2

Z Ericiem kontrakt do przedłużenia. Jak już kilka razy pisałem - na pozycji ŚO żadnego overbooking nie ma. Martinez za rok kończy kontrakt, podobnie Christensen i zostajemy z Auraujo, Cubarsim i właśnie Ericiem. Ja bym nawet zobaczył jak zdrowotnie będzie wyglądał sezon Adreasa i jeśli znów się nie wysypie to z nim przedłużył bo na dziś to jedyny kandydat do wejścia w buty Inigo tzn. doświadczony, inteligentny w grze, spokojny w wyprowadzeniu piłki i potrafiący szefować w obronie. Na dziś tylko przy nim Ronald jako tako trzymał fason w obronie

0

@lukmrz Ja po prostu myślę, że jak po złości nie chciał nam teraz odejść, to zimą bym mu też robił pod górkę czyli czekał na ofertę która skompensuje to pół roku płacenia kontraktu za odpoczywanie po kolejnej operacji

2

Mareczek, temat jest. Chcesz na mundial, to ofertę dla klubu przynieś. Jakiś klub co płaci konkretny pieniądz, kończymy współpracę, dostajesz dożywotnio kartę członkowską klubu (nawet zniżkę w Barca Store) no i walcz. Inaczej w Barcelonie w hierarchii jesteś #4 (za Tekiem, Garcia i Kochen), a w repce dublujesz emeryta Neuera

0

Także tego....Znaczy Marek zrezygnował z gry na mundialu? Bo że tu nie będzie jedynką to już mu Flick wyjaśnił. Pytanie czy MAtS liczy, że znów szantażem wywalczy miejsce w składzie czy dał sobie już spokój z mundialem? Tak poza tym - 2 lata temu operacji pleców, rok temu więzadło, teraz plecy. Może rzeczywiście jego plan to zdoić Barcę z kasy za kontrakt bez konieczności grania, a później spokojna emerytura? Bo u niego to już po prostu może brak chęci do grania

2

@muchas27 Oczywiście masz rację z trenerami, a przy najmniej mam nadzieję że dobrem klubu się kierują. Odniosłem wrażenie po lekturze artykułu, że trenerzy sekcji młodzieżowych uważają, że Virgil ma jeszcze margines czasu na wejście do seniorskiej piłki w Barcelonie. Oczywiście, może on sam czuć inaczej i uznać, że będzie grał w Mallorce czy innym klubie ale mógłby też posłuchać trenerów, wykazać się cierpliwością i za jakiś czas wchodzić do pierwszego zespołu Barcelony. Każdy oczywiście niech wybiera swoją ścieżkę. Dylemat trochę z tych jakie stały swego czasu przed nijakim Ilaixem Moribą

0

@muchas27 A może warto aby decyzję podejmowali nasi trenerzy bo chyba coś tam o piłce wiedzą i kilku zawodników na odpowiedni poziom wprowadzili? Bo to że on poczuł to chyba na Flicku wrażenia nie zrobiło. MAtS też poczuł że jest w topowej formie fizycznej, a dziś już po operacji. Araujo poczuł, że jest najlepszym obrońcą świata, a później dwie LM nam zakończył

1

Zapatrzył się w MAtS'a i też uznał, że metodą na pierwszy skład nie jest wykazanie wyższości na treningach tylko szantaż transferem. Powodzenia gościu - zostaw trochę kasy w skarbcu i szukaj szczęścia. W takim ŁKS raczej miałby pierwszy skład - takie kapiszony na ŚO, że byłby pewniakiem nawet z opaską na oczach

0

@Tomek54321 Christensen odkąd do nas trafił opuścił mniej meczy przez kontuzję niż Araujo - to raz. Eric w okresie luty - kwiecień zagrał kilka meczy na ŚO i wcale źle nie wyglądał, nawet pojawiły się głosy że wygląda znacznie lepiej na ŚO niż rzeczony Araujo. Problemem jest to, że jak zacznie grymasić za 2-3 tygodnie to może się okazać że odchodzi a my nie mamy zastępstwa i za rok szukamy w sytuacji przymusowej

