0

@SirFinley po co te pytania retoryczne :P przecież jasno z sondaży wynika że prawica dominuje w małych miejscowościach i wsiach co idzie w parze z wykształceniem podstawowym i zawodowym

1

@GTBTP no właśnie i tu jest klucz. Ludzie rozliczają aktualna koalicje podczas gdy ona połowicznie ma związane ręce przez prezydenta :D więc ja nie mogę zrozumieć jak można ten fakt totalnie ignorować i porównywać to jeszcze do rządów pis które przez całe swoje dwie kadencję miało władze totalna i realnie mogli wprowadzać w życie co tylko chcieli.

0

@JordiAlbion jak koalicja ma sprawować władze gdy dalej ustawy będą betonowane? :D
Czeka nas stagnacja.

Odnośnie Twojego drugiego komentarza kiedy nie było niby kolorowo jak przed Pisem rządził Tusk, o których latach mówisz? 2010-2015 to jedyne lata gdzie pełna władze miał Tusk i te lata uznawane są za jedne z najlepszych jak nie najlepsze w III RP gdzie w czasach wielkiego kryzysu gospodarczego notowalismy wzrost gospodarczy, a Polska jako jedyny kraj w UE uniknela recesji. Faktycznie fatalne rządy. Utrzyjmy teraz nosa Tuskowi i betonujmy nasz kraj na kolejne lata. Glapinski zadowolony może dawać bankom się nachapac, a zielony Nawrocki vetowac jak leci na zawołanie Jarka :)

0

@boss000 poważnie? A zglebiales trochę chociaż te "osiągi" Karola? Raz, że jeśli odnosisz się do MBA to raz ze ten, który ma on uznawany jest za powszechny, a dwa co ważniejsze chyba słyszałeś o słynnej aferze finansowania tego kierunku i tytułu przez instytut pamięci narodowej, którym dowodził sam Nawrocki? O popatrz jaki zbieg okoliczności :) druga sprawa jego wykształcenie czyli kierunek na wydziale na którym studiował to jest typowa zapchaj dziura zeby tylko zaliczyć studia. Wystarczy zdać polski i angielski na 50% podstawę i Cię przyjmują xD dodatkowo zapewne też znasz historie jego doktoratu i kontrowersji odnośnie tego kto był recenzentem i kto mu zaakceptował te prace. Ta afera również jest powszechnie znana i wyszła po latach. Generalnie afera za afera nawet w kwesti załatwiania na lewo studiów i tytułów i finansowanie lapowkami ze środków państwowych instytutow. Sorry, ale każdy z nas kto studiował i zaliczył w normalny sposób studia oczywisice, że może pochwalić się lepszym wykształceniem od Nawrockiego.

1

@misterio Kwaśniewski przynajmniej był politykiem i miał relacje międzynarodowe. Co więcej, był całkiem dobrym politykiem i wiedział co jest pięć. To, że czasy były takie że spożywało się alkohol w ogromnych ilościach to też inna kwestia. Nawrocki natomiast jest kompletnie zielony, bez doświadczenia, bez relacji, bez kontaktów.

0

@JordiAlbion tak wybór między dżuma, a cholera. Ja kieruję się jednak nie sympatią, a kompetencjami człowieka. Mamy wojnę tuż za granicą i co by nie mowic Trzask ma mocne relacje w Europie i ugruntowana pozycje i wiedzę polityczna od lat. Nawrocki to pierwszy lepszy gość z łapanki z ulicy.. Powodzenia życzę jemu w relacjach międzynarodowych, mam nadzieję że będzie bronić naszych interesów jak należy :)

PS. Odnośnie skutków wyboru Trzaska/Nawrockiego polecam posłuchać Dudka lub Rokity gdzie analizują oba scenariusze co się może wydarzyć gdy wygra jeden lub drugi.

6

Jestem zaskoczony tak wysokim wynikiem Nawrockiego. Wydawać się może, że spokojnie może wygrać w drugiej turze.

