1

Szpakowski + 1000 podań. Spanie wiecej niz pewne.

;)

1

O Boże, serio Szpakowski? :(

5

Vamos Barca! Vamos Setien!

2

@Szpadla
Bojan zdecydowanie.

8

Kto intensywnie gra w Football Mng, ten zapewne doskonale go zna ;) Spory potencjał.

1

@FC1899Barca
Ciekawe ilu z was sobie teraz wyguglało Szkurina i Sorge :)

0

@Encore
Football Manager nie pozwala chodzic spac tak wczesnie :)

1

@Cadafaz
Max Aarons. Wiem, za duzo gram w FMa ;)

0

@kamilkrycha
Robi wrazenie!

0

Wasz rekord (w sensie ile sezonów rozegranych) jednym klubem w football managerze? Mnie leci 6. To moj rekerd dlugosci prowadzenia jednego klubu. Natomiast rekord ogólnie w jednej grze to 12 sezonów 3 klubami. Wasza kolej.

0

@bartoszekkk
To my w koncu nie kupujemy Bruno ?

0

@ksobi
Czekaj bo dokupilem jeszcze do tego kierownicę Logitecha g29 plus stelaż z fotelem, wiec odpale najpierw wszystkie rajdówki :))))

3

@ksobi
Taaak, już jest po stokroć lepiej, ale jeszcze nie tak jak sobie wyobrazalem, ze bedzie to wygladac. Natomiast gry na PS4 wygladaja kapitalnie!!! Wczoraj siedzialem do 4 rano na Uncharted 4. Obraz jest nieprawdopodobny. Tutaj OLED robi robote i pokazuje na co go tak naprawdę stac.

0

@JimMorrisonFCB
Cala przyjemnosc po mojej stronie :)

4

@Tigeros93 , @ksobi , @matteo83 , @elmayakos

Taka ciekawostka co mi odpisal człowiek na tematycznym forum o telewizorach nt. ustawień (kalibracji). Nie bede ukrywal,ze mnie mocno zaskoczył tym postem w ktorym proponuje wyłaczenie większości ustawień.

Tutaj jego tresc :

-Kontrast dynamiczny : (masz niska) - Wyłącz! ("pompowanie" poziomu czerni)
-Kolor dynamiczny : (masz niska) Wyłącz (właściwa obróbka jest już po stronie studia nagraniowego i nadawcy)
-Super rozdzielczość (masz wysoka) - Wyłącz! (z ogórka kiszonego dotąd nikt nie zrobił zielonego)
-Gamma (masz średnia) - Gamma ustawia się raz, w trakcie produkcji matrycy; jeśli producent udostępnił to ustawienie, poczytaj tu:
https://www.eizo.pl/baza-wiedzy/ksztalt-krzywej-gamma-reprodukcja-kolorow/
i jeśli według Ciebie jest źle - to je zmień, jeśli już wiesz, co tym osiągniesz

Opcje obrazu :
-Redukcja szumów - Wyłącz! (strumień ich nie zawiera)
-Redukcja szumow MPEG - Wyłącz! (j/w)
-Plynna gradacja - Wyłącz! (pomnożenie niczego daje daje nic)
-Poziom czerni (mam niski) - Wyłącz, ten poziom ustawia się RAZ, właściwym poziomem kontrastu i jaskrawości
-Prawdziwe kino (masz wylaczone) - Ok (kolejny, dublujący się poprawiacz kontrastu)
TruMotion - Wyłącz! - Kolejny "poprawiacz", wprowadzający dodatkową, niepotrzebną obróbkę strumienia, szczególnie pogorszający oglądanie transmisji sportowych; piłka w dalekich ujęciach potrafi "ciągnąć" dodatkową smugę, poza tą, która jest tworzona przez czas "migawki" kamery

Te wszystkie dodatki mają uatrakcyjnić produkt, odróżniając go od produktu innej marki, taka walka na nazwy;
w tym prześciganiu się na dodatki nawet nie utworzono standardu nazw dla nich, te same "mołszyny" różnią się nazewnictwem w różnych markach.
Wyścig po kasą klientów trwa, choć "mołszyny" przy cyfrowym strumieniu potrzebne są, jak zeszłoroczny śnieg.
Istnienie odszumiaczy i "mołszynów" w trakcie obróbki obrazu uzasadniał jedynie odbiór przez TV LCD transmisji analogowej, a ta została zaprzestana już całkowicie, i to na całym świecie; dodatki, jak widać, mają się dobrze :)

0

@`Sin
Takie czasy, taki zarząd. Niestety. Przywyknij.

0

@Tigeros93 , @matteo83 , @ksobi , @elmayakos , @Regios

Problem klatkujacego obrazu rozwiązany :) w dekoderze mialem ustawione 60hz, a powinno byc 50hz.

Pozostaje teraz jeszcze jakość obrazu w szczególności meczów piłki nożnej na kanałach eleven, canal itd.

Tryb macie sport?
Jak macie ustawione poniższe ustawienia ?

Obraz/ustawienia trybu obrazu
Sterowanoe zaawansowane :

Kontrast dynamiczny : (mam niska)
Kolor dynamiczny : (mam niska)
Super rozdzielczosc (mam wysoka)
Gamma (mam srednia)

Opcje obrazu :
Redukcja szumów (mam wysoka)
Redukcja szumow MPEG (mam wysoka)
Plynna gradacja (mam wysoka)
Poziom czerni (mam niski)
Prawdziwe kino (mam wylaczone)
TruMotion (mam gładki)

Dobrze to mam ustawione?

0

@Tigeros93
Jutro a w zasadzie dzisiaj jak wstane to pokombinuje z kablami, choc juz patrzylem 2 kable na przemian przedwczoraj. Mam jeszcze gdzies ze 3, to pozmieniam.

0

@matteo83
Nie wlasnie, Youtube chodzi doskonale. Przycina tylko zwykla telewizja.

1

@ksobi
Obraziła się i nie lamentuje wiec mam troche spokoju :)))

Jutro dzwonie po serwis.

1

@bixmix
A łyżka na to, niemożliwe!

;)

0

@ksobi
Wiec moze problek tkwi w kablu hdmi ? Telewizor mi wykrywa komputer zamiast dekodera telewizjenego...

0

@elmayakos @ksobi @matteo83
Wejscie hdmi mam oznaczone jako PC a nie np dekoder telewizyjny, tez tak macie?

0

@elmayakos
Zrobie tak, bardzo dobry pomysl. Tylko najpierw uporam sie z tym skaczacym obrazem, bo mnie strasznie to denerwuje.

0

@elmayakos
Niestety nie mieszkam w Polsce. Ale pomysl dobry, zrobilbym to. Poszukam moze tu tez cos takiego mają.

0

@elmayakos
Tak zrobie, dam znac...

0

@elmayakos
Nie wlasnie, to tez juz patrzylem. Mam domowy.

0

@matteo83
Mialem automatycznie, dalem wysoka, niestety problem dalej wystepuje.

0

@ksobi
Dam sobie jeszcze czas, moze jakos do tego dojde :/

0

@matteo83
Tez nie to

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?