0

@lukkobe Też tak uważam dlatego pisałem że nawet nie mam śmiałości marzyć. Co do samego Lenglet to mam wrażenie, że to nie kwestia dumy tylko niechęci do grania - on zarobki chce utrzymać ale przy tym nie musieć specjalnie dużo biegać. Bo w Arabii zarobki by miał ale kazaliby mu grać. A w Barcelonie (i innych klubach które są w stanie płacić mu ponad 50% tego co ma u nas) wie że nie pogra a kasa na koncie się będzie zgadzała

2

Wymiana na Merino z naszą dopłatą +/- 20 mln - to byłoby zbyt piękne żeby nawet o tym marzyć. Ale jak go zabiorą z klubu uwalniając nas od jego kontraktu to okienko zapisujemy na plus nawet bez dalszych ruchów

1

@Rhaan Ja nie widzę robienia porównań tylko komentarz w zakresie techniki. I jest dość trafny - Lewy technicznie też odpada w przedbiegach z większością zawodników szkolonych w La Massi co nie umniejsza, że w XXI wieku jest chyba jednym z TOP3 napastników na świecie i ma za sobą genialne lata. Ale techniki Neya czy Messiego nie ma i mieć nie będzie. Klasyczne "9" są w zaniku ale nie przywiązywałbym przesadnej wagi do ich wyszkolenia technicznego - ŚN ma umieć wychodzić na pozycje i mieć instynkt strzelecki. Czy Roque taki ma - nie wiem bo nikt mu szansy nie dał. Po wczorajszym sparingu raczej pozytywnie się o nim wypowiedziano. Nagonkę medialną traktuję raczej jako typowe narzędzie w Barcelonie stosowane w celu wymuszenia na zawodniku zgody na odejście. Doświadczał tego FdJ, doświadcza Raphinha i teraz Roque. A jedynym powodem są finanse klubu i chęć błyśnięcia na konferencjach przez Lapcia. Póki co Roque nie błysnął ale nikt mu szansy nie dał, nikt mu nie okazał zaufania i nie dano mu się przystosować. A to Brazylijczyk w wieku 19 lat ściągnięty do innego kraju, kultury i języka. Vini miał podobne problemy ale w Realu konsekwentnie mu pokazywano, że czekają aż odpali - sprzedać zawsze go zdążą. I efekt jest taki, że dziś to główny kandydat do ZP. A u nas potrzeba chwili - musimy mieć transfer to cały czas koło pióra dzieciakowi robimy. Jak on nie zmięknie to wsiądą na innego zawodnika. Tylko tak myślę - jak sprzedamy Roque to kto potencjalnie będzie rotował z Lewym (przy założeniu, że Lewy da radę rozegrać 50 meczy w sezonie a nie dostanie kontuzji i trzeba będzie kimś grać a nie rotować)? Ferran? Ansu? To ja chyba nie mam nic przeciwko, żeby Roque dostał szanse

1

Po co wydawać na bilet dla kogoś, co do kogo nikt nie ma wątpliwości, że murawy w oficjalnym meczu nie powącha?!

1

Ten transfer jest całkowicie zbędny. Nie jest to gracz, który miałby jakąś konkretną pozycję - w reprezentacji jest zmiennikiem Pedriego i u nas musiałby odgrywać podobną rolę. Skrzydłowy z niego żaden, miewa fajne momenty ale zdecydowanie za rzadko. Nie mamy nikogo na pozycję zwolnioną przez Busquets rok temu i zamiast w to zainwestować to ktoś ma wizję Olmo. To ja wolę dać grać Ferminowi bo gorszy sportowo nie będzie, zaangażowania mu nie braknie, a tańszy w utrzymaniu i nie trzeba wykładać za niego kasy. Do tego zapowiada się na zdrowszego niż Olmo - jednego w pomocy co opuszcza przez kontuzje 100 dni w roku już mamy - po co nam kolejny? Jeszcze z naszymi medykami co bazują na "odczuciach" zamiast na wiedzy to już sporadyczne granie by chyba było. Poza tym ja przypominam, że do niedawna mieliśmy już takiego zawodnika - nazywał się Coutinho i też nikt na niego pomysłu nie miał. Finalnie gigantyczna wtopa transferowa

