pax

0

@heniusss
Nie do końca zrozumiałeś mój tekst. On niewiele mówił o trenerze tymczasowym, baa, nawet brał go w obronę :)

pax

2

@arasz1819
To, że ktoś żegnał byłego trenera z kulturą nie zawsze świadczy o trenerze ale o kulturze zawodników. Możesz powiedzieć coś o Suarezie, Busquetsie, Messim, czy Ter Stegenie jak pisali o Koemanie?
ps. cieszę się że mnie zaczepiłeś :)

pax

2

@Octane
Łatwiejszych być już może nie będzie, ale przez ostatnie 14 miesięcy zawodnicy byli mieszani z błotem na konferencjach przez ich trenera bo ktoś nie trafił na bramkę albo popełnił błąd w obronie. Trener nie pokazał taktyki, nie zaszczepił ruchu bez piłki, więc nie oczekujmy że po 2 dniach nagle drużyna zmieni swoje oblicze o 180 stopni.
Była ambicja, a że nie było taktyki to trzeba jeszcze podziękować trenerowi z Holandii. Nie oczekujmy po 2 dniach, że Barcelona zacznie być Barceloną.

pax

1

@foczkyyyhg
Nie powiedziałem że nie grali piachu, tylko pytanie brzmi ile treningów odbyli pod wodzą nowego tymczasowego trenera ??

pax

50

Dwa dni temu zwolniono trenera który przez 14 miesięcy zaszczepił w zawodnikach brak taktyki i świadomość że obecni zawodnicy są nic nie warci i nadają się do mielenia maku na Wielkanoc, a nie na grę w Barcelonie, więc dajmy też kilka tygodni zespołowi aż zrzuci z siebie jarzmo drużyny która według byłego trenera nie nadaje się do niczego. Koaman miał dwa okresy przygotowawcze, Barjuan czy Xavi nie mają takiego komfortu jaki miał Koeman.

pax

1

@Comfortable_
Z tego co pamiętam Xaviego miał. W sumie miło, że mnie chciałbyś mnie na trenera Barcelony :) Ale gdzie mi tam do Pelopo.

pax

0

@FC1899Barca
Kod ma potwierdzać tylko szczepienie czy też aktualny test? Wszędzie gdzie byłem zza granicą to kod QR był wydawany zarówno dla zaszczepionych jak i z negatywnym testem.

pax

1

@Rewolucja123
Dałem 3

pax

2

Sorry, wykończyło mnie powtórne oglądanie tego spotkania. Trudny do oceny jest Depay, Dest i Alba - każdy z nich ma pozytywne i negatywne zagrania w tym spotkaniu. Dest zmanował setkę, ale miał fajną asystę po dobrej akcji, Depay zawalił pierwszą bramkę, a kilkanaście sekund przed drugą powinien strzelać w dogodnej pozycji zamiast szukac kogoś w polu karnym, ale miał 5 kluczowych podań i sytuacja Desta i strzał Pique to jego akcje/dogrania. Alba też grał bardzo aktywnie i zaliczył bardzo dużo pozytywnych i negatywnych zagrań, więc jednoznacznie trudno go oceniać.

pax

1

@Bogan
Nie każdy jest zajeżdżany. Koeman ma raczej swoich faworytów - Pedri, de Jong i ich eksploatuje. Mi się osobiście podobało wprowadzanie Moriby w zeszłym roku, ale z Pedrim pisałem od wiosny, że jest to przegięcie co zrobił.

pax

0

@FC1899Barca
Prawdę? Powiedziała, że na grypę umiera więcej osób niż na covid. Chciałbym przeczytać to opracowanie co ona. Skoro piszesz, że mówiła prawdę, może podasz linka do takiego opracowania.

pax

1

@norbi77
Tylko prasa nie zawsze interpretuje a jedynie podaje nieoficjalne wiadomości. A to co jest na spotkaniach zarządu często wychodzi poza gabinety. Tutaj jednak Laporta traci bo w pewien sposób można dostrzec pewną niekonsekwencję.

pax

0

@norbi77
Jakoś nie wymyśliłem sobie słowa ultimatum.
https://www.elespanol.com/deportes/futbol/20210922/laporta-da-ultimatum-koeman-comunicado-paciencia-limite/613940386_0.html
https://www.completesports.com/koeman-gets-three-match-ultimatum-to-save-barca-job/
Margines zaufania to może oznaczać właśnie trzy spotkania, które są tym marginesem, po tych spotkaniach przychodzi weryfikacja.
Wytłumacz słowa Laporty:" Moja cierpliwość ma granice [...] trener zawsze zależy od wyników i gry. W Barcelonie to nie tylko wyniki, to także gra. Ronald o tym wie".
Pokazałem jak ze słów, działań, zmiany zdania używanie robi sobie prasa.

