1

@nioton można przejmować inne spółki, ale nie w taki sposób, w jaki oni to robili. Przykład Energa która świetnie prosperowala, wsadzili swojego prezesa który miał jedno zadanie - utopić Energe. Doprowadzili do zwalu akcji na gpw i przejęli w cenie końskiej kupy genialną spółkę z potencjałem, która teraz robi pieniądze dla Orlenu

1

@nioton cena paliwa nie była jedną z najtańszych w Europie. To sprytny zabieg dla Kowalskiego. Tak naprawdę mieliśmy jedną z najwyższych cen w Europie, bo ważna jest cena netto, a nie brutto. Oni obniżyli vat przez pozornie zmniejszyli cenę paliwa dla Lucynki i Juliana którzy robią do pracy 15tys km rocznie i miało to na nich odbicie w postaci 100-120zl miesięcznie. Tymczasem przedsiębiorcy i transport dostawali w dupe kilkanaście tys miesięcznie, a to przekładali na stawki, a stawki odbijały się na cenie transportowanego produktu i finalnie zaoszczędzone 100zl Lucynka i Julian wydali więcej w codziennych produktach i dołożyli do tego jeszcze 2 razy tyle

1

@nioton merytorycznie?
Proszę bardzo... Jeśli popatrzy się na suche liczby Orlenu, które tak chętnie wciska się ludziom to Orlen przyniósł największe zyski od lat.

To teraz spojrzmy globalnie.
Po pierwsze (nie najważniejsze, ale najlatwiejsze do zrozumienia dla Kowalskiego) manipulowanie cenami paliw o wspólnie z rządem zrobienie ogromnego przewalu na podatku VAT.
Po drugie. Sumarycznie wyniki są gorsze niż za czasów Tuska, a uwzględniając inflację wręcz katastrofalne. Należy pamiętać, że Orlen wchloną wiele świetnie prosperujacych i zarabiających dobre pieniądze spółek, które teraz pracują na zysk Orlenu. Sumarycznie wyniki są gorsze.

Po trzecie. Ohydny sposób przejmowania tych spółek. O Lotosie oddanym za frytki i to bez ketchupu teraz huczy cała Polska, ale sposób przejęcia choćby Energa i wielu innych spółek to również kryminał.

Nikt kto rozumie w podstawowym stopniu zasadę działania rynku i ekonomię nie powie dobrego słowa o tym co zrobił Obajtek

3

@macio_944 podobny artykuł był na tvp info za czasów gdy PiS miał tam pelnie władzy

0

Mówcie co chcecie, ale ten mecz to przede wszystkim spieprzyli piłkarze... Sytuację były, ale Torres nie trafia, a Yamal się powiesił w pewnym momencie, natomiast to co się działo z tyłu to podarowalismy i tyle prezentów co przez cały poprzedni sezon. Cancelo, cóż... Zdarza się, Pena to co w bramkę to gol. Z Realem spieprzyl, z Athletic spieprzyl, dzisiaj zamiast przykryc piłkę to se machnął dłonią.... To co robi ostatnio Araujo i Christiansen to też jakieś lagi które nie przystoja na tym poziomie. Dramat

1

Ter Stegen... Wracaj proszę, błagam

1

@Emhyr wystarczy, że sędzia będzie madrytczykiem, to nawet jak zaangazujesz cała La Ramble w bycie laspalmaczykami, to może być za mało

11

Pena to nie jest bramkarz na Barcelonę

0

@PatrykBarca zrozumiesz ile to zmienia w Twoim życiu jak zaczniesz mieć bezpośredni kontakt z wymiarem sprawiedliwości, albo jak zaczniesz wykonywać usługi dla państwowych spółek.

Jeżeli pracujesz w Biedronce na etacie i Twoją jedyną motywacją jest przeżyć od 1 do 1 to faktycznie, nic to nie zmienia w Twoim życiu

0

@MOLESTA nie słuchałem Mentzena, ale albo on źle wytłumaczył, albo Ty źle zrozumiałeś.

Wtedy sytuacja była taka, że zapadł wyrok skazujący w pierwszej instancji i wtedy masz czas na apelacje do sądu wyższej instancji lub gdy tego nie zrobisz to wyrok się uprawomocnieni...
I teraz ważny jest tutaj kontekst.
Ten wyrok w pierwszej instancji zapadł tuż po wyborach parlamentarnych w 2015. Gdyby poczekali do uprawomocnienia się wyroku to z automatu straciliby mandat poselski, a dopiero wtedy Duda mógłby ich ulaskawic.
Gdyby złożyli apelacje, to problem by wrócił, bo wyrok drugiej instancji jest od razu prawomocny i też by stracili mandat tylko jakiś czas później... Więc aby kumple z PiS mogli dalej robić wałki w ministerstwach to Duda wymyślił, że ulaskawi osoby niewinne (czy przed uprawomocnieniem się wyroku)

