0

@kaamil1910 Ja się też z tym zgadzam - to naprawdę ciekawy zawodnik, z przyspieszeniem, ciągiem na bramkę, potrafiący i strzelić i podać - wydaje się że kłopoty zdrowotne też już za nim

2

Ciężko znaleźć zawodnika którego nazwisko by zadowoliło kibiców na forum, a jednocześnie gość chciał do nas przyjść. Wiem że Nico super ale jakoś nie widzę żeby rezerwował bilet na samolot. Chiesa może nie jest wymarzonym transferem ale z drugiej strony nie jest to zły zawodnik, nawet jakby kosztował 15 mln to ryzyko transferowe też umiarkowane - najwcześniej zaczniemy się go pozbywać za rok a wtedy już może nie być Deco i może nie oddamy go za darmo albo za dopłatą z naszej strony w ramach jego wzięcia sprawy w swoje ręce. A sam Chiesa w piłkę naprawdę grać potrafi, potrzebuje się odbudować i jest okazją rynkową

0

Jeśli Newcastle weźmie Ferrana to jest to sensowna wymiana - 14 mln to znacznie mniej niż powinniśmy dostać za Ferrana, pensja pewnie porównywalna a zawodnik wcale nie gorszy

3

Polityka transferowa Barcelony od lat to zwykły dramat lub kryminał (do wyboru wedle uznania). Przez ostatnie trzy sezony Busiego wiadomo było, że odejdzie i już nie daje rady w najważniejszych meczach to nawet nie próbowaliśmy szukać alternatyw. W ataku mamy Lewego, który jednak już zbliża się do końca kariery ale nawet mu nie szukamy dublera a ściągniętego wypychamy bez sprawdzenia. Ściągamy Olmo jak środek pola zapchany. Bocznych obrońców za bardzo nie ma choć i tak nie jest najgorzej jak na nas. Na bramkarza nie ma pomysłu - MAtS to chyba tylko w miejskich legendach jest bramkarz TOP, a dublerem jest gość który przepuszcza bramki z taką częstotliwością jakby miał opaskę na oczach i niewiele widział. No i nasz dyrektor, który stwierdził, że teraz (10 dni do końca okienka!!!) poszuka defensywnego pomocnika....
Pewnie każdy ma swój pomysł i spostrzeżenia ale mnie nasza kadra nawet się podoba i potrzebę wzmocnień widzę na innych pozycjach niż Lapcio z kumplem od imprez. I tak:
Bramkarz: absolutnie kombinowałbym nad zakupem dobrego bramkarz (np. Maignan) i sprzedaniem zarówno MAtS'a jak i Peny, a na dublera wziął Kochena lub Astralagę
PO: jest Kounde, jest Fort - pozycja zabezpieczona na co najmniej 3-4 lata;
LO: jest Balde, jest Valle, jest Martin - Balde ok, ale ciekawa opcja z dublerem by się przydała, dziś pewnie byłoby ciężko ale na kolejne lato jak najbardziej;
ŚO: Araujo, Christensen, Cubarsi, Eric, Martinez, Lenglet - Lenglet do odstrzału (jak nie chce iść to trybuny i zimą zmieni zdanie), po sezonie stracimy Inigo (wiek), pozycja do monitorowania ale na ten sezon nie ma co ruszać;
środek pola: Flick gra dwoma defensywnymi - widzę docelowo tam FdJ, wróci Gavi, są Bernal i Cassado - jak dla mnie pomysł Deco z szukaniem defensywnego pomocnika zakrawa na kpinę - jeśli cokolwiek tu ruszać to rozważyłbym danie spokojnego czasu Bernalowi i ściągnięcie tu niskim kosztem Goretzki (ponoć Bayern chce się go pozbyć);
wysunięci pomocnicy/ skrzydłowi: Ansu, Ferran, Fermin, Olmo, Pedri, Torre, Raphinha, Lamine, Gundo - takim zestawem jesteśmy w stanie ten sezon przejechać, jeśli się pozbyć to Ansu i Ferrana i wtedy rzeczywiście potrzebujemy skrzydłowego, pewnie odejdzie Gundo, myślę że gdyby odeszło choć 2 na 3 wyżej wymienionych to zakup typowego skrzydłowego dałby nam sporo różnorodności w ofensywie;
Atak: Victor, Lewy i Roque - Lewy ten sezon pociągnie, Roque musi grać żeby go realnie ocenić, Victor pewnie będzie dublerem Lewego - realnie to jest pozycja która w perspektywie roku wymaga najwięcej uwagi.
Reasumując jak dla mnie największy ból w perspektywie roku mamy z bramkarzem i ŚN, fajnie byłoby wymienić najlepiej całe trio Gundo/ Fati/ Ferran na jednego skrzydłowego np. Nico. A na koniec dubler dla Balde.
Ale spoko - Deco szuka defensywnego pomocnika w ramach stawiania na swoich wychowanków i dogłębnej analizy kadry...

