Toretto
Dołączył/a: marzec 2015
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Joopiter z tym kontaktem i ciągłościa zdarzeń to większej bzdury nie słyszałem. Pierwszy raz chyba taka narracja jest wyciągana, żeby tylko zrobić fikołka i na siłę coś udowodnić. Rozumiem, że jak ktoś sprzedaje kopa rywalowi poza pole karnym, ale nie powoduje jego upadku i ten zawodnik biegnie dalej i wpada w pole karne i w tym momencie dostaje drugiego kopa tym razem już solidniejszego taki który go przewraca to cofamy całą akcje do momentu pierwszego faulu, który byl przed polem karnym, tak? Czy Ty siebie sam słyszysz? XD
27
Oglądam znowu te akcje z 90+3 i mówię przecież to się kur nie stało na prawdę xD
Spieprzone podanie od Thurama, które trafia prosto pod nogi Martina, który wydaje się że ma piłkę spod kontrolą. Wydaje się, bo na skutek niewiadomo czego w zasadzie czy faulu czy nie ten się przewraca, po czym Dumfries na pałę wali mocną piłkę w pole karne gdzie stoi Acerbi - środkowy obrońca, i którego to Araujo nawet nie kryje tylko w niezrozumiały sposób przykleja się do jego pleców, a spokojnie mógł wbiec przed niego i wybić te zagranie. Na koniec Acerbi z pierwszej piłki oddaje strzal życia prosto w okno i Wojtek bez szans. Przecież to się nie wydarzyło xD dalej nie wierzę, hit cała ta akcja. Nie do wiary xd
2
@Messibestplayerintheworld var wydrukował, ale druga strona medalu jest też taka, że ciężko pojąć jak można było tak sfrajerzyc ostatnie kilka minut. Dokładnie 7, bo tyle czasu miał Inter na heroiczne wyrównanie, a my w tym meczu mając posiadanie bliskie 80% czasu nie byliśmy w stanie tych kilku minut wybronić. Nie cofneliamy się, nie zamaruwalismy, a mając piłkę po prostu ja oddaliśmy zamiast trzymać w narożniku, grać na czas...
1
@clyde chodzę raz na jakiś czas dla urozmaicenia codzienności, ale nie powiem żeby mnie to jakoś jarało. Doceniam sztukę, grę aktorska, ale uważam że kinematografia odjechała lata świetlne i dużo więcej przyjemności czerpie z filmów czy seriali. Zdecydowanie bardziej wolę wyjście do kina.
6
@LambiPL nie, nie jego. Zdumiewa tylko fakt, że tak mikroskopijny kontakt jest wylapywany przez Marciniaka z chirurgiczna precyzja, a w naszym meczu nie. Wszystkie kontrowersje na korzyść Interu - karny dla nich, jest wolany do monitorka. Potencjalny karny dla Barcy? Ani razu nie poszedł czy to przy sytuacji z ręką, czy sankami w Yamala w 1 połowie w polu karnym, czy faul na Yamalu z drugiej połowy czy też finalnie faul na Martinie. Ani jedna z tych sytuacji nie była sprawdzana, a gdyby kierować się standardami które sam Marciniak wyznaczył to powinien gwizdnac przynajmniej 2 z tych sytuacji.
5
Kolejny super podcast fcbarca.com :)
Maciek Miko top. Zgadzam się z każdym jednym słowem. Bardzo dobrze przeanalizowany mecz. Począwszy od formy zespołu i poszczególnych zawodników, przez decyzję i interpretację sędziowskie, po zachowanie zespołu w ostatnich minutach.
Miło się słucha i oby więcej podcastów!
0
@Gibbon_FCB tak można gadać w nieskończoność. To jest piłka i sędziowanie jest częścią gry.
