1

Dla mnie transfer Felixa jest bez sensu. Po co mamy wypychać jednego napastnika żeby zapchać się finansowo innym, który sportowo daje tyle samo. Bo czy Felix strzeli znacznie więcej niż Roque?

2

Swego czasu któryś z kumpli Jordana z Bulls powiedział, że do końca życia będzie pamiętał mecz w którym razem MJ rzucili 70 pkt przy czym MJ zaaplikował wtedy przeciwnikom 69 pkt. Tamten komentarz był rzucony ze śmiechem i miał charakter humorystyczny. Zakładam, że Lapcio nie chciał być dowcipny więc stał się śmieszny...

0

Ja myślę, że końcówka sezonu pokazała, że możemy kasę przeznaczyć nieco lepiej niż wydawać ją akurat na Cancelo. Jeśli zatem ma być trudno i ma nas to kosztować czas, energię a na koniec kasę, to lepiej spożytkujmy siły - tak czasowe jak i finansowe

0

"Doktor Ricard Pruna ma nadal pełnić funkcję szefa sztabu medycznego" - to my mamy sztab medyczny? Myślałem, że tylko znachorów i wróżbitów. Nie dość że rozpoznanie zawsze jest takie orientacyjne, to termin powrotu zawodnika przypomina wróżenie z fusów...
Miejmy nadzieję, że przygotowanie fizyczne rzeczywiście się zmieni bo za czołówką europejską to zostaliśmy lata świetlne z tyłu

5

A ja uważam, że z punktu widzenia kibica Barcelony to dobra wiadomość - nabierze sił, wyleczy kontuzje i będzie wypoczęty przed nowym sezonem. Jak tu czytam, że federacja czeka na wyleczenie Balde, żeby go na IO zabrać to ręce opadają. Szkoda, że jeszcze Pedriemu nie dali złapać oddechu. Dobrze, że Gavi nie jest w pełni zdrów bo pewnie też by dostał powołanie...

5

To co ma robić: planować okres przygotowawczy czy wycieczkę po USA za kasą? Bo jedno przeczy drugiemu. Znaczy znowu bez przygotowań wchodzimy w sezon? Jedyne co, to liczę że ma pomysł jak po tym cyrku obwoźnym zbudować u zawodników formę i wytrzymałość zanim sezon będzie pogrzebany

0

Roberto - szanuj się, niech Cie klub tak nie traktuje. Po prostu odejdź i niech się już nie głowią nad FFP. Już mrożę butelkę, którą ukoję "smutek" po Twoim odejściu ;)

5

@Pustelnik Też mam nadzieję, że nie wrócą do ligi. W dawnych czasach byli mi przy najmniej obojętni ale jak w którymś sezonie nas z pełną determinacją ograli w meczu który decydował dla nas o mistrzostwie, a jednocześnie tradycyjnie co sezon rozkładali nogi przed Realem to obojętność się skończyła

0

@Joopiter No tak, Langlet może być pod tym kątem problematyczny. To że nie ma ambicji zawodniczych to już się przekonaliśmy. Natomiast pensja Desta chyba aż takim wezwaniem nie jest tyle, że jest teraz problem z jego kontuzją więc może go nikt nie wziąć bo za rok - jak się wyleczy - kończy kontrakt i będzie za darmo. Nie jest łatwo z tymi ananasami

0

@Joopiter A czemu w przypadku sprzedaży nawet za symboliczną kwotę Desta i Langleta (co do oceny ich wartości pełna zgoda z tym co piszesz) twierdzisz, że nie odpadnie nam ich płaca z budżetu płacowego? Przecież jak są wytransferowani to znikają z listy płac. Czy jakiś aspekt z tych wszystkich mechanizmów mi umyka?