0

@swiergol2 dzięki za wyjaśnienie - teraz rozumiem skąd uwaga się wzięła i wcale się jej już nie dziwię. Ja co prawda artykułów się nie czepiam, ale uwagi czasami rzeczywiście mogą irytować. Wychodzę z założenia że jak jakiś artykuł mnie nie interesuje to go nie czytam. A czepiać się kogoś kto poświęca czas na wynajdywanie i przygotowywanie mnie jako kibicowi treści na której szukanie ja nie mam czasu to już byłoby mało sympatyczne. Raczej cieszę się i jestem pod wrażeniem zaangażowania w cały projekt garstki osób które współtworzą całość FCBARCA.COM

0

@swiergol2 Mój błąd choć nie wydaje się, żeby zasadniczo wpływał na treść i dyskusję w temacie. Mam raczej nadzieję, że już lada moment nie będę musiał wspominać o tym gościu ani razu bo go w tym klubie nie będzie

0

@Rifek Jeśli i tak musimy mu płacić kontrakt to rozwiązanie za porozumieniem traktuję jako ustępstwo z obydwu stron - Langlet ma swobodę wyboru klubu (w którym jakiś kontrakt dostanie, a jako zawodnik z kartą na ręku może dostać bonus za sam podpis), a my zamiast wspomnianych przez Ciebie 30 mln płacimy mu np. 10

2

Jeśli takie powiązanie istnieje w rzeczywistości innej niż dziennikarska, to jest niedorzeczne. Przecież oni we dwójkę dobrze by się uzupełniali - Merino uwolniłby z części zadań defensywnych FdJ, a jednocześnie nie musiał sam wyprowadzać piłki z głębi pola. Czyli obydwaj zyskują wzajemnie się uzupełniając. Do tego z przodu Pedri (może przestanie co chwila być połamany) i wygląda to sensownie. Do rotacji jest Gundo, Cassado i czekamy wszyscy na powrót Gaviego. Taką szóstką zawodników mamy zabezpieczony środek pola, który daje trenerowi wiele wariantów gry stosownie do bieżącej potrzeby, a do tego stanowi idealne połączenie rutyny z młodością. Jeśli na skrzydłach udałoby się obsadzić Yamalem, Nico i Raphinhą to naprawdę ofensywnie trener z pomysłem może wiele z taką drużyną zrobić. Ale wracając do Merino - to naprawdę transfer który by się przydał. W przeciwności do Olmo, który nawet w reprezentacji jest zmiennikiem Pedriego

2

Dla mnie wystawienie go nawet w sparingu jest stratą czasu, który można dać takiemu Mika Faye. Ja ogólnie za Langletem nie przepadam, sportowo niczego nam nie daje - niestety kontrakt trzeba płacić. Jeśli miałby być rozwiązany to tylko za jakąś minimalną kwotę - inaczej niech siedzi na trybunach i będzie "w dynamice pierwszego zespołu" - zawsze jakiś dodatkowy "słupek" na treningach się może przydać

0

A ja kolejny raz nie mam nic do jego sprzedaży. Myślę, że ta kontuzja tego nie wyklucza i nie wpłynie znacząco na cenę więc takie trochę naciągane komentarze w tym zakresie. To nie jest kontuzja po której się do grania nie wraca, jego wartość na rynku jest znana więc kontuzja niewiele tu zmienia. Ja bym go sprzedał bo jak dla mnie to nie zrobił kroku do przodu i ciągle (mimo 25 lat) jest takim trochę freak'em po którym niewiadomo czego się spodziewać. Zagra świetny mecz aby w następnym go odcięło i zacznie się bić z kibicem czy faulować równo z trawą bez żadnej kalkulacji. A jeśli ktoś sobie wmawia, że to na dziś TOP5 ŚO to patrzy przez różowe okulary na świat. Jak zostanie to spoko ale przedłużenie kontraktu do końca lipca - jak nie to płakał nie będę i szukamy nabywcy

