pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
48
@Magicc89PL
Koeman miał okres przygotowawczy w ubiegłym sezonie i szanse na wygranie Ligi, które zaprzepaścił, miał zdrowego Messiego, Griezmanna i przez większość ubiegłego sezonu Dembele.
Xavi dostał ogołocony skład, a swoją przygodę rozpoczął w trakcie sezonu.
22
Świetny tekst. Gratulacje.
0
@MysticCat
Wolę wierzyć w ludzi niż upatrywać we wszystkich egoizmu. Jak czytasz, szefowa nie groziła, ale grzecznie pytała o zdrowie i nie pytała wszystkich tylko kilka osób. Może tych na których zdrowi jej zalezy. NO, ale Polak we wszystkim nawet w dbaniu o czyjeś zdrowie doszukuje się złych intencji. :D
1
@klopx
Twój wybór w kwestii swojego zdrowia, ale szefową powinieneś za życia docenić :)
3
@klopx
To się cieszyć tylko, jak szefowa docenia swoich pracowników i dba o ich zdrowie a dodatkowo grzecznie prosi, aby o siebie zadbać.
0
@macio_944
Problem był taki, można powiedzieć że po kontuzji grał lepiej niż przed.
1
@macio_944
Niestety do Barcelony przyszedł za późno i nie był w Azulgranie wybitnym zawodnikiem, kilka-maksymalnie kilkanaście dobrych spotkań, często jednak zawodził. Kilka super bramek (np. z Realem), ale... to było trochę mało.
0
@Borneo
Rozumiem, że w jakiejkolwiek dyskusji, nie ważne na jaki temat włączasz temat Iranu.
0
@Borneo
Poczytałeś ?
0
@Borneo
Jeśli chodzi o granice i samą genezę powstanie państwa Izrael to polecam artykuł.
https://histmag.org/Al-Nakba-palestynska-katastrofa-roku-1948-w-publikacjach-nowych-historykow-2370
0
@Borneo
Każda religia ma swoich fundamentalistów. czy to Islam, Judaizm czy chrześcijaństwo. Chyba chodziło Ci o półwysep Synaj a nie Arabski. Nie sądzę, że jest sens kontynuowania dyskusji, cokolwiek nie napiszę i po proszę o dyskusję o Izraelu czy konflikcie bliskowschodnim i tak piszesz o Iranie. Pozdrawiam
0
@Borneo
Szanuję twoją wiedzę, ale wciąż nie rozumiem. Piszesz o Egipcie w kontekście państwa islamskiego przy podpisywaniu porozumienia w Camp David. Egipt był państwem islamskim w okresie wojskowej dyktatury Sadata? W kontekście Egiptu piszę o ubiegłym wieku bo wtedy Izrael oddał ziemie Egiptowi które okupował po wojnie sześciodniowej. Pisał już, nie ma sensu stricto państwa islamskiego, najbliżej jest Iranowi, gdzie jest teokracja - władza religijna jest obok władzy świeckiej a nawet stoi w pewnych kwestiach wyżej. Chyba, że piszesz w kontekście większości wyznawców, ale to nie za bardzo odpowiednie, bo musiałbyś używać tak samo odniesienia państwo żydowskie w stosunku do Izraela czy chrześcijańska Rosja i USA.
A co do Izraela, to właśnie Izrael można powiedzieć, że dzięki jego wsparciu w siłę urośli fundamentaliści islamscy wśród Palestyńczyków bo Izrael przeznaczał na ich finansowanie miliony dolarów w latach 70-tych i 80-tych XX.
W Izraelu masz miasteczka i dzielnice gdzie nie można wjeżdżać turystom, czy to jest Kirjat Arba przy Hebronie czy Mea Szarif w Jerozolimie.
0
@Borneo
Stosujesz określenie państwo islamskie, raczej arabskie w większości. Nie ma państwa jako tako religijnego, jedynie Iran jest teokracją a AS ma bliskie kontakty z wahabitami.
Tylko o jakich blokach chcesz rozmawiać. Wojna 1947-49 trudno określić agresora. 1956 - Izrael agresorem, 1967- Izrael agresorem, 1973- Egipt i Syria agresorami atakując swoje ziemie okupowane przez Izrael, 1982- Izrael agresorem. Nikt nie pisze, że Izrael jest winny wszystkiemu, ale jego polityka jest najbardziej agresywna na BW.
Palestyńczycy mają organizacje terrorystyczne, Izrael ma wojsko i swoich terrorystów.
0
@Borneo
Tylko po co dajesz inne watki? Jest rozmowa o Izraelu i jego działalności w kontekście działań bezprawnych. Jak chcesz porozmawiać na jakiś temat daj znać, sądziłem, że chcesz podyskutować o Izraelu ewentualnie konflikcie bliskowschodnim.
3
@Rewolucja123
Super praca
0
@Borneo
Iran i Arabia Saudyjska rozgrywają ale tylko świat arabski. Izrael to zupełnie coś innego. Ma pełne poparcie Ameryki. Przez ostatnie 15 lat Izrael prowadził działania militarne wobec Syrii, Libanu, Autonomii Palestyńskiej i nikt mu w tym nie przeszkadzał.
