Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@sidzej Widzialas wieksza glowe?
0
@sidzej Przeciez to byl zart! Wiem, ze akurat na niego nie glosujesz, tylko tak napisalem.
masz tu bys sie tak nie spinala:
1
@sidzej Juz jest. Glosuj na Zandberga on jest najmadrzejszy, bo ma najwieksza glowe, kurde ogromna.
0
@krzysiekVeB Ja tez chcialem zobaczyc, stawiam na YT.
1
W niedziele Djokovic odpada!
0
"Mam czerwone uszy i spocone rece... moje dziewczyna jest prosta wieworka...chcialbym wreszcie sie znalezc w samym wnetrzu jablka....Grzegorz Halama - Polskie Gowno.
1
@Odesseiron Praktycznie cala stara obsada. W sumie wizja z tego filmu, moze oprocz podrozy w czasie, jest calkiem mozliwa. Drugiej czesci pewnie nie przebije, ale na pewno obejrze.
0
@Odesseiron Praktycznie cala stara obsada. Moze oporocz podrozy w czasie, to wizja z Terminatora calkiem mozliwa.Dwojki pewnie nie przebije, ale z nostalgii trzeba bedzie zobaczyc.
2
Kiedys to byl dobry klub, Rivaldo tam gral, Bebeto chyba Mazinho i kilku innych. Ktos sledzi troche bardziej poczynania Deportivo la Coruna?
0
@Grzesior667 Gdzies czytalem, ale ciezko to pewnie i tak zweryfikowac, ze Escobar to 122 mld, a Chapo 14 miliardow dolarow.Ktos kiedys powiedzial, ze Al Capone to biedak byl przy nich.
1
@Cochise @sidzej @kerouac Widzieliscie wywiad Brauna z Lemem?
PS. on ma taki spokoj grabarza, smieszne sa jego rozkminki na temat Gwiezdnych Wojen.
0
@Grzesior667 @gorgota @MaziFCB Macie jakies dane ile Escobar kasy zrobil, ile to bylo milardow, a ile El Chapo?
1
@Cochise @sidzej @kerouac "...zapewniam, że nigdy nie kibicowałem Arce Gdynia" :)
0
@sidzej Hasztagi bylyb super oraz jakies ulubione posty, cytaty, linki itd. Chociaz to mogloby sie zalatwic hasztagami.
0
@masq Pewnie chodzilo Tobie o takie cos jak robili dostawcy np wp z mailem - tam mogles wybrac miedzy stara i nowa skorka. Czeste te stara wybieralem, bo chodzila szybciej, ale nowa la Rambla ma speeda wiec...
3
@gorgota Hehe.Ja slyszalem, ze potem glupa zgrywal i mowil, ze nie wiedzial czym sie Escobar zajmuje. :)
1
@sidzej Szczęść Boże! :)
0
Maradona i Pablo Escobar? Podobno kolumbijczyk zaplacil 20 mln, by Diego zagral z nim mecz (w la Catedral?).
42
@Kajtek77 Wygrali LM. To znacz prawie wygrali, bo odpadli z Ajaxem, ale gdy by nie odpadli to by wygrali ;)
0
@Wajper "Messi musi zostać otoczony najlepszymi graczami" Ta czesc zdania to juz problem.
0
@masq Myslalem, ze Pani Scheuring-Wielgus, ale ona z innego powodu oddala psa.
0
@Robertinho. Podczas edycji komentarza mialem juz pare razy problem, ze gdy chcialem dodac kolejnego adresata do edytowanego postu, to nie moglem tego zrobic - to znaczy moglem wpisac malpe i nazwe uzytkownika, ale nie bylo to zaden hyperlink czy jak to sie tam nazywa.
0
@lucas/catalan @masq
@masq A nie to pomylilem. Pani Scheuring-Wielgus oddala swojego psa do schroniska tlumaczas sie alergia.
3
Mówiła: Jestem zbyt leniwa, aby chodzić po górach, poza tym cenię dobre jedzenie i ciepłe łóżko, lubię patrzeć w góry. Wielu alpinistów straciłoby życie albo nie zrealizowało swoich planów, gdyby nie skonsultowali się wcześniej z Elizabeth Hawley. Legendarny wspinacz Reinhold Messner w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu Outside powiedział, że mógłby nie być pierwszą osobą, która weszła na Mount Everest bez użycia butli z tlenem (1978), gdyby nie panna Hawley. Messner spotkał się z nią w Katmandu, kiedy to zamierzał dokonać historycznej wspinaczki. Miał problemy z otrzymaniem pozwolenia w Nepalu. Hawley poinformowała go wówczas, że jego plan można zrealizować, ale od chińskiej strony Everestu – i tak właśnie zrobil.
