yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dobrze, że to w towarzyskim. Obraźcie sobie to + dogrywkę z Interem...^^
PRessing jest masakratyczny. Como chce grać Barcę, ale chyba nie ten poziom.
1
Fermin 2.....MU szykuj 120 mln.
2
Brawo Fermin.....pracuj na transfer za 70 mln ;)
0
@Eto'o9 R10 "jeden z największych talentów w Europie", że co? Za talenty w jego wieku to się płaci miliony monet, a nie grosze. Ale oby udało im się odwalić z nim Jerremego Minę i zarobić ile się da po sezonie.
0
Jeśli Garcia ma nie grzać wyłącznie ławki, to albo będzie rzucany po pozycjach, albo trener uzna, że lepiej mieć Kounde w środku i Erica na skrzydle, niż grać młodym Cuencą, lub lewym Matinem.
0
@manero Jak go zdążą zarejestrować na 1 mecz.
0
Wczoraj byłem pewny, że to oferta życia z propozycja 3-4 sezonów, i klub nie za wiele miał do powiedzenia.
Dziś już są info, że ppodpisał na rok, z opcją przedłużenia na rok.
Wiex jeśli to prawda, to jestem pewny, że to sama Baracq go wypchnęła. A może wręcz zabiegała o odejście, żeby z pensji zarejestrować nowych graczy. Na bramkarzy starczy. Ale na Rashforda nie.
3
@elrubio jak z mala pensja? 16 mln brutto to nie taka mała. I to właśnie ona była prawdopodobnie powodem zgody na odejście. Za tą pensje zarejestrują Wojtka i Garcię.
0
@Carlosss Nie jest. Ale grał już na tej pozycji u Nas. Skład mamy i mówimy o sytuacji gdzie trzeba łatać dziurę w przypadku kontuzji.
Już piszą o jakimś młodym Cuence ze szkółki. Może sytuacja sprawi, że stanie się nowym Cubarsim. Jak nie będzie grał to na pewno nie. Ale pożyjemy zobaczymy.
0
ZP wygra Dembele i nie powinno być co do tego wątpliwości.
Osobiście uważam, że piłkarsko nie był najlepszy. Raphinhia i Yamal grali równo cały sezon na wyższym poziomie. On natomiast odpalił dopiero w połowie (przypomnijmy, że 2 kolejki przed końcem Tabeli LM PSG było poza 24, co świadczy też o poziomie Dembele). Natomiast odpalił razem z całą drużyną. Zdobył LM, a graczy Barcy nie było nawet w finale. Doszedł też do finalu KMŚ (tak wiem śmiejemy się z turnieju, ale jednak my na nim nie zagraliśmy, a większość TOPowych klubów jednak tam grała), co też powinno mieć duże znaczenie.
Różnice między Yamalem, Raphinhią i Dembele w tym sezonie nie są znaczne. Ale jednak zdobyty tytuł międzynarodowy w postaci LM zaważy.
Szansą dla Naszych graczy jest to, że Barca ma jednak większą markę, rozpoznawalność i pr w świecie, niż PSG. Ale nie sądzę aby to wystarczyło. Tym bardziej, że jednak Szejk może mieć duży wpływ na głosy z krajów Afryki/Bliskiego Wschodu
Osobiście dałbym Raphinhi (nie dlatego, że z Barcy, tylko po prostu był decydujący - choć nie w ostatnim meczu LM). Ale tak naprawdę nawet jak wygra Dembele to można powiedzieć, że zasłużenie. Dawno nie było tak sytkowo i żaden wybór nie jest zły.
1
@fenix1983 Przy dobrej ofercie 60mln+ za Fermina puściłbym go. Ale taka oferta nie przyjdzie. A i bez niego ciężko sobie obecnie wyobrazić granie. Na ten moment jest z dwa kroki przed Olmo do grania w 1 składzie.
2
@palel95 Tylko Masche to był zawodnik typu, że jak widzisz biegnącego na ciebie, to już cię bolą piszczele. Wzbudzał strach dynamiką i ostrą grą.
Casado jest jednak innym typem zawodnika. Nie stworzonym do walki fizycznej bark w bark. Już taki Eric bije go na głowę, co pokazywał w meczach z nami, gdy był w Gironie. Jak nie masz wzrostu, to pozycjonowanie i przewidywanie gdzie piłka spadnie ma mega znaczenie.
Casado szybcie może zagrać na pozycji nr 6, niż w środku obrony. W obronie natomiast możemy zobaczyć Fdj.
