SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@MrCental Może chodzi o to co się wydostało trochę kuluarowo - że Dest taktycznie nie ogarnia co się wokół niego dzieje. Po to ściągnięto Alvesa, żeby mu pomógł. Dest jest u nas półtora sezonu i do tej pory kompletnie nie zachwycił a grał całkiem sporo. Ja osobiście nie widzę u niego żadnego progresu. Czasem pójdzie do przodu, ale to wszystko pozbawione jakiejkolwiek pewności siebie i w sumie niewiele to daje. W obronie to w zasadzie ze średniakami z LaLiga sobie radzi umiarkowanie, o poważnych wyzwaniach w stylu Vinicius nie wspominając. Generalnie facet powinien się zastanowić nad sobą i wziąć w garść bo na dziś to on za tym - jak określiłeś - "wzmocnieniem" Alvesem to piłki może nosić. I to uwzględniając wszystkie jego stare grzechy, które dalej są aktualne i które wszyscy znamy na pamięć. Ale mimo nich wnosi do zespołu całkiem sporo, ot z takim Atletico bramka i asysta, o mentalnym wzmocnieniu drużyny nie wspominając. A Dest - no cóż. Ja ciągle widzę jaką miał obsraną zbroję na rozgrzewce przed meczem z Realem. Musi dorosnąć, musi taktycznie podskoczyć kilka poziomów i przestać odpuszczać krycie bo w tym elemencie to nawet Mingueza od niego nie odstaje
2
Dużo spekulacji i brak konkretów. Zarzuty (na każdego) można formułować dowolnie ale póki co żadnych dowodów na poparcie. Tym co się tak czepiają na zatrudnianie "po znajomości" - w idealnym świecie wszyscy są uczciwi, w realnym otaczamy się osobami którym ufamy. Nie promuję nepotyzmu ale z tym mielibyśmy do czynienia gdyby zatrudniane były osoby które nie mają kompetencji do stanowisk które dostają. Mnie natomiast podoba się zmiana w sposobie funkcjonowania Barcy w ostatnich miesiącach. Bierzmy też pod uwagę inną mentalność - dwóch macho rzeczywiście mogło się spiąć w jakiejś jednej kwestii i skończyło się honorowym odejściem. Hiszpanie mają trochę inny mental niż Polacy i wcale bym nie był zaskoczony takim obrotem sprawy
0
Araujo to podstawa. Mamy Garcia i do rotacji Pique jest jak najbardziej ok - jak dla mnie to póki co mimo wszystko popełnia mniej błędów niż Araujo ale ma gorszy PR i jego błędy są wyolbrzymiane w sytuacji gdy Urugwajczyka nie zauważane. Co nie zmienia faktu, że Araujo to nasza teraźniejszość i przyszłość. Alba i Alves zostają. Mam wątpliwości co do Desta bo on kompletnie nie czyni postępów ale samym Danim sezonu nie rozegramy. Jednak uzupełnianie składu 32 - letnim Azpilicuetą na pozycji gdzie gra 38 - letni Alves brzmi jak ponury żart. To może rzeczywiście podpisać Marokańczyka z Ajaxu na PO? Jako alternatywę dla Alby widziałbym Grimaldo lub Tellesa. A do środka podpiszmy Christensena i wprowadzajmy naszych ŚO z Barcy B. Jak Pique skończy karierę to mamy na ŚO ogranych Garcia, Araujo, Christensen i wychowankowie (też spokojnie wprowadzani do drużyny). Przy takim układzie Dest na sprzedaż, a Balde na wypożyczenie i zmiana pokoleniowa dokonana.
ps. o Roberto nie piszę bo to ni obrońca ni pomocnik, a gdzie by go nie upychać to jest tu zbędny i jeszcze kosztuje mnóstwo kasy. Kiedy on właściwie rozegrał u nas ze dwa mecze z rzędu?!
