DJ6

11

Póki będzie się trzymał z dala od Barcelony, to będę spokojny.

DJ6

4

@ronaldinho777 Myślę że nie ma na to szans, Mbappe to madridista, a sam transfer będzie horrendalnie drogi, na dodatek PSG nas nie cierpi. Wiem że się nie takie rzeczy w piłce działy, ale tutaj to bym się na cuda nie nastawiał.

DJ6

0

@ronaldinho777 Mam nadzieję że Neymar już żadnego trofeum nie zasmakuje, tego mu z całego serca życzę ;) Ale realnie patrząc, jeśli się trochę ogarnie i zmieni klub na coś liczącego (broń Boże nie Barcę), to daję mu jeszcze jakieś dwa lata na Złota Piłkę, potem przewiduję że utyje i będzie mu wszystko jedno.

DJ6

0

@Hawajski89 Przegiąłeś przeokrutnie, zdajesz sobie sprawę że Messi ma 32 lata? 6-7 lat? To nawet dla bramkarza ogromny wyczyn, dla piłkarza z pola to byłby cud. Obaj mają jakieś 2 lata kozaczenia przed sobą, nie więcej. Oczywiście życzę im tych 4-5/6-7 lat.

DJ6

0

@ronaldinho777 Myślę, że Neymar musiałby odejść z PSG i wykazać się większym zaangażowaniem i ZNACZNIE większym rozsądkiem żeby choć myśleć o złotej piłce. PSG to wydmuszka i brak sukcesów w Europie to nie przypadek, czy brak szczęścia, z samą ligą francuską to on może co najwyżej w reklamach pograć. Hazard ma już 28 lat więc jeśli projekt Realu nie odpali, to też będzie mu o to ciężko. Mbappe z tej trójki będzie miał największe szanse, jest decydującym piłkarzem mistrzów świata mając 20 lat, jeśli da radę w silniejszej lidze, a tak prawdopodobnie będzie, to będzie je zdobywał regularnie.

DJ6

4

@ronaldinho777 Ich era się skończyła? No ciekawe bardzo, szczególnie że Juventus zdobył mistrza Włoch dzięki wielkiemu worowi bramek Ronaldo i odpadł w ćwierćfinale LM z fenomenalnym Ajaxem, a Messi prócz dwóch kluczowych meczów był w tym sezonie bezkonkurencyjny, jedyny piłkarz który z nimi konkurował to Mbappe grający w średniawej lidze francuskiej. Dużo bardziej prawdopodobny jest prędko zbliżający się koniec Neymara - gwiazdeczki z bożej łaski...

DJ6

0

@puyol_presidend5 Suche i piękne jednocześnie :D

DJ6

0

Dobrze, niech Griezmann flirtuje z PSG, może tam iść, nawet by pasował, oby to nie była plotka. Natomiast w kwestii Todibo to tylko wypożyczenie i tylko w przypadku przyjścia de Ligta i/lub odejścia Umtitiego. Juan Mata byłby świetnym zmiennikiem, ale w pomocy mamy w tym momencie wystarczającą ilość zawodników (dodatkowo nie wiadomo gdzie będzie grał Coutinho jeśli zostanie), więc raczej nie.

DJ6

1

Nastała cisza z Griezmannem, oby to był dobry omen, to nie jest dobra opcja, jeśli klub uparł się na sprzedaż Malcoma i możliwe sprzedaże Dembele i Coutinho, to potrzebujemy typowego skrzydłowego, a nie trzeci wolny elektron. Oby tylko to nie był Neymar, o nim napisano już wszystko, więc nie będę się powtarzał czemu.
Pozbycie się Semedo po przemyśleniu sprawy to nie najgorsza opcja, Wague i tak powinien grać częściej, ale jeśli mamy sprzedać Nelsona to tylko za konkretną kwotę.
Myślę, że Barcelona kupi topowego napastnika tylko jeśli trafi się jakaś okazja, ale moim zdaniem szukają przede wszystkim zmiennika, Suarez nadal jest priorytetem czy to się nam podoba, czy nie. Zapewne chcą ustrzelić coś na kształt Larssona, stąd kandydatura Stuaniego. To nie będzie łatwe, bo Henka był prawdziwym fenomenem i nikt po nim nie potrafił nawet w połowie tak dobrze spełniać tą rolę jak on.
Czekam w trwodze na przyszły tydzień i decyzję de Ligta...

DJ6

3

@wojtas__13 A jak można nie tęsknić? Ajax w tym roku bardzo przypominał tamtą Barcę i wszyscy piali z zachwytu, bardzo słusznie z resztą bo oglądając ich ręce same składały się do oklasków, a banan nie schodził z ryja. Tęsknotę dodatkowo potęguje nuda wiejąca od Barcy Valverde i niepodważalny fakt, że Barcelona Guardioli osiągała lepsze wyniki, grając przy tym piłkę z innej planety.

