DJ6

0

@Messisinio
Ja wcale nie twierdzę że cieszę z zostania Suareza, chciałem podkreślić, że ten problem będzie trwał właśnie min. z tego powodu. 

DJ6

0

W ataku najgorsze jest to, że Messi nie ma z kim grać. Jedyny który go rozumie to Suarez, ale wszyscy widzieliśmy jak ostatnio mu szło, mam tylko nadzieję że zabieg kolana choć trochę pomoże, bo jestem na 1000% pewien że Suarez u nas zostanie. Reszta już się z Messim kiepsko rozumie, albo mają fatalną skuteczność. To naprawdę słaba sytuacja gdy Messi jest głównym strzelcem i kreatorem jednocześnie, bo środek pola prócz bardzo pojedynczych przebłysków i szalonego Vidala nie wnosi prawie nic do ofensywy. Griezmann może w tym pomóc i jestem sfrustrowany że taki zawodnik może być nam tak potrzebny, bo to kolejny najemnik i gwiazdka, nieszanujący ani Atletico, ani Barcelony. Chciałbym żeby sprawdził się scenariusz, gdzie dajemy więcej zaufania Dembele i Malcomowi, sprowadzamy kogoś na miejsce Suareza, a Coutinho idzie na sprzedaż, lub do środka,  można by też pomyśleć nad Neresem/Ziyechem, ale żadne z tych rozwiązań nie ma racji bytu w dzisiejszej Barcelonie.

DJ6

0

Uważam, że przy De Jongu Busquets mógłby odżyć, Holender potrafi dać dużo w ataku i obronie i jest świetny w krótkiej wymianie piłki, co Busiemu pasuje. Jeśli miałby grać Alena, to myślę, że powinien być bliżej ataku niż Arthur, bo ma ciąg na bramkę.
Ostatnio się zastanawiałem nad Coutinho, gdyby miał zostać i myślę, że jednak jako ofensywny pomocnik mógłby się sprawdzić, jeśli grałby blisko Messiego, to mogliby powymieniać trochę piłkę i wkręcić obrońców na spółkę, a jeśli musiałby zrobić Leo miejsce to przecież mógłby schodzić do lewej, tak jak Iniesta i tam ewentualnie rozegrać z Albą i skrzydłowym, lub zejść z powrotem do środka i walnąć z prawej jak lubi, w razie czego będzie mógł wycofać do Arthura/Vidala/De Jonga/Busquetsa, całkiem nieźle na papierze.
Nie zapominajmy, że Sergi Roberto (obowiązkowo powrót do środka) i Vidal też potrafią pociągnąć akcję znikąd. Moim zdaniem na pewno powinien odejść Rakitic, ale Busi niech zostanie, tylko do cholery niech nie gra w 95% spotkań, tak jak przez ostatnie...5 sezonów? W każdym razie potencjał już jest, takie zakupy błyskotek moim zdaniem nie są potrzebne.

DJ6

0

Dlatego uważam że bardziej niż Griezmanna potrzeba nam zmian w środku pola i skutecznego napastnika. Linia pomocy jest zbyt defensywna, mało kreatywna i gra za często w poprzek boiska. Natomiast Suarez marnuje zbyt wiele okazji, jak też spowalnia wiele akcji złym przyjęciem, prowadzeniem piłki, oraz podaniami nie w tempo. Pozostałych zawodników do ataku już mamy, musimy jedynie zniwelować kontuzjogenność Dembele i dać pograć Malcomowi.
Niestety szczerze wątpię żeby zrezygnowano z Suareza, więc mogę mieć jedynie nadzieję, że ta operacja choć w części zniweluje jego największe wady.

DJ6

1

Wydaje mi się, że to bzdura, bo przecież ten filmik był nakręcony z pomocą Pique. Cisza ze strony zawodników wcale nie musi oznaczać niechęci, chociaż bardzo bym tego sobie życzył, bo jestem tego samego zdania, Griezmann nie pasuje do Barcy ze wszystkich powodów podanych w artykule. Po Coutinho i Dembele powinniśmy już wiedzieć, że wielkie transfery nie gwarantują sukcesów.
W ataku powinniśmy się rozglądać za następcą Suareza, czyli silnego, agresywnego, dość szybkiego i zdolnego do szybkiej i precyzyjnej wymiany piłki napastnika, pamiętać też należy Davida Villę, który jakimś mocarzem i agresorem nie był, ale jego technika, skuteczność i porozumienie z resztą drużyny również dały nam tryplet.

