SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Yoshi94 Nie wiem na czym ten obiektywizm miałby polegać. Bramek: cała jedna, w dodatku w meczu z trzecioligowcem. Wypracowane bramki? Mogę się mylić nieznacznie ale z tego co kojarzę to ok. ZERA. Wykreowane sytuacje bramkowe kolegom? Też pewnie gdzieś wokół zera oscylujemy. Wiatru robi dużo ale pożytku z tego wcale albo niewiele. Nie robi choćby przestrzeni innym. Biega i tyle. W obronie nic nie gra. Obiektywnie to z niego mamy ZERO pożytku. Abde przy najmniej rokuje na przyszłość więc w sezonie w którym walczymy o utrzymania w TOP4 w lidze to wole ogrywać jego niż marnować czas na Dembele, który większość czasu i tak jest kontuzjowany, a jak nie jest to nic nie wnosi, a po sezonie odchodzi więc budowanie jego formy na przyszły sezon to mi w sumie lata...
0
@Joopiter Sporo racji w tym co piszesz ale jedna rzecz - jak chcesz wygrać LM to nie możesz kupić "jakiegoś napastnika" tylko takiego co przy wsparciu sensownej drugiej linii i skrzydłowych jak Fati czy Ferran rozbije obronę Bayernu, PSG czy innego City. "Jakiegoś napastnika" to już mamy - jest Martin, jest Luuk. Teraz potrzebujemy konkretnego a tych na rynku wbrew pozorom wielu nie ma. Jak Haalanda nie weźmiemy my, to weźmie Bayern, Real, PSG lub City. Dobrze o ambicji gościa świadczy fakt, że podobno PSG jest dla niego ostatnią opcją z uwagi na poziom ligi. Przykłady Cou czy Grieza są o tyle chybione, że dla nich nie było miejsca w naszym systemie gry więc jak się ich ściągało to należało modyfikować sposób grania a na to się nikt nie odważył. Brazylijczyka spaliliśmy przez to psychicznie i nie był już tu w stanie się odbudować. Komin płacowy nigdy zdrowy nie jest ale z drugiej strony myślę, że zawsze ściągnięcie takiego konkreta do ataku było dla nas trampoliną do seryjnych wygranych i zwykle był to napastnik: w latach 90tych Stoickov i Romario, później Ronnie, Eto, Messi, Villa, w ostatnich latach Neymar i Suarez. Jak miękliśmy w ataku, to wychodziły na wierzch takie mankamenty jak obrona - nigdy odwrotnie. Żywiołem był zawsze atak
1
Szkoda gadać z tym Dembele. Nie robiłbym chyba jakiejś obstrukcji - skoro i tak mu musimy płacić to normalnie niech z niego Xavi korzysta według uznania. Jeśli zobaczy że odstawia nogę w meczach to oczywiście lądowanie na ławce lub trybunach. Najlepiej aby gdzieś go wypożyczyć w styczniu bo w transfer to szczerze wątpię. Jak się nie uda go wywalić z klubu to szkoda się wikłać w spory z rozwiązaniem kontraktu siłowym, co najwyżej za porozumieniem ale to i tak się będzie wiązało z koniecznością płacenia mu jakiejś części wynagrodzenia.
