0

@negreanu zgadza się, a przeszło Ci przez myśl, że brakuje fachowców bo raz że w porównaniu z innymi krajami zarobki są żenująco niskie, a dwa warunki pracy są jeszcze gorsze co w zasadzie jest dalej powiązane z cashem? :P

1

@Criss18Barca w przeliczeniu na EUR lub PLN to wydają dokładniej mówiąc 10x więcej od nas, bo tyle on realnie kosztuje dlatego dobrze funkcjonuje. No, ale wyjdzie Mentzen i powie że powinniśmy wprowadzić taki system jak w Niemczech, nie zwiększając przy tym wydatków na służbę zdrowia :D no ale lud łyka, że będzie pięknie i będziemy mieć drugi Singapur xD

0

@Deathwing112 niby tak niby nie zależy jak na to spojrzeć. Czy z drugiej strony dobrze mieć prezydenta, który będzie wszystko blokować to co powie mu partia opozycyjna? Ja bym chętnie widział prezydenta takiego, który ma swoje zdanie i decyduje nie tyle samodzielnie co zgodnie z wolą większości Polaków, a przy tym jest reprezentatywny, oczytany i ma znajomości w świecie.

0

Czy ma ktoś lub pamięta kod zniżkowy do oficjalnego sklepu Barcelony? Kojarzę ze niedawno latał jeden, ale nie zapisałem go nigdzie

2

@Jakchcesz Zandberg zmarnował ostatnie 10 lat. Po cichu liczę, że teraz się obudził, bo aktualne postulaty są znacznie lepsze niż te z ostatnich lat. Nie liczą się już tak tęczowi. Trzeba się odciąć od takich ludzi jak Biedron podobnie jak zrobiła Konfa z Korwinem. Słynne czasy się zmieniły ma zastosowanie dla lewej strony polityki, najważniejsze tematy to już nie geje lesbijka czy zielona europa, bo wszyscy widzą ze to nie jest dobry kierunek. Wydaje się że do samego Zandberga też to dotarło i stąd jego główne postulaty o np problemie mieszkalnictwa. Nie ukrywam bardzo podoba mi się ta zmiana, bo wcześniej nawet nie chciałem słyszeć o lewicy, a teraz na prawdę sensownie się tego słucha.

15

@DeXt3rVeB sądzę o tym tyle, że zwalanie na słuchawki i smartfony to wygodna wymówka. Umówmy się, na chwile co jakiś czas odrywasz wzrok od telefonu lub kątem oka widzisz zawsze że ktoś obok stoi. Wystarczy chcieć, ale łatwiej palić głupa.

0

@Criss18Barca Zandberg i Hołownia myślę że lekko mogą mieć więcej niż Mentzen

1

@Roobo nie spełnili, bo nie mieli większości w Sejmie w głosowaniu nad tą ustawa, PSL zablokowalo. I całe szczęście, bo pomysł był i jest poroniony.

1

@Azazel_Pazuzu niesamowicie irytujący był Mentzen na ostatniej debacie, który praktycznie w każdym wystąpieniu wyciągał jak ktoś X lat temu mówił coś innego. Hitem było jak Trzaskowskimu zarzucił, że ten miał inne zdanie na temat służby zdoriwa 15 lat temu xD zero merytoryki, za to bullshit. Nie dziwię się, że spada mu poparcie kosztem Braun czy nawet Zandberga.

0

@Criss18Barca jedyne co historia pokazuje to, że sondaże są totalnie z czapy. Oczywisice bardzo przydatne, bo nakręcają społeczeństwo do głosowania na jedynego słusznego kandydata. Dlatego niestety spodziewam się znowu popisu w drugiej turze, ale przewaga Trzaskowskiego będzie znacznie większa. Nie widzę szans, żeby Nawrocki po kompromitujacych debatach i tych aferach, które są w trakcie i jeszcze przed nim i które grzeją ludzi niesamowicie będzie w stanie zbliżyć się do Trzaskowskiego. Fajnie jakby byli inni kandydaci w 2 turze, ale nie ma się co raczej łudzić, wszystko zapisane w kartach już przed wyborami. Ciekaw jestem jedynie wyników pozostałych kandydatów.