Czy winą sędziego jest to, że Yamal w 1 meczu strzelil epicka bramkę? Czy bramka Raphinhi od poprzeczki i plecach somera to też wina sędziego? Czy to, że Garcia nie trafia na pustą bramkę to wina sędziego? Po co takie pieprzenie, wytłumacz mi? Te sytuację to kwestie czysto piłkarskie. Brak skuteczność, ale zarazem mnóstwo pięknych bramek. Błędy w obronie, ale jednocześnie niesamowite akcje w ofenswyie zarówno dla nas jak i kilka dla Interu.
Sędziowanie to jest druga strona medalu i po jakiego uja łączyć to z wydarzeniami czysto piłkarskim? Fakty są takie, że Marciniak daje rzut karny po varze Interowi (moim zdaniem słusznie) sprawdzając to na monitorku, a jednocześnie cofa decyzję o karnym na Yamalu. Nie dyktuje karnego po dyskusyjnej ręce w polu karnym Interu i nawet tego nie ogląda. Sytuacja z faulem na Martinie? To samo nawet nie ogląda tego. Wszystkie kluczowe z punktu widzenia sedziowego, które zauważyły na awansie były gwizdniete pod Inter (no może z wyjątkiem zakończenie połowy w dogrywce, ale jej nie powinno w ogóle być). I tyle w temacie.
4
@directedbyfcb @krol211 zwroccie uwagę która jest minuta 90+2 i z tego idzie kontra Interu. Yamal był naszym najlepszym graczem w tym dwumeczu, ale tu zachował się karygodnie. Prosiło się o pójście z piłką do narożnika i grę na czas, a on poleciał do przodu jakbyśmy przegrywali oddając de facto piłkę Interowi.....
0
@michal26 Garcia miał cała pusta bramkę przed sobą a z 4m uderzył po długim słupku tam gdzie rzucał się wracający bramkarz, było to jedyne miejsce w bramce które zasłaniał :P
Yamal to jest gość dla, którego chce się przychodzic na stadiony, oby grał tak jak najdłużej to on nam daje tyle radości. Ja nie mam złości na chłopaków, dali z siebie wszyskto. Czuję niedosyt, bo tak grająca Barcelonę po prostu chce się oglądać jak najdłużej. Tym bardziej, że w moim odczuciu zostaliśmy przekręceni i powinniśmy być w finale (tak wiem, wiele osób się nie zgadza, ale to moja opinia, że zarówno był faul na Martinie jak i karny na Yamalu. Odnośnie karnego można gdybać jakby się dalej mecz ułożył, ale sytuacja z Martinem to był gol w doliczonym czasie i bez dwóch zdań powinno to być cofnięte i to my powinniśmy świętować awans).
0
Błędy sędziego to raz, dwa wiadomo kontuzje i krótka ławka, trzy nasza skuteczność, bo to co marnowalismy w dwumeczu to hit. Natomiast wyszedł również brak doświadczenia, młody skład. Martin w końcówce powinien był to wybić, natomiast skąd wzięła się w ogóle akcja Interu? Indywidualny rajd Yamala i strzal w słupek. Niestety, ale Pedri chwilę wcześniej wstrzymał kontrę dając sygnał do szanowania piłki, a Yamal kończy akcje tak szybko.. Szczerze mówiąc liczyłem wtedy że pobiegnie z piłką do narożnika zamiast oddawać strzal i kończyć akcje
1
@draxidox poczytaj sobie przepisy lub posłuchaj co sędziowie mają w tym temacie do powiedzenia. Według przepisów nie ma znaczenia, że kontakt rozpoczął się przed polem karnym jeśli w tym kontakcie nastąpiło kilka przewinien i jeden z fauli był już w polu karnym. Według przepisów sędzia w takiej sytuacji jest zobowiązany do podynktowania 11stki. Bardziej obszerne tłumaczenie sytuacji możesz odsłuchać u Rutkowskiego
1
@Limaker był karny, Marciniak sam go gwizdnal. Var zmienił decyzję Marciniaka na błędna i jeszcze przy tym nie zalecił mu podejścia do monitorka. Kabaret, ale ten duet Holendrów z Varu nie pierwszy raz nas przekręcił. 2 lata temu również z Interem i mecz później z Bayernem.
