SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wymiana Desta na Dodo może być ciekawa. Nie widziałem co prawda gościa w akcji ale Dest mimo dwóch sezonów absolutnie nie przekonuje.
Że z Solera rezygnujemy to dobrze. Jestem ciekaw jak się skończy sprawa FdJ
1
@AllBundy ja tam od początku nie widziałem sensu w tym transferze (samo oddanie Artura to jak najbardziej ale ściągnięcie Pjanica to była pomyłka). Xavi może mu dać szansę bo w ramach "dawania szansy młodzieży" na jego liście życzeń są sami tacy emeryci
0
@Joopiter Panowie, ja naprawdę rozumiem odmienność umów o pracę i kontraktów zawodniczych. Na marginesie, zwykle te kontrakty kluby podpisują z firmami piłkarzy (czy to działającymi jako jednoosobowe działalności czy też w formach bardziej zaawansowanych). Mój komentarz był w pewnym sensie odniesieniem się do bezczelnej propozycji Martina. Obserwując to co się dzieje na rynku czy patrząc na naszą kadrę pełną gości którym grać się nie chce to uważam, że kluby POWINNY mieć możliwość funkcjonowania jak każdy pracodawca tzn. jak z pracownika (piłkarza lub "piłkarza") zadowoleni nie są to powinni móc się od niego uwolnić. Albo casus jak był przed transferem Dembele do nas - gość odmówił udziału w treningach. Jak dla mnie to klub powinien mieć prawo nie wypłacać mu pensji za okres kiedy nie realizuje kontraktu, a nawet taki kontrakt rozwiązać po np. 3 miesiącach takiej niesubordynacji a zawodnik wtedy powinien mieć zakaz brania udziału w oficjalnych rozgrywkach i nie być rejestrowany w okresie kiedy kontrakt miał obowiązywać chyba że dotychczasowy klub wyrazi na to zgodę
0
Brajt to jest gość. Ogólnie to jest trochę chore. Jak się jest pracownikiem to zarówno pracownik jak i pracodawca może umowę wypowiedzieć. Jeśli klub by umowę wypowiadał ze skutkiem na koniec sezonu, to po prostu świadomie rezygnuje z zapłaty za zawodnika. A tak siedzi taki darmozjad, nikt go w klubie nie chce i jeszcze stawia warunek, że odejść to może ale za darmo....
0
"Sport: Sytuacja zaczyna być niepokojąca, ponieważ niewielu skreślonych zawodników wyraziło chęć odejścia." - to jest absolutny hit i najlepsze podsumowanie naszej polityki transferowej za Barto. Naściągał gości, płacił im więcej niż chcieli i teraz to jakby nawet znalazł się chętny do kupienia jednego czy drugiego obiboka, to przecież nie zaoferuje choćby zbliżonego kontraktu. I tym sposobem w 2030 r. dalej będą wypowiedzi Brajta, Pjanica czy Umtitiego w stylu: wierzę w siebie, powalczę o miejsce w drużynie...
0
@Dojt Arjen Roben? Pewnie byłby bardziej efektywny od tego całego Sterlinga... Niech go Atletico łyka
2
Puig i Neto niech idą. Martin na wypożyczenie się nie zgodzi co jasno zadeklarował - osobiście wypchnąłbym go nawet za minimalną kwotę bo pożytku z niego zero. Z drugiej strony powinien jednak znaleźć się klub co kilka milionów za niego położy na stół - w reprezentacji na ME pokazał, że takim totalnym cieniakiem nie jest. Może Bayernowi Depaya zaproponować na wymianę?