0

@ShawnC w Arabii dostałby więcej ale - jak pisałem - tam musiałby od czasu do czasu wyjść na boisko a on ma chyba jakiś uraz do występów. U nas ma i kasę niezłą i grać nie musi. Więc gdyby chodziło tylko o kasę to już by turban przymierzał

0

@Czarny_ck Olmo to nierealny transfer. Gra fajnie ale to dubel pozycji Pedriego a rezerwowy za 60-80 mln to sf przy naszych finansach. Do tego podzielam zdanie które padło na naszym podcaście - chcę zawodników na swoje pozycje a nie pomocnika co może grać w obronie, skrzydłowego co może być atakującym atakującego co może rozgrywać itd. Na Ferranie też można zarobić a strata sportowa mniejsza niż przy Brazylijczyku

0

A Langlet to tam po co?! Ten gość mnie szokuje - on w sumie nie jest chyba nastawiony na kasę tylko na nicnierobienie. Gdyby chodziło o kasę to poleciałby do Arabii. A on za wszelką cenę chce zostać w Europie, bo wie że kluby które mu zapłacą kasę jak Barcelona go nie ściągną, inne które stać na część jego pensji nie dadzą mu grać poza jakimiś ogonami, a w Barcelonie grać nie będzie a kasa się zgadza. Reasumując - zarobki niezłe bez konieczności grania. W Arabii by musiał biegać po boisku więc po co mu to

1

Przy tym transferze mamy co najmniej jednego skrzydłowego do oddania - do rotacji są bowiem Ferran, Ansu i Raphinha. Osobiście oddałbym kogoś z dwójki Ferran - Ansu bo mnie Brazylijczyk pasuje. Gość regularnie robi liczby, pracuje w obronie, potrafi sporo walki wnieść na boisko no i jak dla mnie w końcówce sezonu lepiej grał na lewej stronie niż na prawej. Generalnie zatem można założyć, że gdyby udało się ściągnąć Nico i podstawowa dwójka skrzydłowych byłaby taka jak w reprezentacji, to taki Raphinha sporo by wniósł w trakcie sezonu jako rotacyjny. A z dwójki Ferran - Ansu to chyba jest mi obojętne który zostanie

3

Ten to karierę robi - dobrze, że w odpowiednim czasie klub poszedł po rozum do głowy i nie przepłacał juniora kontraktem jak dla ukształtowanego zawodnika

0

@Knysz Oczywiście nie możemy mieć samej młodzieży ale i ja nie widzę sensu w trzymaniu S. Roberto. Osobiście uważam, że uosabia spadek jakości drużyny - oczywiście nie jest mu winny ale skoro taki gość tyle lat się tu utrzymał to świadczy jak bardzo obniżyliśmy loty. Nic nie pokazał w tym sezonie - jaranie się nim polega na patrzeniu że coś tam strzelił. Ale prawda jest taka, że być może w meczach w których strzelał wcześniej byśmy mieli zapewnioną wygraną gdyby zamiast Roberto grał zawodnik któremu chce się biegać, który wychodzi do prostopadłych podań i który sam takie zagrywa. Oczywiście to wszystko gdybanie ale nie z gatunku s-f jak niektóre plotki transferowe. Doświadczonych zawodników mamy w drugiej linii, którą można uzupełnić młodszymi zawodnikami, dać im czas i szanse zamiast zabierać im minuty, żeby zapewnić popykanie Roberto, który i tak nie jest zawodnikiem na rywalizację o najwyższe cele. Tak jak napisał @Midast - może zaufanie wracającemu Torre da nam coś w perspektywie średnioterminowej albo choćby zarobimy na jego transferze. A Roberto to tylko koszt (jaki by nie był), a sportowo naprawdę nie daje więcej niż zaangażowany młodzik co wchodzi do drużyny