1
@Andi18 Akurat w przypadku obrońcy w wieku 34 lat to wszystko. Masz przypadek Ramosa, który kłócił się o czas kontraktu. Nie oszukujmy się. Inigo dostał pewnie więcej niż u nas. Czyli wiecej niż 16mln brutto, na pewnie 3-4 lata. W Barcie na co mógł liczyć? Na podwyżki raczej nie. Na kontrakt roczny z opcją przedłużenia/dwuletni. A dodatkowo przechodząc za darmo z Arabami mógł podpisać intratną klauzulę za podpis.
W sumie widzę jeszcze dwie opcje.
Burdel w Barcelonie, że należało uciekać.
Prośba ze strony samego klub, gdy przyszła oferta. Bo za jego kontrakt zarejestrują Szczęsnego i Garcie.
2
@CPuyol Każdy, do kogo zawodnik tej klasy przychodził za darmo?
4
Jeśli miał taki zapis, że może odejść za darmo i dostał ofertę 10/12 netto na 3-4 sezony, to byłby głupi nie biorąc.
Do nas też przychodził za darmo więc jego pozycja negocjacyjna była mocna.
0
@SZYCHA0005 Cubarsi, Arujo, Christensen, Garcia i pewnie dokoptują 5, którym będzie Gerard, który za pewne w pre sezonie nie grał tam bez celu.
Być może już się przygotowywali pod taką opcję.
0
@th@les tu raczej chodzi o zejście z płac, które nie były niskie, z uwagi iż przyszedł za darmo. Piłkarsko dojeżdżał, ale nie był przyszłościowy. ~8mln za 34 letniego obrońcę to dobra cena.
Za pewne wpływ na to miał brak ofert za Andreasa. Arujo pewnie też nie.
Myśleli też pewnie, że zejdą z pensji Matsa, a tak raczej nie będzie. Sprzedaż Casado/Barnala limitu płac mocno nie zwiększy.
A być może po prostu Inigo dostał propozycję typu 10mln netto na 3-4 lata i nie było o czym dyskutować.
Jedno co jest dobre w tym transferze. Cicho, bez plotek, milionów artykułów i pitu pitu.
7
Przychodził za darmo. Więc ma wysoki kontrakt i 34 lata.
Myślę, że choć piłkarsko stracimy sporo, to pozwoli nam to w miarę ogarnąć burdel kadrowy.
8 mln za 34 to dobra cena mimo wszystko.
9
Jego odejście uratowała ten klub. Jego zarobki pogrążyły by nas do końca. Do dziś nie wyszlismy z komina płacowego. A dopiero kończymy się pozbywać/rozwiązywać problemy z ludźmi, z kontraktami z tamtego okresu (Langlet, Fdj).
I za to powinniśmy podziękować, a nie jechać po Laporcie. Bo zrobił co musiało być zrobione. Może można było lepiej, a może nie można.
O dziwo przebudowa poszła dość gładko. Pojawił się Pedri, Yamal.
Co było to było. Można powspominać.
8
COś czuję, że Mats MŚ obejrzy w telewizji.
33
I dlatego nie powinno być myślenia, o sprzedaży Andreasa. Zeszły sezon pokazywał nam jak środek obrony się sypał, na przestrzeni sezonu.
Eric jest potrzebny jak widać gdzie indziej. A Duńczyk jeśli gra poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Za rok skończy mu się kontrakt i wtedy niech go Szwagry pożegnają jak należy, czyli z wielkimi podziękowaniami i honorem.
7
NO to jak przygotowanie fizyczne jest lepsze, to i pewnie wymagania fizyczności dużo większe. Tak więc.....szkoda, ale Fati murawy nie powącha.
Dobrze, że ktoś się jeszcze nabiera na płacenie połowy pensji, za kolesia, który nie jest przygotowany do gry, czy to fizycznie, czy to mentalnie.
2
Co nas obchodzi plan MU na Farmina. Jesli przyjdzie oferta na poziomie ok 70mln nie powinniśmy sie zastanawiać. Koleś jest dla nas zajebisty, ale pewne oferty sa niepowtarzalne, że głupio ich nie przyjąć. Kto z was obecnie nie wziął hy 70mln za Arujo. A tym bardziej 60 mln za Umtitiego.
0
@Zenon83 rozpatrujemy go w pozytywny w postrzeganiu, gdyż nie zawodzi gdy gra i nigdy nie stwarza problemów. Ma tez zawsze wysoka formę. Trochę jak Vermalen. Ale należy spojrzeć tez na to, że z jego perspektywy ma świadomość, że nie dostanie nigdzie tyle.ile w Barcelonie. Moze tez widzi, że Flicka nie przekonuje Arujo i widzi szanse do powalczenia.
