6

Mógłbym się w całości podpisać pod tekstem. Dla mnie sama decyzja trenera ma odwrócić uwagę od beznadziejnej gry tej reprezentacji i braku progresu przez 2 lata pracy i skierować dyskusję na temat zastępczy. Jeśli Lewy stwierdził że fizycznie i psychicznie nie czuje się na siłach to zapracował sobie na prawo do takiej decyzji przez lata gry. Prawda jest taka, że od lat przyjeżdża i musi przeżywać szok jak patrzy na cały ten standard treningu, taktyki i podejścia samych piłkarzy, którzy o włosy, stroje czy tatuaże to zadbać potrafią, dawać z liścia emerytom też, ale na boisku odpowiedzialności za grę nie biorą. I ciągle tylko bajki opowiadają o wyciąganiu wniosków. Lewy - trzymaj się i mam nadzieję - jak i autor tekstu - że będziesz miał szansę na pożegnanie z kadrą na jakie zasługujesz.

0

Mareczek wpada do Lapcia i wali z grubej rury - czego nie zrozumiałeś w moim wiosennym wywiadzie tuż przed decydującymi meczami sezonu?! Przecież wyraźnie powiedziałem, że pierwszy skład mi się należy! Już raz szantażowałem zarząd to drugi raz się nie cofnę!
Jezu, co ten gość chce wyjaśniać. Jest słabszy, ściągają bramkarza i może być rywalizacja. Jak mu to nie pasuje, to droga wolna. Oczywiście ma kontrakt i może zostać ale jak chce grać to musi sportowo wygrać rywalizację. Jeśli będzie prezentował poziom który da mu pierwszeństwo przed Garcią to wszyscy będziemy happy. Ale i on i kibice i zarząd i trenerzy wiedzą - to nie jest dla niego wykonalne. Hansi go posadził w reprezentacji to i w klubie jak jest znacznie słabszy niż wtedy też nie będzie miał problemu. A MAtS to taki pieniacz, który nie jakością piłkarską a awanturą próbuje budować pozycję. Pisałem po mistrzowskim sezonie Xaviego że należy go sprzedać bo drugiego takiego nie zagra to mi ktoś pisał że my nie Ajax. No i prawda, my nie Ajax ale czasem trzeba na chłodno podejść do tematu - MAtS miał fajny sezon który był anomalią na plus w jego wykonaniu i wiadomo było że się nie powtórzy. I wtedy można było nieźle na nim zarobić, a problemy z FFP mieć z głowy

6

Dzięki Probierz - wielka przysługa dla nas i niedźwiedzia przysługa dla kibiców reprezentacji. Z naszej perspektywy super - niech Lewy ma czas na regenerację i łatwiej będzie o podtrzymanie formy w Barcelonie. Dla reprezentacji - zostajemy ze Świderskim (rezerwowy w Panathinaikos, choć bardzo gościa lubię), Piątkiem (gracz wymagającej ligi arabskiej - jak to rzekł CR7, liga TOP6), Buksa (gwiazda ligi duńskiej). No ale jak się tak ofensywnie gra i strzela tyle bramek to luzik - można sobie darować Lewego. Teraz Borki i inni będą mogli sprawdzić swoją teorię odstawienia Lewego. Decyzja z opaską to nic innego jak medialne przykrycie mierności jaką drużyna prezentuje po dwóch latach przygody Probierza - chyba nawet za Brzęczka to słabiej nie wyglądało, ten paździerz da się wyłącznie do Czesia przyrównać, choć tamten miał chociaż wyniki

0

Jakościowy i łamliwy Duńczyk czy słaby i łamliwy Urugwajczyk? No rzeczywiście dylemat.... Niestety decydujący Deco a nie Flick. Osobiście nawet jakbym w 15-20 meczach mógł liczyć na dobrego obrońce to i tak jest lepiej niż trzymać Araujo i nie liczyć na niego w żadnym meczu, a nawet zakładać że w poważnym starciu nie wytrzyma ciśnienia i 1-2 bramki z założenia mamy do odrobienia

