0

A z poprzednich newsów wnioskowałem, że dogaduje już warunki z jakimś klubem a tu w sumie dalej nic. On w ogóle trenuje w klubie? Może Xavi by go wcisnął szejkom w Katarze....

0

Jakże inny od Riqui'ego. Niech walczy przez sezon i wraca

1

@Czarny_ck kiedy Sergio był słaby to był ale akurat w ostatnim sezonie to FdJ wciągał nosem. Jeśli chodzi o Albe to w 44 meczach poprzedniego sezonu miał 3 bramki i 12 asyst. FdJ na którym drużyna miała się już opierać w 47 meczach 4 bramki i 5 asyst (sezon wcześniej odpowiednio 51/7/8, a zatem progresu brak), minuty gry podobne wartości. Alba miał naprawdę niezły sezon. Niby obydwaj już lepsi nie będą ale po FdJ ja osobiście progresu nie widzę. Osobiście uważam, że on jest w kilku elementach dobry ale w niczym nie jest bardzo dobry, a tylko bardzo dobrzy zawodnicy na których opierasz skład mają szansę wygrywać puchary. Dla tych dobrych są zespoły i aspiracje z półki niższej niż nasza. My w sezonie tzw. "przejściowym" mieliśmy wicemistrzostwo, które z pewnym rozczarowaniem przyjęliśmy, dość dużym rozczarowaniem był brak wygranej w LE i Pucharze Króla. Tutaj naprawdę potrzebni są zawodnicy z górnej półki. Co do jego odejścia to tak jak pisałem wcześniej - przy tej atmosferze którą wokół niego zrobił klub w ostatnich tygodniach ciężko mi sobie wyobrazić jakby miało wyglądać jego dalsze funkcjonowanie w klubie

2

Alonso to się raczej już pogodziłem, że przyjdzie. Abde i Marmol na wypożyczenie obowiązkowo - może jeszcze nas ucieszą, myślę że powrót Marmola za rok/ dwa jak odejdzie Pique możę być strzałem w "10". Depaya już żegnamy - mam mieszane uczucia: z jednej strony wolałbym aby odszedł Auba, ale jeśli Gabończyk zostaje to rzeczywiście pożegnajmy Depaya. Siedzący na ławie w końcu by wybuchł i rozwalił drużynę. Niby rok temu miał partnerów przeciętnych, ale też drugi klub z topu i drugi raz jednak nie spełnia nadziei. Może to rzeczywiście format OL...
Wokół FdJ atmosfera jest tak chora, że lepiej dla wszystkich aby odszedł. Zawodnik się do niej nie przyczynił (atmosfera to jednak wina klubu z ostatnich tygodni) ale sam występami na boisku furory nie zrobił przez 3 lata. Do forsowanego schematu grania chyba rzeczywiście bardziej ten Silva pasuje niż FdJ. W przypadku sprzedaży Holendra i pozostałych odejściach myślę, że problemu nie będzie ani z zakupem ani z pensją Portugalczyka. Tym bardziej że pensja ma być dopasowana do drabinki płacowej czego nie da się powiedzieć o kontrakcie Holendra...

1

Nie można gościa nie rejestrować bo narażamy się na sankcje. Ale jeśli będzie zarejestrowany, ale walkę o granie przegra sportowo i na cały sezon wyląduje na trybunach bo jednak Lewy okaże się lepszym napastnikiem (a to jest prawdopodobne...), to sankcji nie będzie. W tej chwili w kadrze jest 26 zawodników. Zakładając, że odejdzie Umtiti i ktoś z dwójki Depay/ Auba, do tego na wypożyczenie Nico, to spokojnie jest miejsce na zarejestrowanie Nazario i zorganizowanie mu dwóch sezonów wolnego.
Finansowo zwolnienie go z kontraktu ma moim zdaniem sens tylko w sytuacji gdy takie porozumienie o rozwiązaniu skutkuje wpisaniem kwoty w inną kategorię rozliczeń niż pensja. Wtedy zwalniamy miejsce w puli płacowej, wypłata odszkodowania robi nam koszt ale jednocześnie zmniejsza podatki po znacznych przychodach jakie w tym sezonie notujemy w związku z dźwigniami, a dodatkowo pozbywamy się tego magika futbolu raz na zawsze

0

Można się naigrywać z żądań Umtitiego ale grunt żeby poszedł gdzieś gdzie może od czasu do czasu powącha murawę w meczu. Co do Brajta, niech go rejestrują, kasę wypłacają, a że sportową rywalizację przegrywa... no cóż, trudno, MŚ na świeżości albo razem z innymi kibicami

0

A swoją drogą - gdzie jakiś news o Martinie? Czyżby zdecydował się spędzić sezon na trybunach? Czy na MŚ chce jechać "na świeżości i głodzie piłki"?