0

Tak - Xavi coś zostawił, Xavi był wielki, Xavi prawdziwy prorok. Nawet nie chcę wracać bo poza pierwszymi miesiącami w klubie kiedy musiał rzeźbić z gości którzy w klubie byli, w dużej części się w nim wychowali czyli znali system gry, to ciężko było nawet patrzeć na grę po tych wszystkich wymarzonych przez niego transferach. Kwintesencją był Cancelo - obrońca wyśniony po nocach przez Xaviego co o grze obronnej pojęcia nie ma. Młodych wciskał do składu jak już wyjścia nie miał, a do tego forsował ich do granic wytrzymałości

0

Szok normalnie - nie chce negocjować obniżki swojej pensji!!! Jakiś nienormalny :)) Ludzie, czy w tym klubie wśród kierownictwa i mediów-klakierów znajdzie się jedna osoba choćby z połową mózgu?! Ja to już tego czytać nie mogę. Niby klub z obrotami na poziomie miliarda EURO, niby jedna z najbardziej prestiżowych marek sportowych, zatrudniająca rzekomo specjalistów w ilościach hurtowych. I po 4 miesiącach to w sumie nikt nie wie co to za kontuzja, w zasadzie nie przypominam sobie (będę wdzięczny za przypomnienie) żeby miał jakiś zabieg czy operację, diagnoza to chyba zgadywanka i na koniec zawodnik winny bo niby źle się prowadzi. Znaczy się co ma teraz robić - lekarza sobie poza klubem znaleźć i koszt leczenia wziąć na siebie?! Zadzwońcie do Xaviego bo to on go wpuścił na boisko z niezaleczoną kontuzją. A że Pedri wraca to żaden argument - po pierwsze dlatego żę jeszcze szybciej wypada niż wraca, a po drugie kontuzja kontuzji nierówna. Stłuczony palec to nie to samo co np. zerwane więzadło i nie ma sensu porównywać okresu niedyspozycji

0

@Loszo Dość trafne spostrzeżenie. Próbowałem szukać w pamięci ale rzeczywiście powrotów na białym koniu nie notowaliśmy. Dest miał szanse chociaż trochę kasy do budżetu wrzucić to się połamał

4

Ciężko polemizować z tym artykułem i dlatego już czekam na ... here we go!!! nie żebym nie spał w nocy oczekując potwierdzenia transferu tego wybitnego - w oczach Deco - grajka. Ale od dłuższego czasu im transfer wydaje się bardziej absurdalny bądź zbędny tym pewniejsze że go zrealizujemy i to jeszcze za grubą monetę. Mamy w środku Pedriego, Gundo i Fermina to ściągamy Olmo - chyba do rotacji na kozetce lekarskiej. Mamy już niby skrzydłowych, co liczb nie dają (Ferran, Ansu) to ściągamy Diaza. Wcześniej nie było pozycji nr "10" w systemie gry przy Messim, to ściągnęliśmy Coutinho i Griezza za 250 mln... Nico może liczb nie daje ale przy stojącym w polu karnym Lewym (nie biegającym po boisku tylko typowym sępie czekającym na piłki) dwa skrzydła robiące wiatr (Lamine i Nico) to oni nawet bramek mogą nie strzelać bo obydwaj się zakręcą przy +/- 20 asystach w sezonie. Poza tym Nico - tak jak w artykule - to gość co ma 21 lat i naprawdę może liczby zacząć robić czego raczej o Diazie się powiedzieć nie da. To ja już wolę tam próbować Fermina, albo grać bardziej centralnym skrzydłowym typu Olmo/ Fermin i dać korytarz dla Balde. A w transferze naprawdę skupić się na kimś kto pozwoli Bernalowi i Cassado wejść do seniorskiej piłki bez zbędnej presji

