1

@partymaker kiedyś miałem Mazurka za top dziennikarza w Polsce, ale to było zanim poszedł do kanału zero gdzie zaczął w szerszych formatach "błyszczeć". Aktualnie nie chce po nim mocno cisnac, bo dalej jakas sympatia mi do niego została, ale no tragedia i 3m mułu. Nie doceniałem kiedyś tak bardzo Rymanowskiego, alw teraz to jego mam za top dziennikarza.

2

@Zdobywca tak z przystawkami niestety tak bywa, ale ja nie mam takiego wrażenia żeby konfa na stołki pazerna była chociaż mogę się mylić oczywisice. Póki co wydaje się że skrupulatnie do przodu idą po swoje nie popierając nikogo z dupolou. Odnośnie pisu jeszcze to słuchałem prof Dudka o Nawrockim ostatni wywiad sprzed 2 dni. Ciekawe światło rzuca na jego przeszłość i na to, że w skrócie od dawno po trupach do celu idzie. A jego celem wg Dudka to nie tylko sama kandydatura prezydencka, ale równiez zostanie liderem PiSu i odświeżenie tej parti co na pewno nie byłoby w smak Konfederacji. Myślę, że Konfederacji w świecie który robi się bardziej prawicowy dużo łatwiej będzie za kilka lat ograć słabsza platformę niż potencjalnie rosnący w siłę z nowym prezydentem również prawicowy PiS.

2

@michal26 oczywistym jest, że musi iść w zwarcie. Pytanie jak to wyjdzie, bo coś czuję że mogą wióry lecieć :D konfederatow oczywiście nie przekona, ale on nie walczy o ich głosy, a o głosy swoich wyborców żeby Ci nie uciekli.

1

@Zdobywca jest sporo racji w tym co mówisz. Jeśli pis teraz dojdzie do władzy to odżyje w kolejnych wyborach, a Konfa co najwyżej będzie mogła być ich koalicjantem, a z nimi później różnie bywa. Dla Konfy lepsze jest to co robią teraz czyli dążenie do samodzielnej władzy lub takiej w której to oni będą dominującą siłą przynajmniej ze strony prawicy. Dlatego dla nich lepiej by było gdyby teraz PiS poległ. Koalicja moim zdaniem i tak raczej nie wygra kolejnych wyborów.

1

@Szmulek daj im spijać sobie wzajemnie z dziubkow, dobrze o tym wiedzą, ale polują na zielone :D

0

@MesQueUnClub96 poważnie?

0

@D10SLEO nie odpowiada za decyzję pisu bo nie był w pisie, za to nie odpowiada też za decyzję swoje z przeszłości, bo teraz już jest w pisie :D

0

@Roobo to ta skuteczność to chyba z medycyny sprzed 20 lat. Aktualnie dla kobiet poniżej 35 r.z. to skuteczność jest na poziomie 70-75%. Zakładając taki wskaźnik to daje nam około 10tys urodzeń dzięki metodzie in vitro. Teraz porównujesz urodzenia z 2024, ale liczba ta będzie drastycznie spadać z roku na rok i już w 2025 szacuje się że będzie znacznie mniej urodzeń, więc takie programy to nie kropla w morzu, a coś czego potrzebujemy jak powietrza. Zresztą wytłumacz mi z czym Ty dyskutujesz, bo w zasadzie nie wiem? Jesteś za tym żeby rodziło się mniej ludzi? Potepiasz taki program ze względów religijnych czy o co chodzi?

0

@Roobo można uznać za manipulacje lub brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Kłamstwa tam nie ma, ale faktycznie można to rozumieć jakby dzięki programowi koalicji zachodziło w ciążę 13k kobiet. Co jest nieprawda, bo przed programem w ciążę zachodziło 5-6k kobiet. W każdym razie co byś nie chciał wmówić to jest ogromny sukces i w naszej sytuacji demograficznej taki program jest zbawienny. Nie muszę chyba dodawać, że prawicowe partie nie są przychylne in vitro, prawda? Chyba lepiej walczyć z problemem demografi w taki sposób niż przyjmując w przyszłości imigrantow?