0
@Takitaki Pisałem już wcześniej - dla mnie Lewy na dziś to swoisty manifest, że ciągle jesteśmy atrakcyjnym klubem dla najlepszych. Kogo alternatywnie z napastników byś widział? Jak dla mnie Lewy przy naszym stylu gry, jego profesjonalizmie i lidze hiszpańskiej to minimum 30 bramek/ sezon. Gość jest zdeterminowany, żeby się przygotować do MŚ i zyskać szansę na Złotą Piłkę. Stąd myślę, że w perspektywie 2-3 sezonów to niegłupi transfer. Co do Busiego i Pique to ja akurat uważam, że dają sporo, ŚO jednego doświadczonego potrzebujemy, a Busi niech szykuje sobie następce
1
Co do finansów to polecam ostatni podcast - fajnie i rzeczowo przeanalizowana sytuacja i wyjaśnione jak poszczególne ruchy wpływają na naszą sytuację. Co do komentarzy o niechęci do 2/3 chudych lat to ja bym powołał przykład Milanu - nie ma czegoś takiego jak 2/3 chude lata, tylko zaczniemy być klubem omijanym przez najlepszych zawodników przez dłuższy czas.
Te 8 nazwisk wskazanych przez Xaviego mnie się średnio podoba. Rozumiem kontraktowanie Christensena i Kessiego. Popieram transfer Lewego. Resztę uważam za zbędny wydatek. Wolałbym Grimaldo i może taki Reese James z Chelsea w miejsce Desta.
Do spuszczenia z klubu to pół drużyny: Neto, Umtiti, Langlet, Pjanic, Luuk, Braitwhite, Puig. Osobiście rozważyłbym sprzedaż MAtSa i Desta, Dembele zakładam, że odejdzie. Dlaczego MAtS i Dest? Po pierwsze bo da się na nich zarobić. Sportowo szczególnie Dest nie wnosi za wiele i można szukać dalej. MAtS już wiele nie daje drużynie, jest drogi w utrzymaniu i w obecnej formie (od 2/3 sezonów bez zmian) można go jednak zastąpić. Osobiście dałbym szansę wracającemu Inakiemu Peni + jakiś nieco bardziej doświadczony bramkarz do pomocy/ rotacji. Albo wyciągnąć obecnego bramkarza z RSSS. A na MAtS trochę zarobić, transfer już dawno temu zamortyzowany
5
Uwielbiam gościa, był najlepszym zawodnikiem w historii Barcy i należę do tej grupy która uważa go za najlepszego zawodnika ever. To co wyczyniał z piłką przez 15 lat to była magia. Jednak nie jest to typ tytana pracy i z wiekiem zaczęło to wychodzić. Uważam, że lepiej by się stało gdyby odszedł po wysłaniu tego burofaxu - przy najmniej jakaś kasa by za niego była. Nie zmienia to faktu, że mam nadzieję doczekać jego pożegnalnego występu w naszej koszulce.
Niezależnie od powyższego niech już wszyscy dadzą spokój z tym dyskredytowaniem wygranej Realu. Jestem kibicem Barcy od 30 lat ale cieszę się z ich wygranej w tym roku (skoro nam się nie udało) - zawsze jednak hiszpański zespół. A na wiosnę w absolutnie niesamowity sposób, jak walec pewny swojej siły przetoczyli po PSG, Chelsea, City i Liverpoolu. I w sumie nie były to wygrane zagrożone - oglądając te mecze patrzyłem jak mają kontrolę nad meczem, a ta kontrola tylko czasem wygląda jak nasza w erze Guardioli. Tylko że drużyna grająca jak Barca czasów Pepa rodzi się raz na 10-20 lat i przechodzi do historii jako wyznacznik epoki. Real w tym roku po prostu wygrał - pamiętać stylu nikt nie będzie za kilka lat, ale nie oznacza to że wygrana nie była zasłużona. Nawet ten finał - niby jeden strzał ale ja nie widziałem momentu w którym ten niby wielki Liverpool był blisko wyrównania. Raczej nieporadności Velverde w polu karnym czy nieograniu Ceballosa w końcówce zawdzięczają przegraną tylko jedną bramką. Z akcji Liverpoolu zapamiętałem z drugiej połowy wyłącznie ładne uderzenie Salaha z 25 metrów ale to raczej uszatki dać nie mogło...