Dla Realu gratulacje ale myślę, że już w przyszłym sezonie łatwo z nami nie będą mieli. Pomoc szykuje się naprawdę niezła (może jeszcze taki Kessie dla wzmocnienia siły fizycznej), w ataku Ferran, Fati, Abde, Ilias, Depay i może rzeczywiście Halland (sprzedajemy Grieza, może Villa weźmie Cou to już 80 mln wpływu i wolne w budżecie płacowym, jeśli do tego dojdzie Trincao za te uzgodnione 30 mln to naprawdę nie jest to nierealny transfer). W obronie mamy Garcia, Araujo, Pique + kogoś młodego ze szkółki (w ostatnim podcaście sporo było na ten temat) i wtedy do uzupełnienia boki obrony
1
Nie sposób się nie zgodzić. Sergio z każdym rokiem gry zyskiwał coraz więcej mojej sympatii i podziwu. To jakim był punktem odniesienia na swojej pozycji w swoim prime time ciężko nawet do kogoś porównywać. Do dziś uważam, że wnosi do gry - zarówno w klubie jak i w reprezentacji - bardzo dużo. PESEL jednak robi swoje i rzeczywiście czas jego rolę w grze ograniczać. Xavi jeśli chce skorzystać z FdJ to rzeczywiście powinien podjąć męskie decyzje i zamieniać go z Sergio a nie kazać grać obok bo jednak grają oni zupełnie inaczej. Nie ma przypadku w tym, że najlepszy okres FdJ w Barcie to czas gdy wchodził do przodu ze ŚO - on po prostu gra piłką do przodu, bez zbędnego klepania w środku. Jeśli są obydwaj w środku to siłą rzeczy Sergio wymusza klepę. Gra do przodu FdJ pozwoliłaby uwolnić skrzydłowych Fati, Abde i Ferran, który nawet mógłby wykorzystać zagrania między linie jako fałszywa "9". Chyba rzeczywiście jeszcze sezon FdJ zostawić ale dać mu grać samodzielnie w środku. Jeśli Xavi chce utrzymać status quo w środku to lepiej FdJ spieniężyć bo za rok będzie tylko tańszy
0
Jego prawo i jego decyzja. Myślę, że najlepszej reklamy sobie nie robi. Mają wybór pomiędzy Abde a nim wpuszczałbym Abde. Ale systemowego odesłania go na trybuny bym nie robił. Ubaw po pachy by był jakby w lecie pozostały mu do wyboru same przeciętniaki. A na styczeń to on jest po prostu do wypożyczenia - oszczędzamy na pensji, a w lecie niech sobie szuka szczęścia gdzie tam chce. Pożytku i tak już z niego nie będzie. W żadnym razie nie można jednak akceptować warunków stawianych przez niego i jego agentów
8
Też optuje za postawą a'la Floro - oferta obowiązuje do końca tygodnia, a od północy w niedzielę jest nieaktualna. Prawda jest taka, że szumu wokół niego sporo, ale pożytku na boisku niewiele. Szum się robi bo w cztery lata więcej siedział na L4 i jak to przytomnie zauważono na jednym z naszych podcastów dziś jaramy się tym, że przebiegł 20 metrów nie zrywając więzadeł. W sumie info o wycofywaniu ofert dla niego jest mi obojętna - trener go chce, klub wie jakie warunki może mu dać. Jeśli ich nie przyjmuje, to szukamy innego zawodnika który w założeniu ma trenerowi dać opcje których potrzebuje. Uzna, że trawa bardziej zielona po drugiej stronie płotu to niech szuka szczęścia w innym klubie, ktoś go na pewno przygarnie. Osobiście uważam jedynie, że jeśli nie przedłuża kontraktu to powinno się go gdzieś wypożyczyć/ opchnąć nawet za 1 mln już w styczniu. Piłkarsko wiele nam nie wnosi (1 bramka z trzecioligowcem), a jak jest Torres, wraca Ansu, ogrywanie Iliasa i Abde trwa, to bez Dembele przeżyjemy