1

@DzizuSS Nie znam i pewnie ciężko będzie kogoś takiego znaleźć (pomijam tu Pedriego, który formalnie ostatni sezon w Las Palmas grał jako gracz wypożyczony). Problem jednak polega na tym, że przez lata obszar sportowy Barcy nie praktykował tego typu ruchów. Wypożyczaliśmy tylko gości którzy już byli zbędni a nikt ich nie chciał kupić. Z Nico sytuacja jest jednak inna. On dziś jest w pierwszej drużynie ale chodzi o to, żeby więcej grał. Przy Sergio nie miałby za wielu okazji więc ogranie + to co już dziś piłkarsko prezentuje daje nadzieje, że wróci jako wartościowy zawodnik. Real często tak robił z młodymi ze swojej szkółki i w Niemczech otrzaskali m. in. Carvajala. My dopiero tego się musimy nauczyć zamiast wypuszczać gości z rezerw

3

Ja natomiast wolałbym sprzedać Aube niż Depaya. Preseason pokazał, że z odpowiednim towarzystwem na boisku może sporo wnieść, ciąży na nim mniejsza presja niż rok temu kiedy ofensywę w zasadzie miał ciągnąć sam przez długie tygodnie. Auba za rok i tak kończy kontrakt. Lubię go, jak zostanie to też fajnie ale jeśli to kwestia wyboru który z nich zostaje to wolałbym Depaya

0

Wypożyczenie Nico uważam za dobry pomysł - stanie się ciekawszym zawodnikiem, nabierze doświadczenia i w przyszłym sezonie wróci mocniejszy. Za nim go puszczą niech jeszcze przedłużą kontrakt. Podobnie casus Collado - na dziś go w składzie nie widzę choć jego charakterystyka sposobu gry chyba dość podobna do forsowanego od jakiegoś czasu Bernardo - oczywiście nie porównuję ich prezentowanym na dziś poziomem ale o możliwość taktycznego wykorzystania przez Xaviego mi chodzi. Z Umtitim póki nie będzie oficjalnego potwierdzenia to nie uwierzę. Jeśli się uda to uznam, że dyrekcja rozbiła bank - w jednym oknie wypchnąć z klubu Langleta i jeszcze Umtitiego na dokładkę to jest jak trafienie szóstki w EuroJackpot. Co do Depaya to cały czas uważam, że powinien zostać. Nawet patrząc na okres przygotowawczy - był jednym z mocniejszych punktów drużyny, naprawdę może się przydać. Jeśli ktoś za niego nie wyłoży 18-20 mln to nie rozważałbym wypuszczenia tylko raczej przedłużenie kontraktu o 2 lata

1

Ciekawe o jakim meczu mówi, bo z tego co pamiętam debiut w AV miał wymarzony (ze dwie bramki czy jakoś tak). Sam jestem ciekawy jak się potoczą losy Cou - piłkarsko naprawdę świetny zawodnik, ale mam wrażenie, że mentalnie to on nie dźwiga roli lidera. W Interze się spalił (myślałem, że przez młody wiek), w Barcelonie niewypał, pokopał trochę w Liverpoolu ale w sumie pewnego poziomu nie przeskoczył, a piłkarsko było kilku zawodników co bardziej ciągnęło wózek, szczególnie w trudnych chwilach. Oby grał jak najlepiej ale dziwny to przypadek

0

Ten tydzień niech będzie pożegnaniem Martina i Umtitiego. Nieobecność Francuza wczorajszą mam nadzieję, że była spowodowana negocjacjami z nowym klubem. Obojętne czy wypożyczenie czy sprzedaż. Jeśli odejdzie FdJ to rozumiem starania o Bernarda choć myślę, że duży koszt. Osobiście wolałbym poszukać sensownego prawego obrońcy. No i ostateczna decyzja z Pijanicem - chyba brak chętnych więc ewentualne wypożyczenie Nico do Girony czy innej Celty byłoby sensownym ruchem. Wtedy zostajemy ze składem:
MAtS/ Pena
Araujo, Garcia, Pique, Christensen, Kounde, Alba, Dest, pewnie Alonso
Busquets, Roberto (ciągle w to nie wierzę), Kessie, Gavi, Pedri, Pijanic, FdJ/ Silva
Lewandowski, Auba, Dembele, Raphinha, Fati, Torres, Depay (?)
Na papierze nieźle to wygląda, zdecydowana poprawa jakościowa w porównaniu do dwóch ostatnich sezonów