1
@ukaszz Nic dodać, nic ująć. Chyba tylko aspekt o którym pisałem w innym poście - potrzebujemy transferu gościa z aktualnej czołówki po to aby innym pokazać, że ciągle jesteśmy w gronie najbardziej elitarnych klubów. Milan jakiś czas temu przespał odpowiedni moment i nikt poważny tam nie szedł, dopiero Ibra się zgłosił i odzyskali mistrza. Docelowo pewnie Fati będzie kiedyś na "9" a chyba lepszego nauczyciela obecnie mieć by nie mógł
2
Nie wiem co to za głupie gadanie, że lepiej nikogo nie kupować. Ludzie, co najmniej jedno głośne nazwisko musi przyjść, bo inaczej poważni zawodnicy zaczną omijać klub szerokim łukiem przez najbliższe kilka lat. Głośnym nazwiskiem klub manifestuje, że nie wypadł z gry. Mamy młodzież której można nam zazdrościć - w ciągu 2-3 lat ci goście będą rozdawali karty w piłce europejskiej (Pedri, Fati, Gavi, Araujo, Ferran). Mamy też młodzież solidną i rokującą jak Nico czy Garcia. Im potrzeba dla równowagi weteranów, żeby ich wskazywali ścieżki na boisku i po to jest Sergio, Pique, Dani czy Alba. Potrzebujemy utrzymać FdJ (wątpię aby z klubu grającego w LM odszedł do drużyny grającej w LE chyba, że klub będize musiał go spieniężyć). Jest na czym budować ale potrzebujemy też swoistego manifestu i po to jest Lewandowski (nie mówiąc o wartości sportowej jaką wniesie bo stawiam, że jego przyjście wskazałoby komu Benzema odda koronę króla strzelców)
0
Podcast dopiero przede mną ale póki co dla mnie kluczowym momentem sezonu była jednak zmiana trenera. Nie dlatego, że Xavi jest jakiś wybitny (ma szansę ale póki co tego jeszcze nie widzę, na dziś uważam, że zaszczepił w chłopaków optymizm i magię klubu, ale to przez jakiś czas żarło nawet Solskjearowi w ManU) albo, że Koeman to jakieś dno. Koeman po prostu utrwalił w chłopakach gen przegrywu - on ich krytykował zanim wyszli na boisku, a oglądanie meczy było gwałtem na oczach. Wprowadzał młodych, ale z drugiej strony nie miał wyjścia. Xavi przez te pół sezonu miał możliwość rotowania i umiarkowanie z tego korzystał. Młodzi natomiast grali jak już nie było wyjścia. Najwięcej minut Sergio, Alba musiał się wykartkować żeby zejść z boiska, Pique póki zdrowy jest w zasadzie nietykalny, jak przyszedł Torres i Auba to Abde, Akhomach do rezerw. Ja tego "stawiania na młodzież" nie widzę - mam nadzieję, że to się zmieni. Próbuje sobie tłumaczyć, że postępowanie z Gavim i Nico to stopniowe wprowadzanie a nie obciążanie ich ponad miarę w wieku lat 17. Rozumiem, że potrzebujemy frontmena projektu i po to zabiegi o Lewego. Do tego szkielet w osobach Pedriego, FdJ i Sergio być powinien, przy czym Sergio coraz więcej rotacji. Jeśli przychodzi Christensen to ŚO w zasadzie wszystkiego po trochu mamy - jest Pique jako ten który widział już wszystko, jest Christensen, który jest w najlepszym wieku (możliwości fizyczne TOP, a już mega doświadczenie), jest Araujo i Garcia którzy już coś pograli a to w sumie przyszłość. Niech Xavi odważnie rotuje z młłodymi stoperami z rezerw i naprawdę fajnie zabezpieczona pozycja.
0
@MatiSh O Giuly'm zapomniałem. Henry nigdy mi do drużyny nie pasował mimo że był świetnym zawodnikiem. W sumie to jeden sezon porządny zagrał, reszta to piach jak na takiego grajka
1
Jeśli to prawda z Cucu to znaczy, że lada moment będzie dubler dla Alby choć to nie jest gość na którego czekałem od lat. Wolałbym powrotu Grimaldo. Mam nadzieję, że z Gavim zamkniemy temat w przyszłym tygodniu. Z Christensenem i Kessiem chyba chodzi o to, aby ich umowy weszły w nowy rok budżetowy - mam nadzieję, że takie jest uzasadnienie bo generalnie trzeba zatwierdzać gości.
