6

2min od finału. Martin ma piłkę pod nogami i może ja wybijać, ale zamiast tego postanawia sobie ją jeszcze poprawić mając obok siebie rywala i po raz kolejny lekkie pchnięcie zawodnika Interu powoduje że ten się przewraca jak panienka. Żeby to był jeden raz, ale jak wiedział że go tak robią to serio nie mógł wyjazdu od razu zrobić, serio? Ehhh

0

Yamal jesteś wielki. Niestety na strzelać 6 bramek i wciąż odpaść w tym mając awans w czasie doliczonym to już trzeba potrafić. Obrona przegrała dwumecz. Wystarczyło że Balde się posypał i tym samym po awansie.

0

@Jonyx tam gdzie i powtórka ze spalonym z 1 minuty i z karnym na Yamalu

0

@Szymemdymek forta? Mało Ci ze jeden sabotazysta już po lewej stronie biega? :D

0

@tbas moim zdaniem Cubarsi robił co mógł i był blisko udanej interwencji. Kretynska to była strata Martina. Po prostu podał do zawodnika Interu na kontrę i z tego poszła akcja.

1

Martin to kiep jakich mało, ale czy można mieć do niego pretensje? Jest słaby, ale robi co może. Sabotuje, straciliśmy przez niego już 3 bramki w tym dwumeczu, ale to już Flick widział po 1 starciu i nie powinien był go w ogóle dzisiaj wystawiać. Błędna decyzja trenera, niestety.

0

Największe jaja to mają nastolatkowie Cubarsi i Yamal, reszta zesrana nie gra nic. Oddają tylko piłkę do najbliższego lub do tyłu czekając co zrobi nastolatek

0

@Chaoss Martin podał do Interu na kontrę

0

Pięknie Martin rozprowadzil akcje podając na kontrę do Interu

3

@ferdas_rawa zauważ, że od początku tego wątku jak przewiniesz do góry to ja ciągle podkreślam, że to jest jeden z powodów i nie należy go bagatelizować. Jest istotny co nawet badania kweationariuszowe to potwierdzają, ale nie jedyny i ja zdaje sobie z tego sprawę. Tymczasem to ja mam wrażenie, że jak tylko pojawia się temat aborcji to jest hurr durr "to nie ma żadnego znaczenia to problem wymyślony przez lewicę i kobiety". Właśnie nie i powinniśmy razem mezyczyni i kobiety dążyć wspólnie do poprawy warunków życia czy to w sferze ekonomicznej gospodarczej czy w sferze opieki zdrowotnej i wolności wyborów w tym tych związanych z życiem kobiet, a nie przerzucać się co jest ważniejsze, bo dla każdego ważne jest co innego w zależności na jakim etapie życia jest.

2

@ferdas_rawa luzik, ja również szanuje i nie odbieram Twoich wpisów personalnie czy jakbyś chciał coś narzucić. Luźna dyskusja i ja również chętnie poznaje inne fakty, punkt widzenia innych osób. Mój się nieco zmienił w ostatnich latach, ale generalnie też z wieloma rzeczami, o których piszesz się zgadam. Ja również jestem prorodzinny i uważam, że bardzo dużo kreowania jest obrazu przez mainstream że najlepiej to w ogóle nie mieć dzieci. Lub te wszystkie wyzwolone kobiety z kotkami i pieskami, które traktują tak jak własne dzieci. Strasznie mnie to drażni.

Wracając do ciąży i to o czym teraz napisałeś to czym właśnie jest dbanie o zdrowie kobiet w ciąży jeśli nie zliberalizowaniem prawa aborcyjnego? To właśnie przez te chore restrykcyjne prawo jakie wprowadził pis i, o które ciągle od tego czasu jest burza i kłótnie między ludźmi to właśnie to nie dba o interes i zdrowie kobiet. Chroni dziecko, ale nie chroni zdrowia kobiet, a czy się to komuś podoba czy nie to kobieta decyduje ostatecznie czy zajdzie w ciążę czy nie, a obecne przepisy niestety skutecznie zniechęcają do tego. Więc tak, uważam że mimo iż jest wiele innych czynników determinujacych decyzję o zajściu w ciążę, to prawo aborcyjne jest jednym z nich i powinniśmy walczyć o poprawę tych czynników w każdym przypadku.

