SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jeśli mówi się, że po sezonie ma odejść Busquets który fizycznie przestaje gwarantować odpowiedni poziom, to samo z Pique to jaki jest sens ściągać Messiego, który jest od nich niemłodszy, a zawsze fizycznie słabszy?! Jestem częścią "kościoła" Leo, uważam go za absoolutnie najwybitniejszego zawodnika jaki grał w piłkę ale nie widzę żadnej wartości sportowej w jego powrocie. Mógłby być uzupełnieniem składu ale na taką rolę to jakoś nie wierzę, że się zgodzi. Finansów nie tykam, marketingowo myślę, że by się podpisanie go zwróciło, choć nie sądzę aby wartość marketingowa na dziś była porównywalna choćby z ostatnim jego sezonem w naszych barwach - po prostu dziś dzieciaki bohaterów widzą w Mbappe i Halandzie, a tytani ostatniej dziesięciolatki już aż tak nie rozpalają wyobraźni w ukształtowanych piłkarsko środowiskach. Dlatego dla PSG była to inna wartość, a powrót do Barcy już chyba aż takiego szału by nie zrobił
2
Ja też uważam, że robią nam przysługę. Po pierwsze wolę Kounde niż Azpi i Alonso razem wziętych. Jakby nie patrzeć bierzemy gościa o co najmniej porównywalnej wartości piłkarskiej, rokującego i 10 lat młodszego od każdego z wymienionych. Mnie się widzi, że Xavi w Araujo upatruje PO na mocnych rywali i pomysł ten już się kilka razy sprawdził. Dodatkowo liczne głosy wskazują, że Xavi może dążyć do gry trójką z tyłu co by znaczyło, że pozyskujemy zawodnika idealnego do tego systemu, a i sam Kounde może stanowić alternatywę na PO. zamiast ich dwóch wolę aby w Sergio Gomesa jako alternatywę dla Alby zainwestowano - raz, że wychowanek, dwa - już ograny, trzy - dający nadzielę na zastąpienie Alby w dłuższej perspektywie niż tylko najbliższy sezon
8
Jeśli jest opcja Gvardiola to uważam, że ekstra sprawa - może grać zarówno w środku jak i na lewej stronie obrony (czyli zmiennik Alby o innych parametrach), a także w trzyosobowym bloku obronnym. O Kounde czytałem, że nie tylko ŚO może być ale i jako opcja na prawą stronę mógłby być brany pod uwagę. Alternatywą na LO jest nasz wychowanek Sergio Gomez - nabrał ogłady w Anderlechcie, prezentuje się naprawdę fajnie, pewnie też za rozsądne pieniądze do wyciągnięcia - zdecydowanie wolę tę opcję niż Reguilon
9
Atak rzeczywiście chwilowo mamy zapchany. Ale jeśli spojrzymy na temat na chłodno to ja nawet nie wiem czy bym Depaya sprzedawał. Na dziś mamy: Lewy, Fati, Dembele, Auba, Ferran, Raphinha, Depay. W obwodzie młodzi: Ilias, Abde i Fabio Blanco. Ilias i Blanco jak dla mnie do dalszego ogrywania w rezerwach, Abde wypożyczenie lub sprzedaż z klauzulą odkupu. Zostaje zatem siódemka zawodników. Przy założeniu, że gramy trójką z przodu jeden pozornie wydaje się zbędny. Ale: 1) Fati w ostatnich dwóch latach rozegrał z 20 meczy, ciągle kontuzjowany i nie jest do końca jasne jaki jest stan jego kolana po ostatnim leczeniu zachowawczym. Przy założeniu, że będzie zdrowy i tak przyszłościowo raczej będzie dryfował ku roli barcelońskiej "9" co wydaje się możliwe do płynnej zmiany z Lewym w perspektywie 2-3 sezonów. Nawet wczorajsza bramka to zejście na środek pola karnego. Dembele to też nie jest tytan zdrowia, a motywacja do walki o kontrakt też już będzie inna niż była wiosną. Z dużą rezerwą podchodzę do tego czego się po nim spodziewać. Być może Xavi znalazł klucz do tego zawodnika, który możliwości ma duże ale do tej pory je tylko sygnalizował. Jeśli stan zdrowia obu znów da znać o sobie, to sprzedając Depaya w zasadzie tracimy to "bogactwo wyboru". W miarę możliwości chyba skłaniałbym się do przedłużenia kontraktu z Depayem o rok-dwa. Wtedy mamy jednak atak zabezpieczony. Auba kończy kontrakt za rok, może odejdzie. Lewy też stawiam, że będzie u nas 2-3 lata. Depay jednak jest od nich sporo młodszy i może dać sporo jakości w perspektywie czasu. Do tego wszystkiego pokazał, że chce tu grać, a zeszłego sezonu nie oceniam krytycznie bo przez większość czasu to nie miał z kim grać w ataku. Jasne - nie jest to gość który samodzielnie będzie nam wygrywał LM ale uważam, że w dobrym towarzystwie jakie obecnie dostał, może jako jeden z 3 atakujących dać sporo opcji Xaviemu.