1

Ja już typem jestem zmęczony. Gość regularnie nam zawalał mecze, wywiady jakich udzielał wracając do zdrowia były słabe - on jest gotowy, jak miał nie mieć pierwszego składu to zakomunikował że odchodzi więc na biegu sprzedano Bravo. No to teraz chciał manewr powtórzyć, a Barca zamiast wypchnąć kogo się da to mu sprowadza Garcię. W rywalizacji sportowej jest bez szans bo po prostu jest już dość przeciętny, w gabinetowej dali mu do zrozumienia że się nie ugną. Nie chce odchodzić - trudno, finansowo lepiej by było jakby poszedł ale jak mamy mu za to dopłacać to bym sobie darował. Akurat z nim to sytuacji w której to Barca ma wszystkie karty w ręku. I naprawdę nie musimy go puszczać za zasługi na jego warunkach

0

@Rifek wszystko spoko, tylko jak jest "pierwokup" to jest to prawo do wyrównania oferty, kupienia po cenie jaka w danym momencie jest oferowana za zawodnika. Innymi słowy, jak wpłynie do Dynamo oferta za gościa, to za te 5 mln nabywamy prawo do tego, że Dynamo do nas dzwoni i pyta czy wyrównujemy bo w przypadku równej oferty nasza ma pierwszeństwo

9

Już się czytać tego nie da. Gościu od blisko 15 lat przyjeżdża na każdy mecz, ciągnął wózek ile się dało na boisku, znosił Czesiów i innych jak taktyką było błaganie przeciwników żeby nam więcej nie strzelali, ciągle słucha narzekań jak to jest winny pseudotaktyce jednego czy drugiego przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej, że bramek nie strzela jak dostaje 3 podania w meczu. Teraz, w wieku blisko 38 lat po dość intensywnym sezonie (pal licho minuty ale z jaką intensywnością Barca grała w meczach) nie przyjeżdża na mecz prawdziwą potęgą piłkarską jaką jest Finlandia to typy co ciągle narzekają jak to jest zbędny kadrze i powinien na ławce usiąść żeby zrobić miejsce innym napastnikom (bez precyzowania którym) teraz nagle krytykują go za brak przyjechania na mecz. Przyjeżdża - źle, nie przyjeżdża - zdrada stanu

2

wiem że potrzebujemy jego pensję odblokować ale myślę, że jak dogadamy Ansu do Monaco to już presja będzie nieco mniejsza. Gość pokazał że coś pograć może, jest reprezentantem kraju to naprawdę nie ma potrzeby oddawać go za darmo - nawet symboliczne 5 mln uważam że spokojnie do wzięcia

9

Dość takich bzdur - ściągamy gościa za 25 mln to po to aby grał. Szczęsny uważam że super opcja dla wsparcia Garcii. Już w tym sezonie udowodnił, że ma świetny wpływ na szatnię, młodych buduje, dzieli się doświadczeniem i super - o to chodzi. Zostają MAtS i Pena - paradoksalnie to nie wiem czy bramkarsko na dziś MAtS nie jest najsłabszy. MAtS powiedział, że on siedział nie będzie - trzeba zatem stanowczego komunikatu trenera i znajdzie sobie klub. Pena niech się zdecyduje - liczy się kasa czy chce grać bo tu już nie pogra. I tyle, żadnego wypożyczania Joana na rok czy dwa - potrzebujemy bramkarza, który już zacznie się ogrywać na odpowiednim poziomie. Pewnie teraz jeszcze mogą mu się wpadki przydarzyć ale mamy młody zespół który w perspektywie 2-3 lat może naprawdę zdominować rozgrywki w Europie jak chłopaki doświadczenia nabiorą

4

To już hit - można gościa wykupić za 5 mln, czy to w formie opłacenia klauzuli czy to w wersji przelew do Dynamo z odroczeniem daty transferu o rok-dwa ale nasi ponegocjowali i są skłonni zapłacić 5 mln za prawo pierwokupu czyli jak młody wypali to za dwa lata zgłosi się jakiś angielski klub, położy 15 mln i my będziemy mogli wyrównać ofertę.... Niezły deal - zamiast zapłacić 5 mln za zawodnika to zapłacimy 5 mln za prawo do zapłacenia za zawodnika bliżej nieznanej dziś kwoty

1

Z naszego punktu widzenia pozostaje jedynie spytać gdzie podpisać... A tak na poważnie - jeśli rzeczywiście stwierdzi że odchodzi (a do tego potrzebny jest jasny komunikat Flicka że nie ma miejsca w składzie z urzędu i w najlepszym razie Copa del Rey), to stawiam, że europejski kierunek jest jednak bardziej realny. Spoko opcją z jego perspektywy byłby np. Aston Villa czy jakiś niemiecki klub. Kto wie, może Guardiola go weźmie po odejściu Edersona bo on czasem takie dziwne manewry stosuje a z wywiadu Mareczka wynikało że kiedyś już byli "po słowie"