3

@ferdas_rawa oczywisice to niestety ta ciemna strona tej naszej świadomości społecznej. Odwlekamy pewne decyzję, bo chcemy być pewni u ubezpieczeni na każdy możliwy sposób. Innymi słowy staramy się optymalizowac swoje życie jak najbardziej tylko się da, żeby uniknąć takich patologi jakie często sami pamiętamy z dzieciństwa chcąc zapewnić swoim pociechom dużo lepsze warunki.

Odnośnie sytuacji z Oleśnicy również oczywisice wiem to z mediów. O ile mówią prawdę to zarzuty już dostali lekarze, ale nie za dokonanie aborcji tylko o zatajenie przed kobieta wad płodu, o których domniemuje się, że wiedzieli już dużo wcześniej, a zataili ten fakt licząc na to, że wszyskto rozwinie się ok i oni sami nie będą musieli dokonywać aborcji, bo jest to bardzo problematyczne w świetle dzisiejszego prawa.

4

@Safrani dodadalbym do Twoich dwóch argumentów jeszcze jeden bardzo ważny. Mianowicie opiekę medyczną w trakcie ciąży. To jest mega istotna sprawa, bo niestety z racji zaostrzenia przepisów lekarze boją się dokonywać aborcji, a co za tym idzie boją się jasno mówić i potencjalnych wadach płodu żeby nie narazić się na konieczność wykonania tejże aborcji. Mamy chodźby przypadek jakże głośny z ostatnich tygodni czyli sytuacja z Oleśnicy gdzie lekarze zataili przed matka wadę i musieli dokonać aborcji w tak późnym czasie. To jest skandal, ale oczywisice w mediach przedstawione to było nieco inaczej ;)

2

@Hellrider dokładnie. Odnośnie mężczyzn to też prawda. Mam znajomego, któremu kobieta zakazała picia alko i palenia trawki, bo mieli w planach zacząć starac się o dziecko. I postawiła ultimatum, brzmiało to śmiesznie i można mówić że to już paranoja, ale to tylko świadczy o tym że ludzie mają swoje przekonania, mają co raz większą świadomość. I z tego właśnie głównie wynika problem czy to dzietności czy w innych sprawach podobnie. Jest trafne powiedzenie stare, im mniej wiesz tym lepiej śpisz. Obecnie jesteśmy dużo mądrzejsi niż nasi rodzice czy dziadkowie X lat temu, ale za tym idą też te negatywne strony, że jesteśmy dużo bardziej przezorni i z większymi rezerwami pochodzimy do wielu tematów życiowych. Natomiast jeśli ktoś tego nie rozumie i twierdzi, że liberalizacja prawa aborcyjnego nie ma z tym nic wspólnego to w moich oczach jest właśnie takim troglodytom z czasów PRL.

4

@Safrani wow super komentarz. Ja już nie chciałem tak grubo lecieć, ale podświadomie uważam to samo. Widzę oczami wyobraźni takiego wyborce, który sam nie ma dzieci, kobiety, nie rozumie potrzeb i obaw partnerki bo nigdy w poważnym związku jeszcze nie byl, ale najgłośniej szczeka jaki to jest niepoważny i nieistotny temat. Śmiać się chce normalnie. Dodam więcej, po sobie mogę powiedzieć, że sam śmieje się z siebie sprzed kilku lat, bo gdy byłem młodszy tak samo myślałem :) na szczęście życie powoduje, że człowiek zazwyczaj dojrzewa i z czasem zaczyna patrzeć inaczej na pewne sprawy.

2

@michal26 tłumaczyć Ci różnice między latami 90, a obecnymi poważnie? :P no okej, to różnica jest kolosalna. Dostęp do informacji, wiadomości, internetu. Świadomość społeczna jest teraz na wysokim poziomie kiedyś takiej nie było.

I widzisz, po co sprowadzać istotny temat jak wynika z badań do polityki czyli co prawica, co lewica? Ważne co my jako ludzie z tym robimy, czy rozumiemy siebie nawzajem.

Czemu nazywasz coś nakręcaniem strachu skoro problem realnie istnieje? To dobrze, że ktoś punktuje i mówi głośno o tym, każda patologię i aferę moim zdaniem trzeba punktować.

