19

"kwotę 1 000 miliona wpływów" - powinno być 1 000 milionów wpływów, albo po prostu wpływy na poziomie 1 000 milionów, względnie kwota wpływów na poziomie 1 miliarda :)

1

Po tych składach widać, ze Liverpool ma bardziej ofensywnych zawodników, więc domyślam się, że to The Reds będą więcej atakować.

0

Zgadzam się.

1

No tak, w sumie nawet nie ma tego w tekście, ale można to wywnioskować z kontekstu, że dla SAF CR jest lepszy, bo mógłby grać w każdym klubie. Tak czy srak, wiadomo że trener zawsze faworyzuje "swoich" więc nie ma co przywiązywać do tego artykułu większej wagi.

3

Musisz zjechać trochę niżej tam. Nie widzę nic dziwnego w tym, że SAF uważa "swojego" zawodnika za najlepszego.

2

I jest jeden z moich ulubionych bramkarzy czyli Ochoa :)

9

Piłkę to sam bym sobie chętnie pokopał teraz...

4

W szkole to się ucz, a nie wysyłasz wiadomości ;) Co innego na przerwach.

0

czemu Ś.P. Wiśnia?

1

Czy ja wiem? R. Carvalho, Bruno Alves, Pepe, Moutinho, Quaresma są już po 30stce, więc średnio z tym odmłodzeniem.

4

Też na to liczę :)

9

Za duże ryzyko jak dla mnie, ale z drugiej strony kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

1

*W tym sezonie dla mnie Suarez ;) A prostopadłe półgórne podania Messiego na lewe skrzydło to jest bajka :)
Będzie ciekawie w losowaniu złotej piłki, zobaczymy jak potoczą się rozgrywki reprezentacyjne i początek nowego sezonu.

1

Miałem napisać długi komentarz, ale w połowie mi go skasowało, więc już drugi raz mi się nie chce zaczynać :P

Napiszę tylko, że z tym "coś tam" strzelił i że bez pomocy kolegów nie strzeliłby 10 bramek to grubo przesadziłeś.

Nie patrzę tylko na statystyki tak jak ludzie powyżej, którzy wklejają mi linki do whoscored tylko na całokształt gry, a ponadto większą wagę przykładam do asyst, których Suarez miał w lidze aż 16 (tyle co Messi, który jednak grał cofnięty i posyłał więcej podań). Na pewno nie były to tak cudowne podania jak w przypadku Messiego, ale nie zmienia to faktu, że Suarez miał równie duży wpływ na kreowanie gry jak Messi m.in. dlatego, że dużo harował w defensywie i biegał znacznie więcej niż Messi. Wiem, że to po części wynika ze specyfiki gry Argentyńczyka, który momentalnie przyspiesza, gdy otrzyma piłkę, a przez resztę spotkania jest raczej mało ruchliwy, ale sam przyznasz, że sporo było meczów, w których Messi po prostu przechodził koło spotkania.

Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał, bo dla mnie Messi jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu przewyższającego wszystkich "Pelów, Maradonów" i innych którzy grali w czasach, kiedy w drużynie więcej było napastników niż obrońców (wyjątek stanowi tutaj nieodżałowanej pamięci Cruyff, którego boiskowa inteligencja jest ponadczasowa), ale w mojej opinii w tym sezonie Messi był jednak słabszy od Suareza, który rozegrał sezon życia i miał nie mniejszy wpływ na wyniki niż Leo.

Tak jak napisałeś, każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat i tak naprawdę ciężko obiektywnie stwierdzić kto ma rację :)

2

Wczoraj szukałem na YT, ale jeszcze nie było. Pewnie wrzucą w ciągu kilku dni.

3

Abstrahując od trollowego wydźwięku Twojego posta, Ozil nie wytrzyma turniejowego rytmu spotkań, natomiast sam Gomez to trochę za mało na mistrzostwo. Niemiecka reprezentacja znajduje się w takim dziwnym momencie, że jej najstarsi obecnie zawodnicy są na takim etapie, że są za młodzi, żeby kończyć karierę, ale za starzy żeby wnieść coś pozytywnego, natomiast jest wielu młodych zawodników, których moim zdaniem ten turniej przerośnie. Obstawiam, że mimo stereotypów to będą jedne ze słabszych zawodów Niemców w ostatnich latach.

2

Parafrazując klasyka: "a na ch... jej ten kaktus?!"

Jeśli oficjalnie z nią nie jesteś to wystarczy mała różyczka, bo najważniejsza jest pamięć ;)

Poza tym sam wczoraj jechałem autem z bukietem metrowych róż i powiem Ci, że ledwo mi się zmieściły.

1

No i Maty też brak, a grał całkiem nieźle w United.

2

No właśnie też zobaczyłem, że brak Roberto... Porażka.

1

Pedro bardzo dobrze spisuje się w reprezentacji.

1

Dobra, widzę, że jest nawet w szerokiej kadrze - przeoczyłem go.

5

Mam nadzieję, że wywali Cesca, bo jego obecność tutaj to śmiech na sali. Ciekawe czy na liście rezerwowych jest Pedro.

2

Leicester to jest przypadek 1 na 100. Nie jest regułą, że kluby bez wysokiego budżetu zdobywają sukcesy. Czy bardzo dobre ruchy, to się okaże za kilka lat, bo na chwilę obecną to nie są jacyś wybitni piłkarze, chociaż wierzę, że Klopp zostanie w Liverpoolu na długie lata i odpowiednio poukłada drużynę.

2

Tyle tylko, że większość z tych transferów to melodia przyszłości i żaden z wymienionych przez Ciebie zawodników nie jest w stanie wnieść żadnej wartości dodanej do zespołu na chwilę obecną. Liverpool potrzebuje jednego/dwóch transferów z topu, żeby się liczyć w BPL.

12

Szkoda, że nie ma Valdivii. To jest prawdziwy magik, niestety ma też charakterek przez co nie jest zbyt lubiany przez trenerów.

1

Te statystyki nie uwzględniają LM i CdR a tam Suarez robił miazgę.

1

Nie patrzę tylko na statystyki, tylko na całokształt gry. To Suarez przez cały sezon ciągnął grę i praktycznie nie miał słabszych momentów. Mówisz o partaczonych sytuacjach- a który napastnik nie partaczy? Przypomnij sobie ile sytuacji partaczył u nas Eto'o (masz w awatarze koszulkę Deco, więc powinieneś pamiętać tamte czasy). Nie twierdzę, że Messi zagrał słaby sezon - sam niejednokrotnie zachwycałem się jego kapitalnymi asystami, ale biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Suarez był najlepszy.

16

W tym sezonie był lepszy. Biorąc pod uwagę całość kariery nie jest i nie będzie.

1

Chociaż dobrze, że ma tego świadomość.

3

Całego nie znam, bazuję na czasach teraźniejszych, trochę coś tam ogarniam przeszłe, ale to bardziej intuicyjnie. Miałem sporą przerwę, bo obecnie niestety nie mam czasu na kontynuowanie nauki :(

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?