1
Mnie również wczorajszy mecz sprawił wiele przyjemności. Przede wszystkim po dwóch latach wygraliśmy jakiś mecz z drużyną z TOPu. Co więcej, nie był to przypadek ale efekt naprawdę dobrego przygotowania do meczu. Niech Simeone gada co chce ale w pierwszej połowie naprawdę fajnie się na Barcę patrzyło. Po czwartej bramce trochę rozluźnili i zaczynało być nerwowo ale wbrew pozorom świetna reakcja na czerwoną kartkę - mobilizacja, koncentracja i tak naprawdę Atletico nie stworzyło już żadnego zagrożenia pod naszą bramką. Ferran póki co wygląda na naprawdę dobry transfer - w ofensywie swoje robi, w obronie też pracuje i to m.in. odróżnia go od Griezza - Francuz może i w obronie zasuwać potrafił ale w ataku to było ciało obce w tej drużynie. Traore, biorąc pod uwagę warunki na jakich go sprowadzono, pierwszą połową spłacił wypożyczenie. W drugiej trochę zniknął, ale występ na duży plus. Auba póki co bez formy, wszedł też w specyficznym momencie ale nogi nie odstawił, uwagę absorbował, do obbrony się cofał - myślę, że jeszcze trochę radości nam da. Alves bramka i asysta - stare grzechy zostały (czasem zgubi krycie, czasem zagra nonszalancko) ale ogólnie to gość który niezmiennie daje radość swoją osobą i grą
1
Jasne, trener odpowiada za wyniki a będzie się przejmował jak kibice jego decyzję odbiorą.... Jedyne pytanie to czy Dembuś psychicznie da radę grać jak go przywita na stadionie jeden wielki gwizd i buczenie ze strony fanów. Niech trener sam decyduje kim chce grać i osiąga jak najlepsze rezultaty. Osobiście nie mogę patrzeć na tego bezmózgiego pacana ale jeśli jego obecność pomoże ograć Atletico to nawet jego strawię. Chcę wreszcie zacząć znów wygrywać z takimi rywalami
13
Nie zgodzę się z głosami które wskazują, że "gdyby się prowadził profesjonalnie to dopiero byłby kozak"... Wydaje się, że wtedy nie doświadczylibyśmy tego jego uśmiechu i tej radości którą nas czarował w każdym meczu. On sam też tłumaczył, że w pierwszej kolejności to on chce się bawić - czy to na boisku czy poza nim. Bez zabawy ta gra nie ma dla niego sensu. Z etosem pracy jak np. CR7 myślę, że nawet w jednym sezonie by nas nie oczarował tylko rzucił tą całą piłkę w kąt
1
Z nim to sporo pewnie zależy jak się pokaże wiosną. Jeśli dadzą mu grać i się przez rundę nie połamie to pewnie kilku chętnych się znajdzie. Jeśli nie będzie grał to pozycja negocjacyjna osłabnie. Jeśli się połamie to dopiero będzie ciekawe co ze sobą zrobi. Jakby nie patrzeć już nie nasz problem
1
Oni wzmocnili defensywę a my atak. Traore już zarejestrowany, jeśli uda się do tego czasu przygotować dodatkowo Aubę to naprawdę fajny mecz się zapowiada. Szkoda, że Depay może się nie wyrobić
2
Sami chcemy za darmo ściągnąć Kessie'go i Christensena i nie byłoby fajnie gdyby ich kluby posadziły ich teraz na ławce na pół roku. Niech będzie do dyspozycji trenera i jak będzie miał potrzebę to z niego skorzysta. Oczywiście w pierwszej kolejności ogrywajmy Abde, Torresa i innych ale niech trener ma bogactwo wyboru. A z samym Dembusiem - myślę, że to kwestia 2-3 tygodni zanim się połamie od wiosennych wiatrów. A po sezonie zapomnieć że ktoś taki istniał i był w klubie
14