1

@michal26 słuchaj, inne kraje mają inne problemy to raz. Dwa prawo aborcyjne i opieka medyczna nie jest jedynym problemem, a mam wrażenie że wszyscy tutaj sprowadzają i spłaszczają to do tego jakby właśnie tak było. Trzy, nie twierdzę również, że mamy wysoki czynnik śmierci i powikłań, ale twierdzę że w wielu badaniach właśnie prawo aborcyjne i opieka medyczna w tym zakresie to jest główny powód dla którego kobiety obawiają się zajść w ciążę i takie są fakty. My jesteśmy facetami, za nami przemawiają liczby, statystyki. Za kobietami to nie przemawia i trzeba to w końcu zrozumieć. Nas ten problem nie dotyczy bezpośrednio to już w ogóle dużo łatwiej nam to bagatelizować.

Zamiast to wyśmiewać i z tym walczyć to pora to w końcu zrozumieć i dopuścić do świadomości, że kobiety są inne i mają do tego prawo. Po co robimy sami sobie pod górkę skoro badania jasno o tym mówią? Ktoś wyżej pisał, że wlansie z tego powodu nie zdecydował się z żoną na 3 dziecko, więc nawet tutaj można znaleźć potwierdzenie takich przypadków, a dla wielu niedowiarkow to wciąż za mało? Z drugiej strony pokaz mi odwrotna sytuację u nas w kraju i przypadki w ktorych kobiety nie decydowalyby się na ciąże, bo prawo aborcyjne byłoby zbyt liberalne? Rozumiesz? To byłby absurd, bo oczywiście takiej obawy by nie było.

2

@lithotripter po co dyskutujesz z gościem, który nie odnosi się do argumentów i myśli że przyczyną ujemnego przyrostu naturalnego jest liberalne prawo aborcyjne w innych krajach (xd), a na koniec pisze, że nie wierzy w badania z "marszu szmat". Bardziej idiotycznego i szowisnistycznego komentarza dawno nie czytałem.

Osobiście zgłosiłem ten komentarz.

2

@lithotripter odnośnie Twojej odpowiedzi do @Klejnot_Nilu to dokładnie. Nie wybierajmy sobie co jest bardziej lub mniej ważne, bo co innego jest ważniejsze dla nas facetów, a co innego dla kobiet i czas w końcu przejrzeć na oczy i to zrozumieć, że w zależności od płci problem leży gdzie indziej. Nie wybierajmy, a starajmy się poprawić jedną i drugą sytuację.

6

@Klejnot_Nilu problemem, o którym piszesz dotyczy głównie MĘŻCZYZN. Dla kobiet natomiast najważniejszym tematem jest aborcja i opieka medyczna. I o tym świadczą badania. Może w końcu okazemy trochę zrozumienia płci przeciwnej i zaczniemy dbać o swoje interesy nawzajem?

22

@D10SLEO @lithotripter przecież takich badań w ostatnim czasie było robione mnóstwo wystarczy wygooglowac jak już się nie interesuje tematem, a nie pisać głupoty bez wgryzienia się w temat. Proszę, tutaj chodźby pierwsze lepsze z brzegu:

1. IPSOS: 54% kobiet w wieku 18-39 lat obawia się zajść w ciążę z powodu ryzyka związanego z brakiem dostępu do legalnej aborcji oraz niepewności medycznej w przypadku komplikacji ciążowych co jest najczęstszą przyczyną braku chęci posiadania dzieci wśród kobiet.

2. Według danych portalu Wieleliter.pl, 71% Polek obawia się zajścia w ciążę z powodów zaostrzonych przepisów aborcyjnych, które nakazują donoszenie ciąży nawet w przypadku poważnych wad płodu.