0

@MOLESTA relatywnie rzadko się zdarzało bezpośrednio choć nie demonizowałbym tego faktu - po prostu Espanyol miał zbyt słabych zawodników jak na nasz klub. Mnie w ostatnich latach kojarzą się nazwiska takie jak de la Pena (nie bezpośrednio ale stał się tam wiodącą postacią na kilka lat), Morata (z Realu do Atletico), Curtouis (z Atletico do Realu). Wiem, że nie bezpośrednio ale z drugiej strony Garcia to też na dziś nie jest jeszcze zawodnik z TOPu o uznanej marce - doceniam jakość jaką oferuje ale póki co to on jest reprezentantem Katalonii. Ja wiem że Espanyol to filialny klub Realu ale to też nie jest tak, że przechodzi czołowa postać z Realu do Barcy więc niech się tam tak nie ciskają

36

Wywiady MAtS'a w tym sezonie potwierdziły to co nieoficjalnie krążyło od dawna - że rywalizacji nie wytrzyma i będzie kwasił atmosferę. Jeśli zatem rzeczywiście ściągamy kogoś kto z założenia ma być #1 to wolę Wojtka - w razie czego poziom daje, atmosferę i mentalność zbudował, młodzież nakręcał, zaakceptowany przez drużynę i nie ma problemu z tym, żeby być dublerem

9

@Rarenzio prawdziwe oblicze MAtS to obserwujemy od 10 lat - poza pojedynczymi wyskokami to generalnie wpuszczał co leciało w światło bramki i obok niego. Oczywiście nie uchylał się od strzałów i jak zawodnik w niego celował piłką to obronił ale poza tym lądowało w sieci. A w LM przegrał co się dało

0

A my zatrudniamy jakiś skautów czy tak po prostu dotykamy nazwisk które ktoś z dyrekcji w tv usłyszy? Bo w sumie niczego odkrywczego nie podają. Joan Garcia musiał zostać najlepszym bramkarzem ligi, żeby pojawił się jako opcja mimo że grał w klubie z sąsiedniego miasta. Marcus czy Diaz to goście 27-28 lat. Ja rozumiem, że kadra wymaga zachowania balansu pomiędzy doświadczeniem a młodością (i chyba trochę tego doświadczenia brakowało w niektórych momentach sezonu) ale nie słychać nic żebyśmy szukali też gości nie z pierwszych stron gazet a którzy - jak Pedri swego czasu - mogliby wejść i dać jakość. I tak - jest szkółka ale ograniczanie się do niej to nie wszystko. Las Palmas spadło i był tam Moleiro - fajna opcja na skrzydło, pewnie za rozsądne pieniądze, z niedużym kontraktem i mógłby fajnie odpalić, a na pewno daje jakość na połowę meczów w lidze przez co nie eksploatujemy Raphinhi. Kilku fajnych gości chodzi w pomocy i na skrzydłach w holenderskiej wielkiej trójce. Mamy Lewego ale może warto korzystać z okazji rynkowych i zauważyć, że Osimhen kończy wypożyczenie do Galaty, a i kontrakt też mu się kończy w Napoli. Jonathan David skończy kontrakt za miesiąc i niejednokrotnie deklarował chęć gry u nas. Liga francuska czy niemiecka też obfitują w fajnych zawodników - dobrze wyszkolonych, wydolnościowo mocnych, którzy mogliby sporo wnieść. Ale Deco słyszy szelest kasy i już rozgrzewa kominek - do przepalenia 85 mln na Diaza, na którego pozycji gra u nas co najmniej 3-4 gości

11

W tej lidze to nie powinni szukać najlepszego bo to określenie nieco mylące - powinny być kategorie najgorszy, a jako drugi biegun "najmniejszy szkodnik". Dobrych sędziów to w Hiszpanii brak - niestety. Ale co się dziwić jak w charakterze eksperta występuje Lahoz...