Na marginesie, nasza drużyna zaczyna podobać mi się nagromadzeniem charakteru: przyszedł Lewy, którego profesjonalizm można równać chyba na dziś wyłącznie z CR7 i LeBronem. Jest Depay, którego siła mentalna może być przykładem dla naszych młodych zawodników. W środku jest Gavi, którego ambicja emanuje na boisku. Zadziorność Araujo oraz stoicyzm Pedriego, Busquetsa czy Christensena. W sumie fajna mieszanka z tego wyszła. Dodatkowo w końcu bilansujemy kadrę: są młodzi, są rutyniarze i jest środek taki jak właśnie Depay i Kessie (chwilowo nie wymieniam FdJ bo moim zdaniem on nie wytrwa tego okienka)
0
@Emerald Na VV też swego czasu postawiliśmy mimo, że w kadrze był Rustu, który akurat był po bardzo dla siebie udanych MŚ. Jeśli chodzi o MAtS to ostatnie pół sezonu miał moim zdaniem dobre ale wybitne to nie byłoby określenie którego szukam. Ja akurat jestem zdania, że Inaki mniej sportowo nie da bo o ile wcześniej MAtS branił super, to od dwóch lat nie wnosi niczego ekstra
2
Chyba rzeczywiście lepiej aby FdJ odszedł - kasa wpadnie, budżet płacowy zyskamy, a taki Nico czy Gavi będą mieli więcej okazji do grania. Sportowo przez 3 lata nas Holender nie ratował, nie sądzę zatem aby w kolejnym sezonie miało się to zmienić. A kolejny sezon taki jak dotychczasowe w jego wykonaniu oznacza max. 50 mln do wyciągnięcia w kolejnym oknie transferowym.