0

@Joopiter Jeśli nawet za paczkę frytek oddamy Langleta i Desta to z budżetu płacowego nam schodzą a to oznacza przestrzeń w FFP. Nie mówię, że wystarczającą ale nawet bez żadnego transferu "in" na kształt kadry nie wpływają. Obawiam się, że z koniecznością większej sprzedaży masz rację. Ja bym jednak w tym celu wytypował MAtS'a i dorzucił Garcię. Wtedy z kontraktów schodzą: MAtS, Garcia, Langlet, Dest, zakładam że Torre no i z tegorocznych Cancelo i Felix. Myślę, że wtedy mamy przestrzeń w budżecie, żeby o jakiś ruchach myśleć, a przynajmniej rejestracja Iniego, Gaviego i Roque nie powinna już być problemem. I tak jak pisałem - transfery Niko i Merino rzuciłem w kategoriach marzeń a nie tego, że uważam je za realne

0

Obstawiam, że prędzej by ściągnęli Ronalda niż Kounde. Gracze z Ameryki Pd. chętniej dają się skusić kwocie w kontrakcie i są wtedy skłonni schować ambicję sportową w kieszeń. Obstawiam, że ani jeden ani drugi nie pójdzie natomiast może by wrócili do tematu MAtS'a?

1

Od końca - ucieszyłby Nico i Merino. Zakładając te dwa transfery (na chwilę - pomarzyć miła rzecz) mamy następujący zestaw zawodników:
BR: MAtS i Pena
O: Kounde, Julian Araujo, Ronald Araujo, Cubarsi, Christensen, Martinez, Balde, Valle, Fort - pozbycie się w jakiejkolwiek formie Desta i Langleta;
P: FdJ, Gavi, Merino, Pedri, Lopez, Gundo, Casado, Torre
A: Lewy, Roque, Ferran, Ansu, Yamal, Raphinha, Nico
Robienie miejsca w FFP? Oddanie (choćby za darmo) Langleta i Desta - schodzimy z ich kontraktów, Valle na kolejne wypożyczenie, Torre - transfer lub wypożyczenie i sprzedaż jednego z dwójki Ferran/ Ansu. Jeśli ciągle mało to wygłoszę obrazoburczy pogląd ale ja bym pozbył się obydwu bramkarzy i dał szansę któremuś z rezerw (Astralaga lub Kochen) i dobrał im jakiegoś rutyniarza. Myślę, że nawet zakup przyzwoitego bramkarza z rynku, żeby początkowo grał a później ustępował miejsca któremuś z naszych młodych finansowo pozwoliłaby wyjść na plus. Pozbycie się Peny sportowo to żadna strata, a i MAtS'a bym przeżył - konkretne pieniądze do wzięcia a dodatkowo duuuuża ulga w budżecie płacowym. Sportowo też uważam, że go przeceniamy. Przy takich ruchach myślę, że jest spora szansa na swobodne funkcjonowanie w FFP a i sportowo zestaw niczego sobie. I błagam - skończmy już z tymi Joao's - ani jeden ani drugi sportowo nie wnosi tyle ile kosztuje w FFP

1

Świetna wiadomość. Na ŚO mimo wszystko ma kto grać a 17-latek niech spokojnie zbierze siły przed pierwszym pełnym sezonem w seniorach. Dodatkowo pewnie wyląduje na olimpiadzie. Ciekawe czy IO odpuszczą Yamalowi i Lopezowi?
A swoją drogą - mimo bardzo słabej znajomości hiszpańskiego prezentacje obejrzałem z wielkim uśmiechem na twarzy - świetny pomysł i realizacja. Bardzo pomysłowe i rzeczywiście emocjonalne

1

Araujo mógłby zostać - gorszy niż Cancelo nie będzie a już jest i w dodatku sporo tańszy. Jeśli nie odejdzie Ronald Araujo/ Kounde lub Christensen to ja bym sprzedał Garcię (może wymiana z RSSS za Merino) - podstawowym stoperem nie będzie bez odejścia kogoś z powyższej trójki, na PO już mamy przekwalifikowanego ŚO (Kounde) więc do rotacji bym tam widział klasycznego PO (np. Julian Araujo), a tak jak napisał autor - rok siedzenia to utrata wartości. Langlet i Dest za dowolną kwotę niech idą - pożytku z nich tutaj nie będzie, a na dziś to tylko koszt. Valle bym sprawdził w okresie przygotowawczym - Balde też przed wejściem do składu nie grał jakoś wybitnie w rezerwach a odpalił. Fati jak dla mnie może zostać - wolę jego niż Felixa na siłę zatrzymywać. Jeśli odejdzie na wypożyczenie to też płakał nie będę. Raczej bym go nie sprzedawał - czy teraz czy za rok to kwota z transferu będzie podobna a można spróbować ją przez rok podbić gdyby coś zaczął grać. Torre to co najmniej wypożyczenie