6
Dembuś albo w styczniu out albo gra od deski do deski póki się nie połamie czyli jakieś 4-5 spotkań. Przedłużenie kontraktu jak dla mnie nie wchodzi w grę - pożytku niespecjalnie, limit płac zablokowany. Jak będzie grał, to chociaż w pół sezonu może kilka punktów nam dostarczy. A płacić mu 12 mln za siedzenie na ttrybunach jak akurat nie jest kontuzjowany byłoby głupotą
20
Dajmy już spokój z tym Dembele - bardzo się cieszyłem na jego przyjście, ale jego kontrakt upłynął w zasadzie na leczeniu. Bramek i asyst jak na lekarstwo. Nawet w tym sezonie wchodzi, trochę wiatru zrobi i po 10 minutach gaśnie - bez konkretów, z zerowym dorobkiem. Niech idzie swoją drogą i nie traćmy czasu. Jedynie zadbałbym o to, aby odszedł w styczniu, choćby na wypożyczenie. Grunt, żeby zniknął z listy płac jak najszybciej, bo można zacząć konktraktować zawodników którzy coś wnoszą poza zamieszaniem i spóźnieniami na treningi
0
Z tym pozbywaniem się obrońców to może bez takiego rozpędu - z młodych mamy Garcia i Araujo. Jest Pique pewnie max. ze 2 sezony i raczej do rotacji niż do podstawy. Langleta nie trawię, z Umtitim nie wiem czy nie gra bo dużo zarabia i klub w ten sposób chce na nim wymusić odejście czy nie gra bo jest tak beznadziejny. Jeśli to drugie, to nawet rozwiązanie kontraktu z odszkodowaniem jest lepsze niż blokowanie miejsca w składzie. Ale to oznacza, że tak czy inaczej musimy pilnie zorganizować sobie jakiegoś ŚO. de Ligt to drożyzna na dziś i sam nie wiem czy w istocie taki wybitny, żeby mu płacić ogromne pieniądze - jednak w tym Juve się nie wybija, ale może to kwestia ligi. Christensen jest jak dla mnie fajną opcją - za darmo latem, kontrakt pewnie na poziomie Langleta, a poziom naprawdę niezły. Do tego daje opcje przy stałych fragmentach. I wtedy jako piąty ŚO do rotacji ktoś ze szkółki żeby się ogrywał
0
Jeśli faktycznie to już tylko kwestia ogłoszenia to ja się cieszę. Hiszpan, rozumiejący grę kombinacyjną, znający się z częścią zawodników z reprezentacji, dający z przodu opcje zarówno na skrzydle jak i na środku (jasne - wiem, że to nie killer w stylu Lewego czy Suareza, ale po pierwsze ma 21 lat więc jeszcze może się takim stać, po drugie nikt nie powiedział, że docelowo nie ściągniemy na "9" innego napadziora, a po trzecie może bardzo mobilnie się tam wymieniać z Fatim i Depayem). Fajna wiadomość po Świętach. Pamiętam jaki był lament na tej stronie jak go City wykupywało z Valencii a mnóstwo stękania było jak frajersko daliśmy się wyprzedzić. No to dziś mówię - już za chwilę oficjalnie reprezentant Hiszpanii będzie nosił naszą koszulkę !!!
2
Przychodzi (oby się potwierdziło) Hiszpan, świetnie odnajdujący się w grze kombinacyjnej do jakiej dąży trener, który stanowi realne wzmocnienie najgorszej naszej formacji (przypomnę - grywamy tam Luukiem), reprezentant Hiszpanii który nie raz już pokazał, że może rozgrywać kapitalne mecze. Na boisku będzie otoczony pomocnikami i drugim skrzydłowym, z którymi pewnie przez następne kilka lat będzie stanowił ważną część reprezentacji Hiszpanii a zatem można liczyć na wypracowanie automatyzmów w grze. A tu narzekanie, że nie Haaland...