1

@Roobo to widać, że nie doczytałeś tego oficjalnego stanowiska. Kwestia Ukraińców nie będzie brana pod uwagę jeśli chodzi o możliwość wyłączenia nas z tego paktu, ale będzie brana jeśli chodzi o ustalenie jego warunków i szczegółów. Polecam obejrzeć oficjalny film z parlamentu UE.

Druga sprawa, skoro i tak jest takie postanowienie to co za różnica kto jest u władzy skoro i tak każdego będzie to dotyczyć? Póki jesteś członkiem UE nie możesz tego odrzucić.

1

@mkord zgadzam się, bardzo często tak bywa. Wszyskto po to żeby ograniczyć wgląd opozycji i utrudnić jej możliwość komentowania, manipulowania. To tyczy się teraz tego rządu, ale tak samo było w przypadku poprzedniego, więc nic nowego. Zaskakujące jest jedynie rozdmuchiwanie teraz każdej jednej rzeczy do granic absurdu, a podczas rządów pis wręcz przeciwnie zamiatanie pod dywan i bagatelizowanie każdego skandalu

1

@Natenczas czy my sami siebie trollujemy czy kto tu z kogo robi głupka? :P bo tu już wchodzi gra słów i manipulacje. Nie chodzi o to, że pakt migracyjny nie wejdzie tylko, że nie wejdzie w takiej formie jakiej został opublikowany, bo my z racji że przyjęliśmy Ukraińców to możliwe że będziemy na innych warunkach traktowani w tych postanowieniach. I oczywisice, nie muszę chyba dodawać że pakt migracyjnyn to sprawa wyłożona przez UE i każde państwo członkowskie będzie musiało się dostosować niezależnie czy u nas będzie rządzić Tusk czy Kaczyński. Jedynym wyjściem żeby tego unikniac byłoby wyjście z UE, wtedy możemy robić co chcemy.

0

@GTBTP ok dzięki za podesłanie. Tutaj tylko chciałbym dodać jeden fakt. To nie znaczy, że Ukraińcy się nie będą liczyć tylko, że Polska nie zostanie formalnie zwolniona z obowiązku Paktu migracyjnego. Innymi słowy on nas będzie dotyczyć, ale sytuacja z Ukraińcami może być brana pod uwagę co może wpłynąć na zakres i forme obowiązku egzekwowania paktu. Także i w tym co Ty piszesz i w tym co ja jest ziarnko prawdy. Na ten moment niestety nie wiemy jakie będą ostateczne decyzję i jak realnie sytuacja z ukraińcami wpłynie na nas. Druga sprawa jest taka, że niezależnie kto będzie rządzić to ten pakt w Uni wejdzie w życie i z tym nic nie zrobimy chyba że opuscimy UE :)

0

@GTBTP dostała czerwona kartkę zgadza się, tylko trzeba jednocześnie zrozumieć, ze konsekwencje tego ponosimy dalej do tej pory. To właśnie dlatego, że przez aferę wizowa pis wpuścił setki tysięcy nielegalnych imigrantow dla których Polska miała być tylko przystankiem to teraz Niemcy odsyłają ich znowu do nas. Odnośnie paktu migracyjnego najlepsze jest to, że madrzymy się tutaj wszyscy, ale nikt z nas pojęcia nie ma o jego szczegółach i decyzjach jakie zapadna dopiero w przyszłości. Ale oczywiście straszyc tym nikt nie zabroni. Skąd informacja Twoja, że Ukraińcy nie będą się liczyć? Pytam, bo koalicja zapewniała inaczej, ale chciałbym to skonfrontować jeśli są gdzies inne informacje.