0

Przepraszam ale już męczy gadanie o tym czego to MAtS nie zrobił dla klubu przez te 11 lat. Po pierwsze miał za granie płacone i to niemało. Po drugie ja to go kojarzę z jednego mocnego sezonu z Xavim, dobrej gry w sezonie gdy trio MSN wygrało LM, a dalej to w sumie większość negatywów jak wywalczenie w gabinetach miejsca w składzie (wymuszenie sprzedaży Bravo), przegrane z Romą i Liverpoolem czy psucie atmosfery wiosną tego roku w kulminacyjnych punktach sezonu. Nie pochwalam gadanie z nim przez klub za pośrednictwem prasy, wypadałoby więcej bezpośredniości ale Mareczek jak primadonna się zachowuje

0

Rozumiem, że chce grać w lidze wyżej i dla nas to też dobra opcja. Ale w tej sytuacji albo wypożyczenie albo transfer z opcją odkupu czy właśnie 50% praw. Niezależnie od tego młodzi rzeczywiście czasem w gorącej wodzie kąpani - jesteś dobry, klub ma na Ciebie plan to konsekwentnie go realizujcie. A tu Virgil poczuł się już gwiazdą więc obrażony że go Herr Flick nie zabrał z pierwszym zespołem to ma nas w nosie i odejdzie. Jeśli tak to spoko, odpowiednia kwota na stół i podajemy sobie ręce.

0

@FioletoweOczy Ale on nie mówi o wypożyczeniu tylko o transferze a to jednak zmienia sytuację. Jeśli chce odejść to ok, ale w zamian za kwotę adekwatną do możliwości

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Może masz rację. Myślę jednak, że póki co problemem jest to, że w sumie z nim nie gadano tylko dowiaduje się wszystkiego z mediów. Inna sprawa, że sam powinien czuć, że poziom już nie taki no ale wielokrotnie udowadniał że jest narcyzem. Ogólnie - spróbować negocjować nie zaszkodzi. A jak przyspawanie do trybun go nie przekonuje do rozważenia odejścia - no cóż, po sprzedaży tych lóż VIP problem z FFP się rozwiąże więc nie będzie już miał żadnych kart w ręku

11

Do wypożyczenia bym go dał - taki overbooking ale za rok o tej porze będzie w sytuacji skończonych kontraktów Christensena, Martineza i Erica. Nawet jeśli przedłużymy kontrakt Erica, to mamy 3 x ŚO + Kounde na PO. Przy naszym braku kasy na transfery (kompletne tzn. z rejestracjami), to bym się aż tak ochoczo obrońców nie pozbywał na stałe. Wypożyczenie Forta celem ogrania - spoko ale na transfer mamy czas. Jeśli zaś uspokoimy finanse to można za rok sprzedać za konkretne kwoty

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 no tak ale jego temat jest do załatwienia. Poza tym to czy się nigdzie nie wybiera to sprawa otwarta - zabrać mu koszulkę z nr 1, opaskę kapitana to zacznie się zastanawiać. Tak - może przez kontuzję chętny na niego się nie znajdzie ale może jak powyższe zrobimy i zakomunikuje się gościowi jasno, że od stycznia też nie pogra to przemyśli temat i np. opłacimy mu kontrakt do końca br + operacje, a 31 grudnia kontrakt rozwiązany i będzie po operacji z kartą na ręku. Naprawdę, to nie jest tak, że kontrakt jest nienaruszalny. A może np jakiś Al-Hilal by zapłacił nieco mniej, żeby go zabrać już teraz? Tylko trzeba z gościem to omawiać bezpośrednio a nie poprzez media

0

Po pierwsze to my potrzebujemy LO np. Grimaldo. Po drugie, to może nie chciał lecieć bo zaraz kolejny urlop zaczyna? A po trzecie, to do załatwienia pozostają odejścia: Oriola, Victora, Pena i MAtS - tak na wszelki wypadek przypominam jakby umknęło. Nie wspominam przez uprzejmość o konieczności rozwiązania tematów związanych z zawodnikami rezerw i juvenilu bo rezerwy wylądowały w czwartej lidze i należy pomyśleć co zrobić ze sporą częścią naszej utalentowanej młodzieży żeby nie kopała się po czole w czwartoligowej młócce....

