pax

17

Na plus Busquets, Araujo, Dembele i Gavi.
nieźle Nico, Pique, de Jong
słabo Alba
Na minus Lenglet, Depay, Demir

Było zaangażowanie i wiara w zwycięstwo, jeszcze za mało podłączeń z drugiej linii. Szkoda remisu. Dopiero tydzień temu wrócili zawodnicy ze zgrupowania.

Xavi ma rację że nie trzeba mieć 2 metrów w pomocy aby grać topowo, ale piłka musi krążyć wtedy szybciej, a dzisiaj różnie z tym bywało.

pax

0

@maroon
No tak, tu zgoda. Samo zestawienie tak hospitalizacji bez kontekstu to manipulacja (sugerująca nawet dobroczynny wpływ covidu na zdrowie Polaków, przez mniej osób jest teraz w szpitalach). Jednak zgoda, że to inwencja własna autora postu ta błędna korelacja pomiędzy hospitalizacją a śmiertelnością.

pax

4

@maroon
Jak pisałem są rożne przyczyny - dla mnie głównie niewydolność systemowa systemu opieki zdrowotnej, fatalne zarządzanie w czasie pandemi itd. Nie mam teraz czasu opisywać całego wątku więc skupiłem się na manipulacji i błędnych wnioskach. Liczba hospitalizacji jest dość prosta do wytłumaczenia i kilka postów wyżej kilka osób to tłumaczyło (czy kwestia porad telefonicznych itd., które nie zawsze się sprawdzało). Jednak skupiłem się na sarkastycznym wniosku/pytaniu o korelację mniejszej liczby hospitalizacji do zgonów (gdzie zgonów było dużo więcej).

pax

8

@FC1899Barca

Uwielbiam manipulacje Konfederacji. Z jednej strony pisze o hospitalizacjach a ktoś wysuwa wniosek o umieralności. Podaje jednak tylko dane hospitalizacji - typowa propagandowa zagrywka Konfederacji. Dziwię się, że jeszcze ktokolwiek się łapie na takie dość naiwne sztuczki, tak jak w przypadku Szwecji czy innych teorii Konfederacji.

Liczba zgonów w 2020 roku 485259
Liczba zgonów w 2019 roku 418147
Liczba zgonów w 2021 ma być jeszcze wyższa niż w 2020.
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art19045481-gus-liczba-polakow-zmniejszyla-sie-w-2021-roku-o-200-tysiecy

Pokazywanie hospitalizacji i pisanie o umieralności, jest dość dziwne gdy w 2020 zmarło o 67tysięcy osób więcej niż rok wcześniej a ten rok będzie jeszcze bardziej rekordowy. Oczywiście nie wchodzę tu w dyskusję o powodach umieralności bo to kwestia niewydolnego systemu opieki zdrowotnej, złego planowania, zamykania szpitali, braku dostępności dla innych jednostek chorobowych itd. Skupiam się jedynie na manipulacji i błędnych wnioskach. Z jednej strony mniejsza hospitalizacja i ironiczny wniosek wniosek "2020 i 2021 to pandemia w której umierają ludzie". Dane jednak potwierdzają największa śmiertelność w Polsce po II wojnie światowej to okres pandemii.

pax

0

@masq
Tak grali z Espanyolem. Tylko był Mingueza zamiast Araujo.

pax

1

@tbas
Dodaj całość Frenkie zagrał dobrze w pierwszej połowie i słabo w drugiej. Też miał chociażby krycie na radar w polu karnym w sytuacji w której powinna paść bramka dla Espanyolu.

pax

0

@zaiks
Czyli nie uzyskam odpowiedzi. W porządku. Pozdrawiam.

pax

0

@zaiks
Czyli widoczne nadepnięcie na stopę wbiegającego zawodnika w polu karnym jest zakłamaniem?

pax

0

@zaiks
Czemu nie odpowiadasz na pytanie?

pax

0

@zaiks
Nie było nadepnięcia na nogę?

pax

0

@zaiks
To wytłumacz co w tym przypadku jest zakłamane?

pax

13

@zaiks
w czym? W opinii czy w tym co widać na zdjęciach? Zgadzam się, że nie ma sensu się kłócić bo zdjęcia są jednoznaczne. Każdy może mieć swoją opinię i każdą można podważyć, jednak stempla na stopie widocznego na zdjęciach nie da się podważyć.