2

Ja wiem, że jest sporo głosów krytycznych na gościa i że sporo z nich to nie tylko puste narzekania. Ale osobiście obstawałbym przy wypożyczeniu z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, po plotkowanych kwotach widać że nie ma szans na odzyskanie zainwestowanych w niego pieniędzy. Zatem transfer to finansowo wyłącznie strata. Na wypożyczeniu może odpalić i przy najmniej odzyskamy wyłożoną na niego kasę, a w najgorszym razie po prostu nie będziemy mu płacili pensji.
Dodatkowo, wypożyczenie może pozwolić mu okrzepnąć, ogarnąć się językowo, zaadoptować do pobytu w Europie itd., a w konsekwencji być nawet dla nas przy najmniej alternatywą do rotacji. Jak patrzę na obecne kluby to takich typowych "9" nie ma za wielu i oczywiście - gra się tym przez to mniej ale jak ktoś ma sensownego snajpera to zyskuje przewagę bo może grać coś, od czego większość się odzwyczaiła

1

Dla mnie pilniejszy transfer to właśnie taki Merino lub inny zawodnik który mógłby być tym bardziej defensywnym w środku pola. A skrzydło? No cóż, fajnie jakby się udało ale nic na siłę. Zawsze najmocniej wychodziliśmy jak stawialiśmy na "swoich" chłopaków, przeszukać nieco choćby LaLiga2 czy Ligue1. No ale to należało robić wcześniej a dziś to kolejna improwizacja Deco i Lapcia. Gdyby trener był dogadany w lutym/ marcu czyli miesiac po tym jak Xavi ogłosił swoją decyzję to może kadra byłaby zaplanowana ale u nas ciągła improwizacja i anegdotyczny już "optymizm"

0

@Magicc89PL dzięki

3

Czy ktoś się orientuje, czy w Anglii - analogicznie jak w Hiszpanii - jest obowiązek zarejestrowania wszystkich zawodników których ma się w kadrze? A jeśli tak, to czy jest jakiś limit liczby zawodników możliwych do zarejestrowania?

1

Ne ma co dyskutować na dziś o Olmo - przychodzi i tylko mu dopingować, żeby grał jak najlepiej. Byłem przeciwny transferowi, uważam, że nie obsadzi żadnego miejsca na boisku które nie wygląda personalnie naprawdę nieźle. Z drugiej strony fakty są takie, że Pedri nie jest jasne kiedy wróci i jak szybko się znów połamie, Gavi od roku nie gra w piłkę więc generalnie przy dobrych wiatrach w okolicach końca roku będzie w przyzwoitej formie, Fermin jest na IO i od roku jest gra bez przerw, Torre grzał ławę w Gironie, Gundo był eksploatowany do granic możliwości i za rok pewnie odejdzie, a z kostką FdJ też nie jest jasne kiedy będzie dobrze i za ile tygodni/ miesięcy wróci do gry (o formie nie wspominam bo póki co marzeniem jest, żeby wrócił do pełnej sprawności). W środku pola mamy zatem Cassado, Bernala, Gundo i Torre - opcja z dostępnym Olmo z punktu widzenia wartości piłkarskiej nie jawi się jakoś źle w tej sytuacji. Można powiedzieć - a jak wszyscy będą zdrowi? No trener się pewnie będzie wtedy cieszył ale pytanie jest niepoważne bo jak takiej sytuacji nie przypominam sobie od co najmniej kilku sezonów.
Lewy strzela mało bramek? Zgadza się choć z drugiej strony to nie dostaje piłek. Olmo akurat takie sytuacje generować potrafi, a Nico jakby doszedł to nawet niech zostanie przy tych pięciu bramkach, bo zakładam że ze swoim pakietem umiejętności to wyłoży takiemu Lewemu przy najmniej ze 3 patelnie na mecz więc tych bramek to się narobi. U nas brak bramek i xavizerismo było efektem/ skutkiem a nie przyczyną tego, że drużynę odbieramy w taki sposób