2

Dobry prognostyk i nawet nie o sam wynik chodzi. Widać było entuzjazm, wypracowane pewne mechanizmy, fajnie się zapowiada współpraca Pedri - Lewy. Skrzydła chodzą aż miło - czterech zawodników na dwie pozycje i to motywuje, widać to nawet po Dembele. Do tego świetnie, że w zasadzie każdy ma inny profil więc trener ma komfort dobrania zawodników pod to, co w danym meczu chce grać.
Z plotek transferowych - jeśli na rzecz przyjścia Bernardo mamy poświęcić Nico to ja za transfer dziękuję

0

Obawiam się, że Alonso może też trochę kosztować i jeśli nie przejdziemy na grę 3 ŚO to trochę szkoda kasy. Trudno - się uparli i nic już chyba z tym nie zrobimy. Neto już prawie się pozbyliśmy, teraz liczę jeszcze na to, że zniknie z paska płac Martin. Coś cicho o Umtitim ale jego to już nawet może satysfakcjonować siedzenie na trybunach bez zgłaszania go do rozgrywek

12

W tego Alonso to ciągle nie chce mi się wierzyć żeśmy się tak na niego uparli. Martin i Neto niech już też odchodzą, Nico chyba rzeczywiście na wypożyczenie. Jeśli odejdzie Auba to Depay musi zostać - myślę, że to perspektywicznie lepsze rozwiązanie dla nas, tylko Depay musi przedłużyć kontrakt

3

Co to za "taśmy"? Więcej tego typu "newsów" jest?
Wypowiedź pokazująca poziom frustracji. Wszyscy wkoło słabi. Nie gram, ale mi tu dobrze to co się będę ruszał....

0

@Vintee Wydaje mi się, że wszystko jest kwestią sposobu załatwienia. Jeśli obejdą się z nim nieelegancko to jasne, że mógłby nie chcieć. Ale jeśli załatwią temat z klasą tłumacząc, że chwilowo chcą spróbować innych sposobów, a za rok miałby powrócić jako istotny element układanki to dlaczego nie. Poza tym nie wyrzuca się go do jakiegoś podrzędnego klubu - do tej pory w mediach przewijają się Juve i BVB

1

Osobiście wolałbym ogrywanie Nico niż trzymanie Pjanica. Szczególnie póki jest Busi i Xavi - obydwaj mogą wiele mu podpowiedzieć, jeden na boisku, drugi jako trener. Jeśli sztab uzna inaczej to mam nadzieję, że chociaż obniżą jego pensję - 40% obecnego uposażenia to też raczej w żadnym innym klubie by nie dostał. Jeśli zostanie to Nico na wypożyczenie - absolutnie nie tracić młodego.

0

Depay i Borussia to myślę, że dobre rozwiązanie w wersji kiedy przedłużamy z nim kontrakt i wypożyczamy na rok. Depay gra w klubie prezentującym niezły poziom, Borussia zyskuje zastępstwo za Hallera na okres jego nieobecności (mam nadzieję, że szybko wróci), a Barca ma w razie czego Depaya do dyspozycji w przyszłym sezonie.
Dobrze że żegnamy Puiga - jeden mnie w kadrze, a i tak nic nie wnosił.
Przeglądałem dziś kadrę i jak dla mnie to jeszcze: pozbyć się Neto, Brajta i Umtitiego, a wypożyczyć gdzieś Collado. Jeśli Brajt i Neto stawiają warunek że tylko za darmo po uprzedniej wypłacie wszystkiego, to co najwyżej z zastrzeżeniem, że w trakcie jakby obowiązywał kontrakt nie mogą z nikim podpisać umowy albo niech bez rejestracji siedzą na trybunach. Jak im tak na kasie zależy. Bo wypłacić im z góry to dla mnie bezsens

0

A z Umtitim można zrobić tak samo? Generalnie to sobie myślę, że jak nie ma na nich chętnych to niech siedzą na trybunach. Na treningi wyznaczyłbym im osobne kółeczko i niech nie przeszkadzają. Umtiti się pewnie będzie tu trzymał, ale może Martin stwierdzi, że jednak można gdzieś jeszcze pograć