pax

0

@norbi77
95% informacji na tej stronie to informacje z prasy, więc jak na nie się nie powoływać. Zaznaczyłem że to informacje prasowe a do tego zaznaczyłem że podobnie jest jak z Neymarem, gdzie większość info o transferze Brazylijczyka to prasowe konfabulacje a relacje Laporta-Koeman przeradza się w telenowelę.
https://www.fcbarca.com/101712-ostatnia-partia-ronalda-koemana,dyskusja-10703706.html
https://www.fcbarca.com/101868-szczegoly-paktu-laporta-koeman.html

pax

8

Nigdy nie pisałem, że jakiegoś zawodnika czy trenera trzeba zwolnić, bo kwestia szacunku do klubu, osoby, mimo to często widzę mankamenty i o nich też często piszę. Jeśli potwierdzą się słowa Laporty o 3 spotkaniach, on raczej on wystawia się trochę na śmieszność. Wiemy już że pozostanie Koemana w klubie raczej nie zależy od wyników sportowych czy lepszej gry. Tylko trochę śmiesznie i słabo wyglądają wypowiedzi Laporta lub członków jego zarządu a przynajmniej jak prasa je relacjonuje.


14 wrzesień porażka z Bayernem na własnym stadionie


15 wrzesień - Pierwsze według prasy ultimatum dla Koemana. W poniedziałek odbędzie się mecz Granadą, w czwartek z Cadiz i w niedzielę z Levante. 3 mecze, w których jak zapowiedział Laporta rozstrzygnie się przyszłość Koemana jeśli Barcelona straci punkty.


Strata punktów z Granadą i Kadyksem, ale trener zostaje.


Dalej - Porażka z Benficą i Atletico – trener zostaje, mimo informacji nieoficjalnej Laporty o zamiarze zwolnienia Koemana, Jordi miał uratować Koemana od zwolnienia.

4 październik Kolejne 3 spotkania Koemana gdzie miało być kolejne ultimatum Laporty dla Koemana, w kwestii wyników i zmiany stylu.


Słaby występ z Dynamem i porażka z Realem – trener zostaje


25 październik – podobno kolejne 3 spotkania szansy dla Koemana, jako trzecie ultimatum od zarządu.


here we go again


Prawie jak transfer Neymara :)

pax

2

@Keson
Nawet Puig. Niech rotuje składem, jak ma wiele kontuzji to trzeba myśleć aby nie wykruszali się następni.

pax

57

Czego oprócz braku stylu, braku taktyki i złych wyników można się jeszcze obawiać w tym sezonie? Chociażby wystawiania Gaviego w każdym spotkaniu od pierwszej minuty, chłopaczka który dwa miesiące temu obchodził 17 urodziny.
Zobaczymy jak będzie, czy przykład Pedriego kogoś czegoś nauczy.

pax

5

@AmigoBlancos
Jesteś kibicem Realu nie przeszkadza mi to. Tutaj jednak robisz niepotrzebny wylew do jednego użytkownika z setek (a nawet kilku tysięcy) na głównym wątku La Rambli? Wytłumacz po co ? Masz wiadomość że praktycznie zawodnicy, kibice, prasa prokatalońska nie widzieli większych kontrowersji w meczu, to wybierasz wpis jakiegoś użytkownika, który infantylnie napisał kilka zdań, aby coś udowodnić. Nam chcesz coś udowodnić? Odpisz mu w jego postach i tyle.

pax

0

@socha
Na jaki mecz nie został wpuszczony?

pax

4

@amanter
Messi jest i nie zapowiada się aby ktoś mu mógł dorównać. Fati i Messi to też inny profil zawodnika. Nie lubię porównań ale Fati bardziej sposobem poruszania się, strzałem, decyzyjnością przypomina mi Etoo.

pax

0

@aligator
Trener mając swoje doświadczenie w tym sporcie powinien jednak mieć na uwadze kontuzję i to że zawodnik nie przerobił zalecaną przez sztab medyczny ilość jednostek treningowych, że powrót jest według planu rehabilitacji przedwczesny, że badanie wykazało nie zaleczenie kontuzji. Sztab medyczny dał pozwolenie na grę mimo nie pełnej rehabilitacji co nie powinno mieć miejsca a Koeman wiedząc o tym wystawił 18-latka od pierwszej minuty (mając kilku zawodników którzy mogli grać). Sztab przekazał wszelkie informacje Koemanowi a decyzję o grze podjął Ronald.

pax

4

A wystarczyłoby napisać merytorycznie o zaletach Koemana jako trenera, a tu tylko usprawiedliwienia lub naigrywanie się z osób które widzą że król jest nagi.

pax

2

@Bocheno1
Znów??
Przytoczę większy fragment artykułu.
"Przypuszczalny czas rehabilitacji piłkarza po poprzedniej kontuzji wynosił 2-4 tygodnie, a 18-latek wrócił do gry po 15 dniach. Po meczu z Bayernem sporządzono plan powrotu Pedriego, który miał odbyć dziesięć treningów z drużyną przed otrzymaniem pozwolenia na grę. Tak się jednak nie stało. Pośpiech i złe wyniki spowodowały, że Kanaryjczyk dostał zielone światło już po trzech zajęciach. To jednak nie wszystko. Ostatnie badanie rezonansem magnetycznym nie potwierdziło, że gracz jest w 100% wyleczony. Kontuzjowany mięsień nie był jeszcze odpowiednio napięty. Mimo to fizjoterapeuci i lekarze pozwolili Pedriemu na grę, z czego skrzętnie skorzystał Ronald Koeman, posyłając go na boisko od pierwszej minuty w spotkaniu z Benficą".

