0

No i zostaliśmy na 3 ostatnie mecze z Luukiem... Mokry sen Koemana staje się rzeczywistością

0

Z Destem to niegłupi pomysł. Sprzedać pewnie będzie mniejszy problem bo chętni na niego są ale kogo w jego miejsce? Nie mówię, że to jakiś kozak bo absolutnie w każdym meczu z mocnym przeciwnikiem obsrana zbroja i przy najmniej jedna bramka na jego koncie ale jednak kogoś na tej prawej obronie trzeba wystawiać a Roberto to nie mój typ...

0

@krz_kylo3 Coutinho też w lidze angielskiej strzelał aż miło. Rudiger jest dla mnie zbyt klockowaty. Zgoda, że to twardziel którego nie przestawisz ale wielokrotnie świetni środkowi obrońcy przychodzili do LaLiga i nagle okazywało się, że nie robią furory bo najczęściej środkowi zostają tu sami przed własną bramką podczas gdy reszta atakuje. To wymaga dużych umiejętności gry jeden na jeden, dużej mobilności, szybkości i zdolności operowania piłką. Dla mnie Rudiger tego nie ma, ale oczywiście może się okazać że masz rację i będzie pewnym punktem obrony

1

@krz_kylo3 Jednego a'la Dybale już mamy i od 2 lat nie możemy się go pozbyć - Coutinho się nazywa. Profil w zasadzie ten sam i główny problem to brak pozycji dla niego w naszym ustawieniu. Kessie i Christensen jak najbardziej. Bernardeshi co najmniej do rozważenia, Lacazette jako napastnik do rotacji również. Reszty u nas nie widzę - Origi to gdzie nie poszedł jest rezerwowym, Romagnoli i Rudiger zupełnie nie na ligę hiszpańską (szczególnie Włoch), Luiz Felipe wymaga dużo swobody od trenera a u nas w kadrze to jest chyba właśnie główny problem od lat, że mało komu chce się być zdyscyplinowanym, zakładać pressing czy też realizować inne założenia taktyczne. Tolliso to też nie jest gość który dałby nam na dziś jakiś skok jakościowy - w drugiej linii wolę jednak konsekwentnie stawiać na Nico, Gaviego, Pedriego czy dalej Frankiego. W obwodzie jest Puig - niby nic nie wnosi ale nie wiem czy sportowo daje mniej niż mielibyśmy od Tolisso

2

W zasadzie ciężko się nie zgodzić z większością tekstu. W zasadzie uważam, że do rywalizacji to w przyszłym roku nie wrócimy bo przeciwnikiem na rzeczywistych faworytów to my nie jesteśmy od co najmniej 2-3 lat w tej LM. Czy rzeczywiście pól kadry do wymiany? Nie sądzę, ale na pewno musimy odzyskać jakiegoś napastnika bo dziś choćbyśmy mieli Xaviego i Iniestę z najlepszego okresu w pomocy do dyspozycji to i tak nie miałby kto ich akcji wykańczać.
To co mnie razi od dłuższego czasu i liczę, że w przerwie świątecznej zostanie poprawione to intensywność i gotowość do biegania. Wczoraj aż oczy krwawiły kiedy nasi grają mecz o życie, Bayern ma 3:0 na tablicy i to Bayern zakłada pressing naszej obronie a nasi pomocnicy nie mają z kim rozegrać bo wszyscy na stojąco "grają". Gavi i Nico dają dużą nadzieję, ale właśnie - to powinni być goście których dziś nie obarczamy odpowiedzialnością za wynik tylko konsekwentnie wprowadzani do składu. A dziś jeśli są obydwaj dostępni to chyba ciężko znaleźć kogoś kto w ich miejsce wstawiłby nawet Frankiego, o Coutinho czy Puigu nie wspominając. W ataku Depay od sierpnia gra wszystko od deski do deski bo jako alternatywę przewidzieliśmy dla niego Luuk'a. Torres super jakby przyszedł, ale potrzebujemy kogoś kto wie po co został wystawiony na ataku i jak dostanie piłkę w polu karnym to jak Kun z Realem - kopie żeby wpadło.
Aha, i nasz pędziwiatr Dembuś - zafundujmy mu bilet do tego Newcastle tylko niech leci już w styczniu. Wiem - zaraz będą głosy że to nasz jedyny niekonwencjonalny artysta ale my potrzebujemy konkretów a nie biegania bo to nie bieżnia lekkoatletyczna. Z resztą, cud jeśli do stycznia się nie połamie...

