yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ronad10 Chodzi o to, że 222mln w perspektywie tego co stało się z graczem, to deal życia dla naszego klubu. I z tym nie można polemizować. To były pieniądze z kosmosu na tamten czas. Transfer 2x droższy niż najdroższe transakcje w historii. Nawet na ten moment to jest najdroższy transfer świata. Tym bardziej jeśli spojrzysz, że nie jest to transfer na raty, spłacany w 5-10 sezonów. A czysty deal. Klauzula i 222mln wpływa do klubu.
Natomiast w następnym zdaniu (a później w ostatnim wypowiedzi podsumowałem to).
"Tylko spartoliliśmy to koncertowo wydając na lewo i prawo".
"No to co nam przyszło z topowych za 100 mln+???" ( w domyśle transferów).
Ale to wina już zarządu naszego klubu. Byli tak pewni Neymara, że obudzili się z ręką w nocniku. A byliśmy w stanie poradzić sobie bez niego przez sezon i zrobić przemyślany transfer. I tak trzeba przyznać, że zrobiliśmy jeden z najlepszych na tamten moment. Niestety trafiliśmy kontuzjogennego Dembele, który łamał się co chwilę. A później było jeszcze gorzej. I wyszło jak wyszło.
Niestety PR Barto mocno poleciał po Neymarze i chciał nadgonić. Pozabezpieczał zawodników nowymi kontraktami z jebniętymi klauzuali, ale przez to musiał dawać "więcej i więcej"
13
SOrry ale to mit. Taki sam jak "nie ważne jak duży, byle byłby sprytny".
Nie kupujemy, bo nas nie stać. Proste. A wszystko inne, to szukanie usprawiedliwień.
Gdyby nas było stać, to mielibyśmy N. Williamsa, albo D. Luisa (którego my na forum raczej nie chcieliśmy) na lewym skrzydle, a nie wypożyczonego Anglika.
Gdyby nas było stać (to by nie odszedł) to po odejściu Inigo, od razu zrobilibyśmy transfer z górnej półki, bo w notesie Deco znajdowały by się nazwiska z 2-3 topowych obrońców "po słowie, w razie W".
Nie stać nas dlatego korzystamy ze szkółki i nieźle nam idzie.
Ale już na przykładzie bandy Messiego widać jakie to niesie zagrożenia. Młodzi zawodnicy, kuszeni przez inne kluby wielkimi zarobkami, konieczność niebotycznego podnoszenia kontraktów co dwa lata, aby gwiazdki były zadowolone.
I niestety nie. Nie tak powinno być. Nie ma gracza nad klub.
Drabinka płacowa. Przesadzasz i chcesz więcej? Zapraszamy z pieniędzmi z klauzuli, albo milionami, które nas zadowolą. Jesteś wielki dzięki Nam, a My dzięki Tobie. Ale jak odejdziesz, My zostaniemy wielcy, a Ty będziesz musiał na to popracować.
Skończyć też z durnymi klauzulami na poziomie 1 mld. Wpisanie takiej klauzuli sprawia, że klub od siebie też musi coś dać. 222mln za Neymara, jak pokazał czas, to było coś najlepszego co nas spotkało. Tylko spartoliliśmy to koncertowo wydając na lewo i prawo.
Czy nam się podoba czy nie powinniśmy się uczyć od Dziadka Pereza. Chcesz za dużo. Żegnaj. Będą inni, równie chętni, a i pewnie mocniej zaangażowani. Granice rozsądku w kontraktach i brak strachu przed trudnymi decyzjami.
Patrząc na dwie ostatnie dekady, to ugraliśmy tyle ile nigdy. Naszym problemem jest, to że Ligi i Puchary krajowe nam przestały wystarczać, a na domiar złego ArcyPrzeciwnik zdobył więcej LM, na punkcie, których u Nas dostali piździelca.
I przez to ten klub tonie. Gdyby nie ambicja jednego chorego człowieka, potęgowana tym, że ma w klubie najlepszego piłkarza w historii, to byśmy pływali w luksuach.
Naszymi mega transferami były zawsze takie grajki jak, Abidal, Rakitic, Alves, Raphinhia. Drodzy, ale nie spektakularnie drodzy.
A jak trzeba było to sezony życia potrafili odwalać tacy gracze za grosze jak: Jérémy Mathieu, Langlet.
A teraz kurła słyszę, że musimy kupować samych topowych graczy. No to co nam przyszło z topowych za 100 mln+???
0
@LeoMessiiBarcaPepa Ale, że jak? Skuteczna walka, świetne wyniki w eliminacjach, z piękną grą i dominacją grupy. I niestety słaby turniej.