1

@Tomason ja spodziewałem się, że o to Ci chodzi, ale wolałem dopytać więc proszę nie dziw się, że o to zapytałem. Cóż, mnie z kolei dziwi ile ludzi ma braki w podstawowej wiedzy i prowadzi taką właśnie narrację jaką Ty przedstawiasz. Mnie dziwi to, że trzeba tłumaczyć takim osobom, że Niemcy czy inny kraj sąsiedzki nie wciskają nam na siłę swoich imigrantow tylko po prostu odsyłają tych, których TO MY SAMI IM podrzucilismy. Takie działania są zgodne z traktamami i mają miejsce w całej Europie. Jeśli udowodnione jest pochodzenie nielegalnego imigranta to odsyła się go do kraju, z którego przybył. Taka sama sytuacja jest np w Hiszpani gdzie wagony uchodźców odsyłane są do Maroka w każdym tygodniu.

3

Wydaje mi się, że głównym czynnikiem, który przesądzi o tym, że to Nawrocki wygra wybory jest temat związany z problemem migracyjnyn.

I teraz tak z jednej strony mamy Tuska, który nie cieszy się zaufaniem społeczeństwa i jego partia przyznaje, że jest to problem i potrzebne są regulacje w tym zakresie, przez co większość ludzi uważa, że to już deal z Merkel żeby wpuszczać do nas wszystkich jak leci mimo braku zgody opini publicznej xd oczywiście tu mowa tylko o legalnych imigrantach.

Z drugiej strony mamy partie bardziej prawicowe, które straszą tym tematem wyborców. Oczywisice taktyka obrana przez PiS jest inna czyli stanowisko, w którym krytykują politykę migracyjna w przekazie medialnym jednocześnie sprzedając wizy i dopuszczając do sytuacji, w której to za ich rządów najwięcej nielegalnych imigrantow trafiło do nas z państw wschodnich i afrykańskich.

Jak widać bardziej popłaca w naszym kraju taktyka jaką stosuje PiS. To i tak Tuskowi zawsze przypisywane będą kłamstwa, innych nikt rozliczać nie będzie. Jednocześnie ludzie chcieliby żeby politycy byli prawdomówni, ale po co skoro i tak łykają wszystko co im się powie bez weryfikowania mając się przy tym oczywiście za tych, którzy myślą samodzielnie i nie dają się manipulować przez tvn czy tvp/tvpis. Przy tym nie biorąc pod uwagę tego, że Internet nie powstał 2 lata temu i tu również jest mnóstwo propagandy tylko skierowanej w inny target :)

0

@Tomason kto do nas zwozi i jakie nadmiary?

2

@Roobo 2. Jaka tutaj dostrzegasz manipulacje? W podaniu czystej liczby 13k to manipulacja? Jeśli chodzi o porównanie do poprzednich lat to średnio jest to aż połowa więcej.

0

@GTBTP dobrze, ale wytłumaczysz co to w zasadzie znaczy? Skąd się to wszystko wzięło? Te podpunkty wymienione są prawdziwe, ale zdajesz sobie sprawę że te luki wynikają z mniejszych dochodów, a mniejsze dochody państwa z rozdawnictwa jakie pis serwował na prawo i lewo sztucznie przedłużając dopłaty do wszystkiego? Vaty na żywność, prąd etc. Oczywisice wszystko to przed wyborami, ale w którymś momencie trzeba było skończyć te szaleństwo.

