OK, trener bez żadnego doświadczenia w zawodzie, jako piłkarz przyzwyczajony praktycznie do jednego systemu ale piłka idzie do przodu to raz, dwa że Barca nie jest dziś klubem który może spełnić każdą zachciankę więc trzeba trochę pokombinować i dostosować taktykę do posiadanych piłkarzy czy przeciwników a nie na siłę wciskać ich w jedynie słuszną ramkę.

0

Oczywiście, Europa tak się zachwyciła obroną Barcy że nastrzelała jej tyle bramek żeby wystarczyło do odpadnięcia z LM. Obrona budząca podziw z lewym obrońcą na stoperze i stoperem, środkowym pomocnikiem albo lewym obrońcą na prawej obronie. Ten podziw wynika pewnie z tego że tak klecona i łatana obrona jakoś daje radę w słabej w tym roku La Liga, gdzie drużyny które w ostatnim czasie nieźle sobie radziły mocno spuściły z tonu.

1

Bez żartów, chyba sam Busquets widzi że nie daje rady na najwyższym poziomie i sam chce odejść z reprezentacji i z klubu a Xavi uparł się chyba tylko po to żeby dostatecznie pogrążyć Busiego. Żeby nie odszedł jak na legendę klubu przystało, jak Puyol, Iniesta czy sam Xavi, tylko jako wypychany z klubu i wyszydzany przez kibiców niepotrzebny grajek. Chyba żeby został z mniejszą pensją i tak jak ostatnio Pique jako rezerwowy wykorzystywany w nagłych potrzebach.

1

@barcanazawsze94 Swego czasu w bramce reprezentacji Holandii, Chelsea i Feyenordu (tam zastąpił go Dudek) grał Ed De Goey i żaden polski komentator nie wymawiał prawidłowo jego nazwiska które brzmiało de ch.j.

1

Redakcja widzę zamieszcza tak "ku pokrzepieniu serc" kolejne informacje o zawodnikach którzy do nas nie trafią. Jesteśmy w d... jeśli chodzi o transfery i po co tylko denerwować kibiców kolejnymi takimi doniesieniami?

2

@lukasz222 Doniesienia transferowe mają fajnie wyglądać a nie opierać się na logice. Ważne żebyś kliknął albo kupił gazetę.

15

Ja bym dorzucił do tej listy MATSa, FdJ i Balde.

0

"Trener nadal uznaje kapitana za kluczowego zawodnika dla drużyny i zdaniem Relevo uważa, że jego następca powinien wyróżniać się podobnymi cechami". Czy Xavi kiedykolwiek będzie na tyle elastyczny żeby zrozumiał że ciężko jest zastąpić zawodnika 1:1, tym bardziej takiego jak Busquets w szczytowej formie, czy kiedykolwiek zrozumie że na razie Barca nie jest w stanie spełnić wszystkich jego zachcianek i w tej sytuacji należało by dostosować swój pomysł na grę do dostępnych zawodników a nie zmuszać klub do ryzykownych transferów? Czy Xavi jest aż tak wszechstronnym trenerem że ma w głowie tylko jeden model gry i wszelkie zmiany to tylko wymiana trybików na identyczne?

0

@Herbert Przecież to proste, trzeba znaleźć wytłumaczenie które będzie ładnie brzmiało a nie miało oparcie w rzeczywistości.

0

@Yoshi94 M. in. dlatego jesteśmy europejskim średniakiem i gramy w LE.

2

Bardzo interesujące, ciekawe kogo. FdJ, Araujo, MATS, ? Jakoś nie widzę zawodnika który by nie był czołowym zawodnikiem i ktoś by chciał dać za niego 50 baniek. Może chodziło o zawodnikÓW a nie zawodnika? Chociaż znając realia każdy będzie chciał wydymać Barcę na potencjalnym transferze.

0

@mateusz395 Nie sądzisz że zawodnik który jest tyle czasu w kadrze i w którego wpompowano tyle pieniędzy powinien się przydać w każdych warunkach i to jako jeden z liderów na boisku a nie w określonych warunkach?

7

Ostatnie zdanie doskonale podsumowuje miejsce Barcelony na rynku transferowym, nie wiem tylko po co takie newsy że ktoś tam kupił sobie zawodnika którego obserwowała Barca, chyba tylko po to żeby unaocznić wszystkim niemoc klubu. W najbliższym czasie możemy zapomnieć o transferach utalentowanych nastolatków bo oprócz tradycji niewiele mamy do zaoferowania. Grę w LE? Trenera który sięga po młodych tylko w ostateczności (Balde) albo już w miarę ogranych (Pedri, Gavi)? Kluby też będą wybierać kontrahentów którzy zaoferują konkretne pieniądze a nie Barcelonę.

0

@Lucassito Jako przeciwwagę masz np. Alenię, zresztą pokaż mi zawodnika który na wypożyczeniu rozwinął się na tyle żeby zawojować pierwszy skład albo chociaż był przez dłuższy czas ważnym elementem w kadrze?

2

Tak mi się dzisiaj przypomniało: w historii MŚ był już raz finał w którym na linii występował Listkiewicz i w którym grała Argentyna. W tamtym meczu przegrała i można to uznać za symboliczny początek końca boskiego Diego. Oby tym razem było inaczej, mimo że Leo nie jest już naszym zawodnikiem to jednak jest wielką legendą Barcy i życzę mu wygrania MŚ.

