3

Raz, że ja też nie kojarzę oficjalnej wypowiedzi, że mamy ustalone warunki kontraktu. Wyłącznie dziennikarze i sygnaliści jak Romero i in. o tym piszą i mówią. A teraz jeszcze zarzut Barcelonie z tego robić?! A dwa, to jakieś 2-3 tygodnie temu sporo mówiono, że uzgodniono warunki z Huijsenem a dopiero później dyskutowano o wpłacie klauzuli i jakoś wielkiego szumu z tego powodu nie pamiętam. Podobnie był z pewnym PO z Liverpoolu jak zmieniał klimat na hiszpański. Na a wyciąganie przez dwa lata Mbappe to zapamiętałem jako szczyt elegancji i taktu względem PSG...

0

@KibicBarcy84 Za miliony w klubach im się też biegać nie chce ale gorsze jest to że w większości to nie potrafią. Patrzymy na reprezentacje przez pryzmat klubów z jakich przylatują ale poza Lewym to żaden z nich nie jest zawodnikiem który w klubie odgrywa istotną rolę - raczej uzupełnienie składu w najlepszym razie. Gumny od lat w Niemczech i pierwszy rok kazali mu indywidualnie motorycznie pracować - i to jest kwintesencja naszych reprezentantów. Na Lewego bym nie narzekał - on po prostu momentami nie ma siły komentować amatorki z którą się styka jak przylatuje na zgrupowanie. Jak kadrę prowadził Sousa czy Nawałka to nosem nie kręcił. Dlaczego? Bo było profesjonalnie i jakościowo, a i organizacyjnie PZPN kierowany przez Bońka też działał

0

Z jednej strony rozumiem bo współpraca z DiscoPolo Czarkiem to chyba jednak nie standard Skorży. Z drugiej, Kasperczak nigdy się nie doczekał szansy a był moment, że to właśnie on powinien przejąć kadrę. I tak sobie myślę - jak tam musi być przaśnie, że są osoby, które nie chcą by ich nazwiska były łączone z tym cyrkiem

1

Jedynym argumentem za Araujo jak dla mnie jest wiek. Wszystko inne przemawia za Duńczykiem - boiskowa inteligencja, umiejętność bronienia, umiejętność ustawienia się, wyprowadzenia piłki, podania, spokoju w interwencjach. A argument z kontuzjami to sorry ale od przyjścia Christensena to Urugwajczyk opuścił jeden mecz więcej więc ich "łamliwość" jest na podobnym poziomie. Co ma Flick mówić jak mu przedłużyli kontrakt z Araujo i pewnie z dyrekcji dostał sygnał, że łatwiej będzie się pozbyć Christensena - i taniej, i łatwiej znaleźć na niego nabywcę, i prędzej sam się zgodzi na odejście. Bo Araujo u nas ma kasę jakiej nigdzie indziej nie dostanie. No i kto za niego wyłoży nawet tą obniżoną klauzulę?!

0

Jeśli to prawda to słabe zachowanie - chyba nieco charakterystyczne dla Hiszpanów choć nie chcę uogólniać. Inna strona tego medalu - generalnie raczej lubiani w Hiszpanii nie jesteśmy poza Barceloną i przeważającą częścią Katalonii (z wyłączeniem Cornella - tam nas nie lubią chyba bardziej niż w Madrycie)

1

Na jakim on świecie żyje, że wydaje mu się, że istnieje choć skrawek pola na którym z nami rywalizują?! Tak jakby Znicz Pruszków oskarżał piłkarza o zdradę bo przeszedł do Legii - przecież Espanyol jest z Cornella. I do tego wszystkiego komentarz zbędny - przechodzi do klubu który daje mu możliwość walki o trofea, dalszego rozwoju i naprawdę uważam, że zachował chłopak w tym maksimum taktu w stosunku do klubu i kibiców

8

MAtS - pod Barceloną jest jeszcze Espanyol a tam akurat wakat w bramce się zrobił. I rywalizować nie trzeba - z urzędu miejsce w bramce, nawet bez konieczności szantażowania zarządu

0

@La Pulgaa jasne - bardziej chodziło mi o samo nastawienie klubu. Już kilka razy robiliśmy tak, że zawodnik nie do ruszenia i zamiast np. za Rakitica wziąć 60 mln to wzięliśmy 3 mln, a i tak od czasu wyższej oferty wiele nam nie zrobił dobrego

1

@DonPancio Tylko nie pisz do Lapcia że wątpisz, bo z Olmo już pokazał, że nie taką kasę potrafi przelać bez gwarancji zarejestrowania zawodnika

0

Mam nadzieję, że w tym klubie ktoś zacznie myśleć też kategoriami ekonomicznymi. Dla mnie nie do ruszenia to jest Pedri, Lamine i Cubarsi. Raphinhę bardzo lubię i jest genialny ale przy ofercie za 150 mln to bym się nie zastanawiał bo za taką kasę można jego sprzedaż skompensować innym zawodnikiem