3

@MOLESTA oczywiście. Dopóki nie zostaniesz skazany prawomocnie to jesteś niewinny. Jest coś takiego jak domniemanie niewinności... Wiem, że za pisu można było o tym zapomnieć, ale jednak trzymając się litery prawa to byli niewinni do grudnia 2023

4

@MOLESTA no niezupełnie, bo wyrok prawomocny zostal wydany dopiero w grudniu 2023

11

Sienkiewicz wyłączył TVP, teraz niech się weźmie za oddział hiszpański ;)

0

Balde się stał bardzo irytujący... Albo do tyłu, albo w nogi... I wszystko zawsze tam samo, wypuścić do linii końcowej i biec

1

@NeroTFP1 byłem wtedy starszy, ale generalnie zasada się zgadza :D

0

Kamera umiejscowiona na ławce rezerwowych :p

2

@arasz1819 najwierniejszy pisowi skład który dało się stworzyć

8

@Kgorecki2500 te "afery" z Adamowiczem to w większości wymysły totalnie z tyłka byle obrzucic gościa gownem. Nie jest też żadną tajemnicą, że Gdańsk jest najbardziej antypisowskim miastem w Polsce, więc działania tej partii były ostro w Adamowicza skierowane.

A co zrobiło PO gdy Tusk pojechał do Brukseli...? Zachowało się bardzo niefajnie i uznało sprawę za przegraną, dlatego chciało odciąć Adamowicza i wstawić do gry Wałęse. Adamowicz pięknie się obronił swoimi działaniami. Jedyny prawomocny wyrok którym został skazany, to za odepchniecie działacza młodzieży wszechpolskiej, który torowal mu drogę.

A jedną z najgłośniejszych jego "afer" bylo, że jako forme opodatkowania przychodów z wynajmu mieszkań wybrał podatek zryczaltowany (który jest mniej korzystny dla podatnika żeby było śmieszniej). Każdy kto wynajmuje mieszkanie o tym wie.
PiS sobie wymyśliło, że ma on wybrać inna formę opodatkowania i na tą okoliczność przysluchiwano ludzi z całych bloków w których miał on mieszkania. Wyrok sądu to istny roast prokuratury. Zachęcam do posłuchania.

Z nim robili dokładnie na zasadzie, że nie ważne czy Ty ukradłeś rower, czy Tobie ukradli rower - byłeś zamieszany w kradzież roweru.

Polecam zacząć sprawdzać to co podajecie dalej, a nie bezmyślnie klepać takie rzeczy, bo wtedy robicie dokładnie to na czym zależy tym, którzy tym gownem rzucali


0

@Nazio_87 powodzenia :)

12

@Kgorecki2500 to jest ekspozycja.... I, że Ty dałeś się zrobić na tego tweeta.

I jeszcze jedno... Skoro mówisz, że coś w tym jest, to powiedz o tych "aferach" Adamowicza. Chętnie podyskutuje

3

@Death_voice nic nie pokazał, kompletnie nie rozumiesz problemu.

W jednym przypadku mamy legalną instytucje na czele której stoi człowiek który tego stanowiska nie powinien zajmować.

W drugim przypadku mamy kompletnie nielegalny organ, który przejmuje kompetencje legalnie działających instytucji

0

@Death_voice ale on tutaj łączy dwie zupełnie inne sprawy.

8

Kurde, czy Balde potrafi cokolwiek zagrać do przodu?
Każda jego akcja to zwolnienie i do tyłu

28

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@koksik2700 jestem z Gdańska, o wszystkich zarzutach wobec Adamowicza wiem bardzo dużo i chętnie się dowiem od Ciebie dlaczego nazwałeś go przestępcą?
Jakikolwiek logiczny argument?

Bo to jeden z najbardziej zaszczutych przez tvp polityków. Szczególnie przez Rachonia

2

@HighestInTheRoom rajdy to piękny motorsport, a jazda debila w ruchu miejskim nie ma nic wspólnego z rajdami

2

@kamilop w jakimś stopniu PO też organizowalo transport, ake mogę powiedzieć z własnych spostrzeżeń...
Na marszu miliona serc byłem i jechałem z Gdańska prywatnym samochodem. Na S7 w kierunku Warszawy było od cholery takich prywatnych aut z flagami, serduszkami, czy kartami za szybą. Autokarów minąłem może 5-10,wiexej nie.

Dzisiaj jechałem z Gdańska do Ostródy S7 i nie widziałem ani jednego prywatnego auta, gdzie byłaby jakakolwiek sugestia, że jadą na tą demonstracje.

0

@Joe_Barbaro tak, ja wierzę :p

7

@Pogba dzizas, taki koleś niepanujący nad emocjami ma broń? :o

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?