0

Merino nawet za te 35 mln to uważam że dobra okazja rynkowa. Ale z innej beczki - czytam, że wszyscy przeciwni włączeniu Faye w operację (ja również nie chciałbym jego odejścia) i jak tylko pojawia się temat ewentualnej sprzedaży Faye to wielkie larum ale rok temu jak go z drugiej ligi chorwackiej wyciągaliśmy to sporo było głosów, że kolejny szemrany transfer. A tu się okazało (i fajnie), że naprawdę wartościowy zawodnik nam się trafił, który może albo być realnym wzmocnieniem albo można na nim nieźle zarobić

1

MAtS jak swego czasu u nas - miejsca w składzie domaga się frustracją wylewaną przed dziennikarzami. Bądź lepszy to będziesz grał. Neuer może i ma 38 lat ale nie powiem żeby był słabszy. A skoro są na porównywalnym poziomie to trzeba brać pod uwagę zgranie z linią obrony i status w drużynie. Neuer jest kapitanem, myślę że w grupie dość ważną postacią i naprawdę na dziś nie widzę argumentów do zmiany, a zakładam że Nagelsman nie sabotuje wyników kadry bo nie lubi MAtS'a. A MAtS w tym sezonie naprawdę nie dał argumentów za wymianą w bramce reprezentacji - w najlepszym razie grywał poprawnie ale nic ponadto. U siebie zabetonowaliśmy bramkę i nie dyskutujemy o transferze a gość ma już swoje lata, jeden z najdroższych w utrzymaniu a sportowo wcale jakimś tytanem nie jest. Może i dziś są pilniejsze potrzeby kadrowe ale co najmniej powinniśmy wypatrywać okazji rynkowych i ogrywać np. któregoś chłopaka z rezerw w Pucharze Króla i meczach z ogonem tabeli. Wiadomo, że na Inakiego nie ma co liczyć więc spójrzmy w dół zasobów klubowych

28

A dla mnie taki transfer z gatunku sztuka dla sztuki. Raphinha gra dobrze, daje liczby, pracuje w obronie, w ważnych meczach się nie chowa a my go chcemy wypchnąć bo może dogadamy Diaza, który może się wpasuje a może niekoniecznie. Kasa przepuszczona a efekt niewiadomy (w najlepszym razie bilans sportowy moim zdaniem na zero czyli dałby tyle ile mamy od Raphinhi). Gadanie, że Raphinhe można wypchnąć bo mamy Yamala jest jakąś totalną bzdurą - raz że Yamal ma 17 lat i ma prawo do wahań formy, dwa że nie może grać 60 meczy w sezonie, trzy że nic nie działa bardziej rozwojowo niż zdrowa rywalizacja, a cztery że dla mnie Raphinha to najlepiej prezentował się w końcówce sezonu kiedy ustawiono go bliżej lewej strony. Do tego wszystkiego jeśli już mamy luzem 50-70 mln (nic na to nie wskazywało ale rozumiem, że tak jest skoro takie pomysły się w gabinetach rodzą), to ja wolę Nico, który nie dość że młodszy to jeszcze wydaje mi się ciekawszym zawodnikiem, który trochę już pograł z gośćmi, którzy u nas przejmują dominującą rolę w drużynie jak choćby Yamal, Pedri czy Gavi

5

Szanse oceniam pół na pół - chęci są ale kasy brak więc albo się uda albo się nie uda

0

@Herbert nie zapominajmy że Prezio nie chce oddać Joao's bo przecież tyle dobrego dla klubu zrobili... Taki Cancelo to z 6 bramek w trzech kluczowych meczach ma na swoim koncie. A że wszystkie padły dla drużyn przeciwnych to już nieistotny szczegół...