Nie głosowałem za popisem, nie znoszę Trzaskowskiego, ale nie rozumiem jak można chcieć Nawrockiego za prezydenta. Dokąd nasz kraj zmierza to jest przerażające jeśli ludzie chcą żeby naszym reprezentantem kraju był gość, który nie ma zielonego pojęcia o polityce. Gość, który myli podstawowe pojęcia podatkowe, a większą wiedzę w tematach politycznych od niego ma przeciętny zjadacz chleba. Zero doświadczenia na arenie międzynarodowej. Słaba znajomość języków. Fakt, jest miły uśmiechnięty i fajnie wypada, robi dużo przyjemniejsze wrażenie niż Trzaskowski, ale to tylko tyle. Gość z przeszłością i znajomościami w zorganizowanych grupach przestępczych, zwykły bramkarz z klubu nocnego, dyplom z byle jakich studiów klepnięty po znajomości. Oczywistym jest, że przy swoim braku wiedzy będzie jedynie długopisem Kaczyńskiego czyli kolejne lata betonowania i vetowania. Jedno wielkie pośmiewisko na arenie międzynarodowej, bez żadnych relacji z kimkolwiek i to wszystko w czasach gdy za wschodnia granicą panuje wojna. Nie mam pojęcia czym kierują się ludzie poza typowa wojenka popisowska, ale przeraża mnie fakt jak można chcieć kogoś tak niekomoetentnego na głowę państwa.

1

Strzal w środek bramki prost w ręce, no ludzie kochani xD liga mistrzów nasza w przyszłym sezonie jak nic

0

@BORO_12 za takiego kiepa, którego sam LFC chce wypchać 70mln? Gość w sezonie mistrzowskim gdzie LFC gromil wszystkich strzelil ledwo 13 bramek. Oglądałeś LFC w ogóle? Bo ja pisze to na podstawie tego co mówił mi przyjaciel który obejrzał każdy mecz. Obok Nuneza najbardziej irytująca postać. Gdyby nie to, że LFC ma fenomenalnego salaha i świetna linie pomocy to on by nawet tych 13 nie strzelił, bo większość z tego to wystawki do pustaka. Gość podobno kopie się po czole, problemy z przyjęciem piłki i mnóstwo zmarnowanych 100% sytuacji. Może przyjść z pensja 3,5mln pod warunkiem że LFC wypożyczy go za darmo, a nie za tak chora kase

0

@BORO_12 przecież jemu zostały raptem 2 lata kontraktu. Do tego pomimo liczb gra po prostu słabo. Mój przyjaciel to fan the reds i mówi że z pocałowaniem ręki się go pozbędzie, bo to ogór jakich mało. Poza tym najlepsza lata już ma za sobą i teraz zapewne poluje na wysoki kontrakt. Stanowcze nie dla kolumbijczyka.

0

@PatrychoO no to mówię że mam te apke i to normalne apka nike z produktami. Po wejściu w ten produkt jest tylko info ze jest niedostępny i mogę ustawić żeby mi przyszło powiadomienie jak ruszy sprzedaż czyli 20 maja. I tyle, kurde jakby było coś innego to chętnie bym się zapisał do tego losowania, ale nie widzę w tej apce takiej opcji :/

0

@PatrychoO nie czaje, wchodzę czy przez stronkę czy przez apke, która również mam i nic tam więcej nie ma poza opcja powiadom mnie i informację o tym, że produkt dostępny będzie 20 maja o 9:00. Nie ma nigdzie opcji zapisania się w kolejkę tylko ustawienie przypomnienia jak się sprzedaż rozpocznie.

0

@PatrychoO co masz na myśli, gdzie? Nie widzę nigdzie czegoś takiego

0

@Safrani przecież napisał jakiś scenariusz fantasy i zadał pytanie kogo byśmy kupili gdybyśmy mogli wydać 120mln, więc nie oburzaj się tylko czytaj ze zrozumieniem :) to się nie wydarzy raz z tego powodu, o którym piszesz, a dwa nie sprzedamy tych zawodników tak jakby sobie kolega życzył.

4

@Consigliere to chyba oczywiste. Nico. Nie ma ważniejszej pozycji do obsadzenia niż LS.