1

Brakuje nam dynamicznego skrzydłowego, bramkarza (pod warunkiem sprzedaży MAtS'a ale nie dlatego, że jest on taki dobry tylko że po prostu trzeba zrobić miejsce w budżecie, bo sportowo to potrzebujemy niezależnie od obecności Niemca), solidnego zmiennika dla Balde i ŚN. Gdyby w tym wszystkim dało się zamienić Araujo na solidnego ŚO to byłoby super ale chyba w jednym okienku zamiana Araujo i MAtS'a to byłoby za dużo szczęścia. Ja Marcusa bym nie skreślał choć wolałbym Nico lub Mitoma z Brighton. Przypominam że kontraktu chyba jeszcze nie przedłużył Leroy Sane - to też niezła opcja i skrzydłowy w typie jakiego nam potrzeba. Na ŚN widziałbym Jonathan David, który jest do wzięcia za darmo. Szykuje się rotacja w bramce - zamiana czy to na Garcia czy to na bramkarza Brighton jest spoko i niech to się wydarzy. Jeśli zmienimy bramkarza i dojdzie Marcus to naprawdę fajnie to okienko byłoby niegłupie.

1

Jak chcemy skrzydłowego który nie musi mieć gwarancji grania w podstawowym składzie i o to się nie wkurzy, a dodatkowo będzie ekstra strzałem marketingowym i da sporo sportowo, to Mitoma z Brighton. Ciągle obracamy się w plotkach na poziomie 50-80 mln i nie sądzę by Mitoma się w tych widełkach nie zmieścił. Marketingowo - myślę, że moglibyśmy jeden sektor zarezerwować na cały sezon dla turystów z Japonii. Sportowo - naprawdę fajny zawodnik, z kulturą pracy idealną dla Flicka, potrafiący dryblować i strzelać, a dodatkowo mentalność azjatycka czyli pierwszeństwo dobra drużyny nad własnym ego.
Diaz to zawodnik który wypalił podwieszony pod napastnikiem czyli dokładnie tam gdzie mamy Olmo i Fermina, planowany jest Raphinha, a w razie czego może grać i Pedri, i Ferran i pewnie nawet Gavi dałby radę. Marcus nie jest złą opcją choć ja bym porównał koszt operacji z Nico i jeśli jest zbliżony to wolę Nico. I niestety ale mam wrażenie że całkiem odpuściliśmy Jonathana Davida a to darmowa opcja do rotacji z Lewym, a z czasem do jego zastąpienia, a dodatkowo to gość taki pośredni między Lewym a Feranem tzn. niby ŚN z instynktem snajpera ale mobilny a zatem komponujący się do naszego grania. No ale pomarzyć dobra rzecz. A później człowiek się budzi i przypomina sobie, że transferami zarządza Deco i uśmiech znika

5

Ja bym chciał rewolucji w bramce tzn. pozbycie się MAtS'a i Peni, Szczęsny w roli dublera i jakaś fajna "1" - może być Garcia, może być Chevalier, albo Costa z Porto. Do rozważenia też Bułka. Grunt żebyśmy nie byli skazani na MAtS'a ale no to chyba nie ma szans

0

@pep71 Pamiętam ten czas. Swoją drogą to Lewy naszych ekspertów wielokrotnie zawstydzał - choćby anegdotyczne już odrzucenie go z Legii kosztem Arrubareny (przepraszam jeśli przekręciłem nazwisko ale takie mi się kojarzy)

2

Ten puchar pasztetowej to mi w zasadzie obojętny ale cieszy powrót do kadry Isco - fajny zawodnik i szkoda, że tyle czasu spędził w Realu. Myślę, że swoim stylem gry zdecydowanie bardziej pasował do nas. No ale trudno - dobrze, że dziś mu się wiedzie.
A nie da się wyciągnąć do nas Moleiro z Las Palmas? Szczególnie po spadku? Fajnie się zapowiadał, chyba nie wypadał źle w tym sezonie - oczywiście biorę poprawkę gdzie grał ale wydaje się, że ciągle może być z niego fajny zawodnik

3

Jest to jeden z moich ulubieńców. Czasem serce u niego bardziej gra niż rozum ale chyba dlatego mam do niego taką słabość. Poza tym zawsze w tej drużynie będę wolał takich zawodników jak on czy Fermin - przecież to są chłopy co wychodząc na Klasyk z założenia zostawiają na boisku więcej. A później nikt chyba nie ma większej radości z sukcesu klubu niż oni - wychowankowie. Poza tym to naprawdę świetny zawodnik, a może być jeszcze lepszy. Fajnie, że kontuzja nie włączyła mu blokady przed walką na boisku