pax

20

Nico dostaje stempel a promadrycki sędzia chce mu dać kartkę. Nie znałem.

https://images92.fotosik.pl/555/46bb58b9d60dfb90med.jpg
https://images90.fotosik.pl/553/293c493dbf962f38med.jpg

pax

0

@zaiks
Patrząc na powtórki był to błąd sędziego. Inaczej by było to komentowane, gdyby Barcelona tego meczu nie wygrała.

pax

0

@LUPR , @zaiks

Nico dostał stempel na stopę. Trochę dziwnie dodał coś od siebie, ale od tego jest Var.

pax

0

Wciąż nie rozumiem jak nieźle prowadzący spotkanie sędzia wczoraj nie zagwizdał karnego na Nico. Sytuacja z Depayem była nie tak jednoznaczna jak z Nico. Tym bardziej nie rozumiem wypowiedzi R.d.T.
Chyba, że karny na Depayu miał być "zadośćuczynieniem" w drugiej połowie za brak karnego na Nico w pierwszej.

pax

0

@don'T.R.I.P.e
Co bronię i kogo?

pax

0

@arasz1819
Fajnie że mnie doceniasz.

pax

9

Skoro Dani Alves przybył do Barcelony przypominam jego sylwetkę i jego osiągnięcia w prime.

https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html

Jest legendą klubu. Czy znów wzniesie się na piłkarskie szczyty? Nie wiem, ale warto wiedzieć ile dał Barcelonie swoim prime.

pax

0

@arasz1819
Rozumiem uszczypliwości. Gdzie tu megalomania? Zachęcam do przeczytania.
https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html

pax

0

@arasz1819
To Ci wyjaśniłem. Wystarczyło przeczytać mój artykuł o Danim.

pax

0

@arasz1819
Co ma odpowiedź do tego? Mówił to gdy grał z nim w Barcelonie. Zapewne w latach gry w okresie Barcelony. Mogę sprawdzić w źródłach za 3-4 dni, bo obecnie nie przebywam w Polsce. A tekst o Danim, pisałem 6 lat temu, więc zapewne Xavi mówił to w okresie Pepa.

pax

0

@Abominacja
No nie bardzo, wiele lat prowadziłem zestawienie jego wrzutek w sezonie. Możesz to wskazać ?

pax

9

Xavi mówił Alvesie: „Dani Alves - piłkarz kompletny, przykład współczesnego futbolisty. To, co go wyróżnia, to profesjonalizm, ciężka praca, poświęcenie i oddanie. Zdolny jest wykonać 50 dośrodkowań w jednym meczu, nigdy się nie męczy, biega wzdłuż całego boiska. Dani to tego typu zawodnik, że gdy mieliśmy go za rywala, w pewnym momencie zaczynaliśmy go nienawidzić: nigdy nie odpuszczał, był niezmordowany, niczym kleszcz, który nie przestawał kąsać”.

pax

1

@Woland10
Widzę, że dyskusja nie za bardzo ma sens. NIkt nie usprawiedliwia Xaviego bo go nie ma z czego usprawiedliwiać, jedyne usprawiedliwienie jakie tutaj jest to usprawiedliwienie fatalnej postawy drużyny dowodzonej przez trenera z Holandii. Dodam tylko, że byłem na debiucie Fatiego w pierwszym składzie i jakoś na ławce trenerskiej nie widziałem Koemana. Jakoś drewnianym bym Fatiego nie nazwał, bo już w debiucie mimo, że bramki nie strzelił to zachwycił świat. To Koeman ukształtował NIco który zagrał u niego 530 minut a nie Pimienta u którego zagrał ponad 20 spotkań i dzięki dobrej grze przeszedł do pierwszego zespołu?