0

@Deathwing112 ludzie nie ogarniają, że prezydent mało co może i naobiecywac można gruszki na wierzbie, ale to nie ma nic wspólnego z zazwyczaj przedstawianym przez prezydentów programem partyjnym. Prezydent to głównie twarz narodu i przedstawiciel na arenie międzynarodowej. I teraz imagine że zostanie nim gość z alter ego gangusa alfonsa bez znajomości w międzynarodowych i jakichkolwiek w polityce w dodatku z kulejącym angielskim, ale co tam kogo to obchodzi, ludzie wstydu nie mają :D

1

@Luciano99 w końcu ktoś z innowacyjnym i prawdziwie wolnosciowym programem! Mam przypuszczenia graniczące z pewnością, że właśnie tutaj znajdziesz wielu zwolenników

1

@comtedurgell no akurat jeśli chodzi o deweloperów to bardziej lewa strona chce to ukrucic, a tutaj niestety ani Trzaskowski ani Nawrocki nic nie pomoże i cyrk będzie trwać dalej, więc tego nie da się przypisywać tylko jednemu. Odnośnie kampanii zgoda - wstrętny ruch Trzaskowskiego, ale dalej to człowiek na innym poziomie

0

@baryn no jeśli dla Ciebie gorszą opcja jest gość, który jest politykiem i nie ma takiej przeszłości tylko wręcz przeciwnie idą za tym kompetencje, a zaraz biorąc pod uwagę że jeden i drugi to opcja POPIS i jeden i drugi kłamie i kłamać będą tak samo i tu różnicy żadnej nie ma, to nie mam więcej pytań.

2

@Starrk Polska to stan umysłu, że w ogóle kandydat z przeszłością gangsterską i bez żadnych kompetencji jest dopuszczony do wyborów. Druga sprawa, że przypuszczalnie może i połowa ludzi w Polsce nie widzi w tym żadnego problemu żeby ktoś taki był twarzą naszego państwa czyli nas wszystkich. Nie wiem co gorsze.

0

@D10SLEO no ukrywa, bo ma je pod garniturem, tak? Typowa dziennikarska gra słów pod clickbaity, serio nie czepialbym się na siłę takich głupot xd

0

@bezalkoholowy @BorzyKrzys Panowie bez urazy, ale nie podajecie żadnych argumentów, które popieralyby te krytykę, a osoby wyżej wydaje się mają odmienne zdanie, natomiast opisali trochę obszerniej czym je podpierają. Ostatecznie pewnie sam zglebie temat, ale zastanawiam się skąd taka polaryzacja i widzę dwa różne obozy.

0

Czy ktoś przybliży mi postać prof Dudka czy on jest niezależny czy pro za jakąś partia? Pytam, bo w swoim wczorajszym wywiadzie rzucił ciekawe, ale zarazem mocno nieprzychylne światło na Nawrockiego.

1

@Aragorn33 są są, tylko wmawia się ludziom co innego i oni bez jakiejkolwiek weryfikacji to łykają, żeby pasowało pod ich narrację lub narrację parti na którą głosują.

1

@arasz1819 a nie mają tam w Rumuni odpowiednika naszego Jarka, który wyjdzie i powie, że takiej afery nie było i lud mu uwierzy w każde słowo?

8

@Aragorn33 tylko do czego tu się przyznawać, to jest fakt powszechnie znany, że takie akcje mają miejsce od dawna. Oczywisice tylko w repbulice o tym nie mówią. Śmieszyło mnie to jak Pisiory grały jeszcze kartą, że to Tusk wpuszcza imigrantow podczas gdy wszysktie media podawały, że to właśnie imigranci których my nielegalnie przepuścilismy, a Niemcy ich nam po prostu cofają xd

O aferach wizowych i sprzedawaniu na prawo i lewo nie muszę chyba wspominać, aczkolwiek to znowu miało miejsce od bardzo dawna i działo się również i za wcześniejszych rządów PO, ale bardzo nasiliło się za drugiej kadencji pis. Zaczęli przeginać na tyle, że to po prostu wypłynęło.

Śmieszy fakt, że biorąc to wszystko pod uwagę, to dobre 90% społeczeństwa uważa, że PiS stoi na straży granic i walczą z imigrantami, a ten diobel wcielony Tusk dogadał się z Merkelowa i będą wszystkich wpuszczac do nas xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?