1

Jeśli to prawda to mamy kolejny absurd albo wyjaśnienie intensywności naszej gry - trener szykuje zawodnika do sezonu, chce żeby ćwiczył i cyk - nie pasi i idzie gwiazdor do szatni. Mam nadzieję, że zamiast ciągłego wymyślania pretekstów jak zorganizować dzień wolny od treningu teraz będziemy mieli intensywność treningu który da intensywność meczy

1

Zrobili badania i w klubie zapanował optymizm - szok normalnie. Fajnie, że nasz klub ma taki pozytywny odbiór świata, już nie wiem czy istnieje taki splot zdarzeń który by u nich nie wywoływał optymizmu

1

@KaammiilM1206 dokładnie. Ma rok kontraktu do końca więc realnie pewnie cena mogłaby być bliżej tych 20 mln a może nawet wypożyczenie z obowiązkiem przejęcia kontraktu i za rok podpisanie kontraktu z wolnym zawodnikiem

0

@jamal00 rzeczywiście - to mi umknęło. Ale on zwykle na okres wakacji odzyskuje zdrowie więc w okienku transferowym nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji ;)

5

No i ja się pytam - kto teraz jest popierdółka na rynku piłkarskim? Bo my niby takie kłopoty finansowe mamy, a sobie fundujemy rezerwowego za 60 mln i to takiego co gra 1/3 dostępnych meczy (w tym względzie wpasuje się w zespół idealnie - u nas takich zdrowotnych tytanów na pęczki).
A tak na poważnie, nie byłem i nie jestem zwolennikiem tego transferu. Oczywiście będę trzymał kciuki, żeby okazało się jak mało wiem o piłce ale na dziś - z perspektywy 30 lat życia piłką i kibicowania Barcelonie - obstawiam, że za rok o tej porze będziemy mu szukali nowego klubu i błagali, żeby wzięli choć część pensji na siebie w ramach wypożyczenia za które zapłacimy albo inny tego typu świetny deal szykowali

0

Na pewno w Barcelonie zapanował optymizm. Co prawda z przelewem może być różnie ale umowa jest. Umowa z Nike miała być już z 1,5 miesiąca temu ale w tym zakresie też pozostaliśmy z naszym firmowym optymizmem ale brakiem papierka

0

Skoro chcą transferu to niech wyciągną Merino z RSSS. Nazwisko głośne, na pewno cenione przez kibiców merytorycznych ale i takich którzy potrzebują "nazwiska", mistrz Europy, a z punktu widzenia naszych potrzeb przy najmniej na pozycję gdzie rzeczywiście by się ktoś przydał. Kwotowo pewnie wyjdzie połowa tego co za Olmo, w dodatku zyskamy gracza który gra więcej w jednym sezonie niż Olmo w trzech. I też się można w mediach popisać więc i priorytety Lapcia spełnia

4

Jest jeszcze nadzieja - Deco wziął sprawy w swoje ręce więc i ten transfer może się wyłożyć na łopatki. Deco - trzymamy kciuki, żeby poszło Ci jak zawsze...

8

A Deco tam nie chcą? Nie będziemy przesadnie negocjowali. I zawodnika ściągnie, i sushi wciągnie...

0

Dla mnie Nico usprawiedliwia przewartościowanie priorytetu. Ale jeśli zdecyduje zostać w Bilbao to defensywny pomocnik i nikogo więcej. Jeśli ten Zaragossa na wypożyczenie to w roli zmiennika mógłby być ale dopiero jak zamkniemy transfer defensywnego pomocnika. Wtedy w środku jest jakiś konkret + Cassado z Bernalem do rotacji, jest FdJ z Gundo, wracają Pedri z Gavim no i Fermin z Torre (który niczego sobie pogrywa w przygotowaniach). Nie widzę sensu przy naszych finansach topić kasy na gościa typu Olmo jak środek pola mamy zapchany a skrzydłowy z niego żaden

23

Ten transfer jest nam tak samo potrzebny jak Deco na stanowisku dyrektorskim...