0

@Yoshi94 wydawać się może, natomiast w Hiszpani podczas Euro był wiodaca postacią i razem z Yamalem grali równo atakując raz jednym raz drugim skrzydłem. Kto wie czy Flick by z niego bestie nie zrobił u nas przy naszym stylu. Za Valverde to wiesz i Messi miał ciężko błyszczeć w każdym meczu, a co dopiero dwudziestolatek w Bilbao....

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@luna666moon pytanie jak bardzo Francja będzie lobbowac swojego czyli Dembele, bo o ile się nie mylę to z psg nikt w histori nie zdobył ZP, a co dopiero Francuz. Moim zdaniem jak psg nie wygra to taki Yamal spokojnie mógłby to zgarnąć. Tylko tu heszcze jedna kwestia dochodzi, czy głosy piłkarzy Barcy się zbytnie nie rozdziela między Yamala, Raphinhe, Pedriego

1

Słyszałem newsy, że KO czeka jeszcze do drugiej tury z nagraniami, na których Nawrocki korzysta z płatnych usług dla doroslych. Ciekawe ile w tym prawdy, ale możliwe że cyrk się dopiero rozkręca.

0

@adasko1998 Lewy ma jeszcze ważny kontrakt, więc nigdzie nie odejdzie. Napastników mamy dwóch na topowym poziomie, więc w tym sezonie bezsensem totalnym jest sprowadzanie 9tki. Tym bardziej, że nawet w wypadku kontuzji ich obu możemy grać opcja z fałszywa 9tka w postaci np Olmo. Pozycja którą MUSIMY wzmocnić to LS bez dwóch zdań. Przecież my cały sezon szczęśliwie przeszliśmy sucha stopa grajac każdy mecz w konfiguracji Raphinha Yamal i nie ma dla nich żadnej alternatywy, bo Fermin i Gavi wchodzili za nich z przymusu, a to gracze środka pola. Z LO mam problem, bo zawalilismy LM przez brak dobrego zmiennika dla Balde, a z drugiej strony jest ten Martin który ma serducho i liczę że się jeszcze rozwinie. O BR trzeba myśleć już, bo niestety z całą sympatią do Wojtka, on się nadaje co najwyżej na rezerwowego. Ter Stegen już przed kontuzja był niepewny, a na pewno nie miał formy na granie w topowej drużynie jaka obecnie jest Barca. Tutaj między nami, a rywalami jest przepaść. Powinniśmy się zainteresować może Garcia? Warto go oglądać w czwartkowy wieczór.

0

Sezon powoli zmierza ku końcowi. Z naszej perspektywy czyli kibica wzmocnienia są potrzebne. Pytanie, czy realnie mamy szansę ściągnąć jakiegoś topowego LS czy pusto w sakiewce będzie? Ja wiem, że pewnie zależy od sytuacji kontraktowej, ale zakładając że uda się uporać czy to z Lenglet czy Fatim to czy jest realna szansa na topowego zawodnika czy uważacie, że nei lub nie ma kogo? A moze ruszymy po jakiegoś darmowego zmiennika? W następnej kolejności myślę, że trzeba by też myśleć o LO, ŚO (Tah fajny jeśli udałoby się go dogadać, bo darmowy, ale myślę że przyjedzie do Bayernu, zresztą my najpierw musielibyśmy opchnąć Araujo) czy BR (może Garcia?)

0

Wątpię, że Olmo podpisywał 6 letni kontrakt i wrócił do domu gdzie raczej czuje się bardzo dobrze, żeby zmieniać klub po sezonie.

3

@FCB17 Fort powinien udać się moim zdaniem na wypożyczenie. I to koniecznie.

1

@Eto'o9 R10 tak jest, najważniejsze pozycje to nasza lewa flanka. LS i LO, plus w drugiej kolejności trzeba pochylić się nad wzmocnieniem ŚO i BR (ciekaw jestem jak znowu wypadnie w meczu z nami Garcia, trzeba go obserwować w czwartek).

2

Trochę szkoda, bo bardzo dobry i ciągle perspektywistyczny piłkarz, natomiast sezon pokazał, że nasza prawa obrona to nie jest pozycja która wymaga wzmocnienia. Mamy Kounde i jest Eric. Bardzo dobrze obsadzona jest ta pozycja. Dla nas priorytet transferowy powinien byc na 1 miejscu lewy skrzydłowy. Następnie można myśleć o poprawie obrony (wymiana Araujo na innego ŚO) oraz wzmocnienie LO i BR.

