@Szklaner Czyli rozumiem że popierasz ten pomysł aby zmobilizować ewentualnych wyborców do poszerzenia swej wiedzy ogólnej o polityce zanim wezmą udział w wyborach? Przecież jak się posłucha niektórych ludzi to oni nawet nie wiedzą jakie uprawnienia posiada i za co właściwie odpowiada prezydent No ale skoro w przestrzeni publicznej funkcjonuje określenie że wybory to obywatelski obowiązek to idą i głosują A lepiej by zrobili gdyby juz zostali w domach jesli nie posiadaja jakiejś zupełnie podstawowej wiedzy w tym zakresie
@Bobo25 A gdzie w tym co napisałem jest jakiekolwiek ograniczanie praw wyborczych? Chodzi mi tylko o odsianie nieświadomych wyborców którzy zamiast elementarną wiedzą kierują się choćby prezencją kandydata itp. Ten kto byłby chętny mimo wszystko brać udział w wyborach zaliczyłby ten egzamin i opłacił 10-20 zł opłaty za udział w wyborach Egzamin równie dobrze mógłby się odbywać na koniec podstawówki a dla reszty w formie dobrowolnego zaliczenia na własną rękę Nie widzę tu żadnych ograniczeń praw wyborczych
@Bobo25 Dokładnie tak to wygląda w rzeczywistości Dlatego wybory powinny być dostępne tylko po zaliczeniu egzaminu i po opłaceniu symbolicznej opłaty która mogłaby trafić do funduszu na ich przeprowadzenie Wówczas wyborcy byliby bardziej świadomi niż obecnie
@kubix05 Noo klasyk A wygodniejszego siodełka to do dzisiaj jeszcze nie znalazłem Pamiętam czasy jak się targało z kumplami taki rower na górkę a potem właziło pod ramę i się z tej górki zjeżdżało
@MarioVeB! Pytanie tylko kto sponsoruje utylizację tych odpadów Bo jeśli robią to okoliczni mieszkańcy bo trafi to przecież do ZUOK na ich terenie a śmieci zostawiają przyjezdni no to średnio to widzę
@pax A mnie to wisi i powiewa Przecież to są tematy zastępcze - mamy nadal pandemię i do tego kryzys stulecia na horyzoncie A co jest najważniejsze w kampanii wyborczej w Polsce? No zgadnijcie - aborcja,geje czy stosunek do wiary albo relokacja garstki uchodźców To są sprawy którymi Polska musi zajmować się teraz ? No bez żartów - większość Polaków jednak bardziej interesuje to czy będą mieli pracę, czy stać ich będzie na spłatę kredytu, czy będziemy co rok płacić za prąd więcej i więcej bo UE nam dowala za gospodarkę opartą na węglu itd. a nie to że ich sąsiad gej zawrze związek małżeński czy nadal będzie żył z partnerem w nieformalnym związku Co to mnie w ogóle obchodzi? No ale takie mamy w Polsce wolne media że rozdmuchują tematy które są na rękę politykom a nie zadają im naprawdę istotnych pytań
@MESSIah16 Myślę że to jest temat którego tak naprawdę nie ma Wystarczy obciąć wszystkie socjale do zera a zaręczam ci że żadnego uchodźcy nawet siłą w Polsce nie zatrzymasz Nie mówiąc już o tym jak sami moglibyśmy odetchnąć gdyby w ślad za tym zlikwidowali zbędną wówczas biurokrację i obcięli podatki
@Majsteer Rabiot to absolutnie nietrafiony przykład bo to nie on się zbuntował tylko klub chciał go ukarać za brak podpisu pod nowym kontraktem Finansowo raczej go nie ukarali no chyba że za jakieś duperele złośliwie jeśli złamał jakieś ich przepisy Na pewno mają jakieś kary zapisane albo bezpośrednio w umowie z konkretnym piłkarzem albo w regulaminie klubu równe dla wszystkich piłkarzy tego klubu
