0

@Herato to Cafu, Lahm, albo Vogts kogoś zgwałcili? No daj Pan spokój z tymi prawymi obrońcami. Żadni z nich prawi...

7

Tusk i Ukr


2

@MesQueUnClub96 w czasie meczu, to ja mecz oglądam, a nie czytam La bambę. W ogóle zdanie ludzi, którzy jednym okiem oglądają mecz (często na jakimś streamie), a drugim siedzą w telefonie jest dla mnie zupełnie nieistotne.

2

@Ojciec5tkidzieci Oczywiście v, że to co innego, ale zdarzyć się może. Dlatego szybko przeprosili.

1

@Saviola88 login tak, ale to co się rzuca w oczy, to nie login, a nazwa konta. Wielokrotnie się sam pomyliłem.
@RobiS ja mam w D tę nową władzę tak samo głęboko, jak i tę starą. Po prostu wiem, że bardzo łatwo się w takich sytuacjach pomylić.

6

@Saviola88 zwykły ludzki błąd i niedopatrzenie. Przynajmniej od razu przeprosili, co jeszcze niedawno było abstrakcją.

13

@FCB24 w sumie, to bardzo ważne, żeby awansować, bo to są konkretne pieniądze.

3

Im bliżej meczu, tym większe nerwy. Do tego, gdy się weźmie pod uwagę, że waga tego dwumeczu to więcej, niż tylko ćwierćfinał, to emocje rosną jeszcze bardziej.

10

@Deviler możesz, tylko lej tak, żeby Ci się te benzyny w baku nie wymieszały

1

@P33ck tu potrzeba Rage Against The Machine

1

Według modelu przygotowanego przez niezależną grupę naukowców Climate Central zmiana klimatu spowoduje, że do roku 2050 pod wodą znajdą się rozległe tereny na Pomorzu, od Gdańska przez Żuławy aż do Elbląga i dalej na południe, do miejscowości Brudzędy i Święty Gaj. Na zachodzie kraju zagrożone trwałym podtopieniem są część Szczecina i wyspy Wolin, pobrzeża Odry aż do Cedyni, okolice Kamienia Pomorskiego, a dalej Mrzeżyna i Dźwirzyna. Pod wodą mogą znaleźć się także obszary wokół Darłowa, Pucka, Beki i Rewy.

2

@Alex1995 jeśli to ma być powrót do tego co było, to przeciw. Młodzi ludzie pić i palić mogą nauczyć się na własny koszt i bez marnowania czasu.

0

@Pawel13sz bo czas to pieniądz i o to w tym wszystkim chodzi

1

@maroon było to wymionione. Wszystko polskie firmy

7

Wiceminister Obrony Narodowej Paweł Bejda podpisał umowę offsetową z koncernem Northrop Grumman w związku z realizacją II fazy programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Wisła. Łączna wartość zobowiązań wynosi 300 mln złotych.

W umowie przewidziano następujące zobowiązania Northrop Grumman wobec strony polskiej:

integrację radiolokatorów Sajna oraz Bystra z systemem dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową IBCS;

przekazanie zdolności do produkcji nowych typów amunicji do armat automatycznych Mk44/S Bushmaster II stosowanych w KTO Rosomak oraz BWP Borsuk, armat czołgowych M256 instalowanych w czołgach podstawowych M1 Abrams oraz lekkich armat automatycznych M230 wykorzystywanych w śmigłowcach AH-64 Apache;

pozyskanie zdolności do szkolenia kadr technicznych systemów wsparcia dowodzenia oraz kierowania walką dla przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów Narew i Wisła.

W oficjalnych komunikatach podkreślono znaczenie umowy offsetowej dla większego zaangażowania polskiego przemysłu obronnego, szkolnictwa wojskowego oraz samych Sił Zbrojnych w produkcję, obsługę, serwis, szkolenie, rozwój i utrzymanie zestawów Narew oraz Wisła. Równie istotne jest przekazanie stronie polskiej kompetencji w produkcji nowoczesnej amunicji wielu typów. Efektem może być uzyskanie przez Polskę większej niezależności w kluczowym obszarze, a także zagwarantowanie dostępności nowoczesnych środków bojowych dla wprowadzanych do służby typów sprzętu wojskowego.

2

@tomek8756 dopóki karetka nie jedzie na sygnale, to jest takim samym uczestnikiem ruchu, jak każdy inny samochód.

19

@HighestInTheRoom ale masła się ze zboża, czy rzepaku nie robi. Z oleju też się masła nie robi.

0

@Felipe_PL jeśli ktoś wierzy w obietnice wyborcze, to jest delikatnie mówiąc oderwany.... A na takich ludzi nie ma co zwracać uwagi. To pożyteczni......

2

@FcPortoFan1999 ja zabieram dzieci i żonę i znikam tak szybko, jak się da. Rodzina > ojczyzna.

0

@pt9 może, gdyby to było o normalnej porze, to bym z ciekawości obejrzał, ale żeby zarywać noc?

1

@Peciak nie wiem, nie głosowałem na Tuska, ale we wróżki też nie wierzę.