2

Ja myślę, że bez przesady. Wielu gości za zasługi puszczaliśmy mimo ważnego kontraktu. Z MAtS'em można było trochę inaczej się zachować, a z drugiej strony zagrywamy z nim na poziomie jaki sam nam od lat fundował. Choćby wiosną tego roku kiedy wywalał się w decydującym momencie sezonu z wywiadami jak to się wygrażał zarządowi, jak mu się należy miejsce w składzie itd. no to trochę poziom dostosowany

0

@Rarenzio i takie się czasem trafią

0

Jeśli on chce tylko odzyskać swój poziom to ani jemu ciężko nie będzie (bo poziom był nędzny) ani nie da mu to miejsca w pierwszej 11 (bo poziom był nędzny). A jeśli liczy, że kolejny raz pyskówką z zarządem dostanie pierwszy skład to myślę, że tym razem może się przeliczyć

0

To na zawsze pozostanie dla mnie jedna z większych zabaw pt. co by było gdyby został? No ale trudno - wybrał inaczej, my też daliśmy radę

1

ciężko mi sobie wyobrazić że któryś klub składa za niego ofertę, nawet jeśli mowa o klauzuli. Natomiast gdyby taki śmiałek się znalazł, to sprawdzić czy kwoty się zgadzają i oficjalke ogłosić. W zamian to my aż tak nie musimy cisnąć - jest trzech stoperów do gry znacznie lepszych piłkarsko. Gdyby coś się działo to może na środku zagrać Eric (całkiem dobre występy w tym sezonie - znacznie lepsze od Araujo) i podobno kolejny młodzian się przebija. No i znaleźć jakąś ciekawą opcję w Niemczech, Holandii czy Francji też chyba nie powinno być niemożliwym. Jedyny kłopot to że dużo spraw w krótkim czasie trzeba robić

1

Jak odejdzie Mareczek, Fati, Torre i Victor, a mamy już zdjętego z paska Langle to nie sądzę by była konieczność sprzedawania kogoś więcej żeby ściągnąć Nico (czy innego zawodnika za +/- 60 mln). A do tego szkoda takiego dynamicznego zawodnika oddawać

8

Ale się zajarałem - jak małe dziecko. Chyba lepszego prezentu niż taki transfer nie mogłem wymyśleć

3

Fakt, że Garcia przychodzi bronić. Jako dubler dla mnie Szczęsny pasuje idealnie - jak trzeba to wejdzie, Puchar Króla może być jego, wsparcie jedynce da bez powodowania niepotrzebnej presji, w drużynie jest zdecydowanie lubiany. Przy nim taki Garcia może się spokojnie rozwijać i sporo na jego obecności skorzystać. MAtS to gość który nie zaakceptuje bycia nawet dublerem (o niższej randze nie wspominając) i będzie cały czas podgryzał co na pewno znacznie utrudni funkcjonowanie i Garcii i wpłynie na resztę szatni. Dla samego MAtS'a też odejście wydaje się korzystniejszym rozwiązaniem - rozumiem rozżalenie, rozumiem nieeleganckie zachowanie z napuszczeniem mediów, ale jak nerwy miną to mam nadzieję że podejmie rozsądną decyzję o odejściu, a Barca trochę z transferu zobaczy na koncie (nawet symbolicznie). Przypominam też że "na pasku" to ciągle Inaki siedzi i jakoś nie słyszę aby po niego kolejka się ustawiała

1

@LinekMichal no tak - to prawda... ;)

6

Te zdolności przywódcze to tylko zdaniem Bilda

1

@Romario87 Sousa to dał nogę jak zobaczył discopolowca w roli przełożonego - ja mu się nie dziwię. Do tego przez cały okres pracy musiał wysłuchiwać krytyki, że nie miał doświadczenia jako selekcjoner i że nie zna polskiej myśli szkoleniowej. Za dezertera bym go więc nie uznawał. Ostatnio nawet Szczęsny wspominał, że za jego kadencji graliśmy zdecydowanie najlepiej, a piłkarze mieli największą frajdę.
Zabrzmię nieco jak stary zgred ale z tymi "młodymi z ambicjami i perspektywami" to bym się nie unosił - zwykle to albo młodzi albo ambitni. Poza tym doświadczenia nie zawadzi mieć trochę. Przede wszystkim jednak otwartą głowę i balans - jak w drużynie, trochę młodych, trochę w prime time i trochę doświadczenia

1

@Romario87 Akurat Magiera to nie jest głupi pomysł tylko że nie wiem czy to nie bardziej typ trenera który potrzebuje codziennej pracy z zawodnikami. Kto by nie był to i tak problemem jest cały system funkcjonowania polskiej piłki i polskiego szkolenia. A discopolowiec u steru raczej tego nie zmieni