0
@APTAPT Z jednej strony tak, z drugiej to Holendrzy nie potrafili stworzyć akcji i oddać strzału przy ataku pozycyjnym. Ale jak widać, aby coś ugrać, trzeba potrafić strzelić z niczego. A czasem uda się utrzymać
0
Uff ufff....jedziemy. Przyjąć na klatę szturm i z kontry....
0
O cię Panie. Brawo! Teraz za ciosem.
0
@LeoMessiiBarcaPepa bez przesady. Czasy Olisadebe, pozniej Smolarka, Polski Nawałki. Było na co popatrzeć.
0
@Nazio_87 no wlasnie chyba nawet w to juz nie potrafią.
0
@davidek1997 Był do wzięcia za grosze. Ale no ten tego mamy....mieliśmy Balde.
3
Za 22 mln za 50proc praw to trzeba było brać Anthonego a nie wypożyczać Rashforda.
3
Tłumaczenie wyniku stanem boiska to skandal. Ja rozumiem, żeby Rayo kopało się po czole, a ich akcje były z przypadku. Ale nie. Oni potrafili rozegrać. Zagrać na obieg. Isi tam się dwoił i troił w środku. U nas defensywa nie wiedziała co się dzieje. Środek poza momentami nie grał nic. A przód poza paroma zagraniami Raphy, Ferrana oraz partoleniem Olmo nie istniał. Zbawca Lewy, nie miał żadnej sytuacji, a po jego wejściu dwie wrzutki glową kończył....Gracia.
0
@cules100pro Błagam cię. Nie zrobiliśmy 2 składnych akcji. Pomoc dzisiaj nie istniała. Pedri z Fdj może z 5 razy składnie piłkę rozgrywali na połowie rywala, z czego pierwszy grał do przodu, a drugi jak nie miał Pedriego obok to nie wiedział komu podać.
Słaby mecz całej drużyny. Nie wiem czy Lewandowski miał 5 razy piłkę przy nodze. Pomijając, że w dwóch akcjach wrzutowych i 2 rożnych nie był nawet blisko piłki.
Ale najgorsza była obrona. Jeśli śmieliśmy narzekać na Arujo, to to co dzisiaj zaserwował nam w wyprowadzeniu Eric, oraz to co w defensywie pokazywał Kounde to woła o pomstę do nieba.
1
@Kuchar Równie dobrze po drugiej mogło być 3-5
0
@partymaker Może Chelsea go łyknie. Biorą wszystko.
0
Chryste Kounde obudź się chociaż na koniec abyśmy nie przegrali.
0
To Erix Garxia atakuje Centre w Pile karne a Lewandowski stoi na 11 metrze.
Na razie Barca nieistnieje. A mamy 90 min.
0
Yamal. Pierwsza piłka w pole karne zagrana do ciebie to idz w ten drybling
0
Patrzysz na boisko i w każdym miejscu gdzie jest piłka na naszej połowie to jest 2x wiecej przeciwników. Najgorsze w tym, że Rayo nie gra na parę. Kontroluje piłkę w środku. ISI tam jest wszędzie. Mają pomysł i wiedza co chcą grać.
1
Gdzie jakąkolwiek piłka na Lewego. Nawet jak mają pilke na skrzydle to Robert jest nieobecny w polu karnym.
0
Chyba serio tzreba zrezygnować z tych pułapek offsidowych. Balde sie gubi. Środek tego nie trzyma dzisiaj.
Dramatycznie to wygląda.
0
@Cvzx nie miał.
0
Co robi Kounde na boisku to nie wiem. Dramatyczny występ.
1
A Yamal stoi sam i pokazuje kto go kryje. Na ja pierd....
Ale to.kolejny mecz Barcy gdzie przeciwnim cisnie, a my się kopiemy po czołem. Zamiast pogadać piłka. Rozrzucić to nawet chwili sie utrzymać przy piłce nie potrafią.
3
Prosimy sie o bramkę. Nie rozumiem braku impulsu....
No i wykrakalem
0
Nie dziwne, że Kounde nie zaczynał 2 pierwszych meczów. Masakratyczna forma.
Natomiast Eric dramat w wyprowadzaniu.
Nie wiem czy nie lepiej go na skrzydło dać i wpuścić Arujo za Kounde.
0
@danijacek Na ten moment najlepszy atakujący. Gra z klepki, walczy. Yamal z Raphinia slabo dojeżdżają. Tam jest jednak dramat z murawa jak Pedri nie pot4afi podać na 2 matury (doslownie). Boisko wyglada zle z prawej strony ale to po lewej stronie przy polu karnym Rayo strasznie grzęźnie
0
@alianta2 Olmo tak. Ale co ty chcesz do Raphy?
0
Nie no. Olmo spartolił, ale być może murawa tam grała różnice.
0
Garcia to co Penia i Mats. Zamiast spróbować szybko uruchomić kontratak, to spowalnia. jedynie Wojtek grał szybko.
0
Szczerze, to niech to odwoła var.