Temat Dembele mi się uszami wylewa, oferta jest - jak im nie pasuje to wycofujemy i wypad z gościem. Problem, że PSG ponoć straciło zainteresowanie i jakoś brak klubu co spełni zachcianki gwiazdora i jego agenta. Wolę sprawdzić Raphinhe niż dalej męczyć się z Francuzem. Nawiasem mówiąc, u nas Francuzi raczej się nie sprawdzają. chyba jedynymi których miło wspominam byli Blanc i Abidal
0
@gaucho104 No tak, tyllko jak Fati dostawał szansę to miał lat 17, wiadomo było, że to megatalent co w zasadzie potwierdza każdym występem. Jutgla to gość 23 letni, a tacy tylko w Polsce są postrzegani jako młodzi i perspektywiczni. Naprawdę nie kwestionuję, że to dobry zawodnik, wiem że finansowo stoimy kiepsko, ale myślę, że więcej pożytku ze sprzedaży takich gości niż z ich gry. W ataku mamy Depaya, Auba, Ferrana, Fatiego, w najgorszym razie zostanie Martin (jakoś kolejka chętnych się po niego nie ustawia) - oczywiście nie jest to zestaw na zawojowanie LM ale wystarczający aby ogrywać przy nich Abde i Akhomacha, którzy z czasem mogą dać wiele radości. A na takim Jutgli, Langlecie, Umtitim, Minguezie zarobić nawet te 20 mln i wykorzystać na uzupełnienie kadry, choćby dublerem dla Alby
2
Uważam, że opcja sprzedaży go jest świetnym pomysłem. Dyskusja tu się toczy jakbyśmy się pozbywali gościa co rywalizował z Benzemą o koronę króla strzelców. Jak ktoś trafnie zauważył - Jutgla zagrał jeden przyzwoity sezon na poziomie 3 ligi a ma już 23 lata. Nie sądze by to był zawodnik dzięki któremu wrócimy do walki o tytuły
32
Szybkość reakcji na słowa Laporty potwierdza tylko słuszność zarzutów naszego Prezesa. Ceferin szybciutko wystawił klatę w obronie swojego kumpla-romantyka futbolu... I samych uproszczeń w wypowiedzi jest więcej. Nie ma znaczenia jaką ofertę złożył Real - ważne, czy zgodnie z tymi wszystkimi zasadami jakie nakreślają, klub na ofertę było stać. Bo w teorii to i ŁKS mógł złożyć taką ofertę, a w jakiej jest kondycji finansowej to z mediów wiemy. Może i Real taką złożył (ciekawe czy przeszła przez biurko Ceferina, że tak na pewniaka wali) ale coś mi się wydaje, że miał na nią pokrycie, a nie sięgał z budżetu Hiszpanii jak PSG ze skarbca Kataru. I teraz pensje Naymara, Messiego, Mbappe, Ramosa i Donnarumy to chyba ze 400 mln Euro na sezon. Do tego w kadrze jeszcze ze 20 zawodników jest. I co Panie Ceferin - klub z Ligue1 generuje takie zyski, że pokrywa taki budżet płacowy?! Jaja gościu sobie robisz?! A po drugie, jak mówisz właściciele angielskich klubów z USA to nie to samo co gdyby właścicielem któregoś klubu było USA. A PSG to własność Kataru i na tym polega subtelna różnica. Dlaczego Państwa nie powinny być właścicielami? Ano z tej prostej przyczyny, że państwa to mają reprezentacje, a kluby to nie reprezentacje i biorą udział w innych rozgrywkach
1
Ciekawa wypowiedź. Póki wygrywali to żarciki działali. W którymś momencie po prostu przespali to, że z wiekiem należy mocniej popracować nad utrzymaniem formy. I zamiast wygrywania pucharów były takie kwiatki jak Roma czy Liverpool.