1

To jest hit - gość powinien już być podstawowym bramkarzem i grać przy najmniej w lidze, ale woli u nas być nr 4 czy 5 (bo poza Tekiem, Garcia i MAtS to pewnie Kochen go wyprzedza) bo oferty z innych klubów nie spełniają jego oczekiwań... Mistrz

0

@Litman ten kontrakt dla mnie dyskwalifikuje Deco jako dyrektora. On w ogóle ma takie zagrywki - za Olmo dał więcej niż RB chciało, Araujo dostał kontrakt jakiego żaden inny klub by mu nie zapłacił, a przyjazne media robią z niego mistrza negocjacji

1

@LinekMichal Niestety, ta deklarowana miłość do klubu sporo FCB kosztowała. Ale ostatnio wypowiadał się dyr finansowy z okresu Barto, że kontrakt Leo przy najmniej na siebie zarabiał czego o kontraktach amigos powiedzieć się nie da...

0

@Greenalley spoko tylko u nas też sporo dodatkowych wpływów wygenerowaliśmy w ostatnich latach, a wydatki znacznie przycięliśmy

0

@rk to rozumiem ale ostatnie kilka lat naprawdę sporo zrobiliśmy - pensje ostro zjechały, przychody generujemy, sporo gotówki zyskaliśmy nawet na tych "dźwigniach" czyli przychody się zwiększyły a wydatki obniżyliśmy. AM wydatki zwiększa, przychodów nie a i tak rejestruje kogo chce. A umówmy się - nawet zakupy Alvareza i Gallaghera były mocno obciążające, a AM to jednak nie Barca pod kątem generowania przychodów

1

Ja to bardziej się zastanawiam jak to jest że my mamy problem z rejestracją Wojtka a Atletico już wydało tyle kasy i ich się nikt nie czepia z FFP,, w zeszłym sezonie podobnie to wyglądało więc to nie jest tak, że oni jakoś oszczędnie żyli

0

Sprowadzanie Dumfriesa bo Mendes naciska to jakaś bzdura - lepszy od Kounde nie jest, a Kounde generalnie większość minut weźmie. My potrzebujemy Grimaldo lub innego wartościowego dublera na LO bo Balde jest podstawowy, a Martin to jednak opcja mocno awaryjna. W ten sposób zapewnimy spokojny rozwój Torrens'a

4

Ja też uważam, że teraz warto aby dogadać Grimaldo - do naszego systemu świetne uzupełnienie składu. Kontrakty Kounde i Erica do odnowienia i boki obrony zabezpieczone. W ŚO na sezon jest komfort ale... Ale Inigo raczej ostatni sezon, Araujo (pomijam już że chciałbym jego odejścia teraz co wiadomo że nie nastąpi) podobno ma przepracować okres przygotowawczy i Flick twierdzi że będzie super ale to się okaże, Christensen kończy za rok kontrakt, powiedzmy, że za rok można przesuwać do środka Erica i zostaje Cubarsi. Zatem z tym komfortem to bym się nie unosił bo jest tylko w teorii - za rok się może okazać, że Araujo się nie poprawił, Christensen skończył kontrakt a Inigo karierę (jego kontrakt też się skończy) i zostajemy z Cubarsim i Ericiem. Przy kontuzjogenności Christensen'a i Araujo to bym raczej ŚO nie sprzedawał bo już graliśmy pół sezonu dwójką stoperów bez zmienników

0

@Hadim też podchodziłem do tematu że lepszy ktoś młodszy ale jak czas temu ktoś mi w odpowiedzi na komentarz przytomnie zauważył, że w drużynie musi być pewna równowaga - mamy sporo młodych ale potrzeba nam i weteranów jak Lewy czy Inigo oraz graczy w środku czyli i doświadczonych i w szczycie form fizycznych takich jak FdJ czy Raphinha. I Diaz w tą lukę się idealnie wpisuje. A doświadczenia nam trochę brakło choćby w meczu z Interem