A ja mam nadzieję, że Aubameyanga potwierdzą. Nie mamy środkowego napastnika, a ten nie dość że bramki strzelać potrafi, to jeszcze mobilnością niesamowicie pasuje do naszego klubu. Jeśli się potwierdzi, to naprawdę może to nieźle wyglądać. Do tego w wersji ze zwolnieniem z kontraktu przez Arsenal?! Narzekacie ludzie ale naprawdę nie wiem kto by tu kibiców zadowolił. Chyba że jedynie Haaland się liczy. Jak laatem przyjdzie to super, ale jeśli nas na niego stać nie będzie to i tak latem łatwiej nam będzie o transfery niż teraz. A teraz punkty trzeba zdobywać, a my od dwóch lat nie mieliśmy kim bramek strzelać. Tymczasem jutro rano nasz atak będzie: Ferran Torres, Depay, Aubemeyang, Abde, Traore Fati, de Jong, Martin i Jutgla. Z młodych zdejmujemy presję i pozwalamy aby spokojnie wchodzili do drużyny, łatwiej będzie o rozwój i wiele radości na przyszły sezon. Fati spokojnie się leczy. Depay nie musi grać 100 meczy od deski do deski, trener ma pole manewru, a wszyscy razem trochę liczb dadzą na koniec sezonu
0
Nieważne gdzie, byleby przed 15:00 sobie poszedł precz. Wtedy na spokojnie domykamy operacje przychodzące. Pożytku z niego żadnego dla nas nie ma (i nie było przez cały kontrakt), a sama wymiana na Bernata czy Icardiego wcale nie jest złym pomysłem. I jeden i drugi da o wiele więcej, dodatkowo to goście którzy wchodzą na nasze słabe pozycje. Słaby punkt Icardiego to jego żona jako agent, ale piłkarsko nie mam wątpliwości, że by się u nas sprawdził. W gierce z Depayem i Torresem na pewno sporo fajnego by z tego było, po kontuzji dochodzi Fati, rozwija się Abde, jest jeszcze Traore i naprawdę uważam że sporo radości by to wszystko mogło dać. A Dembuś - do PSG pasuje jak ulał, Messi pewnie będzie zachwycony jego transferem.... Samo PSG to jest w UEFA chyba wyciągnięte poza nawias finansowego fair play i z tego punktu widzenia nie miałbym nic przeciwko Superlidze czy innemu analogicznemu projektowi, w którym taki twór by nie uczestniczył. Wtedy Reale, Barcelony, Manchestery, kluby londyńskie walczą o trofeum, a PSG bije się z OL, Augsburgiem, Betisem i innymi o uefowską LM - prestiż jak cholera....
1
O Dembusiu z każdym dniem jestem gorszego zdania. Jasno mu powiedzieli - jeśli odchodzisz po sezonie to już sobie u nas nie pograsz. Sam więc decyduj. A gość chce zostać mimo braku szans na grę a to już skrajny brak ambicji. Jeszcze kontuzja na treningu i w czerwcu chciałbym zobaczyć klub który mu te 20 mln/ sezon gwarantuje. A z naszej perspektywy przez tego obiboka mamy zablokowany limit płac i zamiast wzmacniać kadrę to się przepychamy z jego agentem. W tej sytuacji już mi nawet nie jest go choćby odrobinę szkoda - niech zgnije na tych trybunach. Ja bym go jeszcze za bilety podliczył
3
A moim zdaniem szczególnie jak na zimowe okno to całkiem fajny transfer. Raz że wychowanek, dwa że jednak nie taki pierwszy lepszy ogór. Potrzebowaliśmy skrzydłowego do gry jaką chce wprowadzać Xavi i to właśnie da Traore. Dodatkowo wcale nie byłbym zaskoczony gdyby go ustawiono w niektórych meczach na boku obrony/ wahadle. Z nim raczej taki Vini się nie pościga. Gorszych liczb od Dembele raczej nie wykręci (przypomnę - Dembuś od września ma całą jedną bramkę w meczu z zespołem trzecioligowym), przy najmniej 2 miesiące nie będzie Fatiego więc daje pole manewru z przodu. W dodatku atak Depay/ Ferran Torres/ Traore może dać sporo fajnego w ataku - wymienność pozycji, drybling, pressing, w efekcie pewnie sytuacje bramkowe i gole. Argument o braku wielkich liczb w Anglii średni - nie przesądza to o tym co może pokazać u nas. W dodatku przy tych warunkach o których piszą to raczej ryzyko żadne - najwyżej w czerwcu wróci do Wilków
0
@Herbert I to powinno być wskazówką, że nie powinien powtarzać tego błędu. Widać ma chłop miękkie serce które nie zawsze musi przynosić korzyść klubowi. Tymczasem Alemany to profesjonalizm i na nim łzy Dembusia wrażenia nie zrobią