pax

7

@Woland10
Nikt tu nie usprawiedliwia Xaviego bo z czego? On miał jedną sesję treningową z częścią składu, więc z czego go usprawiedliwiać? Przecież nie "wy" napisali ten wątek tylko Ty. A cały wątek ma za zadanie jedynie wybielenie Koemana z gry bez stylu i ze słabymi wynikami. Dodatkowo postawienie zarzutu wszystkim którzy mają nadzieję, że Xavi wyciągnie Barcelonę z marazmu sportowego jaki zostawił Koeman po sobie.
Ja nie znam myśli Koemana, więc nie wypowiem się co myślał Koeman, aż tak wtajemniczony nie jestem.
To, że zawodnik wypada ze składu jest sprawą naturalną, czy to przez sprzedaż czy kontuzje, zadaniem trenera jest zneutralizować ten brak. Jeśli nie przez innego zawodnika, to zmianę systemu gry.
Komentujesz start Xaviego i jego ewentualny pierwszy mecz z Espanyolem, więc pokazałem Ci w jakich komfortowych warunkach zaczynał Koeman a w jakich niekomfortowych zaczyna Xavi.

pax

9

@Woland10
Koeman powiedział to po 12 miesiącach trenowania kadry, TY porównujesz jego wypowiedź do ewentualnej sytuacji po 12 dniach trenowania zespołu przez Xaviego z zastrzeżeniem że w tym czasie będzie miał do dyspozycji max 1/4 zespołu (połowa ma kontuzję a reszta rozjedzie się na mecze reprezentacyjne).
Zobaczymy jak będzie. Koeman był ostoją Barcelony, pełna zgoda ale jako zawodnik, jako trener niestety już nie.
Przypominam, że KOeman na starcie, gdy zaczynał trenowac Barceonoę, miał okres przygotowawczy i zdrowych: Neto, Sergi Roberto, Gerard Piqué, Clément Lenglet, Jordi Alba, Sergio Busquets, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Philippe Coutinho, Anssumane Fati, Lionel Messi, Pedri González, Ousmane Dembélé, Miralem Pjanić, Francisco Trincão. Tu wymieniłem tylko tych którzy zagrali w pierwszym meczu ubiegłego sezonu. Xavi ma 11 zawodników kontuzjowanych, brak sezonu przygotowawczego, nawet brak zawodników do trenowania na kilka dni przed pierwszym spotkaniem.
Koeman zostawił Barcelonę na 9 miejscu w lidze i 3 w grupie w LM, co się okaże jak drużyna Xaviego jednak zajmie wyższe miejsce w tabeli?

pax

1

@jac55
Tu nie widziałem korelacji pomiędzy zachowaniem de Jonga i bezpośrednim wpływem na utratę bramki. W doliczonym czasie gra była zatrzymywana z powodu:
5 wyrzutów z autu Celty, strzały niecelnego Celty i żółtej kartki dla Ter Stegena, próby wymuszenia karnego i żółtej kartki dla Abde i dwóch fauli na graczach Celty. Zachowanie de Jonga to typowa gra na czas, którą często się stosuje "kradnąc" minuty. Sędzia i bez tego miał podstawy doliczyć te 33 sekundy do 95 minuty, bo wtedy padła bramka.

pax

1

@norbi77
Tłumaczę. Nie ma bezpośredniego przełożenia w postaci ogólnej ilości bramek na ocenę bramkarza. Wtedy ocena byłaby z góry logarytmicznie ustalana. Podam przykład Barcelona remisuje 0:0 ale cisnęła całe spotkanie i bramkarz nie zanotował ani jednej interwencji ale też nie przepuścił bramki. Więc co z tego wynika? Ocena 10 jak jest odpowiedzialny za bramkę bo przecież nie puścił ani jednej więc dycha. Tak nie jest. Jak po serii karnych Barcelona wygra 6:5 to bramkarz z automatu ma mieć 1, bo puścił 5 bramek?
Każdy jest rozliczany indywidualnie, sam wskazałeś tylko na JEDEN błąd Ter Stegena. Czy za jeden błąd powinien mieć obniżoną ocenę o 5 stopni od oceny wyjściowej?
Dostał ocenę bardzo słabo bo taki był w mojej ocenie jego występ - bardzo słaby.
"Przede wszystkim jest znana zasada, że bramkarza rozlicza się z tego co wpuścił, a Marc wpuścił wszystko co można i nie ma usprawiedliwienia, że zawalił tylko jedna bramkę". Przepraszam, nie znam tej zasady. Rozliczam bramkarza za to co był w stanie wybronić, nie za wszystkie bramki moim zdaniem odpowiada bramkarz, a szczególnie, aby jeszcze wliczać w jego ocenę bramki nieuznane w spotkaniu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?