0

A MAtSie pisałem już kilka razy - dla mnie to jest zawodnik którego moglibyśmy spieniężyć. Nie widzę od dawna żeby wiele wnosił do gry. Jeśli dogadaliby się z Onaną to korzyść podwójna - raz, że sportowo poziom co najmniej utrzymany, a dwa, że pensje pewnie miałby niższą niż Niemiec.
Z Frankiem to jednak mam ból głowy. Z jednej strony spieniężenie go wcale nie musi być złym pomysłem. Z drugiej to zawodnik który może wiele wnosić. Tylko, że ja nie umiem stwierdzić gdzie jest jego miejsce na boisku i chyba najbardziej podobał mi się w zeszłym sezonie w kilku meczach na stoperze. Rozgrywa póki co słabo, zamiast Sergio Busquetsa też go nie widzę. Na pozycjach w pomocy bardziej wysuniętych chyba więcej przebojowości mają Nico i Gavi. Krótko mówiąc to taki zawodnik który niby jest dobry ale nikt nie wie w czym dokładnie. U nas już 3 sezon ale nie widzę, żeby zaczął rządzić w środku pola, regulował tempo gry. Jak przy Xavim nie zaznaczy swej obecności w środku to chyba więcej pożytku ze sprzedaży niż trzymania go w kadrze. Wczoraj więcej zagrań sensownych od niego nawet Cou pokazał

1

Raczej Bayern meczu nie odpuszcza sądząc po składzie. Ale z drugiej strony - ławkę to oni mają kiepską

1

@rayqi ja tam różnicy w ich występach nie widziałem - ani jeden ani drugi kompletnie nic do gry nie wnosił

13

Robert powinien dać sobie spokój z tą Złotą Piłką - za 2020 bezwzględnie mu się należała i nieważne czy Messi mówił szczerze czy nie. W tym roku osobiście też uważam, że na nią zasłużył ale był już bardziej wyrównany wyścig. A nie powinien się przejmować bo jak brazylijski dziennikarz głosuje na Neymara a Roberta nie ma nawet w pierwszej piątce (w Argentynie w miejsce Lewego jest Suarez...) to nagroda warta tyle co zeszłoroczny śnieg. Dla mnie progres jaki on robi każdego roku i to nawet po przekroczeniu 30-tych urodzin jest imponujący i ZP tego nie zmieni

0

Dla mnie to również póki co spore rozczarowanie. Skrzydłowym nie jest i nie będzie. Obrońca/ wahadłowy też z niego póki co nie na poziom LM. Taktycznie to on jest zielony kompletnie i czas aby zaczął robić progres albo szukajmy dalej bo jeśli Dani ma być rywalem do miejsca w składzie to słabo to świadczy o Destcie. Dani to może być jego mentorem, który mu daje złapać oddech w mniej ważnych meczach a jak stanowi dla niego poważną alternatywę to znaczy, że nie jest to zawodnik na miarę Barcy

1

Może i Dembele coś z Bayernem ugra i w ten sposób choćby w części spłaci transfer. Z drugiej strony nie wiem czy więcej pożytku nie byłoby z Ligi Europy bo w LM nawet awans skończy się szybkim odpadnięciem.
Dalsza systematyczna przebudowa kadry - widać, że Xavi robi porządek organizacyjny, poznaje drużynę. Na dziś nie ma nikogo, kto mógłby akcję wykończyć. Poważnie należy się zastanowić nad trzymaniem Desta - spieniężyć można go nieźle, w ofensywie coś tam daje (choć niewiele konkretów) ale w obronie zawsze coś sknoci. Umtiti chyba ostatecznie wszystkich wyleczył - trzeci kolejny trener u którego nie gra, nie ma w tym więc chyba przypadku. Osobiście wierzyłem, że może być w formie fizyczneej i Xavi da mu szansę. Skoro w 4 meczach 0 minut, to znaczy, że problem jest poważniejszy i należy uwolnić limit pensji choćby rozwiązując z nim kontrakt. Podobne spostrzeżenia mam co do Puiga - póki co żadnego argumentu do trzymania go na boisku. Coutinho to choćby za 5 mln Euro należy sprzedać - koszt ogromny, pożytku zero