@FC1899Barca I od razu wiadomo o co chodzi w tych docinkach - Krychowiak wzoruje się stylistycznie na Zibim w młodości a ten jest o to zazdrosny że uwaga mediów skupia się na młodszym piłkarzu
@damiano996 Akurat muzułmanie to nie jest rasa Biały Europejczyk też może zostać muzułmaninem Ba nawet biały zacofany Polak też może zostać muzułmaninem więc drugi biały zacofany Polak który generalizuje o muzułmaninach co jak co ale rasista to chyba raczej nie może zostać nazwanym z tego tylko powodu
@pax Tyle że ten twój komentarz miał się nijak do słów które wypowiedziała A wręcz sugerował że taki był jej zamysł Nie wiem po co to napisałeś skoro to nie miało żadnego związku ze słowami które komentowałeś
@pax Po co wkładasz jej w usta coś czego nie powiedziała? Przecież nie chodziło jej aby obrazić kogoś że ktoś pochodzi z kresów czy skądś indziej Sam jestem z terenów gdzie jest mnóstwo ludności napływowej i wiem co chciała przekazać w tym zdaniu Brak tożsamości lokalnej trzeba poczuć samemu aby to zrozumieć Tutaj każdy sobie rzepkę skrobie ale nikt nikogo nie dzieli na lepszy czy gorszy sort
@msmsms Pytanie tylko co w zamian Korwin zamiast głosić ciągle podobne tezy powinien przedstawiać konkretny projekt jak nowy system po tej likwidacji miałby wyglądać A tak na marginesie ponoć najlepszy system służby zdrowia stworzyli w Singapurze Szkoda że polscy politycy zamiast skupiać się na kłótniach ideologicznych nie zlecą jakiejś analizy na ten temat aby wybrać jakiś system który działa gdzieś na świecie i można by było go zastosować również u nas
@pt9 U mojej żony w pracy tez zbierali podpisy a ona powiedziała że nawet nie wie kto to jest Trzaskowski i pierwsze słyszy o kimś takim Sądzę że taki tekst to najlepszy sposób na podobne sytuacje w pracy i nie tylko - działa zawsze gdy chcemy uciąć dyskusję na temat polityki w miejscu w którym nie powinno jej być
@MichalZZZ Dobra dobra - tylko jak sobie wyobrażasz że ten ktoś dostał się na to pole? Przyjechał najebany po ulicy? Na przyszłość będziesz dzięki mnie wiedział czemu ma to służyć i nie będziesz rozkminiał ze się napił i jeździ bez celu po nocy po polu Pozdro
@Europejczyk1980 Tyle że od rozpatrywania takich rzeczy to jest chyba sąd a nie jakaś firma I tu dochodzimy do clou problemu że takie wątki na pewno występują w Mein Kampf i allegro nie przeszkadza w rozprowadzaniu tego dzieła
0
@Szklaner Czyli rozumiem że popierasz ten pomysł aby zmobilizować ewentualnych wyborców do poszerzenia swej wiedzy ogólnej o polityce zanim wezmą udział w wyborach? Przecież jak się posłucha niektórych ludzi to oni nawet nie wiedzą jakie uprawnienia posiada i za co właściwie odpowiada prezydent No ale skoro w przestrzeni publicznej funkcjonuje określenie że wybory to obywatelski obowiązek to idą i głosują A lepiej by zrobili gdyby juz zostali w domach jesli nie posiadaja jakiejś zupełnie podstawowej wiedzy w tym zakresie
0