DJ6

0

O jakich pięciu obrońcach w przypadku sprowadzenia de Ligta tutaj mowa? Kto jest piątym? Murillo który już nie jest naszym zawodnikiem? Vermaelen któremu kończy się kontrakt i nie przedłużamy? Czy może Todibo, który zagrał...dwa niepełne mecze? Rozsądek podpowiada że Pique ma jeszcze maksymalnie jeden dobry sezon przed sobą, Marca jak zwykle pier**** głupoty.

DJ6

0

@sylweste.r Wypowiedź samego de Ligta wskazuje na to że nie jara się Barcą ani trochę więcej niż innymi, więc przejdzie tam, gdzie będzie miał najwięcej minut i kasy - tak przynajmniej można wnioskować. Barcelona natomiast nie da mu najwięcej siana, a i o minuty może być ciężko.

DJ6

2

Oby ten de Ligt wypalił, bo mam wrażenie że jego transfer się oddala. Jovic już nam przepadł, ciekawe czy naprawdę Barcelonie nie pasował jego profil gry, czy może nie dali rady Realowi w negocjacjach...

DJ6

2

@nioton Ta dyskusja nie ma sensu, pleciesz kompletne bzdury i brak ci wyobraźni, z takim nastawieniem to tylko kwestia czasu kiedy zawiniesz się wokół drzewa i mam nadzieję tylko że nikt przez ciebie nie ucierpi.
Ps. Autobahny w Niemczech są doskonale przystosowane do takich prędkości, wątpię żeby była chociaż jedna taka droga w Sevilli, a tym bardziej w Polsce.

DJ6

4

@nioton ty za to samochodem Chyba tylko na konsoli jeździłeś.

DJ6

0

@oZinho Nie rozumiem czemu wszyscy popadają w takie ekstrema. Valverde uwielbia Rakitica i przez cały czas stawia na doświadczonych, defensywnych i starą gwardię, nie widzę powodu dlaczego w przypadku De Jonga miałoby się to zmienić. Jeśli Ernesto stanie przed wyborem postawienia na Rakitica, Busquetsa, Vidala, lub De Jonga, to myślisz że na kogo będzie najczęściej stawiał? Moim zdaniem De Jong będzie rezerwowym dopóki Rakitic/Busquets nie padnie na ryj na murawie.

DJ6

0

@arcziFCB O ile będzie miał szansę pokazać, w co wątpię.

DJ6

2

@Iwczak Zobaczymy, czy Rakitic zostanie, można być pewnym że Valverde będzie o niego walczył, bo jest on dla niego tak samo ważny jak Messi. Jeśli Chorwat odejdzie to można mieć nadzieję że ten beton trochę skruszał. Jeśli zostanie to De Jong będzie wchodził głównie z ławki i grał ogony.

DJ6

1

@arcziFCB I po co ta agresja? Wierzysz że będzie regularnie występować, tak jak z resztą powinno być? Bo ja jestem pewien że Rakitic i Busquets będą grać jakieś 80% spotkań od deski do deski.

DJ6

4

Witamy na ławce rezerwowych, mam nadzieję że pożegnałeś się też ze swoją karierą w Barcelonie, szkoda chłopaka...

DJ6

2

@pJona Nikt tu nie zamierza komentarzami na jakieś polskiej fanowskiej stronie zmieniać zdania zarządu FC Barcelony (jeśli są tacy, to radziłbym im się zastanowić nad życiowymi wyborami), wyrażamy swoją opinię na temat kolejnej, w mojej ocenie, fatalnej informacji, która na szczęście prawdopodobnie jest medialną wydmuszką. Nie "nosiłem na rękach" tego jegomościa nawet po cudzie w rewanżu z PSG i z pewnością nie będę tego robił gdyby wrócił i zapewnił nam tytuły. Zawsze był mi solą w oku, ale nie płakałem z tego powodu w poduszkę, bo moje zdanie, jak i Twoje się nie liczy. Równie dobrze moglibyśmy spróbować sprowadzenia C.Ronaldo, albo Ramosa, nadają się do wrzucenia do tego samego wora. Co by się nie działo kibicować Barcelonie i oglądać jej mecze będę nadal, jeden pajac tego nie zmieni, współczuję tym co deklarują, że tego zaprzestaną, jeśli przyjdzie ten czy tamten. Nie ma wątpliwości że w Barcelonie źle się dzieje i jeśli w tym medialnym szumie jest prawda, to Barcelona obiera bardzo zły kierunek, przeciwny do tego za który ja i wielu innych uwielbiam ten klub.

DJ6

5

Sposób w jaki opuścił klub to zaledwie jeden z powodów dlaczego tego gościa nie cierpię (ale bardzo cieszyłem się że odchodzi). Arogancki, głupi, egocentryk i symulant - te hasła cechowały go jeszcze zanim przyszedł do Barcelony i z czasem tylko nabrały na sile. To z pewnością jeden z najlepszych piłkarzy świata, ale nigdy nie zasługiwał na koszulkę Barcy i to się nie zmieniło. Nie akceptuję takiego nastawienia ulepszania drużyny za wszelką cenę i nie zwracania przy tym uwagi na barwy i znaczenie klubu. Mam nadzieję że jeśli nawet Barcelona podejmie taką próbę (co samo w sobie będzie żałosne), to złe relacje z PSG załatwią sprawę w jedyny właściwy sposób - Neymar już nigdy do Barcelony nie wróci.

