yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@sopelinho zgadzam się. Każdy uważa, że skoro teraz dano 60mln, to my powinniśmy chociaż 20 wziąć. Nie jest to prawdą. My sprzedawaliśmy gracza totalnie rezerwowego, pojawiającego się na ogony, o ile w ogóle. Porto sprzedaje gracza ogranego.
Dodatkowo istnieje coś takiego jak autorytet sprzedającego. Zobaczcie, że praktycznie wyłącznie Portugalskie kluby sprzedają na poziomie 60-100mln. Żadne inne. Chyba, że jest to jakaś totalna mega gwiazda, lub klub "napalony". Z ligi francuskiej do anglii idą za 40-60mln. Z Hiszpanii to w ogóle transfery za 40 mln są rzadkością. A Porto, Benfica, Sporting jak puszczają gracza, to zazwyczaj kończy się na 60+.
Poza tym Porto rzadko robi drogie transfery. Chyba, że jest to napastnik. Bo tych jest deficyt. Nigdy nie dali by za Nico 20mln.
Negatywnie ocenie natomiast odsprzedanie 20proc. za 3mln. Z jednej strony nikt nie pokładał nadziei w taki transfer. Z drugiej strony wiadomo, że nie dali by 3mln za 20proc. praw jeśli by im się nie opłacało. Chyba, że to była np. klauzula obowiązkowa odraczająca zapłatę, ukrywająca koszt transferu. Inaczej tego nie widzę.
1
@europejczyk inna pozycja, inny rodzaj gracza. Endrick jadnak trochę pograł na 1 poziomie ligi brazylijskiej i dał radę. I nie, poziom ligi nie jest argumentem, bo jest to liga techniczna, ze świetnymi indywidualnościami oraz grał na dorosłych gracz.
Torre za dużo nie pograł, nawet w Gironie. Miał pecha bo trafił na najlepszy okres pomocy i ataku w historii tej drużyny. Konkurencja go przerosła. Dla przykładu taki Eric np. ze świetnym wyprowadzeniem zamiótł w tej samej drużynie konkurentów z obrony. A skończyli po sezonie tak samo.
Tak naprawdę zawodnika należało wypożyczyć za darmo z utrzymaniem jego pensji pod warunkiem, że będzie grał. Tzn. zawodnik gra pensję pokrywa Barca. I ustalić opcjonalny wykup na poziomie 20-25 mln po sezonie.
Jak widać na przykładzie Nico jeden sezon często wystarcza aby się wybić.
0
@zuang1995 przecież w momencie kiedy o tym pisaliśmy, to były hipotetyczne rozważania o transakcji wiązanej.
Domyślam się, że nikt w klubie nie zaryzykowałby 30mln jeśli MC mogło by się wycofać. To raczej sposób na przekonanie POrto. Bo MC mogli odmówić za 50mln. Nam za 30 mln nie mogli z uwagi na klauzule.
Dodatkowo nie jestem też pewnym, czy gdyby przeszedł do Barcy, a następnie do MC, to mógłby zagrać w LM. Bo chyba jest przepis zabraniający "gry" w LM, przy byciu w 3 klubach w jednym sezonie.
Obecnie nawet gdyby była szansa na takie roszady, to bym nie ryzykował. Faxy często nie dochodzą po 23.
1
Bardzo dobra wiadomość. Marcus może i miał możliwości i talent. Ale wypożyczenie na pół roku z pokrycie pensji na poziomie 9mln? To zart.
A raczej droga do katastrofy. Stac nas? 9mln, to można przeznaczyć na połowę transferu jakiegoś talentu ala Pedri. Transferu, z którego przynajmniej część można odzyskać, jak nie wyjdzie.
A nie na ryzyko, że koleś z kosmicznym kontraktem nie odpali. A jak odpali to będziemy musieli zapłacić krocie za transfer.
Gdzie jest obecnie Felix, który u nas niby grał, ale niby nie grał? Gdzie jest Cancelo (którego osobiście mega chciałem u nas)? Kopią się po czołach.
Wypożyczać można. Jasne. Kogoś w promocji, gdzie cena transferu będzie mega zachęcająca. A nie jakieś wynalazki jak Felix z wykupem na poziomie 60mln +.
Chelsea powinniśmy postawić pomnik, że nam wybiła taką możliwość.
Jak mieli brac mogli próbować Durana z AV. 11 bramek jako rezerwowy robi wrażenie
Z drugiej strony gdyby z kolesiem nie było problemów AV by go nie sprzedała.
0
@inFamous wynajmij hacjendę w Castelldefels. Okolice ostatniego i przedostatniego przystanek autobusu do Barcelony. Nie pamiętam nr (119?). Masz gwarantowane miejsce siedzące co jest ważne na około 30 min trasie. Autobus do samego centrum.