Elizabeth Ann Hawley (ur. 9 listopada 1923 w Chicago, zm. 26 stycznia 2018 w Katmandu) – amerykańska dziennikarka i kronikarka wypraw w Himalaje. Urodzona w Chicago, mieszkała w Nepalu od 1960 aż do śmierci. Była korespondentem agencji prasowej Reuters; relacjonowała pierwszą udaną amerykańską wyprawę na Mount Everest w 1963. Była niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie nepalskich wspinaczek himalajskich. Stworzona przez nią baza danych na ten temat zawiera szczegółowe informacje o 9,5 tysiąca ekspedycji na 450 znaczących nepalskich szczytów oraz około 70 tysiącach uczestników tych wypraw, począwszy od 1905 roku. Zbierała informacje o wszystkich wyprawach, trasach, losach podróżników, chociaż sama nigdy się nie wspinała i nie chciała wspinać. Jej dom w Dillibazar stał się jej gabinetem wyłożonym rzędami drewnianych szafek na dokumenty, wypełnionych szczegółowymi, odręcznymi notatkami z wywiadów. Zawierały one opisy drogi wejścia, informacje o tragarzach, miejscach zakładania obozów, wypadkach, o fakcie korzystania z lin (łącznie z ich całkowitą długością), używania butli tlenowych, opisy warunków pogodowych, zdjęcia, a nawet dokładne opisy widoku z gór. Panna Hawley (tak ją tu wszyscy nazywali) dzwoniła lub pojawiała się w ciągu godziny lub dwóch od przybycia każdej ekspedycji do Katmandu. Informacji o przybyłych lub o wracających wyprawach dostarczało jej m.in. biuro zezwoleń w Ministerstwie Turystyki, obsługa hoteli, centrum turystyczne, agencje Szerpów oraz właściciele wypożyczalni sprzętu i sklepów wspinaczkowych. Himalaiści często spotykali się z nią dwukrotnie, przed i po wejściu na szczyt, a ona zmuszała ich do odpowiadania na trudne i drobiazgowe pytania. Osiągnięcia wspinaczy zapisywała w swojej bazie dopiero wówczas, gdy była pewna, że rzeczywiście dotarli oni na szczyt Była najbardziej znanym kronikarzem wypraw himalajskich przez ponad cztery dekady. O wspinaczach mowia czesto: masochisci, ktorzy probuja uciekac od pewnych rzeczy.
10 lat zejelo digitalizowanie jej bazy danych. https://www.himalayandatabase.com/
0
@lucas/catalan Taka pani, ktora ma trudne nazwisko do wymowienia na Sch/Sz.
1
Ja zawsze sie bronilem przed fraza - dla wyrobionych sluchaczy - bo traci troche arogancja, ale teraz stwierdzam, ze cos w niej jest. Pewnie w literaturze jest podobne zjawisko.Wiec jesli ktos jest tzw niewyrobionym sluchaczem, to moze nawet przejsc obok Zappy obojetnie -zalezy oczywiscie na jaka plyte trafi, bo jest ich mnostwo i czasem bardzo sie od siebie rozniace.
0
@FutbolowyJanusz Piotr Kosinski - slynny propagator tzw rocka progresywnego - byl na niezliczonej ilosci koncertow. Zappa zdecydowanie najlepszy.
1
@FutbolowyJanusz - dobry tata!
@Cochise Kazda z tych kapel unikatowa - Gentle Giant super, ze przypomniales. Zappa, to jeden z moich ulubionych wykonawcow i osobowosci - razem z kumple Donem van Vlietem vel Kapitanem Beefhert.Zappa nie jest oczywisty, bo miesza wiele gatunkow, czesto podsycone jest to kontekstem spolecznmy i politycznym. Trzeba dobrze znac angkielski i tamte czasy. Muzycznie czesto wodzi za nos - nie daje sie nacieszyc najlepszymi momentami. Super szef, ale mega wymagajacy - potrafil przerywac koncerty i grac od poczatku gdy uslyszal niezadowalajaca nutke. Motto? - do Led Zeppelin nie ma wstepu - u mnie moze zagrac kazdy - no i wylowil mase talentow jak Belew, Vai, Patric O'Hearn, Bozzio i wielu innych.Pracoholik nie lubiacy natury tylko zamkniete pomieszczenia i fajki. Dziecioriob - Dweezil Zappa, Moon Zappa, Ahmet Zappa, Diva Zappa.Gral kiedys na rowerze. Fan min Edgara Varese, zreszta bawil sie w muzyke "rockowa" by kiedys zebrac na orkiestre.Muzycznie lata swietlne przed innymi wykonawcami - sama plyta Freak Out czy We are only in it for the Money. Jeden z najlepszch gitarzystow w historii. Nagral bardzo duzo, ale caly czas przewija sie tam czy to tekstowo czy muzycznie: Does humor belong in music?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Cochise W sumie uwielbiam kazda z lat 70tych, kazda troch inna. Zaczalem od Apokalipsy - tam jest orkeistra wiec ma w sobie cos fajnie patetycznego.A Genesis z Gabrielem, to wedlug niektorych jedyny prawdziwy Genesis - troche przesadzone, ale nie do konca :).