DJ6

2

Hmmm, ten tekst mi trochę rozjaśnił umysł, bo do tej pory myślałem że wsunięcie go do środka pola to najlepsza recepta na jego powrót do formy, nie widziałem że Klopp miał podobny problem.
Cóż jeśli nie idzie po swojemu, to się nadrabia ambicją i walką, Coutinho rzadko kiedy takowe wykazywał, jego pressing jest zazwyczaj spóźniony i niezdecydowany. Kiedy tylko przeciwnik go minie, to natychmiast odpuszcza i drepcze jak Messi, a kiedy mamy dwóch takich to już nie jest dobrze. W ofensywie też niewiele wnosi, tak jak w artykule, za mała pewność siebie, za mała paleta zagrań i brak szybkości, zarówno tej fizycznej, jak i w podejmowaniu decyzji.
Nie wiem, jak temu zaradzić, bo i tak wiem za mało na ten temat, ale wątpię żeby zakup Griezmanna to rozwiązał, raczej jeszcze bardziej wszystko skomplikuje.
Myślę że porównania z Vidalem są jak najbardziej na miejscu, wszystkie swoje braki zniwelował zaangażowaniem i cieszy się w tym momencie wielkim szacunkiem kibiców, biega, odbiera, broni, strzela i asystuje. Tak, to są bardzo różni zawodnicy, ale ich podeście do sprawy dzieli przepaść, a nie powinna.

DJ6

7

O ja cię chromolę, już dawno nie przyklaskiwałem niemal każdemu słowu wypowiedzi. Trudno się nie zgodzić, niezależnie do tego kogo kto wini, czy trenera, czy zawodników, czy zarząd to nie wydaje Wam się że coś tu nie gra? Że to nie do końca Barcelona?
Wielkie pieniądze, transfery, gaże, pragmatyzm niemal przez cały sezon w celu oszczędzania sił, co ostatecznie i tak kończy się porażką w najważniejszym momencie. Sprowadzanie talentów, po to by większość z nich sadzać na ławce, zajeżdżanie podstawowego składu.
Teraz mamy kolejnego gościa na oku, który też niezbyt pasuje i czy to on jest nam potrzebny?Czy jest godny tych barw? Czy nie jest tak że bierzemy co dają i za ile dają? De Jong i, mam wielką nadzieję że De Ligt to moim zdaniem strzały w dziesiątkę, oby Barca trzymała się właśnie takiego kierunku.
Swoją drogą jego zdanie na temat Griezmanna i całej sytuacji wokół niego to mistrzostwo świata, żadnego owijania w bawełnę, dość już masowania jaj ludziom, którym nie zależy na Barcelonie, chcecie wiedzieć kogo szukać? Popatrzcie na Vidala, gość gryzł trawę od pierwszego występu, praktycznie wyszarpał sobie miejsce w drużynie i Valverde musiał w końcu go wystawiać, mimo że wyraźnie nie było mu z tym po drodze, bo inaczej kibice by go zatłukli.

DJ6

0

Do rotacji mamy Alenę i, jak Bóg da, Sergi Roberto. Z tym BARDZO kreatywnym to bym się nie rozpędzał, od Vidala jest tylko trochę lepszy, a Busi zwyczajnie zapomniał jak to się robi, bo jeszcze niedawno był w tym czołowym piłkarzem świata. Poza tym nie można zapomnieć o Coutinho, który najprawdopodobniej trafi do pomocy, więc Arthur i/lub De Jong też będą na ławce. Myślę że sprzedaż Rakitica i zmniejszenie udziału Busquetsa są niezbędne do wprowadzenia potrzebnych zmian w środku pola.

DJ6

8

Jeśli to prawda, to jestem jak najbardziej za tym rozwiązaniem. Mam duży szacunek do Rakitica, to bardzo poukładany, pracowity, twardy, pokorny i dość uniwersalny zawodnik. Niestety jednak czas się rozstać, Chorwat nie daje już drużynie potrzebnych cech, jak kreatywność i regulacja tempa gry.
Do tego dochodzi mniejsza skuteczność w defensywie, oczywiście miała na to wpływ nadmierna eksploatacja zawodnika, ale i tak moim zdaniem tendencja spadkowa trwa już od jakiegoś czasu. Oferta wydaje się korzystna dla wszystkich, idzie nowe, mam nadzieję że Barcelona to rozumie.

DJ6

1

Nasze zdanie nic nie znaczy, Valverde i Messi nie dadzą ruszyć Suareza, więc można zapomnieć o jego odejściu, to może się zdarzyć ewentualnie za rok. Jestem wdzięczny Suarezowi, Rakiticowi i Busquetsowi, ale też uważam że dwaj pierwsi powinni odejść, a trzeci powinien częściej być na ławce, ta koncepcja już się wyczerpała, przestali być skuteczni i teraz bardziej przeszkadzają niż pomagają. Czuję jednak że na żadną z tych opcji nie ma szans.