8
Ano właśnie - wraca temat świętych krów. Absolutnie uważam, Pique, Albe czy Sergio Busquetsa za bardzo ważnych zawodników. Xavi przychodząc stwierdzić dość trafnie że nie są w stanie grać co 3 dni. Pytanie zatem czemu grają co 3 dni?! Bo właśnie to jest problem. Przecież obecność ich w składzie naprawdę wiele wnosi. Oczywiście, ostatnio Alba jest pod formą tylko przez lata zaniedbań nie ma go kim zastąpić. Wszyscy sikają z Araujo i ja też twierdzę, że to będzie w ciągu 2 lat najlepszy ŚO na świecie ale w tym sezonie popełnia sporo błędów, regularnie tracimy po jego błędach bramki. Nawet mecz z Atleticiem to z dwójki Pique-Araujo to Gery był tym któremu się przysnąć nie zdarzyło. I jestem za tym aby konsekwentnie stawiać na Urugwajczyka bo to nasza przyszłość, ale Pique jest dla niego świetnym partnerem od którego wciąż się może wiele nauczyć. Tymczasem każdy jego błąd stanowi pretekst do ataku pt. won z klubu, skończ karierę itd. Analogicznie z Busquetsem. Oczywiście, że nie powinien grać 90 minut co 3 dni i też mogą mu się trafiać błędy ale nie powinny być za każdym razem pretekstem do wyrzucania ich z drużyny. Taktycznie każdy jeden z nich może bardzo pomóc ułożyć naszą młodzież, chodzi tylko o to aby Xavi miał cojones aby ich czassem posadzić na ławce czy uwzględniać ich w rotacjach. Ze starej gwardii jak dla mnie odejść powinni pozwolić Roberto bo ten już nic nie wniesie i pomyśleć co zrobić z MAtSem - lepszy nie będzie, punktów nam nie ratuje, sensownie można go sprzedać, a z pieniędzy znaleźć wartościowe zastępstwo i to tańsze w utrzymaniu
2
Zapewniają o zaangażowaniu, o chęci pozostania a kontraktu dalej nie podpisał.... Zapewnienia miały chyba na celu odblokowanie mu grania mimo braku kontraktu, a tu pech i okazało się że Xavi dość kategoryczny jest: podpisujesz to grasz, nie podpisujesz to idź sobie gdziekolwiek człowieku jeśli chcesz grać bo murawy na Camp Nou już nie powąchasz.
Inny magik to ten cały Moriba - pojechał podbijać Bundesligę i po pół roku wypychany do Valencii, która nawet od nas słabsza. To zrobił awans sportowy bo przecież nie o kasę chodziło jak zapewniał....
1
Od załatwiania spraw kontraktowych jest Dyrektor Sportowy (w naszym klubie Alemany) i to z nim agenci mają rozmawiać a z Laportą co najwyżej pozować do zdjęć przy podpisywaniu kontraktu. Słusznie, że Lapcio odesłał gościa do właściwej osoby do załatwiania spraw kontraktowych. Już sobie Alemany z nim poradzi
1
@sylweste.r właśnie dlatego, że w zasadzie jeszcze ani razu nie mógł zagrać składem który sam wybrał tylko takim który akurat na dany mecz był dostępny. Szczególnie grudzień był taki, że on nawet nie miał kogo na ławkę sadzać, a w składzie LO łatał Minguezą.... Nie uważam póki co Xavi'ego w chwili obecnej za takiego fachowca jak Guardiola, Flick czy ten Haag ale nie znaczy to, że nie może się okazać trenerem bardzo dobrym który znacząco poprawi nam wyniki i estetykę gry. Trzymam za to kciuki, a z ocenami jak piszesz - poczekam jeszcze przy najmniej rok
0
@tomczkin A ja się z Wami nie zgadzam. Tak, ma tendencje do marnowania sytuacji ale z jakiegoś powodu chce go Xavi. Herbu poza Realem to chybba nigdzie nie całował a nawet jeśli to w sumie mi to wisi póki dobrze gra. Co do statystyk, to była na naszej stronie analiza - nie zgodzę się że statystyki ma słabe. Jest dokładnie odwrotnie - ma jedne z lepszych z obecnych napastników. Mam też wrażenie, że gość jest stworzony do modelu który stara się wdrażać Xavi i tego typu napastnika potrzebuje.