0

@Ibunk akurat mija rok przerwy więc pewnie można go zainteresować tematem :)))

2

Mediacje?! A co tu mediować? Cztery lata z Kuleszą to powrót do przaśności a'la Lato (genialny piłkarz - beznadziejny działacz). Profesjonalizm związku znów z gatunku takich, że chyba już tylko najwierniejsi działacze przy tym trwają, bo kto ma trochę oleju w głowie to trzyma się z dala. Dwa lata temu przegrywamy bo - jak stwierdził Bednarek - głowami byli już na urlopach. Teraz Kamiński już przed meczem, że ciężko się skoncentrować bo zaraz urlop. I to mówi rezerwowy który przez cały sezon w zasadzie miał coś na kształt "długiego weekendu", podobnie jak większość kadrowiczów. Zieliński farmazonu o umieraniu za reprezentacje a on pierwszy który gra piach, o ile w ogóle gra. Na wycieczki latają goście skazani za korupcje. Disco Polo pełną gębą. Lewy i tak długo znosił to wszystko - mam nadzieję że już tylko mecz pożegnalny bo naprawdę szkoda mi gościa - od 15 lat otoczenie najbardziej profesjonalne jakie można sobie wyobrazić z przerwami na matrixa w wykonaniu pzpn i takimi trenerskimi ananasami jak Franio, Czesio czy inny Probierz

3

Jak zdejmiemy choć częściowo z listy płac Ansu to z MAtS'em nie powinno pójść ciężko. Jasny komunikat że jest trzeci w kolejności do grania i oczywiście zarząd respektuje kontrakt. To wtedy niech on decyduje czy układ go interesuje czy szuka sobie gry gdzie indziej. Jak chce odejść to zainteresowany klub przedstawia ofertę i strony podają sobie ręce a kibice machają MAtS'owi na do widzenia

1

To niech on się zdecyduje czy chce grać czy kasę na koncie odliczać. U nas nie pogra, w Monaco może. Podatkowo jest tam korzystniej więc i może zejście na papierze z pensji wcale nie oznacza mniej na koncie. Wolałbym go chyba spylić definitywnie, choćby za mniejszą kasę ale pozbyć się jego, jego tatusia i jego pensji. Zawrzeć w umowie jakiś procent ze sprzedaży - darowałbym sobie odkup bo nie wierzę że wskoczy na poziom na jakim byśmy chcieli go znów w Barcelonie

16

PSG czy City śmieją się z FFP, spełniamy bardziej restrykcyjne przepisy LaLiga, a do UEFA karę mamy płacić bo wpisaliśmy przychody do innej tabelki?! Mówcie co chcecie ale ta superliga mogłaby powstać - wtedy niech sobie uefa te swoje rozgrywki robi (i reżyseruje) z jednym PSG, a bez Barcy i Realu. Ciekawe kto to będzie oglądał bez hiszpańskich kolosów.
Jeśli to rzeczywiście prawda i ma być kara 15 mln (oczywiście pewnie najwyższa w historii organizacji) to właśnie zakończyliśmy okienko

1

Kto temu gościowi dał pensję "jedną z wyższych w lidze"?! Przecież on nigdy nawet nie pretendował do bycia bramkarzem Barcy. Od zawsze było wiadomo, że on co najwyżej służy do rozgrzewania bramkarza Barcy, ktokolwiek by nim akurat nie był. Czy w tym klubie z założenia trzeba każdemu płacić najwięcej na świecie?!

0

@Puyol88 też tak uważam. Nawet swego czasu myślałem jaki to musi być szok jak trenowałeś z Carlo, Guardiolą, Flickiem, Heyckensem i Kloppem, a każą ci przylecieć i zagrać w zespole Brzęczka, Smudy, Czesia czy Probierza.... Plus oczywiście Lewy odpowiada za wszystkie porażki bo zwycięstwa przypisują sobie wszyscy - od trenera, przez zespół, na Kuleszy kończąc

0

@Marcys11 Dokładnie - na tym etapie to już powinniśmy mieć w zasadzie skompletowaną kadrę, a my tylko szum medialny mamy. Sezon pokazał że walczyć mogą ale potrzeba jeszcze kilku gości do swobodnej rotacji. A my "uparliśmy się na Diaza" i nie szukamy niczego innego. Zgadzam się, że potrzeba nam zawodników w wieku 26-28 lat - wciąż w prime, ale już z doświadczeniem. Zrobiona przestrzeń rozwiązaniem sytuacji z Langle, pozbyć się szybciutko Fatiego, są pytania o Torre, no i do rozwiązania kwestia MAtS'a. Ale to powinno się już dziać a nie pozostawać w sferze spekulacji medialnych. A u nas więcej wiadomo na temat planowanych urlopów Deco niż czasu jego pracy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?