pax

0

@Octane
Czyli to był fake?

pax

0

@Octane
Wczoraj wrzuciłeś długi post pod którym zadałem Ci pytanie o dane którymi się posługiwałeś a mianowicie o steki tysięcy zgonów osób którzy zmarli przez szczepionkę możesz podać źródło? Powołałeś się na WHO i inne instytucje, możesz podać link do tych danych?

pax

0

@Octane

"Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Amerykańska Agencja Epidemiologiczna (CDC) oraz Europejska Agencja Leków (EMA), ponieważ wszystkie te instytucje publicznie przyznają, że te szczepionki ani nie zapobiegają zachorowaniu na Covid, ani nie powstrzymują przenoszeniu wirusa na inne osoby (czyli podważają ich sens i skuteczność)",

Więc wchodzę na stronę WHO i czytam.
Getting vaccinated could save your life. COVID-19 vaccines provide strong protection against serious illness, hospitalization and death. There is also some evidence that being vaccinated will make it less likely that you will pass the virus on to others, which means your decision to get the vaccine also protects those around you.
Źróło: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/coronavirus-disease-(covid-19)-vaccines?adgroupsurvey={adgroupsurvey}&gclid=Cj0KCQiA8ICOBhDmARIsAEGI6o1jBzRnTMmWCTqSaykudTdHFdRbZLZYAON5_PfRaCIM6SGRjhebdEYaAjhxEALw_wcB

Wskaż gdzie WHO podważa sens i skuteczność szczepionek, jak im zarzuciłeś? Piszą w innych wytycznych że szczepionki są bardzo skuteczne (COVID-19 vaccines are highly effective) ale nie dają 100% pewności niezachorowania. Jednak co innego jest wysoka skutecznośc (ale nie nie 100%) w zapobieganiu zachorowania a co innego stwierdzenia że nie zapobiegają zachorowaniu.

pax

1

@Octane
Możesz podać źródło: tzn. linki do tego co napisałeś:
"udokumentowały już setki tysięcy przypadków zgonów i poważnych powikłań po przyjęciu tych preparatów (czyli danych podważających ich bezpieczeństwo)".
Można poznać te setki tysięcy zgonów? Wystarczy link ile dziesiątek tysięcy osób w którym kraju zmarło przez szczepienie, na pewno podasz te dane skoro się nimi posługujesz. Przytaczasz te dane i instytucje które je publikują, proszę więc o link.
Następnie możemy przejść do obawiania kolejnych kwestii.

pax

0

@arasz1819
Dałem jeden przykład gdzie twoja teza legła w gruzach. Mingueza po wywiadzie gra od pierwszej minuty prawie całe spotkanie. Zostałeś wypunktowany jak zwykle. Mingeuza gra mniej z powodów słabej formy i zmian taktycznych a nie wywiadu krytykującego Koemana bo gdyby tak było nie grałby po wywiadzie a jak Ci pokazuje zagrał prawie całe spotkanie od pierwszej minuty. Szah i mat.

pax

1

@arasz1819
Twój wniosek jest taki, że przez wywiad Xavi nie wystawia Minguezy bo się według Ciebie boi krytyki Oscara (bez komentarza jak pisałem). Po czym sprawdzam składy i patrzę, że w pierwszym meczu po wywiadzie Oskar wchodzi od pierwszej minuty i gra 88 minut.
Jego zmniejszenie ilości minut jest wynikiem słabszej gry i grania praktycznie trójką stoperów (zmiany taktycznej) a nie wywiadu Minguezy.