DJ6

20

Chyba już wystarczy tego Roberto w obronie? O ile wcześniej mogliśmy nie być jeszcze pewni czy Semedo się nadaje, tak teraz wiemy, Wague pokazał się z dobrej strony, więc nie widzę powodu żeby nie przesunąć Roberto do środka, gdzie potrzeba najwięcej zmian. Roberto nadal może grać w obronie, ale w wyjątkowych okolicznościach. Jeśli Semedo odejdzie, to będzie to kolejna kadrowa porażka Barcy.

DJ6

0

Jego wygląd akurat mnie mało obchodzi. Bardziej martwi mnie kierunek w jakim Barca pójdzie po tym ewentualnym transferze, mocno zabetonowana filozofia trenera, systematyczne marnowanie piłkarzy na ławce, a z drugiej strony dojenie do ostatniej kropli wyjściowego składu,moim zdaniem przyjście Griezmanna tylko to pogłębi.

DJ6

0

Marna to pociecha, sprowadzać tego jegomościa, duża kasa, 28 lat, zrobienie nas w konia rok temu i trochę siano w głowie (np. cieszynka tańcem z Fortnite, serio?). Jako następca Suareza mógłby się sprawdzić, ale jestem pewien, że nie po to przychodzi, Suarez jest nie do ruszenia, a już na pewno nie przy pozostaniu Valverde.
Jeśli Chelsea nie dopnie swego, to pewnie będzie oznaczało wrzucenie Coutinho do pomocy, co posadzi Arthura, De Jonga i Alenę na ławce na dłużej, bo przecież z Rakitica i Busquetsa też nie zrezygnujemy.
Oczywiście nie można zapomnieć o Dembele i Malcomie, którzy też zaliczą ławę na dłużej.
Taki se ten transfer będzie.

DJ6

1

Mam nadzieję że Griezmann będzie bardziej spełniał rolę Davida Villi i zastąpi Suareza, a na skrzydle będzie biegał Dembele z Malcomem. Griezmann dobrze sobie radzi na skrzydle, ale skrzydłowych już mamy, a to napastnika potrzebujemy.

DJ6

1

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i Barcelona o niego zadba jak należy, to będzie najlepszy obrońca świata przez wiele lat.

DJ6

1

Oby, do cholery, oby, trzeba zrobić wszystko, żeby do nas trafił.

DJ6

1

Co do opierdolu za ten mecz, to wszyscy są zgodni, nawet sokot, tyle że on uważa, że to nie przekreśla całego sezonu, a moim zdaniem przekreśla, bo było jeszcze bardziej nijako niż rok temu i na dodatek znów najedliśmy się wstydu.

DJ6

1

Statystyki w Barcelonie nie są tak wymierne, bo np. Busquets przez całą swoją karierę nie zaliczył zbyt wielu asyst i jeszcze mnie goli, to samo Iniesta, jak na swoją pozycję ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego, też nie miał tego za wiele, ale myślę że nikt nie śmiałby ich oceniać przez pryzmat suchych liczb. Ich udział w sukcesy Barcelony był ogromny i bezdyskusyjny. Natomiast Coutinho... w jego przypadku te liczby doskonale odzwierciedlają obraz nędzy i rozpaczy jaką pokazywał w tym sezonie. Fakt, też uważam że mógłby dać nam więcej w pomocy niż na skrzydle, ale to nie usprawiedliwia jego formy, która była gorsza od znacznie mniej grającego Malcoma. Valverde wystawiał go ze względu na jego potencjał i renomę, liczył że w końcu się odblokuje, nie miało to nic wspólnego z jego formą. Potwierdzają to regularne występy Dembele, który połykał Brazylijczyka bez popity, niestety dla Barcelony Ousmane okazał się trochę szklany i byliśmy skazani na oglądnie tej nieporadności Philippe. Jeśli Chelsea sypnie solidnym groszem to chyba nie ma się co zastanawiać.