0

Powinni planować nowy sezon bez Dembele. Jak ktoś chce mu płacić gwiazdorski kontrakt za rozegranie 15 spotkań w sezonie (nie wiem nawet czy taka średnia wychodzi), to oczywiście nie mam nic przeciwko o ile tym klubem nie będzie dłużej Barca. Zwolnijmy limit wynagrodzeń i tyle. Szkoda jeśli odejdzie za darmo ale trudno. Osobiście tylko uważam, że w takiej sytuacji reszta sezonu na trybunach. A tak po ludzku to straszna łajza ten gość jeśli rzeczywiście nie poczuwa się do tego, żeby choćby o rok przedłużyć kontrakt i dać Barcie zarobić (nie mówcie, że tak piłkarze nie robią w stosunku do swoich klubów) - 4 lata wieczny szpital, sportowo w zasadzie niczego nam nie dał, pensje pobierał gwiazdorską (wina Barto, że tyle mu zagwarantował). W takiej sytuacji odrobina przyzwoitości nakazywałaby przedłużenie tego kontraktu o rok z ustaleniem, że albo go sprzedadzą latem albo po sezonie odchodzi za darmo.

0

Jak tym Dembele ManUtd taki zainteresowany to dajmy im go zimą w zamian za Martiala. Zejdziemy z kosztów i łatwiej będzie zmieścić w limicie płacowym Ferrana. Jeśli Umtitiemu nie da Xavi szansy do końca grudnia to jak dla mnie choćby za darmo - zwalniamy limit płacowy, a kadrowo z tego co słyszę to mamy dwóch nieźle rokujących stoperów w Barcie B. Langleta chyba po sezonie da się gdzieś wypchnąć. Luuka to zimą oddać za darmo. No i zostaje Coutinho z którym nie wiem co zrobić. Budżet doi a chyba nikt (łącznie z nim samym) nie ma złudzeń, że piłkarsko to już jest zawodnik co najwyżej do Newcastle (i to też zanim tam realna siła się zbuduje czyli na najbliższe 1,5 sezonu), ewentualnie Espanyol i inne tego typu potęgi. Roberto przedłużyć kontrakt o rok ale z obniżką kontraktu o co najmniej 60%

0

Kiedyś w Polsce był Klub Kokosa. W Barcie obecnie powinni powołać Klub Dembusia. Wiem że okoliczności założenia byłyby inne ale jakaś analogia mi się nasunęła - jedni i drudzy kosztują a nie grają. A Sergiego mi szkoda - serca tu zostawił mnóstwo. Jest dla mnie jednak symbolem spadku jakości drużyny - jak wygrywaliśmy wszystko jak leci to w środku pola hasał Xavi. Jak zaczęliśmy tam wstawiać Roberto to i wyniki się skończyły

17

Osobiście gościa uwielbiam - za charakter i za postawę w wymiarze niepiłkarskim. Wiem, że cała ta aktywność czasem negatywnie wpływa na jego koncentrację na boisku ale we współczesnym futbolu brakuje mi gości o tak szerokich horyzontach, którzy mają do powiedzenia nieco więcej niż stałe formułki pisane przez specjalistów od PR. No i fakt, że jednak myśli perspektywą nieco szerszą zdając sobie sprawę, że kariera nie trwa wiecznie - to naprawdę imponuje

2

Jest jak powiedział Clemente - Messi to bez wątpienia zawodnik najlepszy z najlepszych. Ale uważam, że skoro przyznawana jest nagroda za postawę w danym roku kalendarzowym to i Lewy, i Kante, i - śmiejcie się, ale - Benzema nakrywali Messiego czapką. Messi formy nie miał żadnej, od zakończenia Copa America zagrał w sumie chyba z 10 meczy (przez pół roku), przed wakacjami koncertowo przewalił z Barcą walkę o mistrzostwo i bynajmniej nie był najmniej winny - w końcówce sezonu bramek w zasadzie nie strzelał, w LM z PSG niezwykle ważnego karnego też spartolił, z rzutów wolnych podjął chyba ze 40 prób zanim trafił do bramki. Nawet najwięksi fanboye muszą przyznać, że w sumie nie licząc finału CdR to większość wiosny grał piach. Gratuluję wygranej, nie wiem czy kiedyś będzie zawodnik piłkarsko lepszy (szczególnie w tak długim okresie czasu), ale nagroda w tym roku chyba bardziej niezasłużona niż w 2010 r., a tamtego werdyktu myślałem, że nigdy nie przebiją

1

@4Fabregas4 znając Koemana to pytanie brzmi raczej: których 3 z nich by PRZYSPAWAŁ do ławki? Bo mistrzem rotacji to on nie był... Najgorsze w tym wszystkim, że on sam szukał zawodników przeciętnych, którzy nie mają szans pociągnąć w górę tej drużyny

1

"Cabral, nowy Lewandowski".... Nie przekreślam szans na taki scenariusz ale uważam, że takie stwierdzenie to jednak przejaw dużego optymizmu

