1

Byl spokoj z Martinem to w meczu walki Eric się wygłupia.

9

Ależ urwał.....Robert

1

Bo tak naprawdę w tym konkursie liczy się wyłącznie zwycięzca. Nie ma zanczenie kto był 30, 20, a nawet 3. Większa liczba potencjalnych kandydatów ma nakręcać ten niby konktur. Niby, bo niby określili kryteria. Ale niby nikt nie wie czym się kierować w stosunku do wybieranych zawodników, co pokazuje jasno właśnie pozycja Pedriego, Lewego, Vinego, Mbappe i Raphini.
Dodatkowo jest to konkurs na najlepszego zawodnika. A nie napastnika. Nie można tu oceniać ilości goli/asyst, bo tych obrońca nigdy nie będzie miał.
Dodatkowo danie każdemu krajowi głosu, nie jest synonimem równości. Tylko rozstrzelenia decyzji. Żeby zawodnicy pokroju Pedriego mieli szansę zaistnieć w takich konkursach (i nie mówimy o nim, bo to gracz BArcy, tylko najlepszy przykład z tego sezonu), to wyboru powinno dokonywać dość wąskie gremium specjalistów. Mocno obeznane w piłce. Widowiskowość oraz popularność (medialna) zawodnika nie powinny mieć wpływu na decyzję.
Dlatego dobrze, że wygrał Dembele. Różnice między nim a Raphinhią nie były duże. Yamal nadrobił show, medialnością. Ale to Dembele wygrał najwięcej więc po prostu niech ma. Był w najważniejszym momencie najlepszy, w najlepszej drużynie sezonu więc wygrał. Tyle. Nie da tego się ocenić przez trudność ligi, liczbę asysty, goli, xG/aG itp.

0

@FLYP Pedri stabilnie, ale bez szału. Fajnie w defensywie ok. Ale do przodu to jest dramat. Zeby taki gracz nie potrafił/nie chciał mając 20 metrów wolnej przestrzeni, ruszyć do przodu?
Wszystko do tyłu, w bok do najbliższego.

3

Jesli skonczy sie takim wynikiem to 1/5 siebie spłacił tym golema.

1

Gadacie na Fermina. Ale to pomoc z Fdj nie dojeżdża. Zeby była gra z przodu, to Lewy musi robić miejsce Ferminowi. Ale i tak ktos tam musi pilke zagrać. A na ten moment nie wyglada na to aby poza Pedrim ktos to chcial zrobić.

0

Jak łatwo ich pokonać na tak wysokiej pułapce. Byle walnąć piłka na puste pole. Z miejsca obrona nie dogoni rozpędzonego przeciwnika.

1

@Lewandinho Dokładnie. A patrząc na jej wiek, to jeden z najkorzystniejszych jaka mogła nam się przydarzyć.

1

@Patry10 Co to za bzdura? W sekcji kobieta jest to zapewne zawrotna suma, za którą można kupić większość zawodniczek. Barca Femini nie korzysta z miliardowego budżetu całego klubu. NIe wnosi do niego setek milionów, ale i nie czerpie tyle.

7

@Rupert_Haubica Mylisz się. Rozpatrujesz to w kwestii "sekcji" żeńskiej. Akurat kobieca piłka jako jedyna w klubie (wg danych) zarabia na siebie. Można się śmiać, że transfer za 500 tyś. to grosze. Ale nie z punktu widzenia tej sekcji. Tak samo wrotkarskiej, piłki ręcznej, koszykówki. A klauzule zazwyczaj niskie nie są. Więc taka klauzula w przypadku prawie 32 letniej zawodniczki, to wisienka na torcie.
Zostanie? Super. Na pewno nam wiele da jeszcze. Odejdzie? Zainwestować mądrze w rozwój, albo kolejny transfer ukształtowanej zawodniczki ala Ewa Pajor i tyle.

14

Ludzie. Aleixia ma prawie 32 lata. Serio jeśli jest to dobra oferta dla Nas, to nie warto tego przyjąć? Ok. Jest wstanie dać dużo. Ale z roku na rok jej rola rośnie. A nie oszukujmy się. Jak na kobiecą piłkę, to zdobywczyni 2 ZP nie ma niskiej piłki. Sprzedać, zainwestować w jakąś wchodzącą gwiazdę.
Odmładzać kadrę kiedy można. Nie zaspać ja męska drużyna z pokoleniem Busiego/Messiego/Alby/Pique.
Ma kto u nas grać. A cykl trzeba zacząć od nowa.