Szkoda mi trochę czasu na tego Kounde - wolałbym aby z Anderlechtu naszego wychowanka wyciągnęli jako zmiennika dla Alby i wypożyczyli na rok Mike. Wtedy w przyszłym oknie nie trzeba będzie łożyć grubej monety na stoperów bo będą Garcia, Araujo, Christensen i ograny na odpowiednim poziomie Mika (że o zawsze gotowym do rotacji Umtitim nie wspomnę bo on będzie u nas przez kolejną dekadę...). Na lewej będzie coraz częściej młody Sergio grał, być może rozwinie się Balde. Problemem jest ciągle PO ale inaczej jest budować jedną pozycję a inaczej kilka w danym okienku. Atak mamy tylko do oczyszczenia z Brajta i Depaya. Pomoc w zasadzie gotowa. Poczekałbym czy jakiś bramkarz do rotacji byłby do wyjęcia i wtedy jeszcze zastanowić się nad sprzedażą MAtSa i daniem szansy Inakiemu Pena. Argumenty z MAtSem te same co przy FdJ
2
@Gall Brak takiej osoby mnie nie zaskakuje - to jednak nowe pole dla klubów (mimo wszystko). Pytanie czy zatrudniać specjalistę, któremu musisz zapłacić porządną kasę, dać mu budżet na rozwinięcie kadr (jedna osoba tego nie pociągnie), przez jeszcze jakiś czas generować straty (nawet największy magik nie zacznie na tym dziale zarabiać w krótkim okresie czasu) czy zdecydować się na manewr który jest rozważany. Chyba w obecnej sytuacji aż tak negatywnie nie oceniam planów klubu w tym temacie ale to tylko moja ocena
0
@wroclawskifan Sorry ale to gość który przez 10 lat gry w kadrze strzelił 10 bramek więc chyba nie zaczynają od niego ustalania składu. W marcu jak u nas go Xavi przyspawał do ławki to nawet powołania nie dostał. Dopiero na wielce prestiżową Ligę Narodów go wzięli i nawet połowy minut nie rozegrał. Niezależnie od tego zawodnik który akceptuje brak gry to raczej marny charakter sportowy. Ale oczywiście nie neguję Twojej argumentacji, że świadomość braku gry przez kolejny sezon to nie przejaw braku ambicji. Po prostu mam inne zdanie w tej kwestii
1
@FCBurnley Mocny argument, pod wrażeniem jestem. Jak ktoś ma inne zdanie to jest gnojek z podstawówki... Padam pod naporem logiki:))) Tak swoją drogą - w podstawówce to mam syna i to też ją kończy więc przytyk wieku traktuję jak komplement :)) Reszta argumentów jak w odpowiedzi do @wroclawskifan Pozdrawiam
0
@wroclawskifan Szczerze mówiąc to zdarzyło mi się odejść z pracy przejściowo na gorsze warunki po to aby osiągnąć inny cel. Ale to też nie całkiem analogiczna sytuacja - przypomnę Ci, że taki Duńczyk to realnie liczy na udział w MŚ więc raczej nie powinien się legitymować odparzeniami na tyłku od siedzenia na trybunach. Chyba, że przekonał trenera, że pojedzie na świeżości...
1
Ale udało nam się nagromadzić gości bez ambicji w jednym miejscu. Kurde, taki Umtiti czy Martin to po prostu żenada - grunt że miejsce do życia fajne, wypłata się zgadza to i na graniu im nie zależy. Neto w zasadzie to samo. A tacy mega grajkowie, że nikt ich nawet za symboliczną opłatą nie chce stąd zabrać.
Z Marmolem to dobry pomysł - za wiele nawet bez Kounde by nie pograł więc dobrze aby nabrał doświadczenia, a po sezonie wrócił do rotacji i finalnie zastąpienia Pique.
Nie do końca rozumiem chęć zakupu Kounde - mamy tłok na środku obrony, a Alba ciągle bez zmiennika, a na PO mamy Desta i Roberto czyli tak jak gdybyśmy w sumie tej PO nie mieli. Azpi przyjdzie ale to też na dłuższą metę nie rozwiązuje problemu. Może Xavi trafił do głowy Desta i dostrzegł szansę na nauczenie go taktyki?! Chyba, że Xavi chce przejść na trójkę z tyłu albo w Ericu widzi następce Busquetsa.