0
Raz że on słowa po hiszpańsku ponoć nie zna więc rozmowa to chyba na migi. Dwa, że to ewidentne przeciąganie do końca stycznia ale w sumie to on jeszcze nie skumał że sam będzie stratny jak do czerwca treningi i trybuny mu zostają. Chyba, że liczy na metodę a'la Umtiti - spotkam się, popłaczę i Prezio da mi jeszcze jedną szansę...
4
Trochę wychodzi jak to było do przewidzenia, że Xavi nie ma czarodziejskiej różdżki. Brakuje napastnika bo Fati wiecznie kontuzjowany, a Ferran Torres dopiero po kontuzji wrócił. Po blisko dwóch miesiącach pracy nie widzę aby poprawiono którykolwiek aspekt gry - są oczywiście przebłyski (choćby bramka na 1:1 z Atleticiem), które świadczą o tym, że pracują nad schematami i za jakiś czas może coś z tego być ale póki co nic w sposób zauważalny poprawie nie uległo. Sama zmiana była na plus, choćby patrząc na wzrost wiary w siebie zawodników czy poprawę atmosfery. Prawdziwym sprawdzianem będzie kolejny sezon po tym jak Xavi będzie miał czas przepracować okres przygotowawczy. Ma liczny sztab więc zakładam, że będzie w stanie poprawić na stałe takie elementy jak obrona, trzymanie pozycji czy też pressing
13
Oferta była aktualna do wczoraj, dziś , jutro i 25 stycznia jej nie ma. Na rozmowy to chyba trochę szkoda czasu - jakoś ciężko mi sobie wyobrazić dalszą współpracę. Rodzina zdziwiona zachowaniem Xavi'ego? Z byka spadli? Trener przychodząc w listopadzie wiedział, że ten sezon jest na budowanie drużyny na kolejny sezon. To na cholerę ma budować drużynę z udziałem zawodnika, którego za chwilę tu nie będzie?! A tak na marginesie, o co ta cała awantura? O te 5 - 6 spotkań jakie ma do rozegrania w tym sezonie zanim się połamie?
18
To nie chodzi o wymagania finansowe Dembele. Nie chce trener na niego stawiać to nie. JAsno określił: jeśli nie przedłuża umowy to nie będzie grał bo z punktu widzenia szkoleniowego i tworzenia drużyny na nowy sezon nie jest mu to do niczego potrzebne. A dodatkowo karma wraca: jak Dembuś wymuszał transfery (najpierw z Rennes, a potem z Borussi) to jakoś nie widział problemu w tym, że nie gra i się na treningi nie stawia. A teraz wielce pokrzywdzony jak klub zaakceptował fakt, że Ous nie wiąże z nim przyszłości. Przecież skreślenie ze składu nie ma na nim wymusić przedłużenia kontraktu.
1
Ciekaw jestem Christensena bo u nas też nie każdy może grać na ŚO ale on akurat chyba problemu z wyprowadzeniem piłki nie ma. Osobiście najbardziej do wzmocnienia ŚO widziałbym Le Normanda z RSSS ale chyba nie jest póki co brany pod uwagę.
