fotohobby
Dołączył/a: luty 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@VamosDeJong
Burmistrzową Brzeszcz
0
@ObiwanKenobi
Chcesz udowodnić manipulację, proszę o dane, a nie o Twoje hipotetyczne domysły.
Są sprawy, które czekają aktualnie 7 rok...
Tak są "na bieżąco"
"A w artykule widzę też, że w 2017 tych rozpoznanych merytorycznie było 100, a w 2018 80."
Nie porównuj jabłek z gruszkami, doczytaj czym jest wyrok, czym rozpoznanie
0
@ObiwanKenobi
Ty chyba masz problem z logicznym myśleniem.
Jeśli czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy i uzyskanie wyroku rośnie, to jakim cudem mogą być bardziej na bieżąco ??
Bo ja czytam o wielomiliardowych sprawach, które czekają 7 lat...
tu 2015:
https://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-administracyjne/artykul/trybunal-konstytucyjny-sredni-czas-na,101,0,1734757.html
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/789971,rozpatrzenie-sprawy-w-tk-trwa-ponad-poltora-roku-eksperci-to-stanowczo-za-dlugo.html
tu 2019:
https://gazetaplus.pl/powolny-jak-trybunal-konstytucyjny-sa-sprawy-ktore-czekaja-na-rozpatrzenie-juz-5-lat-tok-fm/1369/
a od tego czasu jeszcze zwolnili
czekam na Twoje dane
Przy czym w jednym się zgodzę, działalność mgr Przyłąbskiej spowodowała utratę zaufania i spadek kierowanych przez sądy pytań:
" O braku zaufania do TK świadczy z kolei spadająca z roku na rok liczba kierowanych do niego spraw, w tym przede wszystkim pytań prawnych zadawanych przez sądy - w 2019 roku było ich zaledwie 23" -"
mniej zapyta - dłuższy czas na odpowiedź.
pytanie, czy o to chodziło w reformie ?
0
@ObiwanKenobi
Orzekają mniej, czas oczekiwania na rozpatrzenie rośnie.
"Dobra zmiana"
Czego jeszcze nie rozumiesz ?
0
@ObiwanKenobi
Nie wiem, ale skoro czas oczekiwania rozpatrzenie rośnie to widać, żę pani mgr nie ogarnia swojej roboty
2
Kto pamięta, jak PiS "reformował" Trybunał Konstytucyjny pod pretekstem jego ślamazarnej pracy ?
"W latach 2011–2016 Trybunał Konstytucyjny (TK) publikował średnio ok. 61 wyroków rocznie. W roku 2015 TK opublikował dokładnie 63 wyroki.
Od 2016 roku liczba publikowanych wyroków była niższa. W 2022 roku opublikowano jedynie 14 wyroków. W roku 2023 do tej pory (listopad) wydano 16 wyroków. Średnio w latach 2016–2023 TK wydawał rocznie 25 wyroków.
Pani magister Julia nie lubi się chyba forsować...
1
@John_Doe "
"W piekarni. Czego cenę kojarzyłem, to poszło do góry. Chlebek duży, z 8,90 na 10,90. Aha! Nowy rząd wziął się do „pracy”."
Stary przez ostatnie 1.5 roku też "pracował" nad ceną chleba dość intensywnie...
https://www.money.pl/gospodarka/niemcow-bijemy-na-leb-na-szyje-ekonomista-porownal-jak-zdrozal-w-polsce-chleb-6899796086676352a.html
https://www.fakt.pl/pieniadze/sprawdzilismy-ceny-chleba-w-sklepach-jest-duzo-drozej-niz-mowi-prezes-nbp/ssp9bmw
0
Dziś Roberto zszedł wcześniej, by w Klasyku być decydujący :)
A tak na poważnie - jak w niedzielę nie dadzą czego ekstra, pasji i potu, to nie mamy czego szukać... Zaczynam się zastanawiać co Xavi wykombinuje znów z obroną...
18
Ach, zdrowy, ograny Pedri ne resztę sezonu, takie skromne życzenie kibica...
3
Oczy krwawią. Tu nie ma koncepcji, tu nie ma pomysłu.
Ty do mnie, ja do ciebie, ty do tyłu...
I trzy celne podanie weszły
1
Lewy, jeśli już wychodzi w pierwszym składzie, powinien dostawać max 60 minut.
Za niego Roque i Guiu - na przemian.
Sam Lewy mówił, że dla piłkarza w jego wieku najbardziej męczące jest 20 ostatnich minut, a gdyby grał po 60-70min mógłby mieć mecz co trzy dni.
8
@EnCePina A od kiedy półfinał Superpucharu Hiszpanii służy odpoczynkowi podstawowych graczy ?