Nie wysyła się zawodników na pierwsze spotkanie po kontuzji od pierwszej minuty, szczególnie że sztab medyczny zalecał dodatkowe jednostki treningowe.

pax

39

" Ostatnie badanie rezonansem magnetycznym nie potwierdziło, że gracz jest w 100% wyleczony. Kontuzjowany mięsień nie był jeszcze odpowiednio napięty. Mimo to fizjoterapeuci i lekarze pozwolili Pedriemu na grę, z czego skrzętnie skorzystał Ronald Koeman, posyłając go na boisko od pierwszej minuty w spotkaniu z Benficą.
Nie bez winy pozostaje zdaniem ASa sam zawodnik, który zapewnił, że jest w 100% gotowy pomóc zespołowi. Dziennik zrzuca to na karb młodości Pedriego, który jeszcze nie potrafi tak dobrze czytać swojego ciała jak weterani".

Rozumiem zawodnika, bo każdy chce grać i w pewnym wieku nie rozumie się że dyskomfort może przerodzić się w poważniejszą kontuzję. Jednak trener, szczególnie były zawodnik jest od tego aby wiedzieć takie rzeczy. Pamiętam lament Messiego, gdy go Rijkaard nie wypuścił w finale LM, bo był zbyt świeżo po kontuzji, mimo że miał być już gotowy na grę. Tutaj w drugim spotkaniu grupowym wypuszczany jest zawodnik z niezaleczoną kontuzją. Jak pamiętam sztab medyczny dał zielone światło ale zalecał aby przed grą w meczu Pedri odbył odpowiednią liczbę jednostek treningowych, mimo że tego nie zrobiono Koeman go wystawił.

Najpierw zajechał a na koniec dojechał.

pax

1

@Bocheno1
To twoje zdanie, ja widzę po prostu to co widzą inni, a co niektórzy nie chcą dostrzegać :)

pax

1

@Janiama
Za coś takiego Mingueza w trakcie spotkania dostałby niezły słowny łomot a Nico na konferencji prasowej byłby winny porażki a tutaj... " Zademonstrowaliśmy, że się poprawiamy i stać nas na dobrą walkę w wielkich meczach".

pax

1

@lucca87
Przeważnie powtarzają się te same usprawiedliwienia.

- covidu (każdy zespół miał tak samo)
- kontuzji (mimo że w ubiegłym sezonie i w tym było sporo kontuzji to wiele zespołów tak ma i sobie radzą (jakby np. w Realu nie było kontuzji, a Hazard grał w każdym spotkaniu)
- Messiego (trener potrafiłby mieć pomysł na zastąpienie cracka grą zespołową, inaczej by wyglądało gdy się nie udało ale przynajmniej miałby na to jakiś pomysł)
- brak wzmocnień (de Jong, Depay, Garcia, Aguero - Gavi, Balde z szkółki)
- brak kasy (trener i zawodnicy wypłatę dostaję, chyba że się mylę)

- najlepsze usprawiedliwienia czy bardziej argument, "nikt lepszy nie przyjdzie", "kto miałby go zastąpić".
Na razie nie ma wyników ani stylu, ale idziemy w dobrą stronę... ;(

pax

16

@arasz1819
Tak tak, Barcelona ma za Koemana styl kosmiczny a wyniki nieziemskie...a teraz schodzimy na ziemię :)

pax

3

@Bocheno1
Akurat błędy Koemana dostrzega wielu userów tutaj i wielu analityków i dziennikarzy sportowych w Hiszpanii.
Nie ma takiej ławki trenerskiej która by pomieściła tych co dostrzegają błędy taktyczne u Koemana :)

pax

0

@Janiama
Co ma krytyka do hejtu i wyzwisk? Jak ktoś słabo zagra w spotkaniu to trzeba napisać że słabo zagrał, jak ktoś zagra dobrze to trzeba napisać że zagra dobrze. Nie możesz mieć pretensji o krytykę. Nigdy nie napisałem że należy zwolnić jakiegoś zawodnika, albo któregoś zwyzywałem. Nie wyzywajmy ale i nie udawajmy, że zawsze każdy zawodnik gra idealnie.
Czy jeśli Koeman w każdym spotkaniu będzie wystawiał 17letniego Gaviego a on będzie grał w kilku spotkaniach słabo, to napisanie znając jego potencjał że powinien odpocząć, nabrać świeżości, jest czymś tak obraźliwym?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?