1

Wincyj Yamala, wincyj !!

0

Każdy powrót cieszy, ale mało który tak, jak dzisiejszy, naszego nr 1

3

@michal26 Możesz się zdziwić, jak zobaczysz dane ze ten rok. Znajomy z lubuskiego pracuj w dużej fabryce po niemieckiej stronie (ale w jakimś dziwnym systemie pracy trzy dni tam, trzy dni tu) i wszyscy Polacy dostali propozycję przeprowadzek (z rodzinami) i wynajmu mieszkań za symboliczne 99 Eu, bo zakład dostał kontrakt ze zbrojeniówki i zaczyna pracę na 3zm
I to nie tylko jeden zakład.

Natomiast byłbym ostrożny w wierze, że Trump wyżej stawia obronę PL, niż DE...

1

@Kgorecki2500 Finlandia ma 5.5mln ludzi, jak może wystawić 3 mln armię ?
xD

"Finlandia utrzymuje siły zbrojne, w których jest około 24 tys. żołnierzy w służbie czynnej. Większość z nich stanowią poborowi, gdyż utrzymywana jest obowiązkowa służba wojskowa. Szkolenie żołnierzy z poboru trwa zależnie od specjalności i stopnia wojskowego od sześciu do 12 miesięcy. Do tego co roku na ćwiczenia powoływane są tysiące rezerwistów. Dlatego też w razie zagrożenia Finlandia może szybko powiększyć siły zbrojne do 280 tysięcy. W stworzeniu bardzo efektywnego systemu szkolenia i mobilizacji wojsk „pomógł” Finom Związek Sowiecki, który nie narzucił w traktacie pokojowym ograniczeń co liczebności rezerw."
https://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/39398?t=Finowie-pod-bronia


0

Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby w trakcie meczu swojej drużyny myśleć o trenerze drużyny, która gra następnego dnia.
W sumie, to nawet trochę mi ich żal, że Barca tak siedzi im w głowach...

0

Ale może raczej w meczu byłych gwiazd ?

17

Iliax, a ta "wielka miłość" w przeliczeniu na € to ile ?

9

Ozilu drogi - może Atletico w 6, ale w RM Vinicjus na bank po raz pierwszy wyleci już po 10 minutach.
O ile sędziowie będą mieli jaja, rzecz jasna...

1

@Emhyr
Generalnie pączki, który do kanonu zdrowej żywności się nie zaliczają są najgorsze właśnie w...Tłusty Czwartek, nawet z klasycznej cukierni
Dlaczego ?
Otóż w normalny dzień (czy właściwie noc, bo pączki są smażone w nocy) cukiernia robi dajmy na to 60 pączków na jednym oleju.
Ale kiedy przychodzi nocka, to "wszystkie ręce na pokład", cała obsada kręci i nadziewa te pączki, a potem ją one smażone... cały czas w tym samym oleju (tylko uzupełnianym) bo nie ma czasu na schłodzenie i zlanie oleju, wymianę i podgrzanie nowego.
I wtedy na tym samym oleju robi się 10x razy tyle pączków, a sam olej pod koniec wygląda już nieco nieciekawie...
Wiem, bo miałem kiedyś "dziewczynę z cukierni"

Oczywiście, te produkty z dyskontów, to w ogóle shit

0

@michal26 Patrząc na to stricte logicznie, to faktycznie nie ma sensu debatować o przerwaniu budowy, która w sensie stricte (oprócz powołania kilku kolesi do zarządu spółki i opracowania podstawowych planów) nawet nie wystartowała.
Można oczywiście debatować co do SENSU powstania tej inwestycji i mam nadzieje, że po audycie, który przeprowadzam min Lasek taka debata będzie miała miejsce.
Nawiązanie do Izery świetne !

0

Mamy dwa łatwe mecze w lidze - można rotować, potrenować nowe rozwiązania , słowem przygotować się idealnie do tego dwumeczu.
Bo liczy się kasa i prestiż - że Barcelona to klub, dla którego 1/4 finału LM to taki minimalny standard.

8

Już się nawet nie kryją z tymi wałkami specjalnie ...

2

Gdyby nie to, że to Hiszpania to mógłbym napisać że to czeski film.
Ale obraziłbym Czechów...

1

Młode chłopaki dają radę.
Cubarsi, jak wyżej, a to, jak Yamal pracuje w obronie i chroni piłkę przy wyprowadzeniach to klasa mistrzowska

1

Jak tak dalej pójdzie, to Tygrys zamknie w klatce Rekina...

10

No to Vitor już przywitał się z liga hiszpańską i jej sędziami. Bramki, kartki, usunięcie z boiska - jak Lewy rok temu :)
Witamy w Hiszpanii, Vitor :)

0

Oby teraz znów nie zostawili głów w szatni...

1

Widzę, że zaczynamy klasycznie, od wylewu w obronie :)
Dobrze, że był spalony...

0

@Bogan Pedri grał nawet wtedy, jak na Olimpiadzie wyglądał, jakby uciekł z planu "Walking Dead"

3

Co mecz teraz, to tym bardziej się boję tego momentu, kiedy zobaczę, jak Yamala coś "strzyknie" w udzie, czy co gorsza kolanie....

1

Prawda jest taka, że Joselu u nas robiłby podobne liczby.
Nie chce mi się przeliczać, ale mam wrażenie że Luuk de Jong na zdobycie gola potrzebował mniejszej ilości minut.
Zjazd Lewego jest straszny, ale też pewnie pod względem intensywności treningów Barcelona w porównaniu z Monachium to kurort...

1

Gdyby miał ambicję sportową, wybrałby Barcelonę, lub Dortmund.
Mimo wszystkich niedociągnięć naszego klubu,

1

Do trzech razy sztuka...

0

"To bardzo intensywny i agresywny rywal"

No to leżymy... Potężne Alaves się po nas przejedzie

5

@Ostatnikrwawygang
Właśnie, chrześcijański Bóg, muzułmański Bóg, buddyjski Bóg i cała masa pomniejszych Bogów.
A w istocie generalnie wierzysz w to, w co wierzą ludzie na terenie na którym miałeś szczęście/pecha się narodzić...

0

Jakieś ~7mld podarowane Arabom
Około ~5.5mld Pfeizerowi

Mieli rozmach, sk...syny...
:)

17

Zaraz będą pojawiać się artykuły, że do kasy trafiło ekstra 100 euro, bo po meczu cieć znalazł na trybunie honorowej i odniósł do sekretariatu

0

@martool2 Zbyt wiele do tematu nie wniósł.
Natomiast pokazał dobitnie, żę nie bardzo rozumiesz na czym polega przywołana w artykule "wielkość" Xaviego, skoro zestawiłeś ją z grą drużyny

1

To teraz jeszcze tylko tradycyjnie Araujo (wczoraj ledwo chodził pod koniec), może Kounde i będzie można stawać naprzeciw Napoli

3

@martool2
Zanim zaczniesz zwalniać redaktora postaraj się zrozumieć treść artykułu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?