1

Zakładanie że Kounde i Dembele zakończą finał bez urazu to jedno, trzeba pamiętać że na treningu też można złapać kontuzję albo odświeżyć stary uraz więc powrót Francuzów w dobrej kondycji nie musi oznaczać pełnej kadry na mecz z Espanyolem.

2

Sprzedanie MŚ szejkom to chyba wystarczająco miły gest fifa (choć za odpowiednią opłatą) więc taki drobiazg jak sędzia w ważnym meczu mogli sobie darować, z drugiej strony patrząc na poczynania fify trzeba się cieszyć że nie wyznaczyli Katarczyka do sędziowania finału.

6

@lukking Mała poprawka: infantino piszemy z małej litery.

0

@AbelKabel Wyobrażasz sobie MŚ w grudniu w cywilizowanym piłkarsko kraju gdzieś w Europie? Czy od tej pory te turnieje będą zarezerwowane tylko dla szejków? Całkiem możliwe że infantino albo jakiś inny skorumpowany śmieć wkrótce przedstawi taki projekt pod płaszczykiem rozwoju futbolu". MŚ były podsumowaniem sezonu co cztery lata, teraz wyglądają jak jakieś klubowe MŚ upchnięte w kalendarzu żeby tylko je odbyć i zgarnąć kasę. Zresztą kij z mistrzostwami w grudniu, chodzi o te że TE mistrzostwa są czymś złym, tak samo jak i poprzednie (chociaż historia zna takie przypadki, MŚ we Włoszech w 1934, IO w Berlinie czy Soczi), chodzi o to że infantino jest złą osobą na swoim stanowisku a jego pomysły są chore.

4

Czyli mamy kolejnego obiecującego zawodnika którym media będą zawracać głowę kibicom Barcy i który ostatecznie trafi gdzie indziej. Nawet nie chciało mi się czytać charakterystyki gościa, ograniczyłem się tylko do wstępu bo wiadomo że Barca na razie ma niewiele do zaoferowania i nie wiadomo kiedy to się zmieni.

3

@AbelKabel Im chodzi o to żeby napchać kieszenie, ta tzw. globalizacja to kupowanie głosów od mniejszych federacji, w innym poście proponujesz "zlikwidować durne puchary ligi itp" czyli zastąpić je rozgrywkami z których dochody będzie miała mafia infantino wspierana przez arabów a nie związki krajowe. Nie wiem w jaki sposób rozszerzanie turniejów do gargantuicznych rozmiarów ma wpłynąć na zwiększenie talentów piłkarskich, slogan rodem z gęby infantino. Ja widzę tylko kolejny skok na kasę i powolną destrukcję futbolu, jeszcze z takimi pomysłami jak MŚ w grudniu albo co dwa lata turnieje które kiedyś były świętem będą tylko imprezą biznesową dla szejków i ich podnóżków typu infantino.

6

Ten człowiek jest chory.

2

@JarekS Akurat teraz nic nie wskazuje na to że do silnego Realu dołączy silna Barcelona. Mamy nikłą siłę przebicia na rynku transferowym, efekty są takie że gwiazdy jak Haaland czy potencjalne gwiazdy jak ten Brazylijczyk trafiają gdzie indziej. U nas trafili się Pedri czy Pablo Torre ale jak sam zauważyłeś w jednym ze swoich ostatnich komentarzy młodzi w ogóle się nie rozwijają u Xaviego, ten drugi u niego nawet nie gra, a gdyby Pedri czy Gavi wcześniej się nie pokazali to pewnie też pogrywali by sporadycznie. Jest jeszcze sprawa czy klub dojdzie do porozumienia z Yamalem i kilkoma innymi młodymi, wątpliwości n/t temat były poruszane na stronie chyba wczoraj, nawet dalej są obawy co z kontraktem Gaviego. Do tego dochodzą problemy z przeprowadzaniem transferów, trener bez doświadczenia za to wydający się sztywno trzymać jakiejś swojej wizji drużyny od której nie widzi odstępstw (vide temat drugiego Busquetsa). Poza tym transfery czy wolne, czy gotówkowe poza Lewandowskim nie przyniosły zawodników którzy z miejsca wpłynęli na jakość drużyny. Tak więc na razie wiele wskazuje że Real będzie nam odjeżdżał razem z całą czołówką europejską.
P.S. Dwóch mężczyzn czy chłopaków to obaj a nie oboje. Sorry że się czepiam ale jakoś mnie razi taka pisownia.

0

Barca nie ma pieniędzy na zakontraktowanie zawodników to ciekawe skąd je weźmie na opłacenie mamuśki Rabiota? Niech się kto inny szarpie z tą babą. Zresztą chyba raz już była opcja jego transferu do Barcy i w kontrakcie miał być zapis odnośnie jego pozycji na boisku, chyba że nie będzie grał na DP czy coś w tym stylu.

1

@tbas Góralskiego. Znajomy kiedyś usiłował mi wmówić że Barca interesuje się Pazdanem to dlaczego nie Góralski?

0

@scotti No już bez przesady, to już byłby szczyt wszystkiego. W normalnych klubach klubowym legendom u schyłku kariery zazwyczaj daje się odejść za darmo.

2

@BartArt Raz już była wymiana z Juve, lepiej nie wspominać. Zresztą Juve ma teraz swoje problemy więc nie wiadomo jak będzie z jakimikolwiek biznesami z tym klubem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?