18
BLM od dawna powinniśmy sprzedać - sami tym zarządzać nie potrafimy, z tego co było już omawiane na tym forum póki co jest to segment deficytowy bo prowadzony mało profesjonalnie. Chodzi tak czy inaczej o średnioterminową odsprzedaż czyli przekazanie komuś kto umie tym biznesem zarządzać, przez kilka lat dzielić się z nim zyskiem (i kosztami), a po 8-10 latach odzyskać sprawnie działający segment. Tym sposobem nie tylko dostajemy strzał gotówki, ale i obniżamy bieżące straty, na kilka lat koszty a zyskujemy partnera który z deficytowego działu pozwoli nam wykreować kolejne źródło zysków. Osobiście nie podzielam głosów krytycznych głoszących rozsprzedawanie klubu - sorry, ale proponuję zgłębić temat
1
Dla mnie jedynym powodem dla którego mógłby zostać jest ewentualny plan na zastąpienie Busquetsa. Podobno nie mamy przedłużać z nim kontraktu, być może FdJ rzeczywiście powinien grać na jego pozycji i wtedy by to jakoś wyglądało. Bo póki co za jego pozostaniem nie przemawia ani to co prezentuje sportowo ani argument finansowy
1
Ten pomysł to jakaś odmiana sadyzmu/ znęcania się nad kibicami czy po prostu prima aprilis?! Nic specjalnego nie grał u nas, w Juve też ligi nie podbił (odkąd się pojawił zaczęli cieniować w lidze), a do tego jego pozaboiskowe wybryki wołają o pomstę do nieba
1
Póki co, nawet jeśli doniesienia prawdziwe, to jest to jedynie oferta. Sissoko rzeczywiście wychodził jak niepyszny z tej restauracji. Oferta nie jest jednak póki co zaakceptowana. Jeśli ostatecznie weszłaby w tej wersji to absolutnie mistrzowskie rozegranie ze strony klubu. I jeszcze w lipcu zaproponować wymianę Leeds za Raphinhę - to by się Dębuś zdziwił
2
Sissoko: "Prezesie, głupia sprawa, żaden klub nie buli mi tyle ile chciałem, Barto zawsze na wszystko się zgadzał, to może jednak zapłacicie a ja zrobię co w mojej mocy żeby Dembuś nie podpisał kontraktu w Katarze czy innej lidze chińskiej..." Szkoda już naprawdę ciągnąć tę telenowelę. Niech ten agent spakuje Dembusia i niech sobie w Barcelonie bywają wyłącznie turystycznie
3
Też mam nadzieję, że transfer emerytów z Chelsea nie dojdzie do skutku. Wczoraj była mowa o naszym wychowanku który dziś gra w Anderlechcie - to jest sensowny kierunek a nie goście którzy zawsze byli solidni ale nic ponadto. Umtiti to niech zejdzie na ziemie i szuka klubu w którym będzie grał a jak interesuje go tylko kas to na pewno w Katarze by się coś znalazło
5
Dembele naciska na pozostanie.... Ręce opadają, telenowela najgorszego sortu. Agenci chcą go zabrać tylko powoli brakuje klubów które spełnią ich (nie piłkarza) życzenia - sądząc po doniesieniach o ich żądaniach to może Dembuś skończyć w Katarze. Xavi chce gościa zostawić, choć myślę że dużą naiwnością z jego strony jest oczekiwanie że Os będzie się angażował tak mocno jak przed końcem kontraktu kiedy chciał się pokazać. Dembele chce zostać bo tu przez lata się od niego niczego nie wymagało i liczy że tak to będzie dalej wymagało. Naprawdę chciałbym żeby ten cyrk się skończył bo jak zostanie to przez następne lata będziemy pomstowali regularnie
1
Neto usłyszał, że Barca chce jednostronnie rozwiązywać kontrakty i wypłacać odszkodowania to sobie chłopina skalkulował że weźmie kasę i od Barcy i od nowego klubu za przyjście jako wolny zawodnik. Dla mnie zawsze był przeciętny i nie dawał żadnych gwarancji w bramce. Ja bym za wszelką cenę starał się go sprzedać lub wypożyczyć i cokolwiek zaoszczędzić na jego wypłacie. Sportowo zero straty. Żadne też MAtS nr 1 tylko zwykła rywalizacja jego oraz Peny i Tenasa. Kiedyś odważnie postawiono na Valdesa i mimo wielu klopsów w początkowym etapie kariery uważam, że świetnie na tym wyszliśmy w dłuższej perspektywie czasu. Obydwaj są młodzi i trochę klopsów naodwalają, ale MAtS niczego ekstra nie daje nam od co najmniej dwóch sezonów i w jego nagły skok jakościowy to raczej nie wierzę. Może zatem warto powtórnie zaryzykować i odważnie postawić na wychowanków? Szczególnie, że jeden całkiem fajnie pograł na wypożyczeniu..