0

@cules100pro racja, dzięki

4

Ja pamiętam jak parę lat temu mieliśmy używanie, że Real w ramach kontraktu z Arabią Saudyjską zgodził się na występ w jakimś towarzyskim meczu tam rozgrywanym w koszulkach, na których herb pozbawiony było korony. Co wtedy beki było, że sprzedali herb itd. A my dziś nadajemy zupełnie nowe znaczenie i wymiar hasłu "mes que un club". I to kierunek z którym ciężko się utożsamiać

7

Oczywiście za jakiś czas możemy żałować ale równie dobrze może być powtórka z casus Moriba. Ja nie całkiem wierzę, że Guiu w kolejnym sezonie będzie miał pierwszy skład w Chelsea (albo chociaż rotacyjnie na poziomie ok. 2 tys. minut). A liga angielska ma to do siebie, że rzygają kasą - jeśli zatem nie błyśnie natychmiast, to za rok ściągną sobie trzech innych napastników i tyle z planów na zawodnika. Życzę mu dobrze i zobaczymy. Z drugiej strony jesteśmy my, ze swoją sytuacją finansową i zgadzam się - nie ma co płacić zawodnikowi ponad stan bo już to mieliśmy i jesteśmy gdzie jesteśmy. Serio ktoś z czystym sumieniem może powiedzieć, że kontrakt wyższy niż 2 mln/ sezon mu się należy?! Ludzie, w sumie to strzelił jedną czy dwie bramki. Zgoda - zarządzanie jego graniem wołało o pomstę do nieba, ale nawet z trzecioligową Salamancą nie rządził i dzielił na boisku. Na dziś nie stać nas na zaoferowanie mu ani wyższego kontraktu, ani na gwarantowanie mu więcej minut. Rotować można ale gość naprawdę ma jeszcze czas, żeby rozdawać karty w topowych drużynach i jeśli brak mu cierpliwości - niech szuka szczęścia

0

Jest to bardzo dobry zawodnik, który przy odpowiednim prowadzeniu może stać się jednym z najlepszych stoperów na świecie ale czas, żeby się nieco ogarnął. Bo zbyt często popełnia juniorskie błędy i ma gorącą głowę. Sportowo zatem chciałbym żeby został. Sytuacja kontraktowa jest jednak taka, że albo w okolicach 10 lipca mamy podpisane papiery z przedłużeniem kontraktu choćby na rok, albo wspólnie słuchamy ofert. Bo jak nie odejdzie latem to zimą podpisuje kontrakt a Barca nie dostaje za niego nawet grosza

0

@kanver_ Typowa dziewiątka ok ale jesteś w stanie z tym zestawem zawodników ustawić drużynę bez CR7 a jednak tego nie robią. Chodziło mi o pewną tendencję - choć Lewy w Barcelonie nie zachwycał (mniejsza o powody bo sporo jednak mogłoby się poprawić przy innej grze drużyny), to nie sposób nie docenić tego co osiągnął. I jak dla mnie na dziś nie mamy tak mocnego napastnika lub zestawienia innych zawodników aby móc sobie pozwolić na odstawienie Lewego na boczny tor. Bo forsowanie kandydatur w stylu Piątka, to sorry ale ja tego nie kupuję

0

Ciekawe że tacy Portugalczycy nie zadają sobie pytania czy ma grać CR7 ściągnięty z Arabii mimo dużego bogactwa wyboru wśród zawodników a my - nacja przebogata w talenty piłkarskie - mamy narodową dyskusję nad wystawieniem na ME zawodnika Barcelony w pierwszym składzie. Szczególnie, że mamy napastników o których czołowe kluby Europy się zabijają, a licytacje wchodzą w kwoty zbliżone do klauzuli wykupu Neymara z czasów gry w Barcelonie... Rozumiem, że piłkarsko CR7 jest lepszy nawet dziś od Lewego, ale zachowując proporcje Portugalii i Polski (siły piłkarskiej obydwu reprezentacji) to nie jest to porównanie od czapy