2

@Marusek Też uważam, że nie ma tego złego. Ok zobaczymy jak wpłynie to na wynik. Ale jakby był zdolny do gry, to znowu 120proc. możliwego czasu na boisku, wliczając rozgrzewki.
Młody organizm, ale Dembele w BvB też nie łapał ciągle kontuzji, aż się zaczeło.

Fdj też mógłby odpocząć, bo Casado w grze do przodu pod Pedriego wyglądał bardzo obiecująco. Niech się Holender pomartwi o pozycję i ogarnie. Bo grać do najbliższego i wszystko do tyłu, to każdy z nas by dawał radę. Niech wróci Fdj z końcówki zeszłego sezonu, gdzie Pedri mógł latać, zabezpieczany przez DM z prawdziwego zdarzenia.

0

Jeśli było blisko między dwoma piłkarzami, to wygra ten, który ma tytuły. A przynajmniej tak powinno być. Dembuz ma ich po prostu więcej. Więc powinien wygrać. Ale wygrywa ten który dostaje najwięcej pkt. Jeśli nie dojdzie znowu do bratobójczych pojedynków Vithinia/Hakimi/Dembele, do jakich doszło w Realu. Francuz wygra. Jesli rozdziela sie te punkty. To Yamal ma dużą szanse.

0

@Cules69 To raczej świadczy o ich talencie do robienia transferów. Problem, że u Nas to rozważali, tylko chcieli więcej.

0

@Filipem Dzięki.

1

@takisobiektos Karny w pierwszej sytuacji. Jeśli, nie gwizdniemy w niej karnego, to drugiej nie ma, bo jest faul na bramkarzu. Ale jak nie zagwizdać karnego w pierwszej, to nie wiem.

0

@Herato Generalnie Robert obecnie jest graczem drużynowym. Jak zespołowi idzie to on będzie miał sytuacje. Jak drużyna będzie grała słabo, to raczej ciężko liczyć na jego indywidualny błysk geniuszu, tym bardziej, że wtedy Barca nie gra nawet na wrzutki, ani nic w pole karne.
Mimo wszystko każda drużyna potrzebuje zawodnika, który potrafi dostawić choćby kolano. Robert 20+ w sezonie raczej na pewno zrobi jak nie będzie kontuzji. A może się okazać, że i 20+ w samej lidze.

0

Wynik piękny. Ale po 1 połowie narzekaliśmy.
Jak widać czasem potrzeba po prostu otworzyć mecz golem.
Współczuję bycia kibicem obecnej Walencji

0

@Filipem pokaż kupon a nie :D

1

@FiscaelBarca fajnie, że ktos to widzi

0

@Rupert_Haubica bzdura. Całkowicie inna gra, w innej fazie meczu. A co przedewszystkim przy innym wyniku. Ferran skuteczność dzis drama. Ale gra dla zespołu na dobrym poziomie.

1

Jest życie bez Yamala?

0

@NeyJr11 Tylko on nie jest stateczny i robi miejsce dla kolegów. Niestety taki typ napastnika, że z latywch nie strzela choc je ma.

0

@Commando Gerard po prostu jest lepszym obrońcą niż Balde. W ataku i wyprowadzeniu jest gorszy. Ale dobrze mieć opcję bardziej defensywną.

0

@NeyJr11 Może być tak, że to obecność Olmo sprawiła, że Fermin odpalił. Musiał pokazywać sie wtedy kiedy dostawał szansę. No i się pokazywał/pokazuje.

1

A później po 2-3 dobrych meczach, przyjdzie słabszy i go będą palić na stosie.
Brawo Ferminator!!!

0

Brawo Rapha. Boże gdyby ten Ferran potrafił strzelać proste bramki, to byśmy mieli top napastnika na lata. A tak :(

1

Wepchnąć drugą i spokój.

0

Ciszy gra w defensywie i brak głupich błędów. W ataku tzreba po prostu otworzyć wynik i pojdzie.

1

@Bogan Jeśli tak będzie, to znaczy to tylko, że nie ma drużyny. Z najlepszym (albo jednym z najlepszych graczy) czy bez niego powinno wyglądać to dobrze. Wynik nie zawsze odzwierciedla to co się dzieje. Ale gra już tak.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?