10

U Xaviego nie było szans aby młody się ogrywał i stąd był pomysł wypożyczenia - po prostu Xavi nie potrzebował zmienników bo cały czas grał tymi samymi 14-15 zawodnikami. Flick popatrzył na kadrę, dostał info że transferów nie będzie więc stwierdził że woli zostawić Roque choćby do rotacji niż nie mieć nikogo.
Ogólnie całe to pitolenie, że dziedzictwem Xaviego jest młody narybek który wprowadził do seniorów trochę słabe. Kogo niby on dobrze wprowadził. Po pierwsze nikogo wpuszczać nie chciał, a jak to robił to z musu. Yamal, Gavi czy Cubarsi weszli dlatego, że nie miał kogo wystawić do składu. W składzie zostali bo mają solidną jakość i nie było argumentów za ich odstawieniem. Ale o jakim wprowadzaniu mowa skoro jak już któryś błysnął to gra wszystko jak leci. Yamal - 7 miejsce w liczbie minut, Cubarsi - na poziomie Raphinhi. Gavi - grał wszystko i popełniamy znów błąd jak przy Pedrim swego czasu. Balde do kontuzji też w zasadzie grał wszystko w pewnym momencie. Ja nie mówię, że ktoś kto prezentuje wysoką formę nie powinien grać, ale chłopaków co mają po 17 lat można jednak wprowadzać stopniowo, niech będą ważni ale muszą wchodzić do składu stopniowo, mieć czas na złapanie oddechu. Cubarsi w ostatnich meczach grał słabo i zamiast usiąść i zobaczyć jak grają doświadczeni Christensen czy Martinez to grał mimo licznych błędów. Yamal też mógł mieć większe przerwy. Bo za chwilę będą mieli powtórkę z rozrywki z Pedrim i wszyscy będą zaskoczeni. Więc narracji że Xavi kogoś wprowadził to nie kupuję - on dał zadebiutować i nic więcej. Bo z prowadzeniem zawodnika to działania Xaviego nie miały nic wspólnego

2

" Lenglet chce nadal grać w Europie na wysokim poziomie" - a kiedy on grał na wysokim poziomie?

0

Do wypowiedzi Gaviego nic dodać, nic ująć. Jeśli mamy obsraną zbroję bo przyszedł Kylian, to czas zwijać żagle i uznać się za przeciętny klub. Kylian, który w ćwierćfinale z nami nie pokazał absolutnie niczego (dwie bramki - wiem, ale jedna z karnego, a jedna po kontrze w końcowych minutach po bilardzie w polu karnym, gdzie nasi już nie bronili a tak naprawdę to inni zawodnicy wzięli ciężar gry na siebie w tym meczu) nie powinien wzbudzać lęków. Dla ligi to świetna wiadomość, teraz wykreujmy kogoś, kto dla niego będzie stanowił przeciwwagę

2

Mam nadzieję, że po latach stawiania piłkarzy ponad klubem doczekamy czasów gdy każdy będzie znał swoje miejsce w szeregu. Uwielbiam Araujo, w swojej topowej formie jest gigantem na ŚO ale uważam, że relatywnie rzadko w tej topowej formie bywa. Częściej gra średnio i wtedy regularnie robi głupie błędy. Pytanie czy jest w stanie ustabilizować formę na wysokim poziomie przy dobrze funkcjonującej drużynie, która wie co ma grać czy po prostu taki już jego urok. Jeśli jednak teraz mamy się przepychać i nadwyrężać budżet to uważam, że można sprzedać Araujo i tym sposobem ustabilizować finanse. To nie jest tak, że to 20-latek który wymiata a cała kariera przed nim. To jest gość który na tym etapie albo powinien być topowym ŚO albo tylko topowe momenty miewa i wtedy nie będę płakał jak odejdzie

0

@ACRAB95 dlatego właśnie przedłużenie z nim kontraktu z punktu widzenia FFP może być średnie. JEśli dodatkowo liczymy się z tym, że w zasadzie pół sezonu z głowy przez kontuzje + ogólne wrażenia z tego wyczynia na boisku to ja sensu w przedłużaniu z nim umowy nie widzę

0

Normalnie szok, że rozwiązaniem kolejnego problemu dla Xaviego był transfer.... Ja nie mówię, że Lewy powinien zostać za wszelką cenę i raczej ciężko mi uwierzyć, że w kolejnym sezonie zapakuje +30 bramek choć może sprawnie grający zespół z określonym i realizowanym systemem pozwoli na wykorzystanie jego umiejętności w polu karnym. Ale jeśli rozwiązaniem problemu miał być Dovbyk to tylko dowodzi, że Xavi nie miał zupełnie pomysłu na zespół. Mieliśmy tak mobilne "9" jak Eto czy Villa, a teraz zbawcą miałby być Dovbyk?!