Wysunąłeś wniosek że Hezbollah walczy w Palestynie co jest błędne. Hezbollah wspiera Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Nie ja pytałem o bloki. Wprowadzasz nowe wątki, coś gdzieś łączysz, potem piszesz że ja to robię. Jednak ten wątek dotyczy łamania prawa przez Izrael, działań Izraela itd.
Ja nie mówiłem że nie ma związku między Iranem a Izraelem (raczej ugrupowaniami palestyńskimi) ale, że oddziały irańskie nie walczą przeciwko Izraelowi.
"A co do Egiptu to różnie z nimi było i Egipt wojnę z nimi przegrał i Żydzi dali im część ziem ( szarm) pod warunkiem że będzie tam wojsko i mieszkają tam beduini i było tam państwo iskamskie".
Gdzie było państwo islamskie?? W Egipcie??
1
@Woland10
Zaważyły fatalne wyniki, Koeman spartolił końcówkę ubiegłego sezonu a w tym zostawił zespół na 9 miejscu w lidze i w bardzo ciężkiej sytuacji w LM. Laporta miał dość dawania mu co trzy spotkania ultimatum.
1
@Woland10
Widocznie jak pisałem postanowiono jednak przeboleć stratę pieniędzy niż ciągnąć z trenerem który nie daje szans na rozwijanie się zespołu.
18
@Woland10
Trzeba było wybierać. Dobro klubu czy pozostawienie Koemana.
0
@Borneo
Skąd uprowadzono żołnierzy to cały czas jest kwestia sporna. Izrael przez lata okupował Południowy Liban i najechał to państwo w 1978 i 1982.
0
@Borneo
To, że wspiera nie oznacza że Korpus Gwardii Strażników Rewolucji Islamskiej działa w Palestynie. Mylisz wiele rzeczy.
Iran finansował dużą część budżetu Hamasu, wcześniej fundamentalistów islamskich w Palestynie finansowo wspierał Izrael.
0
@Borneo
Hezbollah walczy w Libanie a nie w Palestynie, wspiera co najwyżej Palestyński Islamski Dżihad.
W jego bazach szkolił się Hamas, ale to przez głupotę Izraela, który w pewnym momencie wysłał hamasowców niby na wygnanie do Libanu, prosto w ręce Hezbollahu.
0
@Borneo
Też wszędzie tam byłem. Jednak to Izrael rozpoczynał większość wojen. Większość nawet nie podchodzi pod atak wyprzedzający. Możesz wskazać blok irański na Bliskim Wschodzie? Iran, może częściowo wcześniej Syria i cos jeszcze? Co ma Iran do potencjału militarnego Izraela? Świat jest straszony irańskim programem nuklearnym od 30 lat a jej nie posiada, a Izrael ma broń atomową od ponad 50. Ta dwa państwa nie są decydujące co do konfliktów na BW, ewentualnie w rejonie Zatoki Perskiej.
Egipt wojnę przegrał ale został zaatakowany, a Izrael nie dał ziemi a oddał ziemię egipską którą okupował. Gdzie było państwo islamskie?
0
@Borneo
No niekoniecznie w trudnym położeniu mają wielkiego protektora. Nie ma takiej siły na Bliskim Wschodzie aby zagroziła potędze militarnej Izraela. Nie mówiąc że państwo to posiada broń atomową. Z Izraelem dobre stosunki mają obecnie praktycznie wszyscy sąsiedzi. Jordania, Egipt, Liban a nawet AS.
Zauważ, że w zdecydowanej większości wojen na Bliskim Wschodzie to Izrael był agresorem.
0
@Borneo
Raczej chodziło mu pewne prawa w Izraelu i działania państwa które często łamią prawa czy rezolucje a nie samo istnienie.
A co obecnego państwa polskiego to oczywiście zgoda.
18
@kuz
Bo handlują narkotykami i zmuszają do prostytucji.
To definicja kibica-ultrasa?
1
@FC1899Barca
Kto straci posadę ??
7
@FC1899Barca
Fajnie, że dałeś wykres ze skutecznością szczepionki. Fajnie, że widać jak bardzo ryzykują niezaszczepione społeczeństwa, jaka jest różnica w zgonach w społeczeństwach z dużym i mniejszym procentem zaszczepienia.
Dzięki, dobry argument dałeś przeciwko antyszczepionkowcom.
1
@Barca1992
Co ma jedno do drugiego?
Tzn. co ma paszport covidowy czyli informacja o szczepieniu lub negatywnym wyniku z działaniem władz do użycia wojska przy pozytywnym wyniku?
Tzn. Jak jest korelacja którą wskazałeś - pomiędzy przedstawieniem zaświadczenia o szczepieniu w miejscu pracy a przymusem izolowaniu z pozytywnym wynikiem?
34
Nie pamiętam spotkania w ostatnich miesiącach a może i dłużej, aby Barcelona miała 25 bezpośrednich odbiorów.