0

@dzefrej234 Szczerze mówiąc to niewiele wiem o tym Cabralu ale wydaje się, że transfer z ligi francuskiej jakiegoś napastnika czy portugalskiej jest jednak obarczony mniejszym ryzykiem. Raczej spodziewam się kolejnego Martina Braithwaite'a, a zatem nie wiem czy ten transfer ma sens. Niech może skupią wysiłki na zapewnieniu latem usług nastolatka z RB Salzburg niż pakują teraz 20 mln w gościa, który w najlepszym razie może być uzupełnieniem składu. W grudniu/ styczniu już jeden Braithwaite nam wraca.... Nie wiem czy potrzebujemy ich aż dwóch. Oczywiście nie wykluczam, że gość przyjdzie i zacznie ładować bramkę za bramką - ligi szwajcarskiej nie śledzę wcale

2

Spójrzmy na to optymistycznie - możemy być pierwszą i jedyną drużyną w historii która wygrała wszystkie puchary jest załapiemy się do Ligi Europy... A tak na poważnie to mam wrażenie, że dzieje się dokładnie to na co liczyliśmy przy zmianie trenera czyli zmiana nastawienia, pomysł na grę i to dostosowany do profilu zawodników których posiadamy dzięki czemu każdy zaczyna grać lepiej. Wychodzą nam braki kadrowe i kontuzje ale jak będzie widoczny pomysł w grze to łatwiej też będzie znaleźć do niego wykonawców. Ansu też się wkrótce wyleczy, Może Dembele z 10 meczy w tym sezonie zagra i też te kilka razy będzie miał trener większe pole manewru

2

Głupoty gadacie że zajechany. Po prostu siedział ostatnio na meczu na trybunach obok Dembele i się zaraził :)))) A tak na poważnie - strasznie szkoda ale piłkarze muszą rotować bo inaczej takie są skutki. Przyszedł z klubu w którym zagrał ze 30 meczy, a tu od razu 70 co 3 dni i to na znacznie większej intensywności. To się organizm zbuntował. Oby po tym sezonie jego historii nie powtórzył Gavi bo z nim podobne praktyki urządzają..

0

Jak mielibyśmy wpuścić Luuka to w zasadzie lepiej grać w 10, żeby pomocnicy nie mieli złudzenia, że ktoś z przodu jest. Demirowi dać szansę i wyraźnie mu tłumaczyć, że ma spokojnie grać jak potrafi i mecz ten nie decyduje o jego być albo nie być. Jest Depay, wzmocnić pomoc. Sam nie mogę się doczekać meczu - jest mega ciekawy jak to będzie wyglądało. Nie robię sobie złudzeń, że gra będzie się kleiła jak za najlepszych czasów Guardioli ale chce zobaczyć entuzjazm i chęć walki na boisku po stronie naszej drużyny

0

Byłby to świetny transfer - Bayern do dziś nie może odżałować wypuszczenia go z rąk. Myślę, że z dwójki Haaland/ Adeyeni, Karim jest ciekawszą opcją. Przede wszystkim transfer tańszy, pewnie agentowi też mniej trzeba zapłacić. Oczywiście, pewnie na dziś Haaland strzeli ze 40 bramek w LaLiga ale dyskutowałbym czy pasuje do naszego stylu. Dużo zależy od preferencji trenera

1

@Kismeth Nie ma co dyskutować - Koemana trenera nie lubię i nie cenię, ale co by nie było to dla mnie do końca życia pozostanie legenda Barcy, której gol dał nam pierwszą LM. Nazywanie go klaunem wyklucza z dyskusji z prawdziwymi kibicami Barcy. Merytorycznie też nie ma o czym dyskutować - jak przychodził Koeman to Xavi nawet nie chciał jeszcze rozważać powrotu (sam o tym ostatnio mówił). Suarez odszedł bo Barto już wiedział, że nie będzie miał kasy na przelew. Sportowo też myślę, że zapoczątkowało to niezbędne zmiany. Oczywiście można powiedzieć, że wygrał dla Atletico mistrzostwo a nam brakowało snajpera ale w poprzednim sezonie też na wiosnę miał kontuzję, co powtarza się chyba 3 czy 4ty rok z rzędu. Depay nie jest złym nabytkiem (szczególnie, że darmowym i nie traktującym nas jako trampoliny w drodze do innego klubu), a z Desta jeszcze sporo pożytku będzie (myślę, że skorzysta na przyjściu Daniego). Tym bardziej, że przyszedł po sprzedaży Semedo więc gdyby nie to cały sezon skazani byśmy byli na Roberto... Luuka przemilczę bo tej decyzji obronić się nie da