Duża szansa na spotkanie piłkarzy, bo sporo z nich tam mieszka. Jedyny minus, że miejscowość jest na trasie samolotów do Barcelony. Więc o 8 pobudka i powtórka o 19 jak zaczynają lądować.
W zeszłym roku w kwietniu wykreślimy 2 pokojowy apartament (tak wiem, że kłóci się to z pojęciem apartamentu, ale niech już ta nazwa zostanie), za około 2100 zł całość, na 4 noce. Do dyspozycji basen i morze ok. 300 metrów. Dużo restauracji otwartych do +-24.
Z lotniska taksówka 32 euro. Z centrum 40 euro. Bo raz wracaliśmy po godzinach autobusu.
0
Trzeba przyznać, że przesunął atak o jakieś 20 metrów w górę i wystarczyło do przejęcia kontroli.
Dobry mecz. Należy zdecydowanie pochwalić za to spotkanie.
3
Jeśli City oferuje 50mln to nie powinniśmy się zastanawiać.
30mln na konto Porto i sprzedajemy za 50 do City.
8.44 -30 +50=28,44
To dokładnie tyle samo jakby samo Porto sprzedało.
1
Luka Dončić graczem Los Angeles Lakers
WTF
0
@norbi77 bardziej za komentarza i odkopnięcie piłki.
0
@Who_you_mam z jakiego powodu? Niby tego błędu? Obejrzyj powtórkę. Szczęsny krzynknął, że jego. Później nawet na powtórce widać, że Eric rozłożył ręce zdziwiony, że Szczęsnego nie było.
Akcja Szczęsnemu wyszła i wyglądało, że uratował. Jednak to błąd w komunikacji idący od bramkarza. To to samo co ludzie mówili, że Balde powinien zostawić piłkę Wojtkowi. Tu Eric zostawił.
0
Balde w obronie poza wyprowadzeniem, wygląda strasznie. Kompletnie nie widzi gdzie się ustawić.
0
Trzeba przyznać, że Alaves gra naprawdę mega dobry mecz. Zabijają całkowicie nasze rozegranie. Brakuje im 1-2 dobrych akcji z przodu.
0
@Technik Koleś z Alaves jest w top strzelców LaLigi.
5
Wojtek bardzo fajnie zaczyna kontry, w odróżnieniu od statecznego Peni, który nie używa rąk do rozpoczęcia gry.
0
Powinien zdjąć Yamala
1
@Pawlak1992 z naszymi umiejętnościami pewnie byśmy sami dwa samobóje wsadzili
0
TEraz wyczekać ich aż ruszą po 1:1 (bo ruszą) i dobić.
Dla nich 0:2 czy 0:1 nie robi różnicy.
1
Będzie spalony? Chociaż akurat Lewego na spalonego ciężko złapać. Mocno pilnuje.
Brawo Lewy
3
Chryste ile razy ten Yamal będzie poprawiał na drugi raz pod wrzutkę. Zawodnicy atakują pole karne a on poprawia. Nie rozumie, że to jest do uja pan psucie timmingu wejścia. Napastnik nie zatrzyma się i nie cofnie. Ileż można.
0
Tak jak z Valencią wpadały niemożliwe odbicia (gol Ferrana), tak tu nam po prostu szczęście oddaje kopniakiem w tyłek :(
3
@Kitek1640 kiedy Fati strzelił jakąś bramkę?
1
@abram3k Ferraqn za Yamala
3
Yamal powinien być zdjęty po tej akcji z wjechaniem w pole karne. Sorry. Akcja bajka. Ale ten zwód w polu karnym to już przesada. Niech koleś się ogarnie. Interes drużyny jest ważniejszy niż jego gwiazdorzenie. Najpierw niech strzelą a później niech płacze przy każdym kontakcie.
Naprawdę słabo wygląda w ostatnim czasie. Rację mają ci co mówią, że powinien 2-3 mecze odpocząć.
0
Rapha tez mnoglby wrzucic cos na rugi slupek a nie probowac strzelac z kazdego wolnego w zasiegu. Sa mega irytujacy.
0
@abram3k sorry ale to jest pier...... Liverpool wychodzi o 13 i nie płacze. Godzina jest taka sama dla każdego. Drużyna jest od grania kiedy jej terminarz wyznacza mecz.
0
Yamal dziś głowy nie trzyma.
0
@OzzyFCB no to raczej nie wina Fermina, że Yamal się nastawił, że bez problemu pobiegnie z piłką. Kompletnie nie kontrolował pozycji przeciwnika.
3
Brawo Ronald. Drugi raz dziś z ręki w twarz przeciwnikowi. Chyba w myśl zasady, że nastawia drugi policzek.
0
Nie narzekajmy na naszą grę. To raczej Alaves gra naprawdę świetny mecz, nie pozwalający nam na nic.
0
Świetny mecz Alaves. Trzeba to przyznać, że dobze grają. O dziwo mega pressing i to wysoki. My w środku bardzo słabiutko dziś.