DJ6

1

Liverpool zagrał świetnie, ale nie doskonale, to Barcelona oddała pole, szczególnie w drugiej połowie, nie postawili się fizycznie, szybkościowo i zupełnie przestali myśleć. Nie mieli prawa tego powtórzyć, nie w ten sposób. Liga została podbita strategicznie, możliwie jak najmniejszym nakładem sił, jednym z nielicznych meczów gdzie dali z siebie wszystko było 4:4 z Villarealem. Wybaczałem im jednak tą nudę, masę niedokładności i ciągłe liczenie na Messiego, bo wszyscy widzieliśmy na co te siły są zachowane. Oczywiście tutaj mamy też kolejny błąd Valverde, który nadal za mało rotował składem, co też miało duży wpływ na katastrofę na Anfield. Liverpool był w jeszcze gorszej sytuacji przed rewanżem, niż rok temu Roma, a Barca znów podeszła do tego meczu z ekstremalną nonszalancją, prawie każdy nasz zawodnik jest indywidualnie lepszy niż ci, których wystawili do walki The Reds. Nic dwa razy się nie zdarza, to prawda, bo teraz było jeszcze gorzej i wyciąganie wniosków zajmie jeszcze dłużej...

DJ6

4

Nie zgadzam się z Tobą, ten mecz przekreślił ich dokonania w tym sezonie, dlatego że pozwolili na powtórzenie punkt w punkt tej samej porażki, niczego się nie nauczyli i chyba nawet nie mieli zamiaru. Nie oczekuję od nich doskonałości, tylko zaangażowania i walki do ostatniego tchu. W zamian dostałem, bezsilność, chaos, strach i arogancję. Nie oczekuję wygrania wszystkich meczy, bo to niemożliwe i to jest tak oczywiste, jak kolor nieba. Nie byłbym nawet w ćwierci tak zawiedziony, gdyby oni o ten awans walczyli, tymczasem w wymarzonych wręcz warunkach odpadli z kretesem, to są piłkarze na najwyższym poziomie i z ogromnym doświadczeniem, nie mieli prawa odpaść w ten sposób, nie po raz drugi pod rząd.

DJ6

2

Liverpool zagrał świetnie, ale Barcelona zrobiła bardzo wiele, żeby to przegrać, fatalne i bardzo liczne błędy indywidualne, kompletny brak drużyny, strach amatora i nawet nie przetrwali do dogrywki. Jedną taką absurdalną wtopę można wybaczyć, ale kolejną rok później przy prawie takim składzie i tym samym trenerze? Nie, w takim przypadku trzeba siedzieć cicho i przyjmować wszystko na klatę, bo to już śmierdzi kompletnym brakiem pokory i refleksji. Tym razem nie czuję kompletnie współczucia, bo zarabiają ogromne pieniądze wykonując swoją pasję, nie mają nic na swoją obronę.

DJ6

0

Trochę arogancka odpowiedź, nie sądziłem, że Alba będzie tak fikał zaraz po Anfield. Oczywiście że uważaliśmy was za najlepszych, bo tak mówiły wyniki, a na dodatek Messi wszystko maskował, ale przepierdzielić tak żałośnie i stać się pośmiewiskiem drugi rok z rzędu, no nie trzeba być fizykiem jądrowym żeby zrozumieć że ludzie na nich wsiądą. Jordi, chyba jednak nie rozumiesz co się stało, albo masz głęboko.

DJ6

9

Jestem zdziwiony postawą części redakcji na temat Mourinho. Tak, jest nam potrzebny trener z jajami, ale moim zdaniem The Special Five takim nie jest, to bardziej bezczelna i wredna wersja Valverde. Taktycznie również nędza, bo Mourinho gra z kontry i stawia autobusy w bramce, a wygrane na 1:0 to u niego reguła, brzmi znajomo?
Poza tym on zawsze wprowadza ferment, czy to w klubie, czy w mediach, czy w szatni i najważniejsze w tym momencie, czy on jest trenerem z jajami?
Moim zdaniem nie, nie dał sobie rady z fochami i gwiazdorzeniem w Manchesterze United, gdzie poziom jest aktualnie znacznie niższy niż Barcelonie, a największą gwiazdą jest w mojej ocenie przereklamowany Pogba. Wcześniej jego największym wkładem w Real było stworzenie całego pokolenia psychopatów i oszustów z którymi Blancos męczą się do dzis. Żoze jest wrzodem na dupie całej dyscypliny i nie ma żadnego argumentu za jego przyjściem na naszą ławkę.
Potrzebujemy kogoś, kto rozumie, że posiadanie piłki musi być też efektywne, a środek pola Barcy powinien być też kreatywny i dynamiczny i nie chodzi mi tu tylko o szybkość, ale ciągły ruch. Dlaczego Xavi był genialny? Min. dlatego że ciągle był w ruchu i robił to inteligentnie, zawsze znajdywał przestrzeń i zawsze był opcją do podania dla kolegów, czy to w obronie czy w ataku. Aktualnie nie mam pojęcia kto mógłby zastąpić Valverde, nie widzę realnego kandydata, Ten Hag chyba nie dałby rady ogarnąć ego naszej szatni.