3

Całkiem fajna wiadomość. Może sportowo to nie jest już zawodnik który może pozwolić nam walczyć o LM ale na dziś widzę dla niego ogromną rolę - i pomoc w wyjściu z kryzysu, i mentalne może sporo dać, a i sam Dest może sporo przy nim zyskać

0

@oZinho właśnie drużyna nie robiła prawie nic. Gdyby nie pudrowanie trupa przez Messiego to kiepskie wyniki przyszłyby wcześniej i może proces zmian byłby łatwiejszy. Dziś w zasadzie mamy spaloną ziemię z której nieśmiało kiełkują Pedri, Gavi, Ansu czy Nico. A Messi wiele nam w ostatnich 2-3 latach nie dał - pokonanie Betisu tylko z perspektywy dnia dzisiejszego możemy uznawać za sukces ale poza tym od początku lat 90tych (z krótkimi przerwami) to my rywalizujemy o najwyższe trofea a nie celujemy w kwalifikacje ligi mistrzów. Nie podważam zasług Messiego ale sportowo już nie ciągnął zespołu w tych kluczowych momentach

2

Dla mnie porozumienie z CVC było od początku chorym pomysłem na doraźne zasypanie dziury w budżetach. Fundusze inwestycyjne nie pomagają lecz inwestują czyli dziś coś podsypią, żeby w perspektywie jakiegoś okresu czasu wyciągnąć znacznie więcej niż podsypały. Marchewka to mogła być dla Elche czy innego Eibaru ale nie dziwi mnie że Real i Barca się na to nie połasiły. Na marginesie, finansowe eldorado czyli Premier League nie rozważa nawet takich rozwiązań - liga sama sprzedaje swoje prawa telewizyjne a nie przy udziale jakiegoś podmiotu trzeciego.
O Messim to szkoda już gadać - nie ma go w klubie, decyzja została podjęta, on też przedłużenie kontraktu odkładał i okazało się to w pewnym momencie niemożliwe do zrealizowania. Za ostatnie miesiące osobiście nie wynoszę go na ołtarze - uważam, że sportowo niewiele pomógł drużynie w ostatnich 2-3 sezonach (i tak, wiem że w pojedynkę wygrywał mecze ze słabiakami LaLiga, ale z perspektywy czasu wychodzi na to, że pudrował trupa, bo może jakby sportowo się nie zgadzało już ze 2-3 lata to szybciej rozpoczęły się działania które obserwujemy od kilku miesięcy, ze zmianą zarządu włącznie).
Z Xavim wyszło na rozwiązanie od razu forsowane przez Fonta - mam nadzieję, że ze skutkiem na który wszyscy liczymy. O grze skrzydłami w najbliższym miesiącu nie marzę - czegokolwiek by Xavi nie chciał, to skrzydłowych ma kontuzjowanych

0

Opcja do rozważenia. Prawda jest taka, że sami młodzi środka pola nie pociągną. Jeśli pozbędziemy się Sergi Roberto i ostatecznie uda się sprzedać Pjanica to ktoś z dwójki Kessie/ Brozovic by się przydał. Wcześniej z tego typu zawodników do rotacji mieliśmy Seidou Keitę więc pomysł dobry. Do tego potrzebujemy napastnika i skrzydłowego i pozbycia się Langleta

0

@Midast Ogólnie fajna i ciekawa opinia. Z kilkoma tezami bym polemizował. Za Martina tez myślę, że jakaś kasa wpadnie - przy obecnych cenach myślę, że 10 mln to nie jest nierealna kwota. Można się śmiać, że co to jest 10 mln ale jednak wolę mieć niż nie mieć. Aguero bym zostawił - jako dubler może sporo dać dzisiejszej młodzieży, nauczyć profesjonalizmu, zaangażowania, a na boisku w tych kilku chwilach w jakich go widzieliśmy też dorzucał coś ekstra. Co do francuskich stoperów to ciągle twierdzę, że pozbyć to się należy Langleta, który Umtitiemu nie dorównuje nawet wtedy, gdy Umtiti ma jedną sprawną nogę. Co do składu, który prognozujesz to w sumie fajny ale tak myślę, że zawsze w składzie jednak 2-3 bardziej doświadczonych zawodników być powinno

0

@PJ777 Jeśli nas nie stać to nie kupujmy nikogo bo kupienie kogokolwiek ćwiczymy od kilku lat - efekt jest taki, że zamiast Suareza mamy Luuk'a... A Isak to chyba ma niewysoką klauzulę - taka informacja padła latem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?