"co za gosteczek"
"nie raz udowadniałeś, że logika to nie jest Twój konik".
Lubisz obrażać innych a potem i tak wychodzi jak zawsze. Pisz z kulturą odnoś się do czyjegoś tekstu a nie jego osoby, argumentuj merytorycznie i już będzie dobrze :)

pax

1

@arasz1819
Coś na temat?
Jeśli w zeszłym sezonie pisałem o Frenkim, że nie odpalił pod Koemanem i zagrał tylko dwa dobre miesiące, to jedynie powtórzyłem wcześniejsze stwierdzenie które pisałem na bieżąco w trakcie sezonu.

pax

1

@arasz1819
Znowu brak merytoryki. Chętnie omówię sezon po sezonie i wkład Holendra w grę zespołu.
Zrozum też jedno, jeśli piszę o kimś to nie piszę że nie odpali ale opisuję aktualną dyspozycję, którą trudno podważyć. Tak jak na samym początku sezonu grał lepiej za to był chwalony przeze mnie, tak od kilku miesięcy całkowicie stracił formę.

pax

3

@kkbarca
Xavi w samej laLiga w wieku 24 lat miał 12 bramek i 27 asyst, gdzie grał często jedynie jako zmiennik Guardioli, często grał na defensywnym pomocniku a nawet na ....stoperze. Do tego miał w tym czasie różne kontuzje np. Zenden wyrwał mu bark z stawu zakładając pokazowo dźwignię. Faktycznie chcieli się go pozbyc.

pax

1

@arasz1819
Wystarczyłoby napisać coś merytorycznie.
Pomocnikiem który na pivocie popełniał błędy przez które traciliśmy seryjnie bramki i punkty, potem przesunięty wyżej zagrał dwa miesiące dobre i od lutego znowu bez formy.

pax

1

@Comentateiro
Nie śledzę poczynań zawodników poza Barceloną.

pax

4

@arasz1819
Widzę, że po miesięcu nie jesteś w stanie wybaczyć Minguezie słowa krytyki wobec Koemana. Oscar był kolejnym piłkarzem krytykującym metody czy ich brak Koemana. Mingueza nie gra nie dlatego, że skrytykował Koemana tylko dlatego, że gra słabo. Więc twój wniosek jest bezsensowny. Taaak, Xavi nie daje grać Minguezie bo boi się, że za kilka lat będzie mówił że Maestro nie robił przygotowań pod konkretnego przeciwnika. Nie wiem, jak to skomentować.

pax

9

Zobaczymy jaki poziom będzie prezentował Pedri po powrocie, bo robi się konkurencja w linii pomocy Gavi, Nico, Busi, de Jong. Frenkie jest bez formy, w ubiegłym sezonie miał formę tylko przez dwa miesiące a wcześniejszy sezon też nie porywał w Barcelonie. Podobna sytuacja z Coutinho. Zobaczymy czy Xavi będzie chciał się któregoś z nich wypchać z klubu.

pax

5

@Rewolucja123
Nie oceniam tego spotkania. Jednak Gavi z bramką i asystą był bardziej decydujący. Jasne że Dembele grał dobrze, ale Gavi dał więcej w meczu.

pax

0

@Gall
Ten mecz akurat ja oceniałem :)
Oceniający czytają wpisy pod ocenami, więc jeśli jest jakiś merytoryczny to starają się odnieść.

pax

2

@El dominatore , @prodigy , @Gall
Gaviemu nie została obniżona ocena za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i dostał najwyższą ocenę za to spotkanie, gdzie doceniono jego zaangażowanie. Jedynie wyszczególniono w opisie, że takie nieodpowiedzialne zachowanie było. Jednym może się takie zachowanie podobać innym nie. To kwestia indywidualnej oceny. Jednak należy zwrócić czym skutkuje takie zachowanie - kolejną żółtą kartką w kolejnym spotkaniu niebawem spowoduje absencję zawodnika, co przy braku kadry nie jest wskazane, gwizdanie przez sędziów fauli ze względu na nadmierną siłę, czy prowokacji Gaviego. Gavi może utrwalić taki swój obraz więc sędziowie mają większą skłonność uznania przekroczenia przepisów przez niego.. To była Osasuna pamiętać należy że z Bilbao czy Espanyol przy prowokowaniu Gaviego może nie być na boisku tak łagodnie.