1
Biorąc pod uwagę, że nawet bez Holendra mamy w środku Pedriego, Gaviego, Nico, Sergio i dochodzi Kessie, to ja nie widzę sensu w ładowaniu 90 mln w Portugalczyka
10
Z wymagań finansowych nie schodzi tylko chętnych brakuje. W PSG to rzeczywiście nie ma czego szukać póki się szejki nie pozbędą kogoś z wymienionego tu trio. Chyba za tydzień tylko potencjalnie Newcastle i kluby z zatoki perskiej mu zostaną. Bo chyba już nawet w lidze chińskiej tyle nie płacą. Może szansą jest liga rosyjska? Wszyscy wyjeżdżają to wjechałby na białym koniu jak gołąbek pokoju...;) A tak na poważnie to powinniśmy pokazać jaja jak w zeszłym roku Perez z Ramosem - oferta nieaktualna, dziś jest niższa i zależna od liczby występów w sezonie. Choć osobiście nie chciałbym już go oglądać w naszej koszulce - ja do jego piłkarskiej klasy przekonania nie mam
12
Raphinha za 40 mln to naprawdę nie byłaby zła opcja. O FdJ to pewnie jeszcze długo będziemy w tej rubryce czytali. Finansowo nie musimy spuszczać z ceny, szczególnie że ManU na takich ogórków wydawało podobne kwoty więc niespecjalnie bym się z nim targował. Ewentualnie pogadać czy za FdJ nie zmniejszą kwoty (jak taka pustka w kasie) i nie dorzucą Alexa Tellesa. Langlet chce jechać na mundial a jedynie otwiera się powoli na możliwość odejścia?! Gościu, Francja to nie Polska i nikt tam rezerwowego, który nie gra powoływać na mundial nie będzie. Jeśli więc myślisz o wyjeździe (choć patrząc na postawę sportową to nie wiem czy to nie jest marzenie ściętej głowy) to raczej w biegu szukaj klubu bo Xavi chyba ma inną wizję środka obrony...
0
@LatajacyHolender W kilku newsach mignęła mi taka opcja. Poza tym jeśli jej nie ma to niczym nie szkodzi złożenie stosownej propozycji. W zeszłym roku w żadnym newsie nie było zdania, że planujemy pozyskanie Luuka a o północy ostatniego dnia przydzielono mu numer na koszulce
7
Dla mnie transfer Kounde jest totalnie niepotrzebny i ja nie podzielam zachwytów nad nim, a już na pewno nie w takich kosztach o jakich tu się pisze.
Jeśli chodzi o Trincao to w przypadku raczej pewnego odejścia Dembele to w Barcelonie wcale nie musi dostać mniej minut niż w Sportingu. Stawiam, że o ile Ansu jeszcze trochę pogra na skrzydle to jednak będzie parł na ŚN. A ze skrzydłowych zostaje Abde więc Trincao wcale nie stoi na przegranej pozycji w walce o skład.
Bayernowi do oferty dorzucić Depaya
2
@Kismeth dokładnie, nic dodać nic ująć. Nunez kosztowałby tylko 7 mln więcej (Benfica wzięła go za 25 mln) ale na brajta lepiej było wydać...