2

Ja po nim płakał nie będę. Dla mnie gość nigdy nie miał poziomu na ten klub. DZiś też uważam, że można lepiej przeznaczyć te środki z kontraktu. Na bokach obrony mamy młodzież: Fort, Balde, Valle + doświadczony Kounde. Być może zostawią Cancelo choć moim zdaniem szkoda minut wyżej wymienionych - lepiej niech sknocą coś w tym sezonie ale nabiorą doświadczenia niż dzielą się minutami z 30 - letnim Cancelo, który i tak baboli nawali w sezonie, jeszcze znacznie mocniej obciąży budżet.
W pomocy mamy FdJ, Pedriego, Gundo, Gaviego, Fermina i Cassado. Zakładam, że ktoś jeszcze dojdzie, a jeśli nie to wolałbym zacząć próbować kogoś z rezerw bo może zaprocentuje w przyszłości. A z Roberto to i tak będziemi się jarali, że raz w sezonie coś tam trafił do bramki co pozwala po takim meczu zapomnieć ile razy akcje spowolnił, ile wcześniej zawalił bo na koniec widać statystyki bramkowe. A przełożenia na funkcjonowanie gry zespołu jako całości i tak nie będzie. Zatem, adios bo przyszłości z tym gościem nie będzie

1

@ACRAB95 Minimum to zgodnie z przepisami prawa hiszpańskiego 50% tego co miał w tym sezonie więc nie jest to aż tak proste

6

Nie wiem ile w tym prawdy i wiele zarzutów można mieć do Lewandowskiego w tym sezonie ale z drugiej strony dobrze powiedział w wywiadzie dla "Bilda" - napastnik żyje z podań a jak tych nie ma to i napastnik usycha i spada mu koncentracja w trakcie gry. A u Xaviego nie było żadnego systemu, grą rządził przypadek i rzeczywiście gry Lewego można było się czepiać. Młodszy nie będzie ale na dziś raz że ogólnie wielu wybitnych "9" nie ma, a jak już są to nie naszą kieszeń. Jak Lewy poprawił w trakcie sezonu przygotowanie fizyczne to swoje robił. Myślę więc, że na dziś zadaniem dla nowego sztabu jest oswajanie go z myślą, że będzie podlegał rotacjom, że zacznie się gospodarowanie jego siłami dla dobra drużyny i jego samego - bo w formie drużynie da wiele i jego możliwości też będą większe niż gdyby z automatu grał co mecz w podstawie

0

Dla mnie półśrodki (bo tańsze) to żadne rozwiązania. Raz, że za darmo przychodzi Rodriguez i na połowę meczy w LaLiga wystarczy, a i na część LM da radę. Do tego mamy Cassado, który mógłby dostać szansę bo nawet średni Cassado umiejący grać w systemie będzie lepszy od nawet dobrego zawodnika który jednak nie gra w układzie który będzie forsował trener. To są pewne nawyki zachowań, sposobu poruszania się itd. - po coś wszystkie grupy wiekowe w LaMassi idą jednym schematem. W młodszych grupach są też goście którzy są w stanie wchodzić stopniowo do drużyny na tej pozycji. I na koniec - osobiście uważam, że to jest akurat ekstra miejsce do spróbowania Gaviego po powrocie. Gość jest ekspresywny, nogi nie odstawiał, potrafi z nią się utrzymać przy piłce, potrafi rozegrać. Więc wydawanie 20 mln na kogoś kto w sumie to jest pomocnikiem a od biedy może grać jako def-pom uważam za radosną improwizację a nie politykę transferową

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?