DJ6

0

@ściah Dla mnie samo podjęcie takiej próby sprowadzenia go z powrotem to jak splunięcie na herb Barcelony i oznaką tragicznej słabości zarządu. Dla niego drzwi zostały zamknięte. Też mają pomysły, najpierw Griezmann, teraz ten pajac...Oby to była tylko plota.

DJ6

1

O nieeee, oby to był tylko śmieć, choćbyśmy walczyli o utrzymanie w lidze, nie ma miejsca w Barcelonie dla rozwydrzonej gwiazdeczki i symulanta...

DJ6

1

Widzę, że wiele osób widzi w Griezmannie rozwiązanie, że potrzebna bezczelność, branie odpowiedzialności. Ja uważam że Dembele i Malcom są w zupełności wystarczający żeby ściągnąć z Messiego ten ciężar, obaj są odważni, nieszablonowi i potrafią ciężko pracować, mam nadzieję że operacja z Griezmannem się nie powiedzie, 120mln za 28 latka, który się raz na nas wypiął i gwiazdorzy...tu potrzeba jedynie solidnego zastępcy/następcy Suareza i ewentualnie rezerwowego skrzydłowego, który wskoczy przy kontuzji i na odpoczynek głównych. Bardzo wiele będzie też zależało od dalszych losów Coutinho - sprzedaż, dalej skrzydło, czy OP?  Wiem że ciągle się gada o Ajaxie, ale są ku temu dobre powody, Neres i Ziyech nadal są do wzięcia.Moim zdaniem dużo większym problemem kadrowym jest pomoc, Rakitic i Busquets muszą odczuć jakieś zmiany, są za mało efektywni i zbyt eksploatowani. To samo tyczy się boków obrony, szczególnie brak zmiennika Alby, opcja z Filipe Luisem wydaje się bardzo korzystna, wszystko zależy od tego co klub zamierza zrobić z Cucurellą.

DJ6

6

@VincentBabinicz Malcoma, do cholery, MALCOMA!!!

DJ6

0

@normasubiektywna Troszku nie zrozumiałeś, Suzu zastanawia się dlaczego zawodnicy tak bronią za każdym razem  Valverde ;)

DJ6

1

Kolejny  ważny mecz, w którym obie połowy gramy kompletnie inaczej - tym razem na odwrót, bo w pierwszej połowie byliśmy kompletnie beznadziejni. W ofensywie konstruowaliśmy akcje bardzo mozolnie i topornie, jednocześnie zostawiając masę miejsca na kontry. W drugiej połowie znów pojawiła się walka, której wszyscy tak łakniemy, Pique biegał po całym boisku i darł się na kogo się dało. Bardzo pozytywne zmiany, Vidal kiepsko podawał, ale wprowadzał dużo zamieszania i jak zwykle zaangażowania, Alena wszedł chyba głównie dlatego że Rakitic już padał na cycki, bo co do jego występu to mam mieszane uczucia, presja go zjadła w kilku momentach, ale potrafił też nadać niezłe tempo drużynie, parł mocno do przodu. Natomiast Malcom - poezja. Dał z siebie 110%, mnóstwo wiatru na skrzydle, z poirytowaniem myślę, co by było gdyby był w rytmie meczowym, przy bramce Messiego posłał genialne podanie do Lengleta. Jeśli pozwolą mu odejść, to zabraknie mi już słów...Teraz musi paść pytanie czy te zmiany w drugiej połowie to nie powinien być wyjściowy skład? Atak został ogromnie osłabiony, bo znów był tam tylko Messi, Coutinho zawalił kompletnie ten mecz, w drugiej połowie był już nawet pomijany przez kolegów kiedy tylko się dało, a Roberto nie odnalazł się na tej pozycji. Arthur miał pewnie posłać coś prostopadłego, ale był ledwie pionkiem beznadziei pierwszej połowy.Teraz największe pytanie, co z Valverde? Ciężko mi uwierzyć że to on tak zmotywował drużynę w przerwie...

DJ6

2

Ciesze się z tej wypowiedzi, bez żadnego upiększania, nazwał rzeczy po imieniu i oby to był ostatni raz kiedy musi wypowiadać się w podobnej sprawie, po trzecim takim blamażu wyląduję na kozetce.Ciekawy jest też brak komentarza w sprawie Griezmanna, ciekaw jestem czy to polecenie/zalecenie klubu czy to jego decyzja. Wygląda na to że jednak jest brak porozumienia w klubie co do tego transferu.

DJ6

0

@patryk Nie no, bez przesady , Alba daje mnóstwo w ataku, ale to nie skrzydłowy. Dość już półśrodków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?