3
@cyron1 osobiście nigdy nie uważałem Zidane'a za wybitnego trenera i 3 LM mnie do tego nie przekonają. Jak miało się Leo lub CR7 w składzie w sezonach ich prime time to można było robić wyniki. A tak jak piszesz - Zidane miał jeszcze "fortunę" po swojej stronie, bo z VARem to by ze 30 bramek w sezonie mniej wychodziło
5
Z tymi trenerami to jest niedobrze. Jeden Sir Alex nie bał się dokonywać rekonstrukcji składu - wymieniał, rotował i nie było świętych nie do ruszenia (może poza Królem Ericiem). Nawet Guardiola z tym spękał i wolał odejść. Choć ze współczesnych trenerów on przy najmniej wymyśla piłkę na nowo i rozwija piłkarzy. Podobne atuty ma jeszcze Klopp i Luis Enrique, pewnie można tu doliczyć stale odbudowującego Ajax Ten Haaga ale weryfikacja w topowym klubie jeszcze przed nim. Reszta to tacy doraźni trenerzy. Zrobią wynik i zmiana klubu. Wielki Zidane też nie nadawał się do rekonstrukcji - póki by CR7 to wyniki się zgadzała, poza tym w zasadzie poległ i nawet Velverde zjadał go taktycznie w meczach
2
Z formalnego i prawnego punktu widzenia nie spodziewam się żadnego szału. Niezależnie jednak od powyższego widzimy gdzie klub jest dziś, a gdzie był jak duet Sandro/ Barto go otrzymywał od socios w zarządzanie. Co nie zmienia faktu, że w środę rozsiadam się z fotelu z popcornem i z ciekawością posłucham...
1
Z Dembele dokładnie tak trzeba zrobić - albo przedłuża kontrakt z modyfikacją podstawy wynagrodzenia i bonusami jak gra albo nawet za symboliczny milion Euro się gościa pozbyć w styczniu. Wiem, że za chwilę padną zarzuty jak można TAKIEGO GRAJKA za milion puścić, ale mamy kolejny sezon w którym w praktyce niczego nie dał drużynie. Absolutnie niczego (liczb, punktów, poprawy gry), a w budżecie płacowym blokuje limit który można przeznaczyć na naprawdę sensownego zawodnika. Jego sprzedaż nawet za milion to w praktyce prawie 10 mln do przodu bo kasa z transferu + niewydane pieniądze z kontraktu. No i odpadają jeszcze jakieś zmienne dla Borussi
0
Mam nadzieję, że to żart - Bartrą nigdy nam LM nie pomoże wygrać
0
Choć prawie wszystko w tym artykule traktuję zgodnie z zamysłem autorów z przymrużeniem oka, to Thiago uważam, że mógłby być fajnym zmiennikiem dla naszych młodych wilków i takim swoistym mentorem na boisku
0
A komu zależy na tych minutach - Ilaixowi czy RB Lipsk?
3
Co to za bzdura. Absolutnie rację ma @kejdzi - Kun nie jest w stanie świadczyć swojej części kontraktu i na tej podstawie kontrakt powinien być rozwiązany. Nie wiem jakie ma ustalenia Kun z Barcą ale wysławianie go za to, że "rezygnuje z pensji za drugi rok" kiedy to po jego stronie jest niemożliwość realizowania umowy to jakaś kompletna paranoja. Bardzo żałuję, że już nie będzie grał, myślę, że są to dla niego trudne chwile ale nie dajmy się ponieść jakimś emocjom. Dla mnie kontrakt z dniem wczorajszym powinien zostać rozwiązany i łaski tu nie ma, że nie pobiera kasy. Nie chodzi tu o żadne L4 - chodzi o zakończenie kariery. Nawet w naszym dziurawym systemie prawnym jeśli po jednej ze stron jest niemożliwość spełnienia świadczenia, to druga strona może umowę rozwiązać i powstrzymać się ze spełnianiem swoich obowiązków umownych (np. wypłacać wynagrodzenie)
*jeśli chodzi o długotrwałe L4 to w Polandii po 9 miesiącach pracodawca może (nie musi) rozwiązać umowę z pracownikiem nawet jeśli dalej przebywa on na L4
3
Umtiti jak się zaczyna robić gorąco to zaczyna gadać, że mógłby obniżyć pensje. Niestety jeszcze tego nie zrobił. Jak bym jednak w jego przypadku dał mu zagrać do stycznia w kilku meczach - zobaczmy jak wygląda. Jeśli choć z 80% formy sprzed kontuzji to nie można go nigdzie oddawać. Jeśli słabo to chociaż pokażą na rynku że jest zdrowy to się może kupiec znajdzie
0
Alexis specjalnie wybitnym napastnikiem nie był choć jeśli prawdziwa jest wymiana na Luuka to straty w poziomie sportowym nie będzie. Na pół sezonu też bólu nie ma - w miarę płynnie powinien wejść w system gry który nie jest mu obcy. Grunt żebyśmy zima wzmocnili atak jakimś typowym środkowym napastnikiem, choćby ten Cabral z FC Basel czy Alvarez z River
0
@Magicc89PL tego że mu się kontrakt kończy nie wiedziałem. Nie przesądzam też, że gracz Ajaxu to rzeczywiście ktoś kogo potrzebujemy. Ale ogólnie z Desta pożytku specjalnego nie mamy
0
Niech go wymienią na Desta bez obowiązku dopłaty. Chyba że nasz Amerykanin stracił na wartości odkąd trafił do Barcy. Jakby nie patrzeć Ajax na dziś prezentuje się lepiej piłkarsko więc kto wie....