1

Skomplikowana zaczyna się robić sytuacja z bramkarzem. Jeśli Szczęsny przedłuży to zostaniemy z dwoma bramkarzami, którzy są po prostu średni, natomiast nikt inny nie przyjdzie, bo ciężko rywalizować z dwoma gwiazdami z takim statusem na jednej pozycji. Dodając do tego, że Marc jest kapitanem z długim kontraktem i jeszcze dłuższym stażem to jego może być ciężko się pozbyć. Mam wątpliwości co do jego formy po kontuzji, chciałbym zobaczyć u nas nowego golkipera z prawdziwego zdarzenia.

0

@karci0 no właśnie ta koszulka fajne ma te czerwone wstawki dlatego chciałbym kogoś mieć na plecach i nie mogę się zdecydować czy rodaka czy Pedriego, którego nie mam jeszcze. Dylematy :P

0

@PatrychoO na stronie nike 20.05 będzie premiera tej wersji travisa scota za niecałe 900zl

0

@Ricardinio14 tak, były dostępne kilka dni temu domowe stadionowa wersja z Yamalem i zapłaciłem niecałe 600zl właśnie do mnie leci.

0

Myślę nad zakupem jeszcze wyjazdowki z tego sezonu, bo ta czarna jest sztos. Zastanawiam się tylko czy brać z Pedrim, którego jeszcze nie mam czy Lewego, którego mam jedną domową sprzed 2 sezonów. Jednak Lewy to już może być last dance, a Pedriego może być okazja jeszcze co radzicie?

0

@Kgorecki2500 ładnie, ale nie dziwi mnie to. Wykształceni ludzie to i potrafią dodać 2+2 i przewidzieć skutki decyzji w przyszłości. Przypuszczam, że podobnie jest na innych uniwerkach i wśród ludzi wyżej wykształconych. Memcem za to będzie królować w szkolach podstawowych i średnich oraz na wsiach.

1

@Kgorecki2500 podoba mi się taka forma. Sam chętnie bym podyskutowal, natomiast nie na temat zielonego ładu. To moim zdaniem temat rzeka i nie ma dobrego rozwiązania i po cichu każdy z nas zdaje sobie sprawę, że w teorii powinniśmy z tym walczyć, ale w praktyce nie ma w zasadzie jak. To musiałyby być działania globalne, a nie regionalne, a tego niestety nie uda się wdrożyć. Dodając do tego wybrakowana wiedzę młodej pytającej osoby wychodzi taka mało ciekawa dyskusja. Tu trzeba zadawać pytania o nasze podwórko, dyskutować o rozwiązaniach jakie Mentzen proponuje o np służbie zdrowia czy problemu z mieszkalnictwem, a nie tracić czas na rozmowy o klimacie, natomiast sama forma bardzo spoko.

9

Ale pułapkę zastawił De Jong, aż sam się w nią złapał

1

@Mankind zapytaj go, że skoro uważa że życie jest święte to jak podchodzi do sytuacji gdy płód jest letalny i pomijając że dziecko urodzi się martwe lub umrze niedługo po porodzie ciężko chore to z dużym prawdopodobieństwem spowodowac może również śmierć matki przy porodzie. Czy dla niego życie i zdrowie kobiety się nie liczy? Czy oboje mogą umrzeć przy porodzie lub w najlepszym przypadku matka ma mieć zryta psychikę do końca życia? Ona się nie liczy, liczą się tylko jego poglądy?

1

@priest9999 przyznam szczerze, że nie zagłębiam się w politykę Niemiec i zainteresowałem się jedynie AFD z racji że to mocno skrajna partia. Dzięki za komentarz, dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej, poczytam sobie bo mnie zaciekawiło to co mówisz :)

1

@clyde wiesz co długa historia :) w skrócie jeśli odsłuchasz sobie wywiad Stana u Rymanowskiego to mogę Ci powiedzieć, że mam bardzo podobne poglądy do Stanowskiego i on sam mówi w tym wywiadzie, że ma w sobie zarówno poglądy prawicowe jak i lewicowe. Ja to określam jako taki mix lub centro podejście.

