3

Pograłem w sumie 5 meczów, 1 squad battles, 1 sezony i 3 division rivals (wszystkie wygrane :P) w nową produkcję od Cyne Gejm i powiem szczerze, że jest to chyba pierwsza Fifa od 16, gdzie czuję jakąkolwiek radość z gry.
Rozgrywka wydaje się fajnie zbalansowana. Każdy element jest bardziej podobny do PESa, wprowadzono jako taki pressing drugiego piłkarza, fajnie można pobronić, poatakować na różne sposoby. Nie ma tak, jak w poprzednich edycjach, że liczyły się tylko osoby, które potrafiły dryblować, a pozostali byli z ręką w śmiet... nocniku. :P
Tutaj można zagrać wolniej, szybciej, a przede wszystkim piłkarze wolniej zmieniają kierunki biegu, czyli...
Jeżeli powiedzmy wykonacie podanie z półobrotu na wolne pole, a Wasz rywal w obronie się w porę nie zorientuje, to 'zostanie', bo reakcje i zwroty są dużo wolniejsze, niż wcześniej. Osobiście bardzo mi się to podoba i wymaga ciągłego skupienia w defensywie.
Widać to też po podnoszeniu się piłkarzy, gdzie np. wyskakiwali do główki i obaj się wywalili. Teraz zanim powstaną, to mija trochę czasu. Fajna sprawa.
@Oskar00 @Transu96 @Sztywno

1

@DaPidejpi Proszę bardzo, będzie do zweryfikowania.

Tryumfator: Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim
Liga hiszpańska: Real Madryt z Markiem Winicjuszem
Ligue Ę: PEESGIE z Mauro Ikardim
Bundesliga: Patrz pkt. 1
Liga angielska: Man City z Josepem Guardiolą i Salą
Liga włoska: Internazionale Milano z nowym trenerem Barcelony Antonim Konte

30

Ktoś tutaj pisze, że Vinicius, to już jest opierzony piłkarz i że nie ma go jak porównać do naszej młodzieży, która 'nie jest gotowa'. Tak, a wiecie dlaczego?

Dlatego, że jak Vini dwa lata temu marnował jedną akcję za drugą, to i tak dostawał szansę (zamiast Hazarda), bo Real wiedział, że w przyszłości to zaprocentuje. Dzisiaj jest genialnym piłkarzem, który ma już pewne doświadczenia z gry na wysokim poziomie. A u nas oczywiście ciągły strach przed nowym, Alba będzie grał do czterdziestki, bo przecież Balde sobie nie poradzi.

1

@Alvarinho Popatrzcie na szybkość tych piłkarzy, a potem na naszych...

0

1

@tadzik447 Tylko trzeba zdać sobie sprawę, jak będą wyglądały serwery o tej porze. Prawdopodobnie dopiero po północy będzie się dało to ściągnąć.

39

"Laporta nie odpowie na deklarację Koemana. Prezydent zamierza zachować spokój w oczekiwaniu na to, co wydarzy się w spotkaniu z Cádizem."

Przygotujcie lepsze serwery po meczu. xD

0

@Transu96 Znaczy tam coś jest napisane o sezonie, że na cały sezon jest 7 prób, czy coś takiego. Ale o jaki sezon może chodzić? Pewnie o ten, w którym odblokowujemy nagrody.

10

@BarcaInfo Malaga i Kasztanki także pasują do obecnej sytuacji.

0

@Mizander Te punkty są już po kwalifikacjach. Jeżeli przegrasz każdy mecz, to i tak dostaniesz piątą rangę. :)

5

FUT Champions 22, tak w skrócie.

Dostajemy 9 meczów kwalifikacji i musimy wygrać co najmniej 5. Jeżeli nam się to powiedzie, awansujemy do ligi weekendowej, i tutaj robi się ciekawie...
System przyznawania nagród jest taki: sześć rang, każda wymaga konkretnej liczby punktów. Punkty dostajemy za wygrane i... porażki. To pierwsze = 4 punkty, to drugie = 1 punkt.