0

@Ciuus Nie twierdzę że MAtS jest patałachem - po prostu nie jest to w chwili obecnej bramkarz z którym możemy wygrać LM (wcześniejsze też raczej wygrywaliśmy siłą ofensywy a nie pewnością w bramce). MAtS rywalizacji nie uznaje - wielokrotnie już się wypowiadał, że on uznaje tylko bycie #1. Dlatego uważam, że klub powinien zrobić wszystko by go z klubu się pozbyć bo jako rezerwowy będzie rozwalał zespół od środka

2

@korn234 nie będę odnosił się do plotek dziennikarskich ale z klubów odchodzą też zawodnicy co mają ważne kontrakty. Była okazja rynkowa w postaci Garci to gościa kupili - nie na złość MAtS'owi tylko dlatego że tak się buduje kadrę. Inaczej za rok okazji rynkowej by nie było, a my byśmy mieli dwóch bramkarzy po 35 lat każdy i każdy by wiedział, że wyłożymy każdą gotówkę bo musimy. Ja co prawda tej klasy światowej Niemca nie widzę, ale w ruchu w bramce widzę budowanie kadry z perspektywą na kolejne lata a nie na najbliższe lato

1

Mam wrażenie, że tylko my negocjujemy transfery z zawodnikami a nie z klubami. Nie będę odnosił się do propozycji które istnieją wyłącznie w przestrzeni medialnej. Sytuacja dla mnie jest jasna - mamy czterech bramkarzy, grać może jeden, a drugi jest do rotacji i na Puchar Króla. Z rolą drugiego nie ma problemu Wojtek. Garcia nie po to ściągaliśmy, żeby siedział na trybunach więc zakładam, że z założenia ma być nr 1, chyba że forma będzie katastrofalna. Pozostali muszą się określić czego chcą od sezonu - jeśli Garcia nie będzie prezentował się dramatycznie to MAtS raczej szans nie ma. Pena chyba całkiem bez szans na grę. Ale to zawodnicy muszą podjąć decyzję co dalej. Chcą kasę z kontraktu? Spoko, tylko raczej nie pograją. Chcą grać? To trzeba znaleźć klub co Barcelonie zrobi przelew

3

Raz, że ja też nie kojarzę oficjalnej wypowiedzi, że mamy ustalone warunki kontraktu. Wyłącznie dziennikarze i sygnaliści jak Romero i in. o tym piszą i mówią. A teraz jeszcze zarzut Barcelonie z tego robić?! A dwa, to jakieś 2-3 tygodnie temu sporo mówiono, że uzgodniono warunki z Huijsenem a dopiero później dyskutowano o wpłacie klauzuli i jakoś wielkiego szumu z tego powodu nie pamiętam. Podobnie był z pewnym PO z Liverpoolu jak zmieniał klimat na hiszpański. Na a wyciąganie przez dwa lata Mbappe to zapamiętałem jako szczyt elegancji i taktu względem PSG...

0

@KibicBarcy84 Za miliony w klubach im się też biegać nie chce ale gorsze jest to że w większości to nie potrafią. Patrzymy na reprezentacje przez pryzmat klubów z jakich przylatują ale poza Lewym to żaden z nich nie jest zawodnikiem który w klubie odgrywa istotną rolę - raczej uzupełnienie składu w najlepszym razie. Gumny od lat w Niemczech i pierwszy rok kazali mu indywidualnie motorycznie pracować - i to jest kwintesencja naszych reprezentantów. Na Lewego bym nie narzekał - on po prostu momentami nie ma siły komentować amatorki z którą się styka jak przylatuje na zgrupowanie. Jak kadrę prowadził Sousa czy Nawałka to nosem nie kręcił. Dlaczego? Bo było profesjonalnie i jakościowo, a i organizacyjnie PZPN kierowany przez Bońka też działał

0

Z jednej strony rozumiem bo współpraca z DiscoPolo Czarkiem to chyba jednak nie standard Skorży. Z drugiej, Kasperczak nigdy się nie doczekał szansy a był moment, że to właśnie on powinien przejąć kadrę. I tak sobie myślę - jak tam musi być przaśnie, że są osoby, które nie chcą by ich nazwiska były łączone z tym cyrkiem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?