Co do Atletico to nie piszcie, że jakiś efekt "wow" mamy mieć. Prawda jest taka, że nikt przez ostatnie 10 lat się grą tego zespołu nie zachwycił, bywały sezony, że była do bólu (oczu od patrzenia) efektywna, ale w sumie dwa mistrzostwa i Liga Europy to nie są sukcesy w jakie celowaliśmy przez ostatnie 15 lat. Osobiście wolę żarciki Luisa, Messiego czy Daniego Alvesa, które przyniosły nam sporo radości swego czasu i drużynę, o której będzie się opowiadało przez lata niż nerwy z treningów Atletico, które w sumie wielkich sukcesów nie przyniosły i jedyne czym się w historii póki co zapisali to terminem "unozerissmo"...
0
Póki co o FdJ to raczej nie mam zdania, że marzy mu się gra w egzotycznej lidze, a tak postrzegam Ligue 1 odkąd mają PSG i resztę. Z tym marzeniem o grze u boku Mbappe to chyba jednak nieco naciągane - takie marzenia to może mieć 17/18 - latek wchodzący w seniorską piłkę, a nie gość od którego rozpoczynają ustalanie składu w Barcelonie i który ma już 25 lat. Nie mówię, że nie odejdzie. Nie mówię, że w określonych warunkach nie należy zastanowić się nad jego sprzedażą. Ale przytoczone argumenty mocno naciągane. A jeśli oferta z PSG będzie solidna, to jakieś obrażanie się należy schować w kieszeń. Są u nas gracze jak Pedri, Gavi czy Araujo - nie słuchamy ofert. Ale są tacy za których solidnych ofert wysłuchać można. A PSG dalej się będzie kopało po czole w LM bo tam wiecznie będzie ze 3-4 zawodników z przodu, co nie muszą wracać do obrony i nawet jak się będą kopali po czole to nikt ich nie zdejmie z boiska jak to było w rewanżu z Realem... A na najwyższym poziomie tak się nie da ugrać czegokolwiek
1
@S_E_B_A Jak napisałem wcześniej - każdy ma prawo do swojej opinii
2
Z jednej strony rozumiem Bayern - Lewy ma swoje lata, a Haaland za 75 mln odstępnego to jednak byłaby okazja. Do tego idealnie schemat wpisywał się w politykę transferową Bayernu czyli osłabianie własnego podwórka. Ale skoro tak zadziałali to absolutnie rozumiem Lewandowskiego, że ma ochotę szukać nowego miejsca dla siebie. I swoją drogą wybór Barcy jako celu z punktu widzenia ambicji jest jak najbardziej racjonalny - drużyna w budowie, potrzebuje lidera który ją wciągnie znów na szczyt, będzie mentorem dla młodzieży, potwierdzenie w innej lidze własnej klasy, jeśli chce zdobyć ZP to bliżej tego mu będzie z Barcy niż z Bayernu no i zagranie w El Classico to jednak inny wymiar niż niemiecki Der Klassiker
0
@yoli Każdy ma prawo do swoich opinii. Dla mnie granie dla klubu który ma budżet z gumy, ligę wygrywa bez wysiłku, w LM w zasadzie co sezon w trąbę to jednak wybór nie podyktowany ambicją. Wskaż mi choć jeden mecz w trakcie sezonu w lidze francuskiej który miałby skalę trudności porównywalną do Barca-Real, City-Liverpool czy choćby Bayern-Borussia. Co do "kibica sukcesu" to cóż - jak argumenty zaczynają być ad personam a nie merytoryczne to w zasadzie dyskusja się kończy. Ja pierwszą koszulkę Barcy kupowałem w 1994 r. całkiem sporo wiedząc już o klubie i jego historii ale spoko - mogę być w Twoich oczach "kibicem sukcesu"...