0

Nigdy nie rozumiałem zachwytów jego grą. Dodatkowo ja nie wiem jaką rolę miałby pełnić u nas. Potrzebujemy skrzydłowego i to naprawdę niezłego - Nico, Doku czy coś w tym stylu i na podobnym poziomie. Olmo to ni to napastnik, ni to pomocnik, niby z boku operuje ale skrzydłowy też to nie jest. I jeszcze koszt 60+ mln - jeśli to jest priorytet to my naprawdę dalej nie mamy pomysłu na zespół. Jeśli byłaby to moja decyzja to ani za 60 mln ani za 6 mln bym go nie brał bo nie widzę sensu w tym ruchu transferowym. Zawodników którzy coś tam kopnąć potrafią ale w sumie nie wiemy gdzie ich ustawić to mamy całkiem sporo. Tylko my potrzebujemy konkretnych gości na których trener i klub mają pomysł, żeby mieć z nich pożytek

1

@kks1986 Pomyłka rzeczywiście - grunt jednak abyśmy w miarę pilnie mogli o tym gościu pisać "nasz BYŁY zawodnik" :)

0

Ze stoperów mamy Christensena, Martineza, Araujo i Cubarsiego - Kounde raczej już docelowo na PO poszedł, ewentualnie prawa strona przy trzech stoperach w linii. Trzej pierwsi są raczej wątłego zdrowia tzn. co sezon na krócej lub dłużej wypadają. Zostajemy wtedy z Langletem i Garcią. Pozbyć (choćby płacąc za rozwiązanie kontraktu) to się trzeba Langleta, a z dwójki Garcia-Faye wolałbym zostawić Faye bo jednak można go ustawiać też na LO, w grze z trójką stoperów idealnie do postawienia go z lewej strony bloku, a przy klasycznej czwórce obrońców też jest alternatywą i swoje minuty wyłapie przy takim zestawie ŚO (choćby w związku z ich kontuzjami). Reasumując - do pozbycia się Langlet, sprzedaż - stosownie do sytuacji finansowej - Garcia lub Christensen/Araujo

0

@Magicc89PL reklamy z tym auto dźwiękiem to chyba ostatni okres ale są irytujące. Sama apka jest mi zbędna bo technicznie strona na telefonie wygląda i czyta się dobrze i bez aplikacji

3

To jak mamy Faye za którego nie trzeba płacić, który też jest młody i w zasadzie nikt nie mówi, że nie może być LO (a już na pewno przy grze trójką w środku - co wcale nie jest wykluczone) to po co kolejna perła z Brazylii co ją za 3 miesiące będziemy z klubu wypychali?! Czy naprawdę co chwilę musimy mieć jakiś ekstra biznes na którym 15 osób zarabia a klub nic sportowo na tym nie zyskuje?

0

@Sapos93 3x więcej minut dostał - to na pewno. A reszta ocenna i trochę jakbyś porównywał, że Oriol jest lepszy od Cassado. Felix grywał a Roque nie. JA sportowo nie widzę uzasadnienia w tym ruchu, który potencjalnie dla nas może w dłuższej perspektywie czasu wyjść korzystnie. Co prawda nie robię sobie nadziei co do występów Felixa ale Roque po adaptacji pod okiem Simeone może w naprawdę niezłej wersji do nas wrócić po roku. Tylko że to taki transfer (okresowy) z gatunku sztuka dla sztuki - ja tych trzech półek nie widzę bo nie mam do czego Felixa porównać. A sam Felix - w meczach z Atetico i rewanżu z Betisem zrobił swoje ale w pozostałych jak dla mnie nie pokazał niczego co by uzasadniało pensje i determinacje w jego pozostawieniu w klubie

2

@Bajson Czyli mamy na dziś dwóch grajków którzy coś tam mogą zagrać w nadchodzącym sezonie z tym że jednego właścicielem jesteśmy i może coś z niego będzie w przyszłości, a drugiego który nie rokuje i jeszcze nie jest nasz. Rzeczywiście ciężki wybór, którego zostawić na nowy sezon

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?