DJ6

1

@ptsd Były ze spalonego, choć Amerykanie fatalnie to powtarzali, to przy pierwszej na spalonym był Suarez (przy podaniu od Griezmanna), przy drugiej Alba. Co nie zmienia faktu że bramki dla Barcelony i tak by padły.

DJ6

5

Mnie cieszy znakomita gra środka pola, szybki odbiór, mądre operowanie piłką i pomysł, tego nam bardzo brakowało i oby to nie był pojedynczy wystrzał. Alena i De Jong byli świetni.

DJ6

0

@czarek1988 w pewnym sensie tak, ale już taką drużynę mieliśmy, więc to nie do końca utopia, tylko kwestia podjęcia ciężkich i mądrych decyzji.

DJ6

0

@czarek1988 No tak, nie napisałeś zwracam honor, ale to i tak niewiele zmienia. Na Camp Nou musi wrócić przede wszystkim pokora, talent, ciężka praca i zespołowość.

DJ6

0

@Lucassito Co do ludzi "tu" to myślę że powodów jest wiele, jedni to zagorzali fani football menagerów, fif itp. Innych znowu interesują tylko wyniki, jeszcze inni zapomnieli/ są za młodzi by je znać/ nie obchodzą ich wartości jakie reprezentuje Barca. To nie tylko kilkudziesięciu facetów grających w piłkę, oni reprezentują pewne barwy, idee, postawę, żaden z nich nie jest nieskazitelny, ale są pewne granice, przez które pewni piłkarze nie powinni zakładać Blaugrany. A to że prawie cała drużyna wypowiada się w podobnym tonie? Cóż, jest to dla mnie nieliche rozczarowanie.

DJ6

1

@czarek1988 Iniesta, Xavi, Henry, Villa, Pirlo, Zidane, Puyol, Maldini, Casillas - To tylko kilka z wielu wielkich nazwisk nieskażonych tymi cechami, więc nie, one nie są niezbędne do bycia wielkim. Messiemu nie jest potrzebny pyszny arogant, tylko odważny i pracowity talent.

DJ6

28

Neymar jest stworzony do koszulki Realu - pycha, arogancja, głupota, konfliktowość i zamiłowanie do nurkowania. To byłby transfer kompletny. Barcelona nie może powielić tego błędu sprowadzając Neymara, tym bardziej że teraz jest jeszcze gorzej, bo na dodatek gość łapie kontuzje przy byle zefirku.

DJ6

0

@lambard Czy Kean to dobra opcja to nie wiem, nie wykluczam, mnie martwi że zapadła w temacie napastnika kompletna cisza.

DJ6

0

@FDJ Raz, że Griezmann* (Chryste...) - nie "grizman", a dwa że Griezmann to napastnik tylko okazyjnie, domyślnie to wolny elektron jak Messi, a nam jest potrzebny dzikus jak Suarez i Eto'o, albo subtelny goleador jak Villa. Myślę że Griezmann został docelowo sprowadzony jako skrzydłowy.

DJ6

8

Nie wiem co jest gorsze i bardziej przerażające - to że ten problem istnieje i postępuje, czy to że ludziom to przestaje przeszkadzać.

DJ6

0

Lewy obrońca jest niezbędny to oczywiste. Firpo prezentuje się na tyle dobrze, że jako rezerwowy wywołujący presję na Albie powinien się sprawdzić. Mnie martwi że od dłuższego czasu nie ma nic na temat napastnika, naprawdę chcemy jechać tylko na Suarezie? Czy może liczą na Griezmanna? Znowu półśrodki...

DJ6

1

@DamianPSV Mieliśmy o wiele lepszy wcześniej, bo drużyna nie opierała się wtedy tylko na ataku, a Iniesta, Xavi, Busquets, Alves i Pique byli w szczytowej formie. W tamtym czasie Barcelona była prawdziwym walcem, który tą z nejmarkiem rozjechałby na płasko, czy to w układzie Pedro-Villa-Messi, czy Henry-Eto'o-Messi.

DJ6

1

Stara Damo, działaj - będę wdzięczny.

DJ6

2

@Crema Catalunya Dlatego nie potrzebują barana.

DJ6

4

Fenomenalny artykuł - obydwie części. Jednocześnie dość dołujący, bo w dobie pogoni za pieniądzem, władzą i pilnowaniem przede wszystkim własnego tyłka, boję się że te zmiany będą jedynie powierzchowne, tak aby uspokoić socios, a cyrk będzie trwać dalej w najlepsze.

DJ6

11

Witamy z powrotem i życzymy powodzenia. Valdes może być akurat znakomitym trenerem młodzików, ze złotej generacji on był chyba najbardziej gnojony przez kibiców i media, więc wie jak to przetrwać.

DJ6

4

Ech i się dokonało, no cóż szkoda, zobaczymy czy było warto...

DJ6

1

@zibi taa bo w tych meczach tylko Lenglet zawiódł, wszyscy grali wyśmienicie, a Liverpool to przecież placki jadące na farcie. Skończ.

DJ6

3

O nie, France Football to nieźle teraz poniosło, Lenglet jest absolutnie nie do ruszenia, a tym bardziej nie w rozliczeniu za tego kasztana.