Szósta ranga - 8 punktów wymaganych
Piąta ranga - 20 punktów wymaganych
Czwarta ranga - 32 punkty wymagane
Trzecia - 44
Druga - 56
Pierwsza - 68

Z prostych obliczeń wynika więc, iż piątą rangę możemy osiągnąć nawet... przegrywając wszystkie spotkania! Oczywiście musimy je dograć, gdyż jeżeli postanowimy wyjść przed czasem, punkty prawdopodobnie nie będą przyznane.
Co ciekawe, już w przypadku trzeciej rangi dostaniemy Premium TOTW Pack, czyli piłkarzy tygodnia, podobnie do elitarnych osiągnięć w poprzedniej Fifie.
Ludzie zaczęli jednak dostrzegać swego rodzaju 'problem'. Otóż jako że system opiera się na niewychodzeniu, to wielu graczy przy niekorzystnym wyniku będzie prawdopodobnie stosować 'gumkę' i odkładać kontroler, a to spowoduje mus dokończenia przez nas spotkania.
Ogólnie wygląda to naprawdę ciekawie, ale z pewnością poziom będzie jeszcze wyższy. Dziś premiera w EA Play.

19

A ludzie dalej myślą, że ten teatr cokolwiek wnosi do ich życia. Kłócą się o jakieś TVNy, a oni wszyscy się śmieją na wspólnych melanżach.

0

@The_Man Taką selekcję, to ja rozumiem.

1

Marcelo Bielsa jest oczywiście ciekawym trenerem i mógłby co nieco wnieść do drużyny, tylko że on tak jakby ściga się Fordem Fiestą, podczas gdy sterowanie Barceloną, to jest klasa WRC i to w dodatku samochodem Grupy B.

1

@Pilka_jest_okragla Ale po co trzymać Koemana? Przecież i tak trzeba będzie mu wypłacić odszkodowanie (trochę mniejsze, ale jednak), a gra drużyny jest parodystyczna.

4

Nie wiem, co jest bardziej śmieszne - wywiady Koemana, czy okładki gazet ze świętującym Araujo. xD

3

Szkoda, że Koeman kończy w taki sposób. Tak genialny piłkarz, który emanował swoją charyzmą na ławce trenerskiej kompletnie sobie nie poradził. I myślę, że nikt nie miałby mu tego za złe, w końcu nie każdy musi być trenerskim orłem, ale oskarżanie piłkarzy o wszelkie niepowodzenia naprawdę nie przystoi takiej legendzie.

1

"a drugi jest bez pracy"

( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@chavez Demokracja ma wielkie plusy, ale jest podatna na skrajne emocje. Wiadomo było, że Bartek rozwali ten klub, ale oczywiście ludzie tego nie widzieli, bo tryplet...

0

Jaka jest różnica pomiędzy Conte, a tymi Bielsami, Ten Hagami i innymi podobnymi?
Antoni trenował topowe drużyny i to z sukcesami na arenie krajowej. Mistrzostwo Anglii, Włoch, do tego Puchar Anglii, Superpuchary, to są wybitne osiągnięcia. Zdołał pokonać między innymi potężny Juventus z Maszyną na czele.

0

@baartekk97 Szanuję za kontakty.

1

#TeamConte100%#

2

Ale to musi też być policzek dla piłkarzy, szczególnie tych, którzy są bardziej wrażliwi. Gadasz sobie z trenerem w szatni, a potem on mówi na konferencji, że nie potrafisz dryblować, grać tiki-taką i w ogóle to nie ma kim grać.

51

Niektórzy się zachowują tak, jakby Barcelona w ogóle powinna się cieszyć z oddania strzału z trzecioligową drużyną. xD

Marny trener, który przekłada swoją słabość na kibiców.

5

"Nie dał mi absolutnie nic jako trener" - Deulofeu o Koemanie
"Lekceważył mnie" - Pjanić o Koemanie
"To Ty jesteś kretem!" - Koeman o Puigu

0

@Kamiloza91 Zależy kto to będzie. Jeżeli jakiś wynalazek spoza Conte/Enrique, to na pewno nie.

1

@Derean Jedno nie wyklucza drugiego. :P

3

20

Dawno nie widziałem tak demotywującego trenera w szatni.

1

Kolejność trenerska, w/g mnie:

1. Człowiek charyzmatyczny, pełen energii
2. Trener, który miał osiągnięcia na arenie międzynarodowej
3. Trenował potężny klub (np. Juventus, Inter)
4. Grał w klubie Lecce
5. Zdobył medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?