2

@Emenems nie dostrzegasz, bo jeszcze ich nie ma. Pojawiłyby się gdyby konfa zaczęła realizować swoje pomysły czy to ze służba zdrowia czy z podatkami. To jest droga w jedną stronę, która dąży do rozwarstwienia społeczeństwa co ostatecznie doprowadzi do bardzo niepożądanej sytuacji. O ile jesteś w tej lukratywnej grupie kilku procent najbogatszych Polaków o tyle dla Ciebie to w zasadzie dobrze :)

1

@Imonkey no dokładnie zgadzam się, dlatego sam te 6 lat temu głosowałem na konfe gdzie beztroskie życie sobie jeszcze prowadziłem, a nie samodzielne i dorosłe :) znaczy wtedy mi się wydawało, że prowadzę już dorosłe :D i stąd takie duże poruszenie w necie czy tutaj na LaRambli gdzie większość użytkowników to jednak ludzie przed 30 rokiem życia. Najczęściej bez kredytu, bez żony, bez dzieci i żyjących na garnuszku rodziców lub za ich pieniądze ;) żeby przejrzeć na oczy jakie idiotyczne są postulaty konfy trzeba zacząć żyć całkowicie samodzielnie i zacząć się mierzyć z prawdziwymi wyzwaniami życia, a w tych tematach Konfa rzuca kłody pod nogi, a nie proponuję realne pomocne rozwiązania.

4

@Konradowskyy ja może napisze z perspektywy kogoś kto głosował w 2019r za Konfederacja w wyborach do Sejmu. Nie zaskoczę Cie, bo na tamten moment uważałem to co większość pisała wyżej czyli: Państwo mi nie będzie przeszkadzać, nie będzie mnie okradać przez co więcej zarobię i będzie mi się żyło lepiej. To było moje myślenie, bo te 6 lat temu kończyłem jeszcze studia i byłem na początkowym etapie pracy z zaledwie kilku letnim doświadczeniem. To jest podejście młodych ludzi, którym wydaje się że dzięki Mentzenowi tak właśnie będzie. Czas wszystko weryfikuje, po kilku latach widzę jakie to było głupie podejście, ale nie dziwię się sam sobie z przeszłości w końcu młodość rządzi się swoimi prawami. Brak przewidywania, brak wiedzy pozwalał mi naiwnie wierzyć, że program Konfy ma sens.

1

@michal26 póki co to każdy czyta, albo przynajmniej się posiłkuje :P

0

Nie no z całym szacunkiem do Nawrockiego, bo serio gość jest przyjemnym chlopem i nie mam nic do niego, fajnie się go słuchało u Stana. Ale no nie mogę. Taki ktoś nie ma prawa być prezydentem, to jest niepoważne. Gość nie ma zielonego pojęcia o polityce i o tym co się dzieje w kraju czy na świecie. Pomijam aferki z mieszkaniem, bo mało mnie to interesuje, ale brak znajomości na jakiekolwiek tematy i unikanie odpowiedzi w każdej debacie jest przerażająca.

8

Nie spodziewałem się spięć na Lini Biejat, Zandberg, Hołownia :D

Wielki duńczyk jedzie z nimi.

Poprzednie debaty miał też dobre, ale dzisiaj przechodzi sam siebie. Lewica, ale gość jest przekonrketny i merytoryczny. Bez lania wody, bez kręcenia, bez unikania odpowiedzi i starć.

0

@Recha_0684 myślę, że w ostatnich tygodniach dał znać o tym, że robi. Chodźby przykład tego, że nie pojawił się na debacie w Końskich, bo walczył u Dudy przekonujc go do zawetowania ustawy dewelopersko mieszkaniowej.

0

@KamQiX no tak to oczywiste. Czyli w rozwiązaniu Mentzena mimo, że zostanie NFZ to nie trzeba będzie z niego obowiązkowo korzystać tylko dobrowolnie, tak? To pozdro. Ciekawe co wtedy zrobią Ci co zachorują lub ulegna wypadkowi, ale będą chcieli "przyjanuszyc" i nie opłacać żadnych składek.

1

@Inmate @Szmulek chlopaki to była ironia xD cisnę bekę z tego jak Memcen na każdym kroku mówi że rynek sam wszystko ureguluje

0

@KamQiX czym są w takim razie obecne firmy typu luxmed czy medicover jak nie prywatnymi konkurencyjnymi podmiotami dla NFZ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?