@Bobo25 A gdzie w tym co napisałem jest jakiekolwiek ograniczanie praw wyborczych? Chodzi mi tylko o odsianie nieświadomych wyborców którzy zamiast elementarną wiedzą kierują się choćby prezencją kandydata itp. Ten kto byłby chętny mimo wszystko brać udział w wyborach zaliczyłby ten egzamin i opłacił 10-20 zł opłaty za udział w wyborach Egzamin równie dobrze mógłby się odbywać na koniec podstawówki a dla reszty w formie dobrowolnego zaliczenia na własną rękę Nie widzę tu żadnych ograniczeń praw wyborczych
0
@Bobo25 Dokładnie tak to wygląda w rzeczywistości Dlatego wybory powinny być dostępne tylko po zaliczeniu egzaminu i po opłaceniu symbolicznej opłaty która mogłaby trafić do funduszu na ich przeprowadzenie Wówczas wyborcy byliby bardziej świadomi niż obecnie
1
@kubix05 Noo klasyk A wygodniejszego siodełka to do dzisiaj jeszcze nie znalazłem Pamiętam czasy jak się targało z kumplami taki rower na górkę a potem właziło pod ramę i się z tej górki zjeżdżało
0
@MarioVeB! Pytanie tylko kto sponsoruje utylizację tych odpadów Bo jeśli robią to okoliczni mieszkańcy bo trafi to przecież do ZUOK na ich terenie a śmieci zostawiają przyjezdni no to średnio to widzę
0
@pax A mnie to wisi i powiewa Przecież to są tematy zastępcze - mamy nadal pandemię i do tego kryzys stulecia na horyzoncie A co jest najważniejsze w kampanii wyborczej w Polsce? No zgadnijcie - aborcja,geje czy stosunek do wiary albo relokacja garstki uchodźców To są sprawy którymi Polska musi zajmować się teraz ? No bez żartów - większość Polaków jednak bardziej interesuje to czy będą mieli pracę, czy stać ich będzie na spłatę kredytu, czy będziemy co rok płacić za prąd więcej i więcej bo UE nam dowala za gospodarkę opartą na węglu itd. a nie to że ich sąsiad gej zawrze związek małżeński czy nadal będzie żył z partnerem w nieformalnym związku Co to mnie w ogóle obchodzi? No ale takie mamy w Polsce wolne media że rozdmuchują tematy które są na rękę politykom a nie zadają im naprawdę istotnych pytań
0
@macio_944 Tyle że ideologia a religia to jednak są inne rzeczy
0
@Chakalaka Co jak co ale do prezydentów to my szczęścia jakoś nie mamy Każdy do tej pory miał różne wizerunkowe wpadki
0
@MESSIah16 Myślę że to jest temat którego tak naprawdę nie ma Wystarczy obciąć wszystkie socjale do zera a zaręczam ci że żadnego uchodźcy nawet siłą w Polsce nie zatrzymasz Nie mówiąc już o tym jak sami moglibyśmy odetchnąć gdyby w ślad za tym zlikwidowali zbędną wówczas biurokrację i obcięli podatki
0
@Esio Obejrzyj sobie wywiady Moniki Jaruzelskiej na yt Powinni się od niej uczyć jak to powinno wyglądać
0
@msmsms Czekam aż ktoś w końcu wpadnie na pomysł aby usnąć z boiska wszystkich innych piłkarzy poza tymi z kolorem black na skórze
0
@Majsteer Rabiot to absolutnie nietrafiony przykład bo to nie on się zbuntował tylko klub chciał go ukarać za brak podpisu pod nowym kontraktem Finansowo raczej go nie ukarali no chyba że za jakieś duperele złośliwie jeśli złamał jakieś ich przepisy Na pewno mają jakieś kary zapisane albo bezpośrednio w umowie z konkretnym piłkarzem albo w regulaminie klubu równe dla wszystkich piłkarzy tego klubu
0
@pepo_barcarzadzi TVP kłamie Strach się bać jak zmanipulują ten dokument
0
@l0Messini Jakiego linczu? Nic mu nie grozi no chyba że ma sklep z telewizorami ...