1
Świetny adres dla Dembele, popieram z całego serca. Tam też zbieranina gości bez ambicji sportowych więc Dembuś pasuje tam jak ulał. Ciekawe czy agencik wyjaśnił mu, że z Mbappe to on może być w jeden drużynie, ale GRAĆ to razem nie będą bo przy Mbappe nikt go na boisku nie potrzebuje. Z drugiej strony oczyma wyobraźni widzę czterech muszkieterów, z których żaden nie wraca do obrony, a sześciu z pola plus bramkarz uwijają się jak w ukropie próbując odwalić za nich brudną robotę. Myślę, że atmosfera w szatni byłaby jak marzenie i nawet z wyjściem z grupy w LM mógłby być problem
50
Jak dla mnie temat zamknięty, mam nadzieję, że Xavi z dyrekcją sportową traktują sprawę podobnie. Transfer zbędny nam pod każdym względem - sportowo już nie ten etap, marketingowo też już po swoim prime time, a budżetowo by nas rozwalał
0
@Sortello Ogólnie zgadzam się, że mamy problem z mnóstwem zbędnego balastu na pokładzie. Myślę, że Alemany sobie sukcesywnie z tym poradzi ale łatwe to nie będzie. Mam też nadzieję, że to ja się mylę i znajdzie się leszcz co za Langleta da 10 mln, podobnie za Umtitiego, Pjanica czy Puiga. Umtiti - 1 mecz w sezonie, w ciągu 4 lat pewnie sumarycznie ze 20 spotkań zagrał. Langlet - nie miał meczu od dwóch lat w którym by zagrożenia pod własną bramką nie stworzył. Pjanica nawet w Turcji nie chcą. Puig to wieczny "młody talent" tylko ma 23 lat i wciąż nie gra. Może za Brajta ktoś taką monetę wyłoży, Mingueza 5-10 mln to też wydaje się realna kwota. Generalnie jest co sprzedawać. Mateu - trzymamy kciuki aby Ci sił i wytrwałości starczyło
0
Na Langleta to niech biorą jakąkolwiek ofertę transferu definitywnego, nawet 3 mln euro to nie problem jeśli mamy: a) zrobić miejsce w kadrze dla porządnego obrońcy, b) zwolnić 6 mln/ sezon w budżecie płacowym
0
@S_E_B_A ja w drugim sezonie zapamiętałem go z ogromnej liczby baboli, sprokurowania chyba z dziewięciu karnych (w tym z Realem u nas i z PSG na wyjeździe w rewanżu). Ogólnie, ze 30 mln to nas jego wpadki kosztowały... Sorry, może jestem do gościa uprzedzony, ale nawet ten pierwszy sezon to się jaraliśmy z jego poprawności bo reszta grała piach i już nawet zwykła solidność nas cieszyła. Ale jakiś wybitny to on nie był nigdy i z biegiem lat tylko się to uwypukla
1
Pewnie że chętnie dokonaliby wymiany bo się pokapowali, że po początkowym zaskoczeniu in plus nagle rozwój spowolnił i może się okazać, że to ostatnie okienko na wycenianie gościa na poziomie 70-90 mln. Analogicznie jak z przywołanym tu Langletem - Monchi pewnie do dziś się zastanawia jakim leszkiem musiał być nasz Barto, że za gościa położył 30 mln. I dlatego gościa nie chce już u siebie
1
Ja też strasznie żałuję tego jak się jego kariera potoczyła. Pierwsze dwa sezony to absolutna czołówka ŚO na świecie. Później złe decyzje (choć w sumie co my tam wiemy), pewnie trochę presji na trenerów i efekt taki, że gość w zasadzie 4 sezony z głowy. Osobiście nie uważam aby był w jakimkolwiek elemencie słabszy od Langleta, nawet gdyby miał kuśtykać na jednej nodze. Ale ogólnie francuskiemu zaciągowi ostatnich lat czas powiedzieć "adios". Jak już po takim sezonie Umtiti nie zdecyduje się choćby na wypożyczenie to pokaże całkowity brak ambicji i niestety trzeba będzie się z nim bujać do końca kontraktu