1
A to on nie jest kontuzjowany? To kontuzja nie zwalnia ze wszystkiego? Może akurat w tym czasie miał zaplanowany finał LM na FIFIe...
3
@KrwawiaceoczyVEB raczej nie - po prostu mniej zawodników do dyspozycji i tyle. Potrzeba wrzucić napastnika - obyśmy jakiegoś sprowadzili.
Swoją drogą to przycichła sprawa tego napastnika z FC Basel (chyba Cabral?) - ktoś coś? No i jeszcze napastnik z River (Alvarez?). Może warto jednak jakąś "9" ściągnąć, osobiście wolałbym takiego Alvareza niż Cavaniego jak już mamy obciążać budżet
1
Niestety, nie zapowiada się dobrze. Raczej usłyszymy najgorszą wiadomość choć i tak pozostaje się cieszyć, że dowiedział się o problemie w sposób w zasadzie bezbolesny. Znacznie bardziej tragiczne byłoby gdybyśmy mieli coś podobnego do Eriksena z ME2020. Szkoda, że tak późno do nas trafił
3
Można mu zanucić "Szczęśliwej drogi już czas...". Serio, płakał nie będę. Zawsze będzie jeźdźcem bez głowy z przebłyskami czyli 2-3 istotne bramki w sezonie. Kilka występów i kontuzja. Nieźle to poza tym brzmi - świetny napastnik, opieramy na nim ofensywę ale w bramkę wcelować nie może....
0
@paquito88 o braku minut to chyba było w kontekście Umtitiego. Nad Dembele nikt racjonalnie myślący tu czasu już chyba nie traci
1
@PauloPaz Dzięki. Może więc warto pogadać z nim o obniżeniu kontraktu choćby na sezon bo jak teraz go wypchniemy za darmo lub za symboliczną kwotę a przygarnie go jakiś klub i gość zacznie grać na sensownym poziomie to frustracja z powodu dziurawej obrony jeszcze się spotęguje. Też stawiałem, że gorszy od tych dwóch co wymieniłeś być nie może, Langleta też myślę, że wciąga nosem
0
Nie oglądałem dziś meczu - ktoś napisze jak Umtiti? Czy rzeczywiście to już taki szrot że go ciągle na ławce oglądamy czy jednak do sensownej formy fizycznej wrócił i może jeszcze rokuje na cokolwiek? Bo to chyba jedyne nazwisko które mnie interesuje w kontekście tych wypychanych z klubu - gdyby rokował fizycznie na powrót do formy sprzed kontuzji (niechby nawet do 70% tej dyspozycji), to dla mnie linia obrony to jednak Umtiti-Aruajo, do rotacji Garcia i jeszcze z rok Pique.
O Dembele nie będę pisał - mam nadzieję, że w styczniu ostatecznie zniknie z kadry. Nigdy wzmocnienia w nim nie było (niestety, bo potencjał spory), wiatru narobi ale bez jakichkolwiek konkretów, kosztuje krocie, a jakby tego było mało to wiecznie na L4. Jestem ciekaw czy Barca więcej wydała na jego kontrakt czy na leczenie (licząc koszty samych operacji i rehabilitacji)...