17

Polsce mamy więcej duchownych (30.800),
niż internistów (29.100),
więcej plebanii (10.200)
niż bibliotek (7.700)
tyle samo lekcji religii (608) w cyklu szkoły podstawowej
co razem wziętych lekcji chemii, biologii, geografii i fizyki.
Mamy tylko 1500 pełnowymiarowych szkolnych sal
gimnastycznych,
ale ponad 2000 domów zakonnych. Mamy tylu samo egzorcystów (120),
co lekarzy-genetyków.
Mamy prawie 20 razy więcej legalnie zarejestrowanych wróżek, astrologów i chiromantów (ok. 15.000)
niż koncesjonowanych doradców inwestycyjnych (800).
30% z nas wierzy we wróżby Cyganek oraz że pierwsi ludzie żyli razem z dinozaurami.
25% dorosłych Polaków chociaż raz było u wróżki (lub kupiło wróżbę), ale tylko 10% w jakimkolwiek muzeum.
Czy moźe dziwić, że mniej mamy inżynierów (119.000) niż prostytutek (150.000)?

3

@Deviler to zależy. 40 km możesz przejechać w pół godziny i być na miejscu, a w innym przypadku to godzina nie wystarczy. Dla mnie liczy się czas, a nie odległość.

4

@mmaciass
1. Biuro prasowe Intela:

"Polska od lat jest już miejscem działalności Intela (w Gdańsku pracuje dla nas 4 tysiące osób) i właśnie ten kraj wybraliśmy na miejsce kolejnej inwestycji. Bliskość trzech zakładów: planowanego Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Wrocław Zachód, planowanego zakładu produkcji półprzewodników w Niemczech oraz istniejącego zakładu produkcji półprzewodników w Irlandii, pomoże zwiększyć odporność i efektywność kosztową europejskiego łańcucha dostaw półprzewodników.

Intel niedawno ogłosił Grega Andersona Dyrektorem Generalnym planowanego Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Wrocław Zachód. Kontynuujemy współpracę z uniwersytetami i lokalnymi społecznościami, przykładem jest umowa, którą niedawno podpisaliśmy z Politechniką Wrocławską czy też wolontariat w Miękini i Środzie Śląskiej.

Jednocześnie doświadczenia wiemy, że duże inwestycje jak ta wymagają czasu. Nie ma zatem obaw, że Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników nie powstanie – Intel nie rezygnuje z jego budowy, wbrew temu, co niektórzy sugerują".

2. Audyty, które są konieczne i trochę potrwają..
3. Tu nic nie wiem w temacie.
4. W trakcie realizacji.
5. Nic nie wiem w temacie.
6. Tu piłka po stronie Koreańczyków, którzy doszli do wniosku, że to wszystko w kredycie jest dla nich pewnym zagrożeniem. Rząd koreański szykuje poprawki do umowy.

0

@Gall fakty nie współpracują z propagandą.

1

Rozwiązania przewidziane w unijnym Pakcie o Migracji i Azylu w niewystarczającym stopniu wychodzą naprzeciw specyficznej sytuacji państw graniczących z Białorusią i Rosją. Ponadto nie zapewniają odpowiedniej równowagi między odpowiedzialnością, a solidarnością - uważa polski rząd. Zapowiada, że sprzeciw wobec zapisów Paktu. Formalne głosowanie w Parlamencie Europejskim i w Radzie UE odbędzie się wiosną 2024 r.

Negocjacje międzyinstytucjonalne nad Paktem zakończyły się 20 grudnia 2023 r., czyli tydzień od zaprzysiężenia obecnego Rządu RP.

- Dlatego obecny rząd podkreśla, że nie mógł uczestniczyć w pracach nad Paktem o Migracji i Azylu, a rezultat prac prowadzonych przez poprzedni Rząd uznaje za dalece niewystarczający. Dlatego też zdecydowano o wyrażeniu sprzeciwu wobec wszystkich aktów legislacyjnych wchodzących w zakres Paktu, traktując go jako pakiet. Odnotowano również, że poprzedni rząd, na wcześniejszych etapach negocjacji, wbrew powszechnie głoszonym deklaracjom, popierał stanowiska Rady Unii Europejskiej do niektórych aktów legislacyjnych wchodzących w zakres Paktu lub wstrzymywał się od głosu nad nimi. Stanowisko to nie zostało podtrzymane przez Rząd Koalicji 15 października – informuje MSWiA.


1

Bezpardonowy atak na kościół. xD


https://x.com/daviddulb/status/1758969241141702698

2

@Ostatnikrwawygang nie spodziewam się przyznania do błędów. Za to na bank, za tydzień, może miesiąc powtórki z rozrywki.

0

@BorzyKrzys bywają przypadki, że córka jest starsza od matki.

5

Biuro prasowe Intela:

"Polska od lat jest już miejscem działalności Intela (w Gdańsku pracuje dla nas 4 tysiące osób) i właśnie ten kraj wybraliśmy na miejsce kolejnej inwestycji. Bliskość trzech zakładów: planowanego Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Wrocław Zachód, planowanego zakładu produkcji półprzewodników w Niemczech oraz istniejącego zakładu produkcji półprzewodników w Irlandii, pomoże zwiększyć odporność i efektywność kosztową europejskiego łańcucha dostaw półprzewodników.

Intel niedawno ogłosił Grega Andersona Dyrektorem Generalnym planowanego Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Wrocław Zachód. Kontynuujemy współpracę z uniwersytetami i lokalnymi społecznościami, przykładem jest umowa, którą niedawno podpisaliśmy z Politechniką Wrocławską czy też wolontariat w Miękini i Środzie Śląskiej.

Jednocześnie doświadczenia wiemy, że duże inwestycje jak ta wymagają czasu. Nie ma zatem obaw, że Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników nie powstanie – Intel nie rezygnuje z jego budowy, wbrew temu, co niektórzy sugerują".


Niczego nie będzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?