0
@draxidox Ci chyba nie odczuwają wykluczenia komunikacyjnego:
https://www.google.com/search?sca_esv=597544494&sxsrf=ACQVn08zSQL2s3FXUyuLNENT60ZOmHoduw:1704989475954&q=Precz+z+cpk+be%C5%82k&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwiFhL3g3NWDAxWEafEDHUrcDQYQ0pQJegQIDRAB&biw=1280&bih=897&dpr=1
1
@mmaciass "okazanie w reportażu drogi 60km, zamiast krótszej 45km nie jest opinią, jest ewidentna manipulacją której nie powstydziłby się PIS"
A pokaż mi na mapie dokładną lokalizację CPK, to sprawdzę sam, ile tam jest km
"Podobnie z przedstawieniem "jakiegos" mieszkańca niezadowolnego z CPK"
W wielu miejscowościach na Śląsku widzę bannery "precz z CPK", bo te spokojne mieścinki mają być przeorane nitką kolei do CPK.
Wszyscy podstawieni przez PO ?
5
@mmaciass To TVP jest nadal reżimowa ?
Może jeszcze podam ci fragment definicji słowa reportaż:
"W zakresie sposobu prezentacji wydarzeń reportaż powinien cechować się obiektywizmem, rzetelnością i wiernością wobec przedmiotu narracji. Z drugiej strony reportaż jest subiektywny, zawiera ocenę, opinie autora na dany temat (niekiedy jedynie sugestie)."
Z drugiej strony NIK też nie jest jakoś entuzjastycznie nastawiony do tego projektu - planowania i stanu realizacji (opóźnienia).
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/centralny-port-komunikacyjny-czy-to-sie-moze-udac.html
Pamiętajmy też, że jak Pis sobie założy, że coś ma kosztować 0,8mld zł, to potem kosztuje ponad 2mld , jak przekop dla jachtowiczów.
Dlatego uważam, żę całą tę koncepcje trzeba zweryfikować i przeliczyć od początku
1
@FcPortoFan1999 Musisz się zdecydować, albo 15 stycznia, albo niedziela :)
1
@Hajny Niedziela
0
W sumie ciekawe, dlaczego Oblak po prostu nie wbiegł w tor biegu Brahina ?
Żadnej próby wybloku, nic...
1
@jakub1906
Ale, że bramkarza wyprzedził ?
0
Jak widzę grę Atletico w dogrywce, to tylko jedno przychodzi mi do głowy:
https://www.blasty.pl/upload/images/large/2016/04/andrzej-to-jebnie.jpg
0
"O Xavim: Rywalizacja zmienia nas wszystkich. On jest w skomplikowanej sytuacji, zasiadanie na ławce trenerskiej wymaga ciągłego skupienia. Zasługuje na szacunek, wygrał LaLigę i jest obecnym zdobywcą Superpucharu. Ma bardzo jasny pomysł na grę."
No właśnie - sęk w tym, że jego pomysł jest na tyle jasny, że nie jest żadną tajemnicą dla trenerów przeciwnych drużyn :)
6
Tak skutecznie ściąga z piłkarzy presję, że ci od trzech miesięcy na każdy mecz wychodzą, jak na sparing...
2
Chorzy, nienawistni ludzie tam pracują...
Nasłałbym likwidatora :))
5
Konferencje Pique to będzie złoto :)
2
@DonMatteo901
Szkoda, że nie wspomniał o świrze z gaśnicą na korytarzach Sejmu.
Może to wg niego "dojrzałe zachowanie" ?
9
Strzelili tylko 11 bramek, ale dwie musieli wbić akurat rezerwom Barcy :)
Jest opcja, że znów będzie +1 dla nas w brankach :)
2
W przypadku takich klubów, jak Unionistas cieszysz się w dwóch przypadkach - z wylosowania najsłabszej drużyny - tu Teneryfa, bo jest szansa na awans, lub najsilniejszej - tu Barca i Real - bo to zespoły legendarne.
Nikogo nie ucieszyłby mecz z Getafe, czy Pampeluną, bo o awans i tak ciężko, a prestiż przeciwnika marny
11
@kamillek88 Tak samo tańczyliby, jakby wylosowali RM, ale gdyby była to Mallorca, albo Getafe to zapewne nie bardzo, bo o meczu przeciwko Getafe raczej nie będą opowiadali wnukom.
Pozostaję w lekkim zdumieniu, że tego nie rozumiesz
2
2-2 i awans po karnych
:)
26
@kamillek88
No chłopie, tańczą bo przyjeżdża do nich topowy klub, rekord frekwencji itp, itd.
Jedyna szansa na występ przeciwko takim gwiazdom - jeden z Barbastro powiedział, że grał przeciw naszym tylko na Fifie.
Myślisz, że tańczą, bo wylosowali najłatwiejszego rywala ?