5
@MOLESTA oczywisice, co więcej eksperci i byli sędziowie również mówią że to ewidentny karny powołując się na przepisy. Przepisy mówią że w tej sytuacji nieważne gdzie zaczyna się faul. Gdy następuje kilka fauli, a ten ostatni ma miejsce już w polu karnym to jest 100% rzut karny. I taka decyzję podjął też sam Marciniak z boiska. Var przekręcił, ale czy ktoś jest zdziwiony? Ten sam duet Holendrów przekręcił nas w dwóch poprzednich edycjach LM. To już od początku śmierdziało, że UEFA przyznała właśnie ten duet podczas gdy Marciniak sędziuje zazwyczaj ze swoim polskim zespołem.
0
@Katalończyk 99 zgadzam się, brak wyrachowania, powinniśmy utrzymać piłkę i bronić lepiej. Przerznelismy na własne życzenie, ale umówmy się - decyzję sędziowskie miały swój udział w tym. Sytuacja z końcówki również kontrowersyjna, bo większość ekspertów w studiu meczyków, kanału sportowego uważa że tam był faul. Także w obu tych sytuacjach bliżej jednak było do tego, żeby gwizdniete to było pod nas, a jednak stało się odwrotnie.
1
We wszystkich programach trąbią dzisiaj, że karny na Yamalu nam się należał zgodnie z przepisami i nie ma znaczenia w tej sytuacji gdzie on się zaczynał. Wypowiadają się sędziowie powołując się na przepisy, ale ile tutaj pseudoekspertow było wczoraj mówiących o tym, że karny zaczyna się przed polem karnym i nie ma karnego to hit xd
1
@A4ron prawda. Możemy być kibicami dumnymi z postawy naszych zawodników. Mimo wielu kontuzji, mimo przeciwności losu byliśmy drużyna, która była lepsza. Popelnislismy niestety dużo błędów, ale zdarza się mając tak krótka ławkę. Niemniej nie ma tu nic do rzeczy to że bez dyskusyjne zostaliśmy przekręceni. Ewidentny faul i sytuacja pod Var, więc dlaczego o tym nie mówić?
Chwalmy piłkarzy, stało się co się stało bierzemy te wszystkie błędy na klatę, doceniam skuteczność Interu, ale jednocześnie należy się nagana dla sędziego. Niech się tłumaczą z tego.
5
@RoberDzik wystarczyło gdyby Var nie był antybarcelonski i by interweniował :( typowa sytuacja dla Varu, po prostu anulowanie gola pokazanie powtórki z tego i nikt by pretensji nie miał. Nie byłoby o czym dyskutować, bo bez dyskusyjny faul...
0
@Azazel_Pazuzu oczywisice, ale wiedzieliśmy już przed meczem, że będą jaja bo ten duet Holendrów na Varze już nas dwukrotnie przekręcił w LM w ostatnich latach :)) To oni powinni dać sygnał Marciniakowi że w obu tych sytuacjach powinien podejść do monitorka, a wygląda na to że z całym przekonaniem podawali mu błędne decyzję.
4
@Zoker skończcie z taką głupia gadka nie mająca pokrycia w tym co piszecie. Juz wyżej Ci kolega napisał że i trener i piłkarze zwracają uwagę na to, że było drukowane.
Brawa dla chłopaków za walkę, zaszli daleko, ale jednocześnie trzeba podkreślać, że zostaliśmy znowu przekręceni i tyle. Coś to zmienia? Nie, nikt nie zwróci nam awansu, ale takie są fakty.