Swoją drogą to Planes miał nosa do zawodników, Zubi podobnie. Przewaga Alemanego moim zdaniem polega na tym, że oprócz nosa ma umiejętności negocjacji i tworzenia najbardziej karkołomnych konstrukcji byleby wykonać fajny ruch transferowy (ściągnięcie Auby to mistrzostwo świata), a wcześniejsi dwaj po prostu potrafili trafnie ocenić potencjał zawodników
6
a ManU myślał, że dostanie FdJ za gruszki i worek piłek?! Na takich ogórów płacili po 50-80 mln funtów to sorry ale niech sięgną do kieszeni. Pod żadnym kątem nie musimy Frenkiego sprzedawać a jeśli już to po to aby sensownie wzmocnić skład a nie tylko po to żeby ten Haag miał pupilka w zespole
3
Może mi coś umknęło ale nie słyszałem abyśmy sprowadzili ostatnio jakiegoś stopera sprowadzili. Znaczy przechodzimy na grę z jednym Araujo w obronie?! Pośmiać się możemy ale prawda jest taka, że na dziś Gery daje mnóstwo solidności w obronie. I nie wyobrażam sobie wypchnięcia go z drużyny na dziś
0
@MateuszDoniec Niezły artykuł ale pytanie póki co przypomina wywoływanie do wróżenia z fusów. Tercet Realu na pewno rozważniej wprowadzany w dorosłość - nie rzuca się ich na głęboką wodę, nie obciąża nadmiarem odpowiedzialności, cierpliwie dają się im ogrywać przy naprawdę rewelacyjnych zawodnikach, których z czasem mają zastąpić. Fede już w zeszłym sezonie świetnie się pokazywał, w tym mam wrażenie że nieco spuścił z tonu. Camavinga dawał wiosną świetne zmiany (choćby w LM). Ostatni z Francuzów ma dopiero jeden sezon w lidze francuskiej więc ciężko coś stwierdzić.
Nasz tercet naprawdę utalentowany ale w jakim kierunku pójdzie Gavi to jeszcze wielka niewiadoma. Pedri pewnie jest najlepszym ze wszystkich młodzieżowców wymienionych w artykule ale nadmierne obciążenie go rok temu skutkowało mocno straconym sezonem właśnie zakończonym. I właśnie o to się obawiam, że nasza młodzież w wieku 22/23 lat będzie zajechana i nie osiągnie tego na co ma potencjał. Poza tym jedynym wzorem dla nich w naszej kadrze jest Sergio bo jednak moment wymiany pokoleniowej przespaliśmy... O Pablo Torre nic nawet nie jestem w stanie napisać
1
Osobiście uważam, tak jak już ktoś napisał - jeśli nie możemy 22-latka opchnąć za 20 mln to lepiej go zostawić. Początkowo u nas był irytujący, ale grał w zespole Koemana, który ciężko było oglądać bo oczy krwawiły. Xavi widać, że ma pomysł na skrzydłowych, chce im dawać więcej zadań. W drugiej części sezonu Trincao u nas miewał naprawdę niezłe mecze. Teraz podbudował się fizycznie w lidze angielskiej i może być choćby wartościowym zmiennikiem. Niech trener sam oceni, tym bardziej, że nie ma bogactwa na skrzydłach. Przypomnę, że Dembele do przyjścia Xaviego też wyglądał przeciętnie (o ile już wyszedł ze szpitala i pojawiał się na boisku)
2
Jeśli sprzedaż FdJ oznaczałaby przyjście Nevesa i Raphinhi to wcale nie byłby to głupi ruch. Po pierwsze, potrzebujemy skrzydłowego bo w pozostanie Dembele to chyba nikt nie wierzy. Po drugie, Neves ma docelowo zastąpić Busquetsa jeśli dobrze pamiętam jeden z artykułów i wypowiedzi Xavi'ego. Obydwaj wnoszą doświadczenie, a ciągle sporo lat gry przed nimi. FdJ jest dość specyficzny - jak drużyna gra dobrze to i on całkiem fajnie wygląda. Problem polega na tym, że nie bierze stteru w ręce jak drużyna gra piach. Jego odejście mogłoby zwiększyć rolę Gaviego, a na dziś to jego kontrakt jest jak dla mnie najważniejszym zadaniem zarządu. Dla mnie to chłopak, który może stać się legendą tego klubu nie mniejszą niż jego obecny trener