DJ6

1

Ivan Rakitic przez ostatnie lata stał się jednym z najważniejszych zawodników dla Barcelony, jest bardzo pracowity i pokorny, miał swoje lepsze i gorsze chwile, raz na jakiś czas popisał się prostopadłym podaniem, czy golem z dystansu, ale jego gra z czasem negatywnie wpłynęła na dynamikę i kreatywność środka pola. Na dodatek jego defensywne atuty zaczęły blednąć przy mocniejszych rywalach.
To jest dobry moment na rozstanie, koncepcja z Chorwatem się wyczerpała, nadal możemy na nim zarobić, a on nadal może coś osiągnąć w innym klubie i innej lidze.

DJ6

0

Obydwaj powinni odejść, jeden już się wyczerpał, a drugi nie dał żadnego powodu żeby go zostawiać.

DJ6

1

Już od pewnego czasu było wiadomo że mu to kolano doskwiera, prawdopodobnie doszło do tego że już musi przejść ten zabieg. No cóż, wygląda na to że z Valencją gramy Boatengiem, czyli w dziesięciu.

DJ6

2

Trójka De Jong-Arthur-Vidal/Busquets będzie znacznie bardziej kreatywna i aktywna przy zachowaniu atutów defensywnych niż to co mamy dziś (w obwodzie jeszcze zostanie Sergi Roberto i Alena), także myślę że Coutinho powinien odejść, zawiódł na całej linii, nie wykazuje żadnej poprawy i najlepiej się przysłuży Barcelonie, jeśli pozwoli jej odzyskać część fortuny jaką na niego wydali, a ta na pewno przyda się na konkurencję/następcę dla Suareza i zmiennika Alby.

DJ6

1

Boże widzisz i nie grzmisz...

DJ6

0

Na pewno Coutinho zaprzepaścił swoją szansę i roztrwonił nasze zaufanie, nie widzę już powodu by go bronić, powinien odejść. Uważam że Barcelona powinna się rozejrzeć za konkurentem dla Suareza, to też chora sytuacja, żeby nie mieć nikogo w zamian. Mam nadzieję że nie będą się rozglądać za skrzydłowym, bo to Dembele i Malcom powinni tu wskoczyć. Czy Griezmann to dobry pomysł? To na pewno nie wściekły pies jak Suarez, a tacy nam najlepiej pasują, ale Villa też nim nie był a sprawdził się genialnie.
Środek pola musi zostać przebudowany, bo jest za mało kreatywny i coraz częściej daje się zdominować w ważnych meczach, Koncepcja Rakitica, którego darzę ogromnym szacunkiem za tytaniczną pracę i pokorę, już się wyczerpała. Busquets również słabnie w oczach, jego zwiększająca się nieskuteczność w obronie i brak wyczucia, są już zbyt widoczne. Czas na kogoś kto zrównoważy atak i obronę dlatego cieszę się z przyjścia De Jonga. Pytanie tylko czy powinniśmy sprowadzać kogoś na kształt Iniesty? Ja jestem bardziej za tym, aby zaufać Arthurowi, Aleni i Roberto, ale to też duże ryzyko, ciężko stwierdzić, czy są gotowi by udźwignąć tą odpowiedzialność.
W obronie musimy jedynie zadbać o zmiennika dla Alby i zaklepać De Lighta, bo to prawdziwy diament, szkoda Umtitiego, jego czas w Barcelonie wydaje się kończyć przedwcześnie, ale nie obraziłbym się gdyby został. O pozbyciu się niepotrzebnego balastu wspominać szczegółowo nie trzeba, wszyscy znają te nazwiska.

DJ6

0

Zgadzam się całkowicie z felietonem. Niestety, drugi raz taki blamaż nie przejdzie, gładka i pewna przeprawa przez La Ligę przysłoniła nam oczy i stworzyła fałszywy obraz drużyny. Drużyny, w której jedni są zarzynani do oporu, podczas gdy inni marnują się na ławce. Fakt, w tym sezonie wyglądało to lepiej niż rok temu, ale to nadal stanowczo za mało i wczoraj się o tym brutalnie przekonaliśmy...znowu! Ale nie tylko do Valverde mam żal, zawodnicy którzy byli na boisku to nie jakieś świeżaki, tylko gwiazdy największego formatu, od nich też należy się spodziewać odpowiedniej reakcji, zamiast tego uciekali z podkulonym ogonem. Przyczyn tej porażki jest wiele i to jest najbardziej dołujące i przerażające - to że dopuszczono do aż tylu zaniedbań i złych decyzji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?