U mnie zmieniło się to z wiekiem. Będąc młodszym, kończąc studia, mając swoją pierwszą dobra pracę uważałem, że Konfederacja to jest właśnie to. Z czasem zacząłem dostrzegać, że niestety nie jest tak pięknie i kolorowo, nie jest się kowalem własnego losu, a niskie i proste podatki nie gwarantują poprawy sytuacji w kraju. Ludziom nie będzie się żyło lepiej gdyby rządziła Konfederacja - no z wyjątkiem tych najbogatszych, bo w gruncie rzeczy postulaty Konfy będą powodować dalsze rozwarstwienie się społeczeństwa i bogacić będą się efektem kuli śnieżnej Ci co już mają dużo, a Ci biedniejsi którzy nie dostali w spadku biznesów czy mieszkań od rodziców to będą tonąć. Uważam, że mieszkanie powinno być prawem, a nie towarem. Ja jednak wolałbym żeby tym, którzy od życia nie dostali za dużo na start żyło się lepiej i żebyśmy wszyscy mogli korzystać z publicznej edukacji, służby zdrowia etc. Jeśli chodzi o światopogląd tutaj u mnie od lat bez zmian, mam centralne podejście i w niektórych kwestiach zgadzam się z lewica, a w niektórych z konfa.

4

Jeśli ktoś jeszcze nie wie na kogo ostatecznie odda głos i jest ciekaw nie tylko tych lepszych stron kandydatów, ale również i tych gorszych to polecam odsłuchać sobie film Koroluka na yt "15 powodów dlaczego nie głosować na Mentzena". Oczywiście konto Koroluka znane jest z wyśmiewana konfederacji z racji, że to mocno lewicowa osoba, więc trzeba przymknąć oko na niektóre sprawy, natomiast uwypuklenie przez niego jakie poglądy ma Mentzen odnośnie UE, popierania prorosyjskiej AFD, umiejętności miękkie i dyplomatyczne na arenie międzynarodowej powodują, że może się niektórym zjeżyć włos na głowie. Jeśli ktoś po tych wszystkich argumentach stwierdzi, że dla niego to ok to będzie to znaczyć, że to Wasz kandydat i śmiało głosujcie na niego, ja niestety wysiadłem z tego pociągu :)

To szczególnie dla osób, które nie widzą innych alternatyw poza Mentzenem na rozbicie duopolu Popis. Ja wiem, że zaraz tutaj będzie hurr durr w komentarzach na mnie, ale osobiście uważam że dobrze zdawać sobie sprawę również z tych ciemniejszych stron swojego kandydata. Ja przyznam, że sam zmieniam poglądy, bo wcześniej głosowałem na Konfederację. W trakcie tej kampani wyłonił się kandydat dla mnie nieoczywisty, o którym przed kampania nawet przez moment nie myślałem. Najprawdopodobniej mój głos poleci na Zandberga.

Ten wpis nie ma na celu zachęcenia Was do głosowania na konkretnego kandydata. Osobiście szanuje zdanie każdego i zachęcam do pójścia na wybory niezależnie od tego na kogo glosujecie. Chciałbym po prostu, żeby każdy oddał świadomy głos, a nie szedł ślepo za tłumem. Jeśli ktoś chce z zachowaniem kultury podyskutować to zapraszam.

0

@fenix1983 widzę, że coś tam się orientujesz :D czy jest w takim razie szansa, że cały szkielet włącznie z 3 poziomem i dachem będzie gotowy w tym roku? Wiesz chodzi mi o to że fajnie byłoby polecieć zobaczyć już całość, nawet gdyby 3 poziom trybun miał być jeszcze wyłączony z użytku :)

0

Skoro trzeci rząd robią to znaczy, że konstrukcja zostanie oddana w całości i kształt stadionu już na powrót będzie docelowy, jedynie udostępnia 60tys miejsc, a dla pozostałej części będą trwać pracę wykończeniowe?

0

@negreanu zgadza się, a przeszło Ci przez myśl, że brakuje fachowców bo raz że w porównaniu z innymi krajami zarobki są żenująco niskie, a dwa warunki pracy są jeszcze gorsze co w zasadzie jest dalej powiązane z cashem? :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?