10

Z tymi transferami z klubu to słabo - wszyscy wiedzą, że musimy się pozbywać szrotu więc oczekują "transferów" darmowych, a takiego Meyorala Real opchnął za 10 mln... Fakt, że jak mają zapychać kadrę to lepiej się ich pozbyć nawet za darmo ale jednak patrząc na całokształt to słabe. Puiga nikt w Europie nie chce - mimo wszystko jestem zaskoczony ale potwierdza to fakt, że w klubie potrzebny nie jest. Jeśli nawet w lidze belgijskiej się nikomu nie przyda. Martina chcą w Arabii ale żeby poszedł do klubów które mają budżet bez ograniczeń, to musimy rozwiązać kontrakt. Neto zgodzi się odejść jak zwolnimy go z kontraktu bo kasy nikt na niego wyłożyć nie chce. Kogo myśmy za czasów Barto naściągali do tego klubu?!
Rozważamy jako alternatywę dla Alby: Angelino, Sergio Gomez czy nawet ten Reguilon, mamy do ogrywania Balde, a upieramy się na ściągnięcie Alonso?! Ani perspektywiczny, ani za darmo, a piłkarsko jak na mój gust nie daje lepszych gwarancji niż wyżej wymienieni

6

Bernardo w bliższej czy dalszej perspektywie to kompletnie zbędny zakup. Ani za Pedriego ani za Gaviego go nie widzę. Depay raczej będzie chciał grać więc myślę, że pogrozić może ale jeśli rzeczywiście chcą go sprzedać to raczej nie zagrzeje u nas miejsca. Inna sprawa jak pisałem parę dni temu - moim zdaniem Depay powinien zostać, najwyżej być wypożyczonym na rok. Bo za rok to Auba kończy kontrakt, Lewy ma 35 lat i taki Depay do rotacji z nim na pewno by się przydał. Różnie też się mogą potoczyć losy Dembusia. Z tym Reguilonem to mam nadzieję, że żartują - wolę co prawda jego od Alonso ale myślę, że w tych pieniądzach to możemy mieć Grimaldo lub Sergio Gomeza z Anderlechtu do rotacji z Albą

2

Kiedy duża część obecnych tu osób zrozumie, że czym innym jest budżet płacowy a czym innym kasa na transfery?! Ludzie - to jest aż tak skomplikowane. To nie tak jak u nas na kontach, że z z jednego rachunku płacicie w spożywczaku i w PGE. Nie ma tu prostego przełożenia, że nawet gdybyśmy żadnego transferu nie zrobili, a mieli sprzedane te prawa telewizyjne to mamy dodatkowe 500 mln w budżecie płacowym. Wpisy o tym, żeby się Franek nie dawał bo 200 mln wydaliśmy na transfery jest niczym więcej jak tylko przejawem niezrozumienia tematu. Osobiście uważam, że FdJ ze względu na to co daje sportowo jest u nas zawodnikiem przepłaconym. Rozumiem, że pensji obniżyć nie chce ale sportowo musi skumać, że na chwilę obecną jest gościem do rotacji bo budowania na nim drużyny na dziś nie widzę. 3 sezony a meczy naprawdę dobrych może z 10

0

Jeśli się potwierdzi, to jeszcze tylko zawodnik do rotacji na LO i kadra zamknięta. W międzyczasie pozbywamy się szrotu który ma alternatywę - albo odchodzi albo sezon na trybunach bo rozumiem że Puig czy inne Martiny to nie mają złudzeń co do grania. Umtiti od dwóch sezonów dzieli swój pobyt w statusach pacjent/ rehabilitant i jemu zapewne kontynuacja tego stanu rzeczy nie przeszkadza. Ale to akurat fajnie - do gierki treningowej zawsze się przydać może i przy najmniej nie oczekuje minut na boisku więc i atmosfery nie kwasi. Lepiej jakby odszedł ale jest jak jest

0

a dla mnie całe to sądzenie za transfer to jakaś paranoja. Ciągnie się to z 10 lat i w sumie nic konkretnego z tego nie wynika. Naszych byłych działaczy nie lubię ale jak kluby angielskie wyciągają juniorów z całego świata to nie słyszałem aby się ich ciągało po sądach. Ney to chyba sam sobie nieprawidłowego transferu nie przeprowadził (przy założeniu, że nieprawidłowości były) - raczej miał agenta-Tatusia i sprawę realizowali działacze więc targania jego po sądach to już nie rozumiem. Ogólnie sprawa dość komiczna mi się wydaje, choć liczę się z tym że wyroki mogą być jak najbardziej realne