Wysyłać tego więcej, serio samemu nie łaska sprawdzić, ale pisać głupoty i drwić z problemów kobiet to na zawołanie można? I co tu się dużo dziwić, że tyle kobiet uważa facetów za tych, którzy ich nie słuchają i nie rozumieją jak tutaj mamy najlepszy pokaz na stronie gdzie dominuje płeć męska i jeden drugiemu wtóruje jaki to śmieszny i nieistotny temat jest ta cała aborcja. Łatwo mówić nam facetom, których problem bezpośrednio nie dotyczy. Brawo, za pokazanie klasy ;)

1

@lithotripter jasne, mój komentarz był ironią :)

0

@BorzyKrzys przed pierwszym meczem byłem tak spokojny jak nigdy mimo że czułem że przy braku Balde możemy mieć problemy w obronie. Nie przypuszczałem, że aż takie. Że tak mierny inter który strzela ledwo 1 max 2 bramki w swoich meczach nam strzeli 3. Więc cóż, teraz przed rewanzem może nie jestem obsrany, ale już pewien niepokój we mnie jest. Przybiła mnie informacja o braku Balde, bo lewa flanka to aktualnie nasz najsłabszy punkt. Miał być gotowy na valladoid a tu dalej go nie ma nawet w kadrze. Ciągle wierzę, że wygramy, ale mam wątpliwości jak długo jeszcze możemy grać i wygrywać tak wąską kadrą.

3

@lithotripter @arasz1819 @Mankind ale jak to przecież nie da się ich ocenić czy kłamią skoro jeszcze nie byli przy władzy, czy nie taką narrację przyjmujemy?

1

Czy kupował ktoś z Was podróbki koszulek Barcy np na olx? Zawsze kupowałem oryginalne, ale aktualnie niestety oryginalne praktycznie cały czas są niedostępne, a chciałbym koszulkę z tego sezonu do pogrania na orliku. Wyglądają one na zdjęciach całkiem ok, warto czy odpuścić i czekać na oryginał?

2

Nie ma czegoś takiego jak cudowne ozdrowienie. Po prostu, albo klub podejmuje ryzyko i wystawia zawodnika, który może nie być w 100% gotowy lub któremu kontuzja może się odnowić, albo nie. Tak było z Thuramem/Dumfriesem w 1 meczu (chociaż w przypadku 1 z nich trochę inna historia) i oboje zdobyli 3 bramki(!). Real w finale PK również ryzykował z Mendym - tu się akurat nie opłaciło, bo kontuzja się nawróciła i Francuz musiał szybko opuścić boisko. Natomiast tak się właśnie moim zdaniem robi w kluczowych meczach i tak samo niestety nie mając odpowiedniego zastępstwa za Balde powinniśmy zaryzykować i go wystawić.

1

@Sysia11 zgadzam się, również uważam, że mimo ryzyka musi zagrać. Odpukać w przypadku powrotu kontuzji będzie do zmiany (to samo zrobił Real w meczu z nami i Mendym). Inter tak samo wystawił Thurama i Dumfriesa, a ten pierwszy tak jak mówisz nawet nie trenował z zespołem i wrócił do składu bo był ważny mecz.. Bez Balde nie widzę tego.

0

@michal26 na papierze do standardowego zespołu takie rozwiązanie brzmi świetnie. Niestety to nie Fifa i uważam, że to się u nas nie sprawdzi w aktualnym systemie. Dlaczego? Lewy obrońca gra u nas bardzo wysoko niemal jak skrzydłowy z racji ustawienia Raphinhi. Z kolei prawy obrońca często robi za trzeciego środkowego i zostaje z tyłu z racji specyfiki gry Yamala. Czy da się znaleźć jednocześnie takiego obrońcę który świetnie atakuje i świetnie broni i pogodzi się z byciem rezerwowym? Ciężko. Moim zdaniem trzeba znaleźć LO do rotacji z Balde, bo ten jest bardziej kontuzjogenny. Na PO Kounde i tam zostawić do rotacji z nim Erica, który może grać i na PO i ŚO i w środku pola. Poza LO moim zdaniem trzeba koniecznie sprowadzić też skrzydłowego. W tym sezonie udało nam się nie odczuć straty Raphinhi czy Yamala, ale co by się działo gdyby któryś z nich złapał kontuzje? Strach się bać normalnie. Nie mówię, że może przydarzyć się też dołek formy. Ktoś do rywalizacji powinien być. To dwie kluczowe pozycje wg mnie.

2

Fort w obronie jest tragiczny. Juz wiemy dlaczego nie gra częściej kosztem Martina

0

Co by nie mowic uszaty ma bardzo dobre te cięte wrzutki. Najważniejsze, że nie podnosi tych piłek tylko sunie ona jak po dywanie prosto na strzał. Takie wycofywane piłki to jest bardzo groźna broń

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?