5

No i pięknie, oby Barca go kupiła :)

2

Jak ma zagrać skoro dzisiaj dopiero został zaprezentowany, nie miał jeszcze ani jednego treningu i do 20 musiałby być w Sztokholmie?

3

Soriano strzela w ogórkowej lidze (bardziej ogórkowej niż turecka), a Gomez jest ograny w Bundeslidze i w Lidze Mistrzów, poza tym nie wiadomo tak naprawdę jakiej pensji oczekuje Niemiec.

5

A kto niby jest lepszy od niego z pozostałych kandydatów?

1

Ale masakra...

1

Jechali jakimś busem, czy normalnym autem?

2

Ok, dzięki za wyjaśnienie :)

1

A gdzie on się sprawdził?

0

racja, rozpędziłem się.

0

Jaka jest różnica między żelbetem a żelbetonem? Czy po prostu żelbeton to potoczna nazwa? A słyszałem jeszcze o czymś takim jak żelazobeton, czy to to samo co żelbet? Trochę zawile napisałem, ale ciekawi mnie to :)

4

Jakoś Munir sobie nie poradził ;) A Gomez strzelił ponad 100 bramek w Bayernie w ciągu 4 sezonów, czyli więcej niż wszyscy pozostali kandydaci do wzmocnienia Barcelony razem wzięci.

23

Może dlatego, że jest słaby?

1

A moim zdaniem taki Gomez jest dużo lepszy pod względem czysto piłkarskim, a do tego łatwo przychodzi mu zdobywanie bramek.

2

Ale to nie miały być wzmocnienia, bo nie da się wzmocnić ataku jeszcze bardziej. Ma przyjść solidny zmiennik będący gwarancją goli (Gomez, Perez), który nie będzie miał problemów z siedzeniem na ławce (dlatego Munir tu nie pasuje, powinien grać żeby się rozwijać, ale nie w tym klubie) a 90% tych nazwisk to są plotki.

1

On that day, it all began (have begun w zależności od kontekstu).

1

Ale o jakim zawodniku teraz piszesz o klasie podobnej do Munira?

2

http://cuk.pl/ - tutaj masz najlepszą porównywarkę ubezpieczeń.

1

Trochę naginasz fakty do swojej teorii i chcesz za wszelką cenę przedstawić Munira jako idealnego zmiennika dla MSN, a takim na pewno nie będzie.

2

Raczej żaden.

1

Wypożyczenie tylko, ale już za rok kończy mu się kontrakt z Violą.

1

Wyjątek potwierdzający regułę, trudno wymagać dużego zaangażowania obrońców przy wyniku 0:4.

1

Idealny instynkt? Proszę Cię, przecież on rzadko kiedy w ogóle wchodzi w pole karne bo obrońcy z łatwością go powstrzymują.

1

To już bardziej Bojan mnie przekonywał, chociaż też za nim nie przepadałem. Przynajmniej był szybki i niezły technicznie.

1

Nie wiem kto tu się nakręcił na top napastnika, ale większość chciała tu właśnie zmiennika dla MSN. A Munir pokazał się w meczu z bardziej poważną drużyną nie trafiając na pustą bramkę w meczu z Realem. Wiem, przypadek, bezpieczny wynik, ale o czymś to świadczy.

1

On i tak chce odejść więc cena za niego nie byłaby zbyt wygórowana, poza tym on jest wciąż zawodnikiem Fiorentiny i jest tylko wypożyczony do Besiktasu.

3

A co takiego zrobił Munir żeby przekonać do siebie LE? Nigdy nie był decydujący kiedy wchodził z ławki, nigdy nie wnosił zbyt wielu do gry poza nielicznymi wyjątkami, a do tego jest irytująco wolny i mało zwrotny (pamiętne wyprzedzenie przez obrońcę, który miał dwa razy dalej do piłki w zeszłym sezonie). Sam fakt bycia wychowankiem nie powinien przekładać się na faworyzowanie jakiegokolwiek zawodnika, tym bardziej jeżeli nie prezentuje jakiegoś przyzwoitego poziomu.

18

Co przemawia za transferem Mario Gomeza:

Doświadczenie,
Bramkostrzelność (ponad 100 bramek strzelonych dla Bayernu w ciągu zaledwie 4 sezonów)
Instynkt strzelecki (umiejętności znalezienia się w polu karnym),
Gra głową,
Brak bariery językowej = krótszy proces adaptacji
Niska cena (zawodnikowi zależy na odejściu z klubu)

Słabe strony:

Wiek (chociaż sam LE przyznał, że potrzebuje zawodnika na już, a nie kolejnego młodego do ogrywania się)
Brak szybkości

Podsumowując, ten transfer dałby nam nowe możliwości prowadzenia gry, a wejście Gomeza z ławki rezerwowych nie powodowałoby aż tak drastycznego spadku jakości gry. Dla mnie ten transfer byłby lepszy niż transfer młodych zawodników z Brazylii za których trzeba by wydać sporo kasy.

1

Pewnie nawiązanie do Gołąbki ;)

0

A to nawet nie wiedziałem, że miał najechać Polskę.

4

Sztokholm jest piękny! Miałem okazję być tam 2 razy, raz zimą raz wczesną jesienią kiedy miałem przyjemność bycia świadkiem uroczystego rozpoczęcia sesji parlamentu, które było wielkim wydarzeniem i atrakcją dla turystów, ponieważ z tej okazji zjechało się wielu najważniejszych dygnitarzy Szwecji. Polecam odwiedzić muzeum Vasa, w którym znajduje się wielki drewniany statek, który zatonął ok. XVII wieku i został wyciągnięty z dna morza w XX wieku i obecnie jest w całości udostępniony dla zwiedzających.

Warto zauważyć, że w ścisłym centrum miasta nie ma tak wielu muzułmanów jak można by się spodziewać, chociaż z tego co wiem od znajomych w innych dzielnicach już nie jest tak kolorowo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?