Chyba należy poszukać wzmocnień w ligach francuskiej, niemieckiej czy portugalskiej. Z tych lig można kupić sporo ciekawych zawodników, którzy jeszcze nie są gwiazdami na swoich pozycjach ale do wyciągnięcia za rozsądne pieniądze i takimi wymiataczami mogą stać się u nas. Pamiętam jak na ŚP wyciągaliśmy choćby Yaya Toure....
0
@B jak BARCA Ale dokładnie to cały czas mówię - pierwszeństwo do gry niech mają zawodnicy z którymi wiążemy przyszłość ale nie da się jednym składem grać wszystkiego od 1 do 90 minuty, trzeba rotować. Jeśli Xavi uzna, że wpuszcza Dembele to powinien mieć go do dyspozycji
1
Plotki głoszą, że on naprawdę unika kontuzji. Bo okresy rehabilitacji są dla niego znacznie intensywniejsze niż codzienny trening...
0
Ludzie - co Wy z tym sadzaniem go na trybunach. Przecież było mnóstwo zawodników którzy do końca kontraktu rzetelnie robili swoją robotę. Nie wiem jak będzie z Dembele (którego osobiście też chciałbym jak najszybciej pożegnać) ale dlaczego miałby nie grać skoro dla odmiany jest zdrowy, a i na nadmiar atakujących nie narzekamy? Pierwszeństwo dawałbym gościom którzy zostają w klubie na nowy sezon ale jeśli trener uzna, że w danym momencie jest potrzebny to wykorzystać póki jest. Inaczej wyglądał sytuacja z Moribą bo było albo sprzedać albo przedłużenie kontraktu. Ale tu wiadomo będzie że po sezonie odchodzi i odsyłanie go na trybuny niczego nam nie da bo podpisania kontraktu nie wymusimy. Poza tym on z BVB miał ważny kontrakt i po prostu przestał trenować, żeby wymusić transfer. Zdaje się, że podobnie to wyglądało jak wymuszał transfer do albo z Rennes. Widać taki typ
7
Nie ma złudzeń co do wykupu bo się Dembuś nie zgodzi w ciemno tam podpisać kontraktu. Bardziej realna wydaje się opcja wypożyczenia go do czerwca za 2-3 mln i wszyscy happy: nam schodzi obciążenie budżetu płacowego i problem w szatni, Newcastle zyskuje solidne wsparcie przy walce o utrzymanie, a jak się utrzymają to w czerwcu może z nimi podpisać kontrakt na własnych zasadach (o ile się zgodzą) - jak się nie utrzymają to i tak ma kartę w ręku i nie musi walczyć o powrót do Premier League
1
Nie dziwi że jest szczęśliwy bo nie musi grać a na rachunku wszystko się zgadza. Teraz jeszcze słyszy pogłoski że potencjalnie pół roku na trybunach czyli bez ryzyka kontuzji i z czasem wolnym na pykanie na konsoli to czego chcieć więcej od życia w jego przypadku
0
@Yoshi94 Najlepiej zarabiający zawodnik drużyny, który chce 40 mln za sezon rozerwał obronę Osasuny!!! WOW!!!! A tak na poważnie, nie mówię że to drewniak, potencjał piłkarski ma ogromny ale mentalnie jest u niego słabo. Nie jestem zwolennikiem sadzania go za karę na ławce ale osobiście obstawiam, że jego zaangażowanie mocno spadnie w najbliższych tygodniach. W istotnych meczach nie zmieniał obrazu gry. Wchodzi w pojedynki 1v1 ale niewiele z nich wynika nawet jeśli mija przeciwnika. Taki mecz z Betisem - biega, wiatr robi, nawet kopie z 5 razy w kierunku bramki ale efekt taki, że żadnej klarownej sytuacji kolegom nie stworzył a sam nawet w bramkę nie trafił. Jak ktoś popatrzył jak biega i ile wiatru robił to powie: ale kozak. Ale z perspektywy drużyny i jej wyniku nie było z tego kompletnie nic. Stąd jego wartość oceniam sceptycznie i wolę aby dać szansę Abde i Torresowi, którzy mają być elementami tej drużyny też w przyszłym sezonie