0
@IronSanHybrid A znasz to? "Nieźle musiało wtedy wiać Kiedy? No wtedy gdy nawiało śniegu w pi..ę twojej matki że takiego bałwana urodziła"
0
@FC1899Barca I od razu wiadomo o co chodzi w tych docinkach - Krychowiak wzoruje się stylistycznie na Zibim w młodości a ten jest o to zazdrosny że uwaga mediów skupia się na młodszym piłkarzu
0
@damiano996 Akurat muzułmanie to nie jest rasa Biały Europejczyk też może zostać muzułmaninem Ba nawet biały zacofany Polak też może zostać muzułmaninem więc drugi biały zacofany Polak który generalizuje o muzułmaninach co jak co ale rasista to chyba raczej nie może zostać nazwanym z tego tylko powodu
0
@nadachu W teorii to ładnie brzmi ale w przypadku monopolu takiego jak allegro to ta wolność jest poważnym ograniczeniem wolności innych podmiotów
0
@pax Tyle że ten twój komentarz miał się nijak do słów które wypowiedziała A wręcz sugerował że taki był jej zamysł Nie wiem po co to napisałeś skoro to nie miało żadnego związku ze słowami które komentowałeś
4
@pax "że Polacy z Białegostoku czy Lublina to tacy nie do końca prawdziwi Polacy." Nic takiego nie wynika z jej słów
3
@pax Po co wkładasz jej w usta coś czego nie powiedziała? Przecież nie chodziło jej aby obrazić kogoś że ktoś pochodzi z kresów czy skądś indziej Sam jestem z terenów gdzie jest mnóstwo ludności napływowej i wiem co chciała przekazać w tym zdaniu Brak tożsamości lokalnej trzeba poczuć samemu aby to zrozumieć Tutaj każdy sobie rzepkę skrobie ale nikt nikogo nie dzieli na lepszy czy gorszy sort
0
@Majkel34 Etat ochroniarza jest? Jest. No to zniżka w ubezpieczeniu obiektu się należy
0
@Barca1992 Całe szczęście że powstał ten cały internet bo tego nie zakneblują i nie zablokują
0
@msmsms Pytanie tylko co w zamian Korwin zamiast głosić ciągle podobne tezy powinien przedstawiać konkretny projekt jak nowy system po tej likwidacji miałby wyglądać A tak na marginesie ponoć najlepszy system służby zdrowia stworzyli w Singapurze Szkoda że polscy politycy zamiast skupiać się na kłótniach ideologicznych nie zlecą jakiejś analizy na ten temat aby wybrać jakiś system który działa gdzieś na świecie i można by było go zastosować również u nas
0
@pt9 U mojej żony w pracy tez zbierali podpisy a ona powiedziała że nawet nie wie kto to jest Trzaskowski i pierwsze słyszy o kimś takim Sądzę że taki tekst to najlepszy sposób na podobne sytuacje w pracy i nie tylko - działa zawsze gdy chcemy uciąć dyskusję na temat polityki w miejscu w którym nie powinno jej być
1
@ronni37 Zaraz wprowadzą parytety odnośnie ras zawodników - po 1 z każdej nacji
0
@koziar Oj tam - ta scena i tak w polskim kinie przebija wszystko na temat Murzynów
0
@HRYNIU Labirynt, W pogoni (Choo-gyeok-ja) - obejrzyj zwiastuny polecam film, Prestiż
0
@MichalZZZ Dobra dobra - tylko jak sobie wyobrażasz że ten ktoś dostał się na to pole? Przyjechał najebany po ulicy? Na przyszłość będziesz dzięki mnie wiedział czemu ma to służyć i nie będziesz rozkminiał ze się napił i jeździ bez celu po nocy po polu Pozdro
0
@Europejczyk1980 Tyle że od rozpatrywania takich rzeczy to jest chyba sąd a nie jakaś firma I tu dochodzimy do clou problemu że takie wątki na pewno występują w Mein Kampf i allegro nie przeszkadza w rozprowadzaniu tego dzieła