0

RB Lipsk - trzymamy kciuki za stabilność Waszego składu i konsekwencje w działaniu. Czyńcie skład bardziej konkurencyjnym, a nazwa Barcy niech na Was wrażenia nie robi!!!!

4

Uważam, że na dziś nie jesteśmy w stanie mieć dublera za 60 mln bo dokładnie tak samo widzę kolejność jak de la Fuente w kadrze - Olmo może być zmiennikiem Pedriego choć w naszym przypadku rzeczywiście wolałbym aby był nim Fermin czy Raphinha.
Do tego podzielam spostrzeżenie, że to zawodnik który błysnął na turnieju a takich co turniej jest kilku i rzadko który okazuje się świetnym typem na dłużej. Ostatnie MŚ to pianie na temat Ambrabata, nawet my negocjowaliśmy danie za niego 40 mln przez chwilę a może i jest ManU ale czy to gość co rządzi i dzieli na boisku bez którego sztab sobie drużyny nie wyobraża? Olmo to transfer zbędny pod każdym kątem i jeśli naprawdę odpuszczamy takiego Merino ze względu na finanse a kupić chcemy za dwa razy tyle Olmo to skomentuję to w następujący sposób: zmieniło się dużo żeby było dalej tak samo jak z Barto. Planować Lapcio z Deco to chyba potrafią tylko wypad do knajpy na sushi. Bo transferów i budowania kadry nie planują zupełnie

3

No szok, że transfer się oddala - przecież Deco został w Barcelonie, żeby dopiąć temat. A to wiadomo, że gwarancja sukcesu jak Deco ma czegoś dopilnować. Tak jak rok temu Gulera... Zimą przypilnował transferu Roque i cyk - Lewy drży o miejsce w składzie, a do tego cena promocyjna. Czy naprawdę jedynym kryterium doboru pracowników w tym klubie musi być imprezowanie z Lapciem?! Bo merytorycznych kryteriów w wymianie Alemanego czy Jordiego Cruyffa na Deco to dostrzec nie mogę

3

Jak AM rusza to jedno pytanie: ile musimy zapłacić im za to że go wezmą? Bo że przez rok będziemy płacili mu 90% pensji to pewne ale zwykle deal z AM polega na tym, że sporo dokładamy do zawodnika którego oni od nas biorą

0

@Rifek Niestety, w świecie rozkapryszonych piłkarzyków co umierają jak inny zawodnik za szybko obok nich przebiegnie i podmuch wiatru ich powala na boisko mój scenariusz jest rzeczywiście marzeniem ściętej głowy. Ale marzył o jego pozbyciu się będę niezmiennie póki nie zniknie z listy płac Barcy

9

W Barcelonie jak zwykle optymizm. A ja jak czytam, że Deco coś ma domknąć to szykuję się powoli na scenariusz polegający na graniu na skrzydle Ferrana albo znalezienie jakiegoś pseudotalentu na Wyspach Dziewiczych co to niby City z Chelsea o niego się biją, ale on zawsze marzył o grze w Barcelonie i inne tego typu kocopoły. W tym klubie niezmiennie od czasu Gasparta nie ma przemyślanej polityki transferowej - najpierw hurtowo sprowadzano Saviolę czy inne Rochembacki, teraz też nikt się nie zastanawia kogo tu w zasadzie potrzeba.
Nawet gdyby to okienko zamknąć wyłącznie transferem Merino, to uważam, że więcej by było pożytku niż z radosnej twórczości Deco. Jak jakimś cudem wyciągniemy i zarejestrujemy Nico, to będę zaskoczony. A jeśli przyjdzie Olmo to generalnie będzie podtrzymanie tendencji z niepotrzebnymi transferami i myślę, że niewypał na poziomie Coutinho

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?