DJ6

0

Ilość osób, która podchodzi do różnych spraw bezkrytycznie, tylko dlatego że ma, lub miała na sobie znamię Barcy jest przerażająca. Interpretacja też leży po całości.
"...jest super, więc o co ci chodzi...?"

DJ6

0

Niestety zgadzam się w kwestii wypowiedzi Leo, kierowały nim silne emocje i z pewnością brak sukcesów w barwach narodowych mocno potęguje narastającą przez lata frustrację. Jednak powściągliwość była tu dużo bardziej wskazana, bez konkretów ta wypowiedź może mu tylko zaszkodzić.
Sytuacja zarządu Barcy rzeczywiście wygląda ponuro, z ostatnich artykułów można wywnioskować, że dobro klubu staje się drugoplanowe, jest coraz więcej walki o władzę i pieniądze i przestaje się zwracać uwagę na jej konsekwencje. Moim zdaniem hasło Mes que un Club wydaje się już nieaktualne, staliśmy klubem jednym z wielu, wydającym fortunę, nie stawiamy na talent i zaangażowanie, straciliśmy charakter. Zauważyliście z resztą jak rzadko się nawet to hasło teraz stosuje i wypowiada? Kiedyś słyszeliśmy je co krok i nigdy nie było za dużo, bo działania klubu i piłkarzy dawały temu pokrycie. Nawet wśród kibiców przestałem to zauważać, chyba dlatego że większość z nas widzi że jest to już tylko pusty frazes.
Co do transferów to zgadzam się całkowicie, nazwiska jakie padają to kolejny sygnał jak wiele się zmieniło, goście którzy mają za nic swoich pracodawców. Najemnicy, którym zależy tylko na swoich sukcesach, pieniądzach i śmieją się z wartości Barcy, co pokazali podcierając sobie nimi tyłki. Nurkowanie, bezczelność i brak szacunku to ich znaki rozpoznawcze, nie piszę że tacy nigdy wcześniej w Barcelonie nie grali, ale klub nie uczy się na błędach, tylko brnie w to bagno dalej. De Jong to dotychczas jedyna świetna decyzja transferowa.
Boję się że nawet jeśli sukcesy przyjdą, to nie będą już tak smakować.

DJ6

0

@monsterrize a Ty zacznij czytać całość wypowiedzi, twój niedbały komentarz niemal w całości zawarłem wyżej.

DJ6

0

Wspaniała wiadomość o Neymarze, mam nadzieję że ten temat nie będzie istnieć do końca jego kariery, ale niestety istnieje możliwość że to tylko zasłona dymna, bo temat jest mocno delikatny i jeśli Barca chce go sprowadzić, to musi być ostrożna, oby Bartomeu był tu szczery nie zmienił zdania.
Niestety Griezmann pewnie do nas trafi, jest tu tylko kwestia za ile, szkoda, wielka szkoda, nie potrzebujemy kolejnego placka w drużynie.
Bardzo ciekawie wygląda sytuacja de Ligta, nagle temat odżył, trochę się nakręciłem na nowo i pewnie niepotrzebnie, ale nie takie rzeczy się działy.
Dymisja Mestre pokazuje jak bardzo podzielone są zdania w zarządzie co do transferów, czy to dobrze, czy źle, czas pokaże. Ja mam jedynie nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek i szacunek do stylu i wizerunku klubu.

DJ6

7

Czytając komentarze widzę, że czytanie ze zrozumieniem nadal leży i kwiczy...

DJ6

4

Właśnie takie transfery mnie szczególnie martwią, transfery duchów, piłkarzy, którzy nie nadają się do Barcy. Boję się że to pranie kasy, albo prywata kosztem klubu, przy tylu trwających śledztwach możemy kiedyś obudzić się do newsa o oskarżeniu Barcelony o ciężkie przestępstwa finansowe.

DJ6

1

@Krzysiek872 Tu już nawet nie chodzi o jego "błąd" (zrobił to z premedytacją), ale o to kim jest, jak się go odbiera, on nie jest godny barw Barcelony, nigdy nie był, zachowywał się tak przed przyjściem na Camp Nou i robi to nadal. Głupota, arogancja, chamstwo i symulanctwo, wiele osób przypisuje te cechy Barcelonie i Neymar ma w tym bardzo duży wkład. Dla mnie lepsza jest Barcelona w środku tabeli niż reprezentowana przez takich kasztanów.

DJ6

1

Oj Arturo, to nie byłoby piękne, wręcz przeciwnie...

DJ6

0

@kibic1899 Trudno go nazwać Judaszem, jeśli nigdy mu na Barcelonie nie zależało, on przyszedł tu dla sławy i pieniędzy. Był taki przed transferem do Barcy i będzie taki jeśli tu wróci. Postąpiłby tak z każdym klubem, bo on gra tylko dla siebie.

DJ6

0

Jak mi przykro.

DJ6

15

W takim razie nie żałuję ani trochę, wybór klubu i pieniędzy mówi mi wystarczająco dużo, aby nie rozpaczać. Na tym powinniśmy skończyć informację o tym jegomościu, szkoda prądu ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?