9
@VbamboeB z tym karnym na Yamalu można dyskutować, może się z tego wybronić jeśli chodzi o fakt nie podyktowana go. Natomiast absurdem jest dla mnie to, że najpierw wskazuje wapno czyli jest przekonany o karnym, a następnie do odwołania go wystarczy mu info na słuchawkę i sam już nawet nie ogląda tego na monitorku.
Druga sprawa co już dla mnie jest skandalem i przekreceniem nas to faul na Martinie z czego pada bramka w doliczonym czasie. Prawda jest taka, że to my powinniśmy być w finale. Nie było w transmisji żadnej powtórki, Marciniak albo nie dostał sygnału z Var, albo dostał przekręcony i znowu nie sprawdzał tak istotnej sytuacji - z boiska również tego nie wyłapał, natomiast powinien był zauważyć że coś jest nie tak i analiza gola powinna trwać, bo jak widać na powtórkach to ciężka sytuacja i na pewno jej weryfikacja nie zajęła 5 sekund :)
wałek niesłychany
0
@4drian0 pewnie wolna rękę i dostanie 15zl co mu wystarczy może na paczkę fajek, bo więcej Lapcio w kapsie nie ma :D
0
@MichuZ44 można zarzucić wiele Marciniakowi, ale zazwyczaj ma on swoich kumpli na Varze, a tym razem dziwnym trafem dali mu parę Holendrów która w LM już 2x na Varze nas przekręciła :)
0
@Azi zgadzam się, Martin powinien to ogarnąć inaczej, natomiast nie zrobił tego i nie możemy mówić że nie ma tu kontrowersji, bo to nie była twarda walka o piłkę bark w bark, a wejście korkami w stopę rywala i nawet z pozoru nie bardzo ostry kontakt może spowodować upadek gdy dostajesz metalowymi wkretami, to była praktycznie nakładka.
1
@barcelonaLM hej @Azi rozumiem że dalej jesteś przekonany, że nie było kontaktu i faulu tutaj, tak?
0
@Azi no widzisz to jest Twoje zdanie. Słucham teraz kanału sportowego i 3 na 4 osoby tam twierdzą, że zarówno należał się karny Barcelonie jak i anulowany gol bo był faul na Martinie. Oczywisicie zadni znawcy żeby nie było że to jakieś autorytety, ale jednak różnie ludzie uważają, a fakt jest taki że każda kontrowersja była pod inter gwizdana.
0
@Azi ale przecież ja pisze do Ciebie normalnie, po czym stwierdzasz ze mam ochłonąć? XD mówię tylko, że dla mnie to nie jest klarowne, a wręcz dziwne ze Marciniak wybiórczo chodzi do monitorka gdzie z akcji sam dał najpierw karnego. Nie można analizować tego moim zdaniem na stop klatce i to do tego z perspektywy która może być mylaca. Może i nie powinno być karnego nie wiem, ale kolejna sytuacja na Martinie w końcowce nawet nie dostaliśmy powtórki, a gdzie był Var i monitor?
1
@Azi czy Ty widzisz co wrzucasz? Stop klatkę, w której kontakt się nawet nie rozpoczął, a po pierwszym kontakcie Yamal przeskakuje jego nogę i biegnie dalej dopiero później dostaje w swoją prawą postawną nogę która jest już w polu karnym.
32
Karny dla Interu Marciniak idzie do monitorka. Karny na Yamalu? Marciniak pokazuje na wapno, a po chwili zmienia decyzję nie podchodząc do minotrka? Powiedzcie mi czy to jest normalne?
0
Dali z siebie chłopaki wszystko, ale cholernie przykro że byliśmy 2min od finału i nie straciliśmy bramki przez niesamowita akcje Interu tylko no właśnie właściwie przez co? Pokracznie wywrocenie się Martina czy faul na Martinie?
0
@Roobo ciężko jednoznacznej stwierdzić. Chociaż nie patrząc już na sam kontakt to dynamika akcji może sugerować że Martin chciał zagarnac piłkę, ale jakimś cudem nienaturalnie jego noga się zatrzymuje i przewraca