12

Ja rozumiem, że kontrakt podpisany i że jak się klub zobowiązał to niech płacze i płaci. Z drugiej strony FdJ dostał takie zarobki bo miał tez gwarantować określony poziom sportowy, a w mojej ocenie z tego akurat się nie wywiązuje. Działania klubu dostosowane do jego sytuacji - nie ma problemu z kasą na transfery, ale budżet płacowy to co innego. Wielokrotnie na podcastach było wyjaśniane - wiadomo, że kasę mamy tylko reguły ustalania limitów są takie a nie inne i musimy brać je pod uwagę.
Wracając do FdJ - byłem zwolennikiem jego transferu do klubu, po kilku latach jestem zwolennikiem jego transferu z klubu. Uważam, że nie wnosi tyle ile mógłby wnosić, po 3 latach ciągle nie wiem na jakiej pozycji on w zasadzie powinien grać, mentalnym liderem nie stał się nawet w ubiegłym sezonie gdy graliśmy juniorami i rezerwami. Dziś, przy takim składzie pomocy to taka trochę zapchajdziura - we wszystkim niezła, w niczym bardzo dobra. Nawet hasło w tym artykule, że będzie grał na wielu pozycjach pokazuje to co powyżej napisałem

2

Szczęśliwie u większości drużyn te "tournee" to jak rodzaj cyrku objazdowego. Bo takie "przygotowania" póki co to mogą się skończyć tym, że już w połowie września będą oddychali rękawami

0

Jeśli mówi się, że po sezonie ma odejść Busquets który fizycznie przestaje gwarantować odpowiedni poziom, to samo z Pique to jaki jest sens ściągać Messiego, który jest od nich niemłodszy, a zawsze fizycznie słabszy?! Jestem częścią "kościoła" Leo, uważam go za absoolutnie najwybitniejszego zawodnika jaki grał w piłkę ale nie widzę żadnej wartości sportowej w jego powrocie. Mógłby być uzupełnieniem składu ale na taką rolę to jakoś nie wierzę, że się zgodzi. Finansów nie tykam, marketingowo myślę, że by się podpisanie go zwróciło, choć nie sądzę aby wartość marketingowa na dziś była porównywalna choćby z ostatnim jego sezonem w naszych barwach - po prostu dziś dzieciaki bohaterów widzą w Mbappe i Halandzie, a tytani ostatniej dziesięciolatki już aż tak nie rozpalają wyobraźni w ukształtowanych piłkarsko środowiskach. Dlatego dla PSG była to inna wartość, a powrót do Barcy już chyba aż takiego szału by nie zrobił

2

Ja też uważam, że robią nam przysługę. Po pierwsze wolę Kounde niż Azpi i Alonso razem wziętych. Jakby nie patrzeć bierzemy gościa o co najmniej porównywalnej wartości piłkarskiej, rokującego i 10 lat młodszego od każdego z wymienionych. Mnie się widzi, że Xavi w Araujo upatruje PO na mocnych rywali i pomysł ten już się kilka razy sprawdził. Dodatkowo liczne głosy wskazują, że Xavi może dążyć do gry trójką z tyłu co by znaczyło, że pozyskujemy zawodnika idealnego do tego systemu, a i sam Kounde może stanowić alternatywę na PO. zamiast ich dwóch wolę aby w Sergio Gomesa jako alternatywę dla Alby zainwestowano - raz, że wychowanek, dwa - już ograny, trzy - dający nadzielę na zastąpienie Alby w dłuższej perspektywie niż tylko najbliższy sezon

8

Jeśli jest opcja Gvardiola to uważam, że ekstra sprawa - może grać zarówno w środku jak i na lewej stronie obrony (czyli zmiennik Alby o innych parametrach), a także w trzyosobowym bloku obronnym. O Kounde czytałem, że nie tylko ŚO może być ale i jako opcja na prawą stronę mógłby być brany pod uwagę. Alternatywą na LO jest nasz wychowanek Sergio Gomez - nabrał ogłady w Anderlechcie, prezentuje się naprawdę fajnie, pewnie też za rozsądne pieniądze do wyciągnięcia - zdecydowanie wolę tę opcję niż Reguilon

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?