Powiem szczerze. Ja bym go jednak zostawiał, kosztem np Barnela. Bo na DM moze grac Eric, który obstawi tez prawa obronę. I jego bym juz nie rozpatrywał w kwestii środka obrony.
A Ze Dunczyk byl za darmo i jest w klubie to nie trzeba sie przejmować jego rejestracja.
0
Z jednej strony ciezko wyobrazić sobie grę bez topowej 9. Z drugiej ma wysoki kontrakt na ostatni sezon. Plus jest Ferran (o ile bedzie grał jak w końcówce zeszlego sezonu) plus Rashford moze grwc na 9.
Gdyby była opcja w granicach 20-30mln w tym sezonie, to bym sprzedawał. Więcej nie dostaniemy za rok kontraktu. A lepiej cos mieć niż nie mieć nic.
1
@Stinger_ co by nie mówić o Amerykanach, to kary w grach zespołowych u nich nie są przyznawane/nieprzyznawane na podstawie statusu gwiazdy. Jak sie należała to została przyznana i tyle
1
@mordini123 progres jest, tylko tam w dole to wystarczy wygrać 1 mecz i się skacze o miejsce, dwa. Obecnie mamy dobre lata i odpada nam najsłabszy punktowo sezon. Ale inne kraje mogą w przyszłych sezonach mieć podobnie. Dlatego nie ma co się ekscytować. Trzeba wywalczyć stabilność aby chociaż te 2 zespoły w sezonie na pewno grały w "tabeli" i trzymany był pewien poziom.
1
Zakładając, że Rasford wypali i go wykupimy to jestem gotów założyć się, iż jedyna 9 w klubie na 2026, bedzie Ferran.
Bo prawda jest taka, ze niestety albo kupujesz młodego perspektywicznego, licząc ze odpali. Albo płacisz grube miliony +-100 za sprawdzonego 30+ goli w sezonie.
Na pozycji 9 jest naprawdę posucha. Ale brak skutecznej 9 pokazuje gdzie kończy sie sezon bez niej. Atletico miało niedawno Suareza, i dalo rade wywalczyć majstra. Arsenal hulał 2/3 sezonu z rozłożeniem bramek po całym składzie. Przyszła chwilowa niemoc i pozeganli sie z tytułem i walka o cokolwiek.
Gdzie skończył MC po kopaniu sir w czoło Erlinga?
Obecnie jak nie masz gracza co da w przybliżeniu 30 brałem w lidze + cos jeszcze w pucharach to możesz zapomnieć o tytułach w top5 lig.
0
Ja pier.....ktoś kto ma nieograniczony budżet, będzie pytał "banruta" jak budować, żeby było tanio i nieskutecznie. Lol.
Tak serio to ta delegacja powinna wylądować w Manchesterze, Paryżu lub w Madrycie. Ale na pewno nie na lotnisku El Prata
0
@JohnKennedy - problem ze znalezieniem pierwszej pracy po studiach u młodych
Dlatego, że w Naszym kraju kształci się wykształciuchy, 5 lat bimbające na nic nie dających studiach i żerujące na rodzicach. Gdyby połowę z nich zagonić na darmowe praktyki, prace społeczne po swoim kierunku, to i rynek pracy by zyskał i pracodawcy dostali by tanią siłę roboczą, a przyszli nie mogący znaleźć pracy, szukali by jej mając doświadczenie.
Zamiast tego stajemy w sytuacji, że młody gniewny, nic nie umiejący, chce miliony monet, za papier, który ma każdy, kto na jego kierunku przebimbał 3-4.5-5 lat. I który wnosi od siebie wielkie G, a jedynie ma oczekiwania.
- zła jakość służby zdrowia - idźmy w takim razie w model amerykański. Płacisz wysokie ubezpieczanie, to masz dobrą opiekę. Nie płacisz go to umierasz na ulicy. Sugerują pogadać z obywatelami USA, co oni sądzą o Naszej darmowej służbie zdrowia, dostępnej dla wszystkich.
- Demografia? Boomy urodzeniowe występują po większych konfliktach. Ale my w takim nie jesteśmy od lat. Zamiast tego dobrobyt pcha nas w stronę wygodnego, miłego i fajnego życia. A nie masowego rodzenia dzieci. Sztandarowy model rodziny obecnie to 2+1, choć ludzie w głowach mają jeszcze, a chciałbym chłopca i dziewczynkę. Na trójkę świadomie decyduje się już nie wiele par. Nie dlatego, że ich nie stać. Bo stać. Tylko ciężko z trójką już ogarniać.