4

W sumie na dziś obojętne mi gdzie trafi - byle zszedł z paska płac Barcelony. Najlepiej transfer definitywny albo wypożyczenie z obowiązkowym wykupem ale przy przejęciu pensji. Szkoda bo jeszcze pamiętam jak za Koemana Klasyk reklamowano jako starcie Fatiego z Vinim. Jak Viniego nie lubię tak oddaję, że z dzisiejszej perspektywy takie porównanie mu umniejsza bo Fatiego to on zostawił lata świetlne za sobą. A Fatiemu życzę odbudowania się i niech sobie pogra jeszcze byle z dala od FCB

13

Nie żebym komuś źle życzył więc życzę Leganes utrzymania :)))

0

@Metalowy14 To są transfery które myślę, że są nam potrzebne ale oczywiście nie muszę mieć racji albo znów przyfarcimy jak rok temu kiedy potrzebowaliśmy DP i zamiast transferu z drzwiami i futryną wszedł Casado, a teraz jeszcze wraca Bernal. Sytuacja finansowa jednak jest lepsza. Dwa, że działający dyrektor jest w stanie wygenerować nam finanse poprzez choćby pozbycie się Langle, Fatiego, Victora czy Araujo. I wtedy jest kasa i na Davida, i na Taha. Ruch bramkarski opisywałem w sytuacji w której odchodzi MAtS - jak nie odejdzie to nieważne czy będzie kasa. A ogólne uwagi do długości trwania okienka i jego planowania - fajne, też tak uważam ale to jest Barca i planowanie transferów jest pod wpływem impulsu, a polityka transferowa od lat u nas kuleje i trochę działamy doraźnie. Więc z dużą dozą prawdopodobieństwa, że Deco do okienka gotowy nie jest - gdyby było wszystko dograne to urlop w końcówce lipca mi nie przeszkadza bo wtedy już kadra byłaby gotowa

2

Był niesamowity, jedyny zawodnik o którym myślałem, że fajnie byłoby go mieć u nas. W reprezentacji oglądanie go to czysta przyjemność. Szacunek za ogromne dokonania i podziękowania za mnóstwo emocji

2

Smutna rzeczywistość jest taka, że kogo by nie delegowali to można się spodziewać wszystkiego poza rzetelnym sędziowaniem. Poziom sędziów w LaLiga to dramat, a jak do tego dołoży się system awansów w którym decydentami są socio Realu, a klubowa reżimówka (sorry - telewizja) produkuje materiały, to otrzymujemy pełen obrać dramatu i deprecjonowania tej ligi

0

@JacekM W grudniu wystarczyło wysłać dokumenty do LaLiga dzień wcześniej i nie mielibyśmy całego cyrku z rejestracjami Olmo. Oczywiście, świat się nie zawali, ale okres letni to nie czas urlopów dla dyrektorów sportowych tylko środek okna transferowego

0

Wypowiedzi dowodzą jego niekompetencji. W lipcu urlop?! Serio, w środku okienka transferowego on sobie na wakacje jedzie?! Araujo jednym z najlepszych ŚO? Chyba pod względem pensji. Tekowi to przypominam, że kontrakt się kończy za kilka dni - może mu to umknęło. A z MAtS'em to rozumiem, że poddał LM przed losowaniem. No i urażone ego po decyzji Nico - gość zdawał sobie sprawę że odchodząc będzie spalony w Bilbao, a Barca nie daje gwarancji do zarejestrowania kontraktu. Plus mógł realnie liczyć na wprowadzenie z bratem Atleticu do finału LE. Na dziś to my powinniśmy obsadzić bramkę, skrzydło i ŚO + napastnik (dwóch ostatnich czeka na kontrakty od nas czyli Tah i David)

0

@Coutinho007 To fakt. A tak uzupełniającą - pozycja Diaza oprócz wymienionych przeze mnie to jeszcze dubluje się z Darvichem - nie wiem czy gość jest ready ale myślę, że stopniowo zaraz zacznie być wprowadzanym. Ech, mam wrażenie że nasi piłkarze od lat osiągają wyniki wbrew działaniom zarządów a nie dzięki tym działaniom

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?