Sobie teraz wypunktowałem ostatnie 30 minut gry Gaviego.

63’ przewrócenie zawodnika Osasuny na środku boiska gdy ten nie miał już piłki

65’ spięcie z zawodnikiem i nie oddanie piłki po decyzji sędziego o przyznaniu wyrzutu z autu Osasunie

66’ faul

74’ strata piłki, przegrany pojedynek bark w bark, ostentacyjne wejście z nadmierną ekspresją, żółta kartka

82’ spięcie na przy linii bocznej, Gavi opóźnia wyrzut z autu , znowu nie oddaje piłki Osasunie

89’ umyślne spowodowanie przewrócenia zawodnika podczas kontry, gdy już nie miał piłki (bez konsekwencji bo Pique faulował na żółtą w tej samej akcji).
Zaangażowanie zostało docenione, tak jak walka, ale widać brak doświadczenia przez co jest w nim dużo młodzieńczego buntu, działania pod wpływem impulsu, co nie zawsze jest korzystne.

pax

6

@Rewolucja123
W 26' będąc pod presją podał dobrze, bezpiecznie do najbliższego (Umtiti) mógł spróbować przerzutu na lewą stronę nad Umtitim za którym był zawodnik Osasuny chyba do Gaviego. Nie wsadził Umtitiego na minę tylko Francuz niedokładnie zagrał do Pique. Nie widzę jakiegoś błędu Niemca. W 51' podał bez ryzyka do Pique. Zarówno podanie z 26' jak i z 51' zakończyło się akcję gdzie piłka była w polu karnym Osasuny. Może właśnie taki rodzaj wyprowadzania piłki preferuje Xavi. Można było zagrać lepiej, co nie oznacza że zagrał źle. Dlatego napisałem że gra nogami była dobra ale nie rewelacyjna,

pax

9

@Rewolucja123
Dlatego w opisie jest pozytywna wzmianka o długiej przerwie Umtitiego, w opisie może być pewne usprawiedliwienie ale oceny muszę mieć pewną równowagę i podobne równe kryteria równe dla wszystkich. Co do Luuka zostało mu zapisane na plus zachowanie przy pierwszej bramce Nico.

pax

3

@SuperPatsonFCB
Koeman miał Messiego i Griezmanna przez cały sezon Dembele przez 3/4 sezonu, do tego dużo więcej opcji z Trincao, Moribą. W kompromitujacy sposób przegrał Ligę, nie wygrał ani jednej rywalizacji z drużyną z topu - Real, Atlietico, Juventus, PSG , wszystkie dwumecze przegrane. Jedynie ratuje go puchar króla gdzie nie miał Realu czy Atletico. Drużynę zbudował w dużej mierze on. Miał dwa presezony a drużyna grała coraz gorzej. Nie było taktyki, schematów, zgrania. Nikt poważny nie rozliczał Koemana gdy na 10 pierwszym spotkań w lidze w ubiegłym sezonie wygrał tylko 4 mając prawie wszystkich zawodników w składzie.

pax

5

@SuperPatsonFCB
Koeman sprowadził Desta, Depaya, Luuka de Jonga - jego autorskie wynalazki, czy spełniają nadzieję sam odpowiedz.
Koeman miał dwa presezony, aby ułożyć zespół pod swoją taktykę, Xavi nie miał tego komfortu, dostał zespół na 9 miejscu, rozwalony kontuzjami, bez gwiazd, mentalu i przygotowania fizycznego. Xavi jak dostawał zespół to oprócz kontuzji to większość z tych co pozostali jeszcze wracali z meczów reprezentacji.
Po prostu obecna Barcelona jest schedą po tym co zostawił po sobie Koeman, trudno aby po miesiącu Xavi odbudował zespół.

pax

29

W dzisiejszym meczu, jedyną moją niewiadomą na ten moment jest pytanie, który de Jong był najsłabszym zawodnikiem Barcelony w tym spotkaniu, grającym całe spotkanie.

pax

0

@DarkShen
Dziękuję za nominację. W tym roku z przyczyn oczywistych nie biorę udziału w głosowaniu. Jednak dziękuję za uznanie :) Teraz można poczytać moje analizy np. jako oceny pomeczowe. Pozdrawiam

pax

1

@Nemeczek79
Prosiłbym jednak o coś w temacie. Pisanie o Mascherano, Rakiticiu czy Guardioli w kontekście oceny za środowy mecz z Bayernem mija się z argumentacją.
Napisz z czym w opisie się nie zgadzasz w grze Busquetsa w meczu z Bayernem.

pax

1

@Nemeczek79
Rozumiem wyrażenie opinii, jednak abym mógł się rzetelnie odnieść do omawianej kwestii prosiłbym o rzeczową argumentację do tak wyrażonej opinii.

pax

1

@Tomo_95
Napisałem tylko to co ogłosił ten Pan. On ogłosił chyba we wrześniu ubiegłego roku, że pandemia się skończyła. Takie wizjonerskie stwierdzenie, bo tu wątek proroctw tej osoby.

pax

1

@barcelonaLM
To ten co w zeszłym roku ogłosił, że pandemia się skończyła?

pax

54

Xavi przejął klub miesiąc temu. Klub w najgorszym momencie w ostatnich kilkunastu latach. Koeman zostawił go na 9 miejscu w lidze, z nikłymi szansami na wyjście grupy w LM. Gra i wyniki Xaviego po miesiącu nie są dobre. Pozostaje nam wierzyć, że będzie lepiej. NIkt nie zwalniał Koemana na początku ubiegłego sezonu, gdy z 10 ligowych spotkań wygrał tylko 4, a miał w składzie cały czas Messiego, Griezmanna, i w większości Ansu lub Dembele. Xavi odziedził klub bez mentalu, słabym przygotowaniem fizycznym i taktycznym do tego z zawodnikami których sam niekoniecznie by w klubie widział, a sprowadził ich Koeman. Xavi nie miał sezonu przygotowawczego. Trzeba wierzyć, bo to pozostało.

pax

1

@Woland10
To teraz wytłumacz porażki w dwumeczach z ubiegłego sezony z Juve, PSG, Realem, Atletico z Messim, Griezmannem, czy w większości spotkań Dembele w składzie.
Do składu on chciał Depaya, Desta, Garcię, Luuka de Jonga, czy jednak ktoś inny sobie życzył tych zawodników.

A co do Koeman to w sumie jednak prorokiem nie jest.
https://www.fcbarca.com/101779-ronald-koeman-to-niemozliwe-zeby-jutrzejszy-mecz-byl-decydujacy,dyskusja-10727854.html

Pierwszy mecz z Benficą okazał się decydujący.

pax

1

@Magicc89PL
Możliwe, że wyolbrzymiamy ale samo porównanie jest niewłaściwe, Jeden trenuje 1 miesiąc drugi trenował 14 miesięcy.

pax

1

@Woland10
Jaką logiką?
Zwalanić Xaviego w trakcie sezonu gdzie nie miał sezonu przygotowawczego a odziedziczył drużynę bez mentalu, bez przygotowania fizycznego i taktyki po Holendrze. Koeman miał w swoim pierwszym sezonie zdrowego Messiego, Griezmanna, przez większość sezonu Dembele i na początku Ansu, a jego początki z takim składem w lidze hiszpańskiej to 4 zwycięstwa na 10 spotkań. I po miesiącu czy dwóch nikt go nie zwalniał.
Musisz się pogodzić, że Koeman nie sprawdził się w Barcelonie, sfrajerzył Ligę w ubiegłym sezonie, nie wygrał żadnej